Buffett i Munger mylą się co do kryptowalut - mówi Kevin O'Leary

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
kevin-oleary

Gospodarz programu telewizyjnego Shark Tank - Kevin O'Leary - nakreślił jasną przyszłość dla technologii blockchain i bitcoina. Stwierdził, że trwająca kryptowalutowa zima to tylko "flip". W związku z tym argumentował, że dwaj najwięksi krytycy klasy aktywów - Warren Buffett i jego prawa ręka Charlie Munger - są niesłuszni w krytykowaniu jej jako "trucizny na szczury".

O'Leary jest na przeciwnym narożniku

Kanadyjski biznesmen, znany jako Mr. Wonderful, w przeszłości był dość sceptyczny wobec kryptowalut. W zeszłym roku zmienił jednak swoje stanowisko i zainwestował 3% swojego portfela w bitcoina. Od tego czasu jest jawnym zwolennikiem branży, przysięgając, że nie sprzeda swoich monet w obecnej niekorzystnej sytuacji.

W ostatnim wywiadzie O'Leary powtórzył swój punkt widzenia. Stwierdził, że "wydajność, przejrzystość i efektywność" technologii blockchain są "ogromne" w dłuższej perspektywie. Jego zdaniem, trwający rynek niedźwiedzia może utrzymać się przez jakiś czas, ale ostatecznie minie.

Oczekuje, że "bezprecedensowy kapitał instytucjonalny w kryptowalutach" napędzi kolejną hossę, doradzając inwestorom cierpliwość, ponieważ "nadzwyczajne wyniki wymagają czasu."

Kanadyjczyk pochwalił też Warrena Buffetta i Charliego Mungera jako świetnych inwestorów. Dodał jednak, że ich wizja kryptowalut jest błędna. Przez lata CEO Berkshire Hathaway etykietował BTC jako "trutkę na szczury", podczas gdy ostatnio powiedział, że nie kupiłby wszystkich bitcoinów na świecie nawet za zaledwie 25 dolarów.

W zeszłym roku jego prawa ręka - Charlie Munger - życzył sobie, aby kryptowaluty nigdy nie zostały wynalezione. Wcześniej w tym miesiącu 98-letni miliarder stwierdził, że klasa aktywów "podkopuje waluty narodowe świata" i że każdy, kto sprzedaje kryptowaluty, jest albo zły, albo ma urojenia.

Oprócz sprzeciwu wobec Buffetta i Mungera, O'Leary poruszył kwestię licznych upadających projektów w przestrzeni kryptowalutowej, takich jak Terra. Nie jest on zaskoczony, że takie protokoły upadają. Są bowiem prowadzone przez słabe modele biznesowe i złych menedżerów. Przestrzeń będzie lepszym miejscem, gdy pozbędzie się "idiotów", którzy zmniejszają jej siłę - podsumował Kanadyjczyk.

Powinniśmy świętować tę czystkę.

Scaramucci jest również przeciwnikiem Buffetta

Na początku tego roku prezes SkyBridge Capital - Anthony Scaramucci - wezwał inwestorów do zignorowania komentarzy Warrena Buffetta na temat kryptowalut. Twierdził, że "Wyrocznia z Omahy" i inni krytycy, tacy jak Jamie Dimon, nie wykonali swojej "pracy domowej", aby zrozumieć zalety sektora:

Tego rodzaju ludzie z tradycyjnych finansów podjęli decyzję, aby nie odrobić pracy domowej. Lub może zrobili pracę domową i zdecydowali, że jest to po prostu zbyt duża zmiana dla nich na tym etapie ich kariery.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram