kryptowaluty 2 - logo

Bloomberg: Instytucje mogą popchnąć BTC do 400 tys. dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 kwietnia 2021
ikona autora biały
schiff junior btc

Cena bitcoina może wzrosnąć z obecnego poziomu do 400 tys. dolarów, ze względu na nasiloną adopcję wśród instytucji. Tak uważają analitycy Bloomberga. W swoim ostatnim raporcie na temat podstawowej kryptowaluty, zasugerowali oni również, że BTC zastępuje “starą gwardię”, czyli złoto, bardziej “gwałtownie niż stopniowo”.

Bitcoin osiągnie poziom 400 tysięcy dolarów?

najnowszym miesięcznym raporcie dotyczącym wyników BTC, analitycy Bloomberga, prowadzeni przez starszego stratega ds. towarów, Mike’a McGlone’a, jako bazowe wsparcie nakreślili poziom cenowy 50 000 USD.

Chociaż jednocześnie uznali 60 000 jako kluczowy opór, uważają, że BTC jest w stanie ” erozji” ze względu na masowe przyjęcie przez takie firmy jak Morgan Stanley, VisaGoldman Sachs, Tesla i inne.

Raport podkreślił wejście tych grubych ryb jako kamień milowy masowej adopcji, która “prawdopodobnie przyspieszy” i wzmocni “jego cenę w przewidywalnej przyszłości”.

Ponadto zatwierdzenie kilku Bitcoin ETF-ów w Kanadzie, Brazylii i innych krajach w końcu wywrze presję na amerykańskich regulatorów, by poszli w ich ślady. Wydarzenie, które Bloomberg sklasyfikował jako “kolejny byczy” kamień milowy.

Odwołując się do “wzorców z przeszłości”, strateg przewidział spory wzrost cen, który będzie miał miejsce już niedługo.

“Wspólni towarzysze dla silnych corocznych rajdów w pierworodnej kryptowalucie – niska zmienność i halvingi – są wyrównane korzystnie. Nasza grafika przedstawia Bitcoina na podobnym gruncie, jak w przybliżeniu 55x zysk w 2013 roku i 15x w 2017 roku.”

Jeśli aktywo rzeczywiście naśladuje nawet bardziej skromny wzrost cen, jego wartość może zbliżyć się do 400 000 USD, w oparciu o “regresję od szczytu z 2011 roku.”

Jeśli podstawowa kryptowaluta osiągnie tak spektakularny poziom cenowy, jej kapitalizacja rynkowa przekroczy 7 bilionów dolarów. Tym samym bitcoin stanie się 3-krotnie bardziej wartościowy od Apple i zrówna się z kapitalizacją rynkową złota.

BTC na drodze do zastąpienia złota

Mówiąc o żółtym metalu, analitycy powtórzyli wcześniejsze stwierdzenie sugerujące, że pierwsza w historii kryptowaluta jest na drodze do przejęcia rynku. Ich najnowszy dokument nazwał złoto “starą gwardią” i przewidział “bardziej nagły niż stopniowy” proces jego wypierania.

Chociaż stratedzy przyznali, że taki scenariusz nie jest “koniecznie niedźwiedzi dla złota”, ponieważ jego cena znalazła wsparcie w okolicach 1 700/oz, zauważyli, że “większość wskaźników pokazuje przesuwającą się globalną falę, która faworyzuje rodzącą się walutę cyfrową jako aktywo rezerwowe”.

Ponadto, nazwali oni to porównanie “cyfrowym vs. analogowym”, co może oznaczać byczą przyszłość dla największego cyfrowego aktywa – bitcoina.

Co ciekawe, JPMorgan Chase & Co również wypowiedział się na temat relacji między metalem szlachetnym a BTC i stwierdził, że kryptowaluta już zaczęła pożerać spore udziały w rynku złota.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram