Buffett i Munger mylą się co do kryptowalut - mówi Kevin O'Leary

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
kevin-oleary

Gospodarz programu telewizyjnego Shark Tank - Kevin O'Leary - nakreślił jasną przyszłość dla technologii blockchain i bitcoina. Stwierdził, że trwająca kryptowalutowa zima to tylko "flip". W związku z tym argumentował, że dwaj najwięksi krytycy klasy aktywów - Warren Buffett i jego prawa ręka Charlie Munger - są niesłuszni w krytykowaniu jej jako "trucizny na szczury".

O'Leary jest na przeciwnym narożniku

Kanadyjski biznesmen, znany jako Mr. Wonderful, w przeszłości był dość sceptyczny wobec kryptowalut. W zeszłym roku zmienił jednak swoje stanowisko i zainwestował 3% swojego portfela w bitcoina. Od tego czasu jest jawnym zwolennikiem branży, przysięgając, że nie sprzeda swoich monet w obecnej niekorzystnej sytuacji.

W ostatnim wywiadzie O'Leary powtórzył swój punkt widzenia. Stwierdził, że "wydajność, przejrzystość i efektywność" technologii blockchain są "ogromne" w dłuższej perspektywie. Jego zdaniem, trwający rynek niedźwiedzia może utrzymać się przez jakiś czas, ale ostatecznie minie.

Oczekuje, że "bezprecedensowy kapitał instytucjonalny w kryptowalutach" napędzi kolejną hossę, doradzając inwestorom cierpliwość, ponieważ "nadzwyczajne wyniki wymagają czasu."

Kanadyjczyk pochwalił też Warrena Buffetta i Charliego Mungera jako świetnych inwestorów. Dodał jednak, że ich wizja kryptowalut jest błędna. Przez lata CEO Berkshire Hathaway etykietował BTC jako "trutkę na szczury", podczas gdy ostatnio powiedział, że nie kupiłby wszystkich bitcoinów na świecie nawet za zaledwie 25 dolarów.

W zeszłym roku jego prawa ręka - Charlie Munger - życzył sobie, aby kryptowaluty nigdy nie zostały wynalezione. Wcześniej w tym miesiącu 98-letni miliarder stwierdził, że klasa aktywów "podkopuje waluty narodowe świata" i że każdy, kto sprzedaje kryptowaluty, jest albo zły, albo ma urojenia.

Oprócz sprzeciwu wobec Buffetta i Mungera, O'Leary poruszył kwestię licznych upadających projektów w przestrzeni kryptowalutowej, takich jak Terra. Nie jest on zaskoczony, że takie protokoły upadają. Są bowiem prowadzone przez słabe modele biznesowe i złych menedżerów. Przestrzeń będzie lepszym miejscem, gdy pozbędzie się "idiotów", którzy zmniejszają jej siłę - podsumował Kanadyjczyk.

Powinniśmy świętować tę czystkę.

Scaramucci jest również przeciwnikiem Buffetta

Na początku tego roku prezes SkyBridge Capital - Anthony Scaramucci - wezwał inwestorów do zignorowania komentarzy Warrena Buffetta na temat kryptowalut. Twierdził, że "Wyrocznia z Omahy" i inni krytycy, tacy jak Jamie Dimon, nie wykonali swojej "pracy domowej", aby zrozumieć zalety sektora:

Tego rodzaju ludzie z tradycyjnych finansów podjęli decyzję, aby nie odrobić pracy domowej. Lub może zrobili pracę domową i zdecydowali, że jest to po prostu zbyt duża zmiana dla nich na tym etapie ich kariery.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram