BTC spadł poniżej 30 tys. dolarów po raz pierwszy od lipca 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie nadal wywierały presję na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina poniżej poziomu 30 000 USD po raz pierwszy od połowy lipca. Altcoiny nie są w lepszej kondycji, ale najwięcej straciła Terra. Po ostatnich wydarzeniach LUNA spadła o 45% w ciągu zaledwie doby.

Bitcoin spadł poniżej 30 tys. dolarów

W ciągu ostatnich 24 godzin ponure warunki rynkowe tylko się nasiliły. Niecały tydzień temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, główna waluta kryptowalutowa zakwestionowała poziom 40 000 USD, ale bezskutecznie.

Wręcz przeciwnie, krajobraz uległ gwałtownej zmianie, a BTC zaczął szybko tracić na wartości. Najpierw spadł o 4000 dolarów, osiągając wielotygodniowe minimum na poziomie 36 000 dolarów, ale okazało się, że to dopiero początek.

Kilka dni później bitcoin stracił kolejne 2 000 dolarów, a wczoraj jego wartość oscylowała wokół 33 000 dolarów. To jednak nie było wszystko.

W ciągu następnych kilku godzin jego wartość spadła o ponad 3000 dolarów i po raz pierwszy od połowy lipca 2021 r. zeszła poniżej 30 000 dolarów. Oznaczało to, że kryptowaluta straciła 10 000 dolarów w ciągu około pięciu dni.

Bitcoin stosunkowo dobrze zareagował na ostatni spadek ceny i odbił się do poziomu 33 000 USD. Tam jednak nie udało się go przebić i obecnie wynosi on nieco poniżej 32 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do około 600 mld USD.

LUNA traci najwięcej

Jak to zwykle bywa w czasach zwiększonej zmienności, większość alternatywnych monet znajduje się w jeszcze gorszej sytuacji. Ethereum, które kilka dni temu było notowane na poziomie 3 000 USD, wczoraj wieczorem spadło do poziomu 2 200 USD. Obecnie ETH znajduje się blisko poziomu 2 400 USD, ale nadal jest to ponad 600 USD straty w ciągu tygodnia.

Binance Coin spadł do 325 dolarów, XRP jest na poziomie 0,5 dolara, a SOL spadł do 70 dolarów. Jeszcze większe straty cenowe widoczne są w przypadku Dogecoin, Polkadot, Avalanche, Shiba Inu i NEAR Protocol.

Żadna z nich nie straciła jednak więcej niż natywna kryptowaluta ekosystemu Terra. Po niedawnej sadze z UST, stablecoinem protokołu, LUNA zanurkowała o 45% w ciągu jednego dnia (65% w ciągu tygodnia) do 33 dolarów.

Wraz z ponownym spadkiem wartości altów o małej i średniej kapitalizacji, z rynku kryptowalut wyparowało kolejne 50 miliardów dolarów. Metryka ta zmniejszyła się do 1,450 biliona dolarów, co oznacza, że w ciągu pięciu dni jej wartość straciła 350 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram