Byłemu szefowi Bithumb grozi więzienie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 października 2022
ikona autora biały
bithumb

Były prezes giełdy bitcoinów Bithumb, Lee Jong-hoon, może trafić na osiem lat do więzienia pod zarzutem wyłudzenia od inwestorów 70 mln dolarów. Takie informacje podaje Yonhap.

Sprawa dotyczy sprzedaży tokenów BXA w ramach jej starań o przejęcie przez singapurską BK Group w 2018 roku.

Lee Jong-hoon przeprowadził przedsprzedaż aktywów na rzecz nabywcy za 25 mln USD. Tokeny zostały również zakupione przez inwestorów za ~45 mln USD.

Bithumb nie wprowadził na giełdę BXA, co dało początek pozwowi przeciwko Lee Jong-hoon i Kim Ben-gong, prezesowi BK Group, zarzucającemu oszustwo. Ten ostatni nie był przedmiotem pozwu - w śledztwie stwierdzono, że on również padł ofiarą, podobnie jak inni inwestorzy.

Prawnicy Lee argumentują, że sprzedaż tokenów odbyła się zgodnie z "typową umową sprzedaży akcji".

Rozprawa sądowa zaplanowana jest na 20 grudnia.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 roku policja w Seulu przeprowadziła serię przeszukań w biurach firmy i zajęła część udziałów w Bithumb Holdings należących do Kim Ben-Gona.

Przejęcie Bithumb

W tym samym czasie CEO giełdy, Lee Jong-hoon, został wezwany na przesłuchanie w sprawie BXA. Wśród wiadomości o problemach Bithumb z władzami, media poinformowały, że firma została ponownie wystawiona na sprzedaż.

Możliwość przejęcia giełdy badał ponoć jej konkurent Huobi.

W styczniu 2021 roku dziennikarze wskazali korporację gamingową Nexon Group jako prawdopodobnego nabywcę Bithumb. Przedstawiciele firmy zaprzeczyli jednak doniesieniom o transakcji wartej podobno 500 miliardów wonów (~457 milionów dolarów).

Wiosną pojawiła się informacja, że południowokoreański gigant internetowy Naver podjął rozmowy w sprawie zakupu giełdy. W tym czasie media informowały o co najmniej dziesięciu firmach ubiegających się o udziały w Bithumb.

Wcześniej na liście znalazł się jeden z największych amerykańskich banków - Morgan Stanley. Wśród potencjalnych nabywców znalazły się Deutsche Bank, JPMorgan, Visa, spółka zależna CME, Binance i kilka innych niewymienionych podmiotów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram