Brytyjska Agencja ds. Przestępczości chce uregulować miksery kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
miksery kryptowalut regulacje

Mieszanie kryptowalut, które może ukryć dane łączące użytkownika z określonymi transakcjami, ma na celu ochronę prywatności. Ale stanowi też oczywisty punkt zapalny dla wszelkiego rodzaju nielegalnych działań. Dlatego rządy i organy regulacyjne wyraziły zaniepokojenie takimi protokołami.

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) jest kolejną, która wezwała do uregulowania kwestii protokołów, które umożliwiają użytkownikom mieszanie kryptowalut.

Wezwanie do ściślejszej regulacji

Zgodnie z najnowszym raportem, NCA stwierdziła, że miksery powinny podlegać regulacjom, które upoważniałyby je do przestrzegania pewnych przepisów, w tym know-your-customer (KYC) i rejestrowania ścieżek audytu monet przechodzących przez ich platformy.

Gary Cathcart, szef dochodzeń finansowych w NCA, powiedział:

W przypadku transakcji kryptowalutowych tożsamość właściciela jest już ukryta, a w rzeczywistości wścibskie oczy potrzebowałyby dodatkowych, trudnych do zdobycia informacji, aby ustalić stan portfela i jego właściciela.

Dyrektor dodał również, że argument dotyczący prywatności jest "słaby".

Cathcart uważa, że surowe zasady dałyby "komfort" użytkownikom i pomogłyby organom ścigania w uzyskaniu zatwierdzonych przez sędziego nakazów sądowych dla celów dochodzeniowych. Powiedział również, że przepisy mogłyby zapewnić władzom jasność i pomóc w rozróżnieniu pomiędzy mikserami monet, które są wykorzystywane do ochrony prywatności, a ułatwianiem poważnej działalności przestępczej, takiej jak ataki ransomware i międzynarodowy terroryzm.

Szef NCA zauważył również, że "gwałtowne upowszechnienie się kryptowalut" może prowadzić do powstania podmiotów przestępczych wykorzystujących miksery kryptowalut, nawet jeśli ogólny rozmiar prania pieniędzy związanych z kryptowalutami jest znikomy w porównaniu z szerszą gospodarką.

Czy miksery są nielegalne?

To nie pierwszy raz, kiedy organy regulacyjne wyrażają obawy, że miksery monet mogą sprzyjać działalności przestępczej i unikaniu sankcji. Legalność mikserów Bitcoinów zależy jednak od różnych jurysdykcji. Nawet jeśli projekt uważa się za zdecentralizowany, ale twórcy zachowują wystarczającą kontrolę nad aplikacją, nadal może być wymagane przestrzeganie przepisów.

Jednak wielu popularnych dostawców "oprogramowania anonimizującego", w tym Tornado Cash, zostało wyłączonych z przepisów FinCEN dotyczących przekazów pieniężnych, ale walka z tymi "narzędziami ochrony prywatności" wciąż trwa.

W lutym 2021 roku ówczesny zastępca asystenta prokuratora generalnego USA Brian Benczkowski powiedział, że "dążenie do ukrycia transakcji wirtualną walutą (poprzez mikser) jest przestępstwem." W tym samym czasie władze amerykańskie aresztowały Romana Sterlingova, rosyjsko-szwedzkiego założyciela serwisu "Bitcoin Fog". Larry Deen Harmon, założyciel Helixa, innego miksera Bitcoinów, przyznał się do winy udzielenia pomocy przestępcom w wypraniu 300 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram