Brytyjskie ASA wydało ostrzeżenia przeciwko przeszło 50 firmom kryptowalutowym

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 marca 2022
ikona autora biały
wielka brytania bitcoin

Advertising Standard Authority (ASA) nasiliła swoje negatywne stanowisko wobec firm związanych z kryptowalutami. Ostrzegła takie podmioty, by nie zachęcały osób do kupowania cyfrowych aktywów za pomocą kart kredytowych ani nie wymieniały ich emerytur na monety takie jak bitcoin.

Najnowsze ostrzeżenie ASA

Brytyjskie władze i regulatorzy finansowi znani są ze swojego ostrego stanowiska wobec sektora kryptowalut. Prezes Banku Anglii, Andrew Bailey, stwierdził na przykład, że aktywa cyfrowe "nie mają żadnej wewnętrznej wartości", a osoby, które w nie inwestują, powinny być gotowe na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Dodatkowo Nikhil Rathi - dyrektor generalny FCA - stwierdził, że kryptowaluty są wykorzystywane w działalności przestępczej. Zaproponował również, by rząd brytyjski nie wypłacał rekompensat osobom inwestującym w tę klasę aktywów w przypadku straty.

Advertising Standard Authority (ASA) jest kolejnym organem nadzorczym, który ma wrogie nastawienie do sektora. W dniu 22 marca wydała ona nakaz egzekucji wobec ponad 50 firm, które promują cyfrowe aktywa. Poza ustaleniem standardów ich działania, ASA ostrzegła te organizacje, by nie zachęcały osób do kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Nick Hudson, menedżer operacyjny w ASA powiedział:

To zdecydowanie krok naprzód. Dostrzegamy, że ten sektor wymaga trochę pracy, co dostrzegł także rząd.

Na początku tego roku, Kanclerz Skarbu - Rishi Sunak - powiedział, że rząd powinien chronić mieszkańców przed wprowadzającymi w błąd reklamami kryptowalut. Mogą one bowiem spowodować duże straty. ASA nie wierzy jednak, że takie przepisy pojawią się przed 2023 rokiem i ostrzega, że do tego czasu nieetyczne firmy będą nadal promować swoje produkty. Hudson stwierdził:

Nasza rola jest w tym momencie naprawdę ważna. Reklamodawcy wiedzą, że regulacja FCA zbliża się wielkimi krokami. To jest czas, kiedy mogą chcieć zarobić siano.

Warto zauważyć, że regulator ostrzegł nie tylko nieznane i podejrzane firmy związane z kryptowalutami, ale także niektórych gigantów w tej dziedzinie, w tym Coinbase i eToro.

Luno i Floki Inu zbanowane w Wielkiej Brytanii

ASA zakazała już na brytyjskiej ziemi niektórych wprowadzających w błąd reklam kryptowalut. W maju ubiegłego roku w londyńskim metrze i na stacjach autobusowych pojawiły się liczne slogany z napisem "Jeśli widzisz Bitcoina w metrze, czas kupić". Regulator ustalił, że za tą inicjatywą marketingową stoi aplikacja kryptowalutowa Luno, określając to przedsięwzięcie jako wysoce nieetyczne.

ASA stwierdziła, że reklamy te mogą zwabić niedoświadczonych inwestorów do wejścia w ekosystem cyfrowych aktywów, nie zdając sobie sprawy z ryzyka, jakie wiąże się z tą działalnością. W związku z tym zakazała ona reklamowania Luno.

Kilka miesięcy później londyńska infrastruktura transportowa stała się polem marketingowym dla kolejnej kryptowaluty - tym razem był to meme coin Floki Inu. Władze miasta argumentowały, że takie tokeny nie powinny być reklamowane bez ich wcześniejszego dokładnego zbadania.

Transport for London (TfL) dodał, że jego stacje nie są miejscem, w którym powinno się promować wątpliwe produkty, takie jak Floki Inu. Wkrótce potem organizacja usunęła reklamy memecoinów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram