Bloomberg: Instytucje mogą popchnąć BTC do 400 tys. dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 kwietnia 2021
ikona autora biały
schiff junior btc

Cena bitcoina może wzrosnąć z obecnego poziomu do 400 tys. dolarów, ze względu na nasiloną adopcję wśród instytucji. Tak uważają analitycy Bloomberga. W swoim ostatnim raporcie na temat podstawowej kryptowaluty, zasugerowali oni również, że BTC zastępuje “starą gwardię”, czyli złoto, bardziej “gwałtownie niż stopniowo”.

Bitcoin osiągnie poziom 400 tysięcy dolarów?

najnowszym miesięcznym raporcie dotyczącym wyników BTC, analitycy Bloomberga, prowadzeni przez starszego stratega ds. towarów, Mike’a McGlone’a, jako bazowe wsparcie nakreślili poziom cenowy 50 000 USD.

Chociaż jednocześnie uznali 60 000 jako kluczowy opór, uważają, że BTC jest w stanie ” erozji” ze względu na masowe przyjęcie przez takie firmy jak Morgan Stanley, VisaGoldman Sachs, Tesla i inne.

Raport podkreślił wejście tych grubych ryb jako kamień milowy masowej adopcji, która “prawdopodobnie przyspieszy” i wzmocni “jego cenę w przewidywalnej przyszłości”.

Ponadto zatwierdzenie kilku Bitcoin ETF-ów w Kanadzie, Brazylii i innych krajach w końcu wywrze presję na amerykańskich regulatorów, by poszli w ich ślady. Wydarzenie, które Bloomberg sklasyfikował jako “kolejny byczy” kamień milowy.

Odwołując się do “wzorców z przeszłości”, strateg przewidział spory wzrost cen, który będzie miał miejsce już niedługo.

“Wspólni towarzysze dla silnych corocznych rajdów w pierworodnej kryptowalucie – niska zmienność i halvingi – są wyrównane korzystnie. Nasza grafika przedstawia Bitcoina na podobnym gruncie, jak w przybliżeniu 55x zysk w 2013 roku i 15x w 2017 roku.”

Jeśli aktywo rzeczywiście naśladuje nawet bardziej skromny wzrost cen, jego wartość może zbliżyć się do 400 000 USD, w oparciu o “regresję od szczytu z 2011 roku.”

Jeśli podstawowa kryptowaluta osiągnie tak spektakularny poziom cenowy, jej kapitalizacja rynkowa przekroczy 7 bilionów dolarów. Tym samym bitcoin stanie się 3-krotnie bardziej wartościowy od Apple i zrówna się z kapitalizacją rynkową złota.

BTC na drodze do zastąpienia złota

Mówiąc o żółtym metalu, analitycy powtórzyli wcześniejsze stwierdzenie sugerujące, że pierwsza w historii kryptowaluta jest na drodze do przejęcia rynku. Ich najnowszy dokument nazwał złoto “starą gwardią” i przewidział “bardziej nagły niż stopniowy” proces jego wypierania.

Chociaż stratedzy przyznali, że taki scenariusz nie jest “koniecznie niedźwiedzi dla złota”, ponieważ jego cena znalazła wsparcie w okolicach 1 700/oz, zauważyli, że “większość wskaźników pokazuje przesuwającą się globalną falę, która faworyzuje rodzącą się walutę cyfrową jako aktywo rezerwowe”.

Ponadto, nazwali oni to porównanie “cyfrowym vs. analogowym”, co może oznaczać byczą przyszłość dla największego cyfrowego aktywa – bitcoina.

Co ciekawe, JPMorgan Chase & Co również wypowiedział się na temat relacji między metalem szlachetnym a BTC i stwierdził, że kryptowaluta już zaczęła pożerać spore udziały w rynku złota.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]

Binance umożliwiło traderom przechowywanie krypto na kontach innych firm

Giełda kryptowalut Binance poszła na ustępstwa wobec dużych klientów, umożliwiając im przechowywanie aktywów cyfrowych na platformach innych firm. Wcześniej Binance wymagało od traderów przechowywania środków tylko na własnych kontach. Źródła Financial Times podają, że kierownictwo giełdy znalazło się pod zwiększoną presją ze strony dużych traderów. Kluczowi klienci Binance zaczęli wyrażać poważne obawy o bezpieczeństwo swoich […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram