BTC spadł poniżej 30 tys. dolarów po raz pierwszy od lipca 2021 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie nadal wywierały presję na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina poniżej poziomu 30 000 USD po raz pierwszy od połowy lipca. Altcoiny nie są w lepszej kondycji, ale najwięcej straciła Terra. Po ostatnich wydarzeniach LUNA spadła o 45% w ciągu zaledwie doby.

Bitcoin spadł poniżej 30 tys. dolarów

W ciągu ostatnich 24 godzin ponure warunki rynkowe tylko się nasiliły. Niecały tydzień temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, główna waluta kryptowalutowa zakwestionowała poziom 40 000 USD, ale bezskutecznie.

Wręcz przeciwnie, krajobraz uległ gwałtownej zmianie, a BTC zaczął szybko tracić na wartości. Najpierw spadł o 4000 dolarów, osiągając wielotygodniowe minimum na poziomie 36 000 dolarów, ale okazało się, że to dopiero początek.

Kilka dni później bitcoin stracił kolejne 2 000 dolarów, a wczoraj jego wartość oscylowała wokół 33 000 dolarów. To jednak nie było wszystko.

W ciągu następnych kilku godzin jego wartość spadła o ponad 3000 dolarów i po raz pierwszy od połowy lipca 2021 r. zeszła poniżej 30 000 dolarów. Oznaczało to, że kryptowaluta straciła 10 000 dolarów w ciągu około pięciu dni.

Bitcoin stosunkowo dobrze zareagował na ostatni spadek ceny i odbił się do poziomu 33 000 USD. Tam jednak nie udało się go przebić i obecnie wynosi on nieco poniżej 32 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do około 600 mld USD.

LUNA traci najwięcej

Jak to zwykle bywa w czasach zwiększonej zmienności, większość alternatywnych monet znajduje się w jeszcze gorszej sytuacji. Ethereum, które kilka dni temu było notowane na poziomie 3 000 USD, wczoraj wieczorem spadło do poziomu 2 200 USD. Obecnie ETH znajduje się blisko poziomu 2 400 USD, ale nadal jest to ponad 600 USD straty w ciągu tygodnia.

Binance Coin spadł do 325 dolarów, XRP jest na poziomie 0,5 dolara, a SOL spadł do 70 dolarów. Jeszcze większe straty cenowe widoczne są w przypadku Dogecoin, Polkadot, Avalanche, Shiba Inu i NEAR Protocol.

Żadna z nich nie straciła jednak więcej niż natywna kryptowaluta ekosystemu Terra. Po niedawnej sadze z UST, stablecoinem protokołu, LUNA zanurkowała o 45% w ciągu jednego dnia (65% w ciągu tygodnia) do 33 dolarów.

Wraz z ponownym spadkiem wartości altów o małej i średniej kapitalizacji, z rynku kryptowalut wyparowało kolejne 50 miliardów dolarów. Metryka ta zmniejszyła się do 1,450 biliona dolarów, co oznacza, że w ciągu pięciu dni jej wartość straciła 350 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram