Brytyjskie ASA wydało ostrzeżenia przeciwko przeszło 50 firmom kryptowalutowym

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 marca 2022
ikona autora biały
wielka brytania bitcoin

Advertising Standard Authority (ASA) nasiliła swoje negatywne stanowisko wobec firm związanych z kryptowalutami. Ostrzegła takie podmioty, by nie zachęcały osób do kupowania cyfrowych aktywów za pomocą kart kredytowych ani nie wymieniały ich emerytur na monety takie jak bitcoin.

Najnowsze ostrzeżenie ASA

Brytyjskie władze i regulatorzy finansowi znani są ze swojego ostrego stanowiska wobec sektora kryptowalut. Prezes Banku Anglii, Andrew Bailey, stwierdził na przykład, że aktywa cyfrowe "nie mają żadnej wewnętrznej wartości", a osoby, które w nie inwestują, powinny być gotowe na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Dodatkowo Nikhil Rathi - dyrektor generalny FCA - stwierdził, że kryptowaluty są wykorzystywane w działalności przestępczej. Zaproponował również, by rząd brytyjski nie wypłacał rekompensat osobom inwestującym w tę klasę aktywów w przypadku straty.

Advertising Standard Authority (ASA) jest kolejnym organem nadzorczym, który ma wrogie nastawienie do sektora. W dniu 22 marca wydała ona nakaz egzekucji wobec ponad 50 firm, które promują cyfrowe aktywa. Poza ustaleniem standardów ich działania, ASA ostrzegła te organizacje, by nie zachęcały osób do kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Nick Hudson, menedżer operacyjny w ASA powiedział:

To zdecydowanie krok naprzód. Dostrzegamy, że ten sektor wymaga trochę pracy, co dostrzegł także rząd.

Na początku tego roku, Kanclerz Skarbu - Rishi Sunak - powiedział, że rząd powinien chronić mieszkańców przed wprowadzającymi w błąd reklamami kryptowalut. Mogą one bowiem spowodować duże straty. ASA nie wierzy jednak, że takie przepisy pojawią się przed 2023 rokiem i ostrzega, że do tego czasu nieetyczne firmy będą nadal promować swoje produkty. Hudson stwierdził:

Nasza rola jest w tym momencie naprawdę ważna. Reklamodawcy wiedzą, że regulacja FCA zbliża się wielkimi krokami. To jest czas, kiedy mogą chcieć zarobić siano.

Warto zauważyć, że regulator ostrzegł nie tylko nieznane i podejrzane firmy związane z kryptowalutami, ale także niektórych gigantów w tej dziedzinie, w tym Coinbase i eToro.

Luno i Floki Inu zbanowane w Wielkiej Brytanii

ASA zakazała już na brytyjskiej ziemi niektórych wprowadzających w błąd reklam kryptowalut. W maju ubiegłego roku w londyńskim metrze i na stacjach autobusowych pojawiły się liczne slogany z napisem "Jeśli widzisz Bitcoina w metrze, czas kupić". Regulator ustalił, że za tą inicjatywą marketingową stoi aplikacja kryptowalutowa Luno, określając to przedsięwzięcie jako wysoce nieetyczne.

ASA stwierdziła, że reklamy te mogą zwabić niedoświadczonych inwestorów do wejścia w ekosystem cyfrowych aktywów, nie zdając sobie sprawy z ryzyka, jakie wiąże się z tą działalnością. W związku z tym zakazała ona reklamowania Luno.

Kilka miesięcy później londyńska infrastruktura transportowa stała się polem marketingowym dla kolejnej kryptowaluty - tym razem był to meme coin Floki Inu. Władze miasta argumentowały, że takie tokeny nie powinny być reklamowane bez ich wcześniejszego dokładnego zbadania.

Transport for London (TfL) dodał, że jego stacje nie są miejscem, w którym powinno się promować wątpliwe produkty, takie jak Floki Inu. Wkrótce potem organizacja usunęła reklamy memecoinów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram