BTC spadł poniżej 30 tys. dolarów po raz pierwszy od lipca 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie nadal wywierały presję na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina poniżej poziomu 30 000 USD po raz pierwszy od połowy lipca. Altcoiny nie są w lepszej kondycji, ale najwięcej straciła Terra. Po ostatnich wydarzeniach LUNA spadła o 45% w ciągu zaledwie doby.

Bitcoin spadł poniżej 30 tys. dolarów

W ciągu ostatnich 24 godzin ponure warunki rynkowe tylko się nasiliły. Niecały tydzień temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, główna waluta kryptowalutowa zakwestionowała poziom 40 000 USD, ale bezskutecznie.

Wręcz przeciwnie, krajobraz uległ gwałtownej zmianie, a BTC zaczął szybko tracić na wartości. Najpierw spadł o 4000 dolarów, osiągając wielotygodniowe minimum na poziomie 36 000 dolarów, ale okazało się, że to dopiero początek.

Kilka dni później bitcoin stracił kolejne 2 000 dolarów, a wczoraj jego wartość oscylowała wokół 33 000 dolarów. To jednak nie było wszystko.

W ciągu następnych kilku godzin jego wartość spadła o ponad 3000 dolarów i po raz pierwszy od połowy lipca 2021 r. zeszła poniżej 30 000 dolarów. Oznaczało to, że kryptowaluta straciła 10 000 dolarów w ciągu około pięciu dni.

Bitcoin stosunkowo dobrze zareagował na ostatni spadek ceny i odbił się do poziomu 33 000 USD. Tam jednak nie udało się go przebić i obecnie wynosi on nieco poniżej 32 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do około 600 mld USD.

LUNA traci najwięcej

Jak to zwykle bywa w czasach zwiększonej zmienności, większość alternatywnych monet znajduje się w jeszcze gorszej sytuacji. Ethereum, które kilka dni temu było notowane na poziomie 3 000 USD, wczoraj wieczorem spadło do poziomu 2 200 USD. Obecnie ETH znajduje się blisko poziomu 2 400 USD, ale nadal jest to ponad 600 USD straty w ciągu tygodnia.

Binance Coin spadł do 325 dolarów, XRP jest na poziomie 0,5 dolara, a SOL spadł do 70 dolarów. Jeszcze większe straty cenowe widoczne są w przypadku Dogecoin, Polkadot, Avalanche, Shiba Inu i NEAR Protocol.

Żadna z nich nie straciła jednak więcej niż natywna kryptowaluta ekosystemu Terra. Po niedawnej sadze z UST, stablecoinem protokołu, LUNA zanurkowała o 45% w ciągu jednego dnia (65% w ciągu tygodnia) do 33 dolarów.

Wraz z ponownym spadkiem wartości altów o małej i średniej kapitalizacji, z rynku kryptowalut wyparowało kolejne 50 miliardów dolarów. Metryka ta zmniejszyła się do 1,450 biliona dolarów, co oznacza, że w ciągu pięciu dni jej wartość straciła 350 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram