Buffett i Munger mylą się co do kryptowalut - mówi Kevin O'Leary

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
kevin-oleary

Gospodarz programu telewizyjnego Shark Tank - Kevin O'Leary - nakreślił jasną przyszłość dla technologii blockchain i bitcoina. Stwierdził, że trwająca kryptowalutowa zima to tylko "flip". W związku z tym argumentował, że dwaj najwięksi krytycy klasy aktywów - Warren Buffett i jego prawa ręka Charlie Munger - są niesłuszni w krytykowaniu jej jako "trucizny na szczury".

O'Leary jest na przeciwnym narożniku

Kanadyjski biznesmen, znany jako Mr. Wonderful, w przeszłości był dość sceptyczny wobec kryptowalut. W zeszłym roku zmienił jednak swoje stanowisko i zainwestował 3% swojego portfela w bitcoina. Od tego czasu jest jawnym zwolennikiem branży, przysięgając, że nie sprzeda swoich monet w obecnej niekorzystnej sytuacji.

W ostatnim wywiadzie O'Leary powtórzył swój punkt widzenia. Stwierdził, że "wydajność, przejrzystość i efektywność" technologii blockchain są "ogromne" w dłuższej perspektywie. Jego zdaniem, trwający rynek niedźwiedzia może utrzymać się przez jakiś czas, ale ostatecznie minie.

Oczekuje, że "bezprecedensowy kapitał instytucjonalny w kryptowalutach" napędzi kolejną hossę, doradzając inwestorom cierpliwość, ponieważ "nadzwyczajne wyniki wymagają czasu."

Kanadyjczyk pochwalił też Warrena Buffetta i Charliego Mungera jako świetnych inwestorów. Dodał jednak, że ich wizja kryptowalut jest błędna. Przez lata CEO Berkshire Hathaway etykietował BTC jako "trutkę na szczury", podczas gdy ostatnio powiedział, że nie kupiłby wszystkich bitcoinów na świecie nawet za zaledwie 25 dolarów.

W zeszłym roku jego prawa ręka - Charlie Munger - życzył sobie, aby kryptowaluty nigdy nie zostały wynalezione. Wcześniej w tym miesiącu 98-letni miliarder stwierdził, że klasa aktywów "podkopuje waluty narodowe świata" i że każdy, kto sprzedaje kryptowaluty, jest albo zły, albo ma urojenia.

Oprócz sprzeciwu wobec Buffetta i Mungera, O'Leary poruszył kwestię licznych upadających projektów w przestrzeni kryptowalutowej, takich jak Terra. Nie jest on zaskoczony, że takie protokoły upadają. Są bowiem prowadzone przez słabe modele biznesowe i złych menedżerów. Przestrzeń będzie lepszym miejscem, gdy pozbędzie się "idiotów", którzy zmniejszają jej siłę - podsumował Kanadyjczyk.

Powinniśmy świętować tę czystkę.

Scaramucci jest również przeciwnikiem Buffetta

Na początku tego roku prezes SkyBridge Capital - Anthony Scaramucci - wezwał inwestorów do zignorowania komentarzy Warrena Buffetta na temat kryptowalut. Twierdził, że "Wyrocznia z Omahy" i inni krytycy, tacy jak Jamie Dimon, nie wykonali swojej "pracy domowej", aby zrozumieć zalety sektora:

Tego rodzaju ludzie z tradycyjnych finansów podjęli decyzję, aby nie odrobić pracy domowej. Lub może zrobili pracę domową i zdecydowali, że jest to po prostu zbyt duża zmiana dla nich na tym etapie ich kariery.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram