Brytyjskie ASA wydało ostrzeżenia przeciwko przeszło 50 firmom kryptowalutowym

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 marca 2022
ikona autora biały
wielka brytania bitcoin

Advertising Standard Authority (ASA) nasiliła swoje negatywne stanowisko wobec firm związanych z kryptowalutami. Ostrzegła takie podmioty, by nie zachęcały osób do kupowania cyfrowych aktywów za pomocą kart kredytowych ani nie wymieniały ich emerytur na monety takie jak bitcoin.

Najnowsze ostrzeżenie ASA

Brytyjskie władze i regulatorzy finansowi znani są ze swojego ostrego stanowiska wobec sektora kryptowalut. Prezes Banku Anglii, Andrew Bailey, stwierdził na przykład, że aktywa cyfrowe "nie mają żadnej wewnętrznej wartości", a osoby, które w nie inwestują, powinny być gotowe na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Dodatkowo Nikhil Rathi - dyrektor generalny FCA - stwierdził, że kryptowaluty są wykorzystywane w działalności przestępczej. Zaproponował również, by rząd brytyjski nie wypłacał rekompensat osobom inwestującym w tę klasę aktywów w przypadku straty.

Advertising Standard Authority (ASA) jest kolejnym organem nadzorczym, który ma wrogie nastawienie do sektora. W dniu 22 marca wydała ona nakaz egzekucji wobec ponad 50 firm, które promują cyfrowe aktywa. Poza ustaleniem standardów ich działania, ASA ostrzegła te organizacje, by nie zachęcały osób do kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Nick Hudson, menedżer operacyjny w ASA powiedział:

To zdecydowanie krok naprzód. Dostrzegamy, że ten sektor wymaga trochę pracy, co dostrzegł także rząd.

Na początku tego roku, Kanclerz Skarbu - Rishi Sunak - powiedział, że rząd powinien chronić mieszkańców przed wprowadzającymi w błąd reklamami kryptowalut. Mogą one bowiem spowodować duże straty. ASA nie wierzy jednak, że takie przepisy pojawią się przed 2023 rokiem i ostrzega, że do tego czasu nieetyczne firmy będą nadal promować swoje produkty. Hudson stwierdził:

Nasza rola jest w tym momencie naprawdę ważna. Reklamodawcy wiedzą, że regulacja FCA zbliża się wielkimi krokami. To jest czas, kiedy mogą chcieć zarobić siano.

Warto zauważyć, że regulator ostrzegł nie tylko nieznane i podejrzane firmy związane z kryptowalutami, ale także niektórych gigantów w tej dziedzinie, w tym Coinbase i eToro.

Luno i Floki Inu zbanowane w Wielkiej Brytanii

ASA zakazała już na brytyjskiej ziemi niektórych wprowadzających w błąd reklam kryptowalut. W maju ubiegłego roku w londyńskim metrze i na stacjach autobusowych pojawiły się liczne slogany z napisem "Jeśli widzisz Bitcoina w metrze, czas kupić". Regulator ustalił, że za tą inicjatywą marketingową stoi aplikacja kryptowalutowa Luno, określając to przedsięwzięcie jako wysoce nieetyczne.

ASA stwierdziła, że reklamy te mogą zwabić niedoświadczonych inwestorów do wejścia w ekosystem cyfrowych aktywów, nie zdając sobie sprawy z ryzyka, jakie wiąże się z tą działalnością. W związku z tym zakazała ona reklamowania Luno.

Kilka miesięcy później londyńska infrastruktura transportowa stała się polem marketingowym dla kolejnej kryptowaluty - tym razem był to meme coin Floki Inu. Władze miasta argumentowały, że takie tokeny nie powinny być reklamowane bez ich wcześniejszego dokładnego zbadania.

Transport for London (TfL) dodał, że jego stacje nie są miejscem, w którym powinno się promować wątpliwe produkty, takie jak Floki Inu. Wkrótce potem organizacja usunęła reklamy memecoinów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram