BTC i ETH osiągają ATH. Kapitalizacja wyprzedza Apple

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2021
ikona autora biały
apple kryptowaluty

Z Bitcoinem, ETH i innymi altami osiągającymi nowe rekordy, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła do nowego rekordowego poziomu powyżej 2,2 biliona dolarów. Co ciekawe, oznacza to, że łączna kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła wartość najbardziej wartościowej firmy na świecie – Apple.

Kapitalizacja rynku kryptowalut przewyższa kapitalizację Apple

Po tygodniach spędzonych pod linią cenową 60 tysięcy dolarów, bitcoin w końcu przebił tę barierę. W długo oczekiwanym przez społeczność momencie, podstawowa kryptowaluta zainicjowała imponujący wzrost, który doprowadził do pobicia poprzedniego rekordu ATH na poziomie 61 800 USD.

Co więcej, BTC kontynuował ruch na północ i ustanowił swój najnowszy rekord na poziomie ponad 63 700 USD. Ta pierwsza w historii kryptowaluta pociągnęła za sobą resztę rynku. ATH osiągnął też token Ethereum – 2 300 USD.

XRP również jest na fali. W ciągu ostatnich 24 godzin zyskał kolejne 34%. Tym samym tokenowi Ripple udało się osiągnąć 3-letni szczyt na poziomie 1,85 USD. Sytuacja większości altcoinów jest również dość bycza. Niemal wszystkie projekty odnotowały ogromne wzrosty.

Naturalnie, doprowadziło to do znacznego wzrostu skumulowanej kapitalizacji rynkowej wszystkich cyfrowych monet. Według danych CoinGecko, metryka powiększyła się o około 150 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie ponad 2,260 biliona dolarów. Dla przypomnienia, jest to ponad 10-krotny wzrost w ciągu roku. W tym samym czasie w 2020 r. kapitalizacja rynku spadała poniżej 200 mld USD.

Dzięki najnowszemu rekordowi kapitalizacja rynkowa kryptowalut przebiła kapitalizację Apple. Dane z AssetDash pokazują, że najcenniejsza firma na świecie ma kapitalizację rynkową w wysokości 2,230 miliarda dolarów. Innymi słowy, rynek kryptowalut stał się bardziej wartościowy niż gigantyczna amerykańska korporacja z branży technologicznej.

Czy nadal jesteśmy na wczesnym etapie?

Jednym z najczęściej poruszanych tematów w społeczności jest to, czy ” nadal jesteśmy na wczesnym etapie”. Ogólna odpowiedź do tej pory brzmi – tak. Lub, jak Tyler Winklevoss powiedział niedawno – wciąż jesteśmy w pierwszym stadium.

Jednak prześcignięcie Apple brzmi jak wielka sprawa, która może podważyć taką argumentację. Jednakże, może to również mieć inną drugą stronę medalu. Choć przekroczenie kapitalizacji rynkowej Apple’a jest rzeczywiście imponującym kamieniem milowym, warto zauważyć, że to tylko jedna firma. Owszem, największa, ale tylko jedna.

Pięć największych firm w tej kategorii, w tym Microsoft, Saudi Aramco, Amazon i Google, mają łączną wartość ponad 9,3 biliona dolarów. Co więcej, szacowana kapitalizacja rynkowa złota wynosi ponad 11 bilionów dolarów. Jeśli więc możemy w jakiś sposób porównać rynek kryptowalutowy do tych firm lub do złota, to wciąż jesteśmy na wczesnym etapie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram