Byłemu szefowi Bithumb grozi więzienie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 października 2022
ikona autora biały
bithumb

Były prezes giełdy bitcoinów Bithumb, Lee Jong-hoon, może trafić na osiem lat do więzienia pod zarzutem wyłudzenia od inwestorów 70 mln dolarów. Takie informacje podaje Yonhap.

Sprawa dotyczy sprzedaży tokenów BXA w ramach jej starań o przejęcie przez singapurską BK Group w 2018 roku.

Lee Jong-hoon przeprowadził przedsprzedaż aktywów na rzecz nabywcy za 25 mln USD. Tokeny zostały również zakupione przez inwestorów za ~45 mln USD.

Bithumb nie wprowadził na giełdę BXA, co dało początek pozwowi przeciwko Lee Jong-hoon i Kim Ben-gong, prezesowi BK Group, zarzucającemu oszustwo. Ten ostatni nie był przedmiotem pozwu - w śledztwie stwierdzono, że on również padł ofiarą, podobnie jak inni inwestorzy.

Prawnicy Lee argumentują, że sprzedaż tokenów odbyła się zgodnie z "typową umową sprzedaży akcji".

Rozprawa sądowa zaplanowana jest na 20 grudnia.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 roku policja w Seulu przeprowadziła serię przeszukań w biurach firmy i zajęła część udziałów w Bithumb Holdings należących do Kim Ben-Gona.

Przejęcie Bithumb

W tym samym czasie CEO giełdy, Lee Jong-hoon, został wezwany na przesłuchanie w sprawie BXA. Wśród wiadomości o problemach Bithumb z władzami, media poinformowały, że firma została ponownie wystawiona na sprzedaż.

Możliwość przejęcia giełdy badał ponoć jej konkurent Huobi.

W styczniu 2021 roku dziennikarze wskazali korporację gamingową Nexon Group jako prawdopodobnego nabywcę Bithumb. Przedstawiciele firmy zaprzeczyli jednak doniesieniom o transakcji wartej podobno 500 miliardów wonów (~457 milionów dolarów).

Wiosną pojawiła się informacja, że południowokoreański gigant internetowy Naver podjął rozmowy w sprawie zakupu giełdy. W tym czasie media informowały o co najmniej dziesięciu firmach ubiegających się o udziały w Bithumb.

Wcześniej na liście znalazł się jeden z największych amerykańskich banków - Morgan Stanley. Wśród potencjalnych nabywców znalazły się Deutsche Bank, JPMorgan, Visa, spółka zależna CME, Binance i kilka innych niewymienionych podmiotów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram