BTC i ETH osiągają ATH. Kapitalizacja wyprzedza Apple

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2021
ikona autora biały
apple kryptowaluty

Z Bitcoinem, ETH i innymi altami osiągającymi nowe rekordy, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła do nowego rekordowego poziomu powyżej 2,2 biliona dolarów. Co ciekawe, oznacza to, że łączna kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła wartość najbardziej wartościowej firmy na świecie – Apple.

Kapitalizacja rynku kryptowalut przewyższa kapitalizację Apple

Po tygodniach spędzonych pod linią cenową 60 tysięcy dolarów, bitcoin w końcu przebił tę barierę. W długo oczekiwanym przez społeczność momencie, podstawowa kryptowaluta zainicjowała imponujący wzrost, który doprowadził do pobicia poprzedniego rekordu ATH na poziomie 61 800 USD.

Co więcej, BTC kontynuował ruch na północ i ustanowił swój najnowszy rekord na poziomie ponad 63 700 USD. Ta pierwsza w historii kryptowaluta pociągnęła za sobą resztę rynku. ATH osiągnął też token Ethereum – 2 300 USD.

XRP również jest na fali. W ciągu ostatnich 24 godzin zyskał kolejne 34%. Tym samym tokenowi Ripple udało się osiągnąć 3-letni szczyt na poziomie 1,85 USD. Sytuacja większości altcoinów jest również dość bycza. Niemal wszystkie projekty odnotowały ogromne wzrosty.

Naturalnie, doprowadziło to do znacznego wzrostu skumulowanej kapitalizacji rynkowej wszystkich cyfrowych monet. Według danych CoinGecko, metryka powiększyła się o około 150 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie ponad 2,260 biliona dolarów. Dla przypomnienia, jest to ponad 10-krotny wzrost w ciągu roku. W tym samym czasie w 2020 r. kapitalizacja rynku spadała poniżej 200 mld USD.

Dzięki najnowszemu rekordowi kapitalizacja rynkowa kryptowalut przebiła kapitalizację Apple. Dane z AssetDash pokazują, że najcenniejsza firma na świecie ma kapitalizację rynkową w wysokości 2,230 miliarda dolarów. Innymi słowy, rynek kryptowalut stał się bardziej wartościowy niż gigantyczna amerykańska korporacja z branży technologicznej.

Czy nadal jesteśmy na wczesnym etapie?

Jednym z najczęściej poruszanych tematów w społeczności jest to, czy ” nadal jesteśmy na wczesnym etapie”. Ogólna odpowiedź do tej pory brzmi – tak. Lub, jak Tyler Winklevoss powiedział niedawno – wciąż jesteśmy w pierwszym stadium.

Jednak prześcignięcie Apple brzmi jak wielka sprawa, która może podważyć taką argumentację. Jednakże, może to również mieć inną drugą stronę medalu. Choć przekroczenie kapitalizacji rynkowej Apple’a jest rzeczywiście imponującym kamieniem milowym, warto zauważyć, że to tylko jedna firma. Owszem, największa, ale tylko jedna.

Pięć największych firm w tej kategorii, w tym Microsoft, Saudi Aramco, Amazon i Google, mają łączną wartość ponad 9,3 biliona dolarów. Co więcej, szacowana kapitalizacja rynkowa złota wynosi ponad 11 bilionów dolarów. Jeśli więc możemy w jakiś sposób porównać rynek kryptowalutowy do tych firm lub do złota, to wciąż jesteśmy na wczesnym etapie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram