kryptowaluty 2 - logo

BTC i ETH osiągają ATH. Kapitalizacja wyprzedza Apple

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2021
ikona autora biały
apple kryptowaluty

Z Bitcoinem, ETH i innymi altami osiągającymi nowe rekordy, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła do nowego rekordowego poziomu powyżej 2,2 biliona dolarów. Co ciekawe, oznacza to, że łączna kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła wartość najbardziej wartościowej firmy na świecie – Apple.

Kapitalizacja rynku kryptowalut przewyższa kapitalizację Apple

Po tygodniach spędzonych pod linią cenową 60 tysięcy dolarów, bitcoin w końcu przebił tę barierę. W długo oczekiwanym przez społeczność momencie, podstawowa kryptowaluta zainicjowała imponujący wzrost, który doprowadził do pobicia poprzedniego rekordu ATH na poziomie 61 800 USD.

Co więcej, BTC kontynuował ruch na północ i ustanowił swój najnowszy rekord na poziomie ponad 63 700 USD. Ta pierwsza w historii kryptowaluta pociągnęła za sobą resztę rynku. ATH osiągnął też token Ethereum – 2 300 USD.

XRP również jest na fali. W ciągu ostatnich 24 godzin zyskał kolejne 34%. Tym samym tokenowi Ripple udało się osiągnąć 3-letni szczyt na poziomie 1,85 USD. Sytuacja większości altcoinów jest również dość bycza. Niemal wszystkie projekty odnotowały ogromne wzrosty.

Naturalnie, doprowadziło to do znacznego wzrostu skumulowanej kapitalizacji rynkowej wszystkich cyfrowych monet. Według danych CoinGecko, metryka powiększyła się o około 150 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie ponad 2,260 biliona dolarów. Dla przypomnienia, jest to ponad 10-krotny wzrost w ciągu roku. W tym samym czasie w 2020 r. kapitalizacja rynku spadała poniżej 200 mld USD.

Dzięki najnowszemu rekordowi kapitalizacja rynkowa kryptowalut przebiła kapitalizację Apple. Dane z AssetDash pokazują, że najcenniejsza firma na świecie ma kapitalizację rynkową w wysokości 2,230 miliarda dolarów. Innymi słowy, rynek kryptowalut stał się bardziej wartościowy niż gigantyczna amerykańska korporacja z branży technologicznej.

Czy nadal jesteśmy na wczesnym etapie?

Jednym z najczęściej poruszanych tematów w społeczności jest to, czy ” nadal jesteśmy na wczesnym etapie”. Ogólna odpowiedź do tej pory brzmi – tak. Lub, jak Tyler Winklevoss powiedział niedawno – wciąż jesteśmy w pierwszym stadium.

Jednak prześcignięcie Apple brzmi jak wielka sprawa, która może podważyć taką argumentację. Jednakże, może to również mieć inną drugą stronę medalu. Choć przekroczenie kapitalizacji rynkowej Apple’a jest rzeczywiście imponującym kamieniem milowym, warto zauważyć, że to tylko jedna firma. Owszem, największa, ale tylko jedna.

Pięć największych firm w tej kategorii, w tym Microsoft, Saudi Aramco, Amazon i Google, mają łączną wartość ponad 9,3 biliona dolarów. Co więcej, szacowana kapitalizacja rynkowa złota wynosi ponad 11 bilionów dolarów. Jeśli więc możemy w jakiś sposób porównać rynek kryptowalutowy do tych firm lub do złota, to wciąż jesteśmy na wczesnym etapie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram