BTC i ETH osiągają ATH. Kapitalizacja wyprzedza Apple

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2021
ikona autora biały
apple kryptowaluty

Z Bitcoinem, ETH i innymi altami osiągającymi nowe rekordy, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła do nowego rekordowego poziomu powyżej 2,2 biliona dolarów. Co ciekawe, oznacza to, że łączna kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła wartość najbardziej wartościowej firmy na świecie – Apple.

Kapitalizacja rynku kryptowalut przewyższa kapitalizację Apple

Po tygodniach spędzonych pod linią cenową 60 tysięcy dolarów, bitcoin w końcu przebił tę barierę. W długo oczekiwanym przez społeczność momencie, podstawowa kryptowaluta zainicjowała imponujący wzrost, który doprowadził do pobicia poprzedniego rekordu ATH na poziomie 61 800 USD.

Co więcej, BTC kontynuował ruch na północ i ustanowił swój najnowszy rekord na poziomie ponad 63 700 USD. Ta pierwsza w historii kryptowaluta pociągnęła za sobą resztę rynku. ATH osiągnął też token Ethereum – 2 300 USD.

XRP również jest na fali. W ciągu ostatnich 24 godzin zyskał kolejne 34%. Tym samym tokenowi Ripple udało się osiągnąć 3-letni szczyt na poziomie 1,85 USD. Sytuacja większości altcoinów jest również dość bycza. Niemal wszystkie projekty odnotowały ogromne wzrosty.

Naturalnie, doprowadziło to do znacznego wzrostu skumulowanej kapitalizacji rynkowej wszystkich cyfrowych monet. Według danych CoinGecko, metryka powiększyła się o około 150 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie ponad 2,260 biliona dolarów. Dla przypomnienia, jest to ponad 10-krotny wzrost w ciągu roku. W tym samym czasie w 2020 r. kapitalizacja rynku spadała poniżej 200 mld USD.

Dzięki najnowszemu rekordowi kapitalizacja rynkowa kryptowalut przebiła kapitalizację Apple. Dane z AssetDash pokazują, że najcenniejsza firma na świecie ma kapitalizację rynkową w wysokości 2,230 miliarda dolarów. Innymi słowy, rynek kryptowalut stał się bardziej wartościowy niż gigantyczna amerykańska korporacja z branży technologicznej.

Czy nadal jesteśmy na wczesnym etapie?

Jednym z najczęściej poruszanych tematów w społeczności jest to, czy ” nadal jesteśmy na wczesnym etapie”. Ogólna odpowiedź do tej pory brzmi – tak. Lub, jak Tyler Winklevoss powiedział niedawno – wciąż jesteśmy w pierwszym stadium.

Jednak prześcignięcie Apple brzmi jak wielka sprawa, która może podważyć taką argumentację. Jednakże, może to również mieć inną drugą stronę medalu. Choć przekroczenie kapitalizacji rynkowej Apple’a jest rzeczywiście imponującym kamieniem milowym, warto zauważyć, że to tylko jedna firma. Owszem, największa, ale tylko jedna.

Pięć największych firm w tej kategorii, w tym Microsoft, Saudi Aramco, Amazon i Google, mają łączną wartość ponad 9,3 biliona dolarów. Co więcej, szacowana kapitalizacja rynkowa złota wynosi ponad 11 bilionów dolarów. Jeśli więc możemy w jakiś sposób porównać rynek kryptowalutowy do tych firm lub do złota, to wciąż jesteśmy na wczesnym etapie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram