Brytyjskie ASA wydało ostrzeżenia przeciwko przeszło 50 firmom kryptowalutowym

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 marca 2022
ikona autora biały
wielka brytania bitcoin

Advertising Standard Authority (ASA) nasiliła swoje negatywne stanowisko wobec firm związanych z kryptowalutami. Ostrzegła takie podmioty, by nie zachęcały osób do kupowania cyfrowych aktywów za pomocą kart kredytowych ani nie wymieniały ich emerytur na monety takie jak bitcoin.

Najnowsze ostrzeżenie ASA

Brytyjskie władze i regulatorzy finansowi znani są ze swojego ostrego stanowiska wobec sektora kryptowalut. Prezes Banku Anglii, Andrew Bailey, stwierdził na przykład, że aktywa cyfrowe "nie mają żadnej wewnętrznej wartości", a osoby, które w nie inwestują, powinny być gotowe na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Dodatkowo Nikhil Rathi - dyrektor generalny FCA - stwierdził, że kryptowaluty są wykorzystywane w działalności przestępczej. Zaproponował również, by rząd brytyjski nie wypłacał rekompensat osobom inwestującym w tę klasę aktywów w przypadku straty.

Advertising Standard Authority (ASA) jest kolejnym organem nadzorczym, który ma wrogie nastawienie do sektora. W dniu 22 marca wydała ona nakaz egzekucji wobec ponad 50 firm, które promują cyfrowe aktywa. Poza ustaleniem standardów ich działania, ASA ostrzegła te organizacje, by nie zachęcały osób do kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Nick Hudson, menedżer operacyjny w ASA powiedział:

To zdecydowanie krok naprzód. Dostrzegamy, że ten sektor wymaga trochę pracy, co dostrzegł także rząd.

Na początku tego roku, Kanclerz Skarbu - Rishi Sunak - powiedział, że rząd powinien chronić mieszkańców przed wprowadzającymi w błąd reklamami kryptowalut. Mogą one bowiem spowodować duże straty. ASA nie wierzy jednak, że takie przepisy pojawią się przed 2023 rokiem i ostrzega, że do tego czasu nieetyczne firmy będą nadal promować swoje produkty. Hudson stwierdził:

Nasza rola jest w tym momencie naprawdę ważna. Reklamodawcy wiedzą, że regulacja FCA zbliża się wielkimi krokami. To jest czas, kiedy mogą chcieć zarobić siano.

Warto zauważyć, że regulator ostrzegł nie tylko nieznane i podejrzane firmy związane z kryptowalutami, ale także niektórych gigantów w tej dziedzinie, w tym Coinbase i eToro.

Luno i Floki Inu zbanowane w Wielkiej Brytanii

ASA zakazała już na brytyjskiej ziemi niektórych wprowadzających w błąd reklam kryptowalut. W maju ubiegłego roku w londyńskim metrze i na stacjach autobusowych pojawiły się liczne slogany z napisem "Jeśli widzisz Bitcoina w metrze, czas kupić". Regulator ustalił, że za tą inicjatywą marketingową stoi aplikacja kryptowalutowa Luno, określając to przedsięwzięcie jako wysoce nieetyczne.

ASA stwierdziła, że reklamy te mogą zwabić niedoświadczonych inwestorów do wejścia w ekosystem cyfrowych aktywów, nie zdając sobie sprawy z ryzyka, jakie wiąże się z tą działalnością. W związku z tym zakazała ona reklamowania Luno.

Kilka miesięcy później londyńska infrastruktura transportowa stała się polem marketingowym dla kolejnej kryptowaluty - tym razem był to meme coin Floki Inu. Władze miasta argumentowały, że takie tokeny nie powinny być reklamowane bez ich wcześniejszego dokładnego zbadania.

Transport for London (TfL) dodał, że jego stacje nie są miejscem, w którym powinno się promować wątpliwe produkty, takie jak Floki Inu. Wkrótce potem organizacja usunęła reklamy memecoinów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram