BTC spadł poniżej 30 tys. dolarów po raz pierwszy od lipca 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie nadal wywierały presję na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina poniżej poziomu 30 000 USD po raz pierwszy od połowy lipca. Altcoiny nie są w lepszej kondycji, ale najwięcej straciła Terra. Po ostatnich wydarzeniach LUNA spadła o 45% w ciągu zaledwie doby.

Bitcoin spadł poniżej 30 tys. dolarów

W ciągu ostatnich 24 godzin ponure warunki rynkowe tylko się nasiliły. Niecały tydzień temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, główna waluta kryptowalutowa zakwestionowała poziom 40 000 USD, ale bezskutecznie.

Wręcz przeciwnie, krajobraz uległ gwałtownej zmianie, a BTC zaczął szybko tracić na wartości. Najpierw spadł o 4000 dolarów, osiągając wielotygodniowe minimum na poziomie 36 000 dolarów, ale okazało się, że to dopiero początek.

Kilka dni później bitcoin stracił kolejne 2 000 dolarów, a wczoraj jego wartość oscylowała wokół 33 000 dolarów. To jednak nie było wszystko.

W ciągu następnych kilku godzin jego wartość spadła o ponad 3000 dolarów i po raz pierwszy od połowy lipca 2021 r. zeszła poniżej 30 000 dolarów. Oznaczało to, że kryptowaluta straciła 10 000 dolarów w ciągu około pięciu dni.

Bitcoin stosunkowo dobrze zareagował na ostatni spadek ceny i odbił się do poziomu 33 000 USD. Tam jednak nie udało się go przebić i obecnie wynosi on nieco poniżej 32 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do około 600 mld USD.

LUNA traci najwięcej

Jak to zwykle bywa w czasach zwiększonej zmienności, większość alternatywnych monet znajduje się w jeszcze gorszej sytuacji. Ethereum, które kilka dni temu było notowane na poziomie 3 000 USD, wczoraj wieczorem spadło do poziomu 2 200 USD. Obecnie ETH znajduje się blisko poziomu 2 400 USD, ale nadal jest to ponad 600 USD straty w ciągu tygodnia.

Binance Coin spadł do 325 dolarów, XRP jest na poziomie 0,5 dolara, a SOL spadł do 70 dolarów. Jeszcze większe straty cenowe widoczne są w przypadku Dogecoin, Polkadot, Avalanche, Shiba Inu i NEAR Protocol.

Żadna z nich nie straciła jednak więcej niż natywna kryptowaluta ekosystemu Terra. Po niedawnej sadze z UST, stablecoinem protokołu, LUNA zanurkowała o 45% w ciągu jednego dnia (65% w ciągu tygodnia) do 33 dolarów.

Wraz z ponownym spadkiem wartości altów o małej i średniej kapitalizacji, z rynku kryptowalut wyparowało kolejne 50 miliardów dolarów. Metryka ta zmniejszyła się do 1,450 biliona dolarów, co oznacza, że w ciągu pięciu dni jej wartość straciła 350 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram