Bloomberg: Instytucje mogą popchnąć BTC do 400 tys. dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 kwietnia 2021
ikona autora biały
schiff junior btc

Cena bitcoina może wzrosnąć z obecnego poziomu do 400 tys. dolarów, ze względu na nasiloną adopcję wśród instytucji. Tak uważają analitycy Bloomberga. W swoim ostatnim raporcie na temat podstawowej kryptowaluty, zasugerowali oni również, że BTC zastępuje “starą gwardię”, czyli złoto, bardziej “gwałtownie niż stopniowo”.

Bitcoin osiągnie poziom 400 tysięcy dolarów?

najnowszym miesięcznym raporcie dotyczącym wyników BTC, analitycy Bloomberga, prowadzeni przez starszego stratega ds. towarów, Mike’a McGlone’a, jako bazowe wsparcie nakreślili poziom cenowy 50 000 USD.

Chociaż jednocześnie uznali 60 000 jako kluczowy opór, uważają, że BTC jest w stanie ” erozji” ze względu na masowe przyjęcie przez takie firmy jak Morgan Stanley, VisaGoldman Sachs, Tesla i inne.

Raport podkreślił wejście tych grubych ryb jako kamień milowy masowej adopcji, która “prawdopodobnie przyspieszy” i wzmocni “jego cenę w przewidywalnej przyszłości”.

Ponadto zatwierdzenie kilku Bitcoin ETF-ów w Kanadzie, Brazylii i innych krajach w końcu wywrze presję na amerykańskich regulatorów, by poszli w ich ślady. Wydarzenie, które Bloomberg sklasyfikował jako “kolejny byczy” kamień milowy.

Odwołując się do “wzorców z przeszłości”, strateg przewidział spory wzrost cen, który będzie miał miejsce już niedługo.

“Wspólni towarzysze dla silnych corocznych rajdów w pierworodnej kryptowalucie – niska zmienność i halvingi – są wyrównane korzystnie. Nasza grafika przedstawia Bitcoina na podobnym gruncie, jak w przybliżeniu 55x zysk w 2013 roku i 15x w 2017 roku.”

Jeśli aktywo rzeczywiście naśladuje nawet bardziej skromny wzrost cen, jego wartość może zbliżyć się do 400 000 USD, w oparciu o “regresję od szczytu z 2011 roku.”

Jeśli podstawowa kryptowaluta osiągnie tak spektakularny poziom cenowy, jej kapitalizacja rynkowa przekroczy 7 bilionów dolarów. Tym samym bitcoin stanie się 3-krotnie bardziej wartościowy od Apple i zrówna się z kapitalizacją rynkową złota.

BTC na drodze do zastąpienia złota

Mówiąc o żółtym metalu, analitycy powtórzyli wcześniejsze stwierdzenie sugerujące, że pierwsza w historii kryptowaluta jest na drodze do przejęcia rynku. Ich najnowszy dokument nazwał złoto “starą gwardią” i przewidział “bardziej nagły niż stopniowy” proces jego wypierania.

Chociaż stratedzy przyznali, że taki scenariusz nie jest “koniecznie niedźwiedzi dla złota”, ponieważ jego cena znalazła wsparcie w okolicach 1 700/oz, zauważyli, że “większość wskaźników pokazuje przesuwającą się globalną falę, która faworyzuje rodzącą się walutę cyfrową jako aktywo rezerwowe”.

Ponadto, nazwali oni to porównanie “cyfrowym vs. analogowym”, co może oznaczać byczą przyszłość dla największego cyfrowego aktywa – bitcoina.

Co ciekawe, JPMorgan Chase & Co również wypowiedział się na temat relacji między metalem szlachetnym a BTC i stwierdził, że kryptowaluta już zaczęła pożerać spore udziały w rynku złota.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram