Brytyjska Agencja ds. Przestępczości chce uregulować miksery kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
miksery kryptowalut regulacje

Mieszanie kryptowalut, które może ukryć dane łączące użytkownika z określonymi transakcjami, ma na celu ochronę prywatności. Ale stanowi też oczywisty punkt zapalny dla wszelkiego rodzaju nielegalnych działań. Dlatego rządy i organy regulacyjne wyraziły zaniepokojenie takimi protokołami.

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) jest kolejną, która wezwała do uregulowania kwestii protokołów, które umożliwiają użytkownikom mieszanie kryptowalut.

Wezwanie do ściślejszej regulacji

Zgodnie z najnowszym raportem, NCA stwierdziła, że miksery powinny podlegać regulacjom, które upoważniałyby je do przestrzegania pewnych przepisów, w tym know-your-customer (KYC) i rejestrowania ścieżek audytu monet przechodzących przez ich platformy.

Gary Cathcart, szef dochodzeń finansowych w NCA, powiedział:

W przypadku transakcji kryptowalutowych tożsamość właściciela jest już ukryta, a w rzeczywistości wścibskie oczy potrzebowałyby dodatkowych, trudnych do zdobycia informacji, aby ustalić stan portfela i jego właściciela.

Dyrektor dodał również, że argument dotyczący prywatności jest "słaby".

Cathcart uważa, że surowe zasady dałyby "komfort" użytkownikom i pomogłyby organom ścigania w uzyskaniu zatwierdzonych przez sędziego nakazów sądowych dla celów dochodzeniowych. Powiedział również, że przepisy mogłyby zapewnić władzom jasność i pomóc w rozróżnieniu pomiędzy mikserami monet, które są wykorzystywane do ochrony prywatności, a ułatwianiem poważnej działalności przestępczej, takiej jak ataki ransomware i międzynarodowy terroryzm.

Szef NCA zauważył również, że "gwałtowne upowszechnienie się kryptowalut" może prowadzić do powstania podmiotów przestępczych wykorzystujących miksery kryptowalut, nawet jeśli ogólny rozmiar prania pieniędzy związanych z kryptowalutami jest znikomy w porównaniu z szerszą gospodarką.

Czy miksery są nielegalne?

To nie pierwszy raz, kiedy organy regulacyjne wyrażają obawy, że miksery monet mogą sprzyjać działalności przestępczej i unikaniu sankcji. Legalność mikserów Bitcoinów zależy jednak od różnych jurysdykcji. Nawet jeśli projekt uważa się za zdecentralizowany, ale twórcy zachowują wystarczającą kontrolę nad aplikacją, nadal może być wymagane przestrzeganie przepisów.

Jednak wielu popularnych dostawców "oprogramowania anonimizującego", w tym Tornado Cash, zostało wyłączonych z przepisów FinCEN dotyczących przekazów pieniężnych, ale walka z tymi "narzędziami ochrony prywatności" wciąż trwa.

W lutym 2021 roku ówczesny zastępca asystenta prokuratora generalnego USA Brian Benczkowski powiedział, że "dążenie do ukrycia transakcji wirtualną walutą (poprzez mikser) jest przestępstwem." W tym samym czasie władze amerykańskie aresztowały Romana Sterlingova, rosyjsko-szwedzkiego założyciela serwisu "Bitcoin Fog". Larry Deen Harmon, założyciel Helixa, innego miksera Bitcoinów, przyznał się do winy udzielenia pomocy przestępcom w wypraniu 300 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram