BTC i ETH osiągają ATH. Kapitalizacja wyprzedza Apple

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2021
ikona autora biały
apple kryptowaluty

Z Bitcoinem, ETH i innymi altami osiągającymi nowe rekordy, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła do nowego rekordowego poziomu powyżej 2,2 biliona dolarów. Co ciekawe, oznacza to, że łączna kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła wartość najbardziej wartościowej firmy na świecie – Apple.

Kapitalizacja rynku kryptowalut przewyższa kapitalizację Apple

Po tygodniach spędzonych pod linią cenową 60 tysięcy dolarów, bitcoin w końcu przebił tę barierę. W długo oczekiwanym przez społeczność momencie, podstawowa kryptowaluta zainicjowała imponujący wzrost, który doprowadził do pobicia poprzedniego rekordu ATH na poziomie 61 800 USD.

Co więcej, BTC kontynuował ruch na północ i ustanowił swój najnowszy rekord na poziomie ponad 63 700 USD. Ta pierwsza w historii kryptowaluta pociągnęła za sobą resztę rynku. ATH osiągnął też token Ethereum – 2 300 USD.

XRP również jest na fali. W ciągu ostatnich 24 godzin zyskał kolejne 34%. Tym samym tokenowi Ripple udało się osiągnąć 3-letni szczyt na poziomie 1,85 USD. Sytuacja większości altcoinów jest również dość bycza. Niemal wszystkie projekty odnotowały ogromne wzrosty.

Naturalnie, doprowadziło to do znacznego wzrostu skumulowanej kapitalizacji rynkowej wszystkich cyfrowych monet. Według danych CoinGecko, metryka powiększyła się o około 150 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie ponad 2,260 biliona dolarów. Dla przypomnienia, jest to ponad 10-krotny wzrost w ciągu roku. W tym samym czasie w 2020 r. kapitalizacja rynku spadała poniżej 200 mld USD.

Dzięki najnowszemu rekordowi kapitalizacja rynkowa kryptowalut przebiła kapitalizację Apple. Dane z AssetDash pokazują, że najcenniejsza firma na świecie ma kapitalizację rynkową w wysokości 2,230 miliarda dolarów. Innymi słowy, rynek kryptowalut stał się bardziej wartościowy niż gigantyczna amerykańska korporacja z branży technologicznej.

Czy nadal jesteśmy na wczesnym etapie?

Jednym z najczęściej poruszanych tematów w społeczności jest to, czy ” nadal jesteśmy na wczesnym etapie”. Ogólna odpowiedź do tej pory brzmi – tak. Lub, jak Tyler Winklevoss powiedział niedawno – wciąż jesteśmy w pierwszym stadium.

Jednak prześcignięcie Apple brzmi jak wielka sprawa, która może podważyć taką argumentację. Jednakże, może to również mieć inną drugą stronę medalu. Choć przekroczenie kapitalizacji rynkowej Apple’a jest rzeczywiście imponującym kamieniem milowym, warto zauważyć, że to tylko jedna firma. Owszem, największa, ale tylko jedna.

Pięć największych firm w tej kategorii, w tym Microsoft, Saudi Aramco, Amazon i Google, mają łączną wartość ponad 9,3 biliona dolarów. Co więcej, szacowana kapitalizacja rynkowa złota wynosi ponad 11 bilionów dolarów. Jeśli więc możemy w jakiś sposób porównać rynek kryptowalutowy do tych firm lub do złota, to wciąż jesteśmy na wczesnym etapie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram