BTC spadł poniżej 30 tys. dolarów po raz pierwszy od lipca 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie nadal wywierały presję na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina poniżej poziomu 30 000 USD po raz pierwszy od połowy lipca. Altcoiny nie są w lepszej kondycji, ale najwięcej straciła Terra. Po ostatnich wydarzeniach LUNA spadła o 45% w ciągu zaledwie doby.

Bitcoin spadł poniżej 30 tys. dolarów

W ciągu ostatnich 24 godzin ponure warunki rynkowe tylko się nasiliły. Niecały tydzień temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, główna waluta kryptowalutowa zakwestionowała poziom 40 000 USD, ale bezskutecznie.

Wręcz przeciwnie, krajobraz uległ gwałtownej zmianie, a BTC zaczął szybko tracić na wartości. Najpierw spadł o 4000 dolarów, osiągając wielotygodniowe minimum na poziomie 36 000 dolarów, ale okazało się, że to dopiero początek.

Kilka dni później bitcoin stracił kolejne 2 000 dolarów, a wczoraj jego wartość oscylowała wokół 33 000 dolarów. To jednak nie było wszystko.

W ciągu następnych kilku godzin jego wartość spadła o ponad 3000 dolarów i po raz pierwszy od połowy lipca 2021 r. zeszła poniżej 30 000 dolarów. Oznaczało to, że kryptowaluta straciła 10 000 dolarów w ciągu około pięciu dni.

Bitcoin stosunkowo dobrze zareagował na ostatni spadek ceny i odbił się do poziomu 33 000 USD. Tam jednak nie udało się go przebić i obecnie wynosi on nieco poniżej 32 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do około 600 mld USD.

LUNA traci najwięcej

Jak to zwykle bywa w czasach zwiększonej zmienności, większość alternatywnych monet znajduje się w jeszcze gorszej sytuacji. Ethereum, które kilka dni temu było notowane na poziomie 3 000 USD, wczoraj wieczorem spadło do poziomu 2 200 USD. Obecnie ETH znajduje się blisko poziomu 2 400 USD, ale nadal jest to ponad 600 USD straty w ciągu tygodnia.

Binance Coin spadł do 325 dolarów, XRP jest na poziomie 0,5 dolara, a SOL spadł do 70 dolarów. Jeszcze większe straty cenowe widoczne są w przypadku Dogecoin, Polkadot, Avalanche, Shiba Inu i NEAR Protocol.

Żadna z nich nie straciła jednak więcej niż natywna kryptowaluta ekosystemu Terra. Po niedawnej sadze z UST, stablecoinem protokołu, LUNA zanurkowała o 45% w ciągu jednego dnia (65% w ciągu tygodnia) do 33 dolarów.

Wraz z ponownym spadkiem wartości altów o małej i średniej kapitalizacji, z rynku kryptowalut wyparowało kolejne 50 miliardów dolarów. Metryka ta zmniejszyła się do 1,450 biliona dolarów, co oznacza, że w ciągu pięciu dni jej wartość straciła 350 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram