Bloomberg: Instytucje mogą popchnąć BTC do 400 tys. dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 kwietnia 2021
ikona autora biały
schiff junior btc

Cena bitcoina może wzrosnąć z obecnego poziomu do 400 tys. dolarów, ze względu na nasiloną adopcję wśród instytucji. Tak uważają analitycy Bloomberga. W swoim ostatnim raporcie na temat podstawowej kryptowaluty, zasugerowali oni również, że BTC zastępuje “starą gwardię”, czyli złoto, bardziej “gwałtownie niż stopniowo”.

Bitcoin osiągnie poziom 400 tysięcy dolarów?

najnowszym miesięcznym raporcie dotyczącym wyników BTC, analitycy Bloomberga, prowadzeni przez starszego stratega ds. towarów, Mike’a McGlone’a, jako bazowe wsparcie nakreślili poziom cenowy 50 000 USD.

Chociaż jednocześnie uznali 60 000 jako kluczowy opór, uważają, że BTC jest w stanie ” erozji” ze względu na masowe przyjęcie przez takie firmy jak Morgan Stanley, VisaGoldman Sachs, Tesla i inne.

Raport podkreślił wejście tych grubych ryb jako kamień milowy masowej adopcji, która “prawdopodobnie przyspieszy” i wzmocni “jego cenę w przewidywalnej przyszłości”.

Ponadto zatwierdzenie kilku Bitcoin ETF-ów w Kanadzie, Brazylii i innych krajach w końcu wywrze presję na amerykańskich regulatorów, by poszli w ich ślady. Wydarzenie, które Bloomberg sklasyfikował jako “kolejny byczy” kamień milowy.

Odwołując się do “wzorców z przeszłości”, strateg przewidział spory wzrost cen, który będzie miał miejsce już niedługo.

“Wspólni towarzysze dla silnych corocznych rajdów w pierworodnej kryptowalucie – niska zmienność i halvingi – są wyrównane korzystnie. Nasza grafika przedstawia Bitcoina na podobnym gruncie, jak w przybliżeniu 55x zysk w 2013 roku i 15x w 2017 roku.”

Jeśli aktywo rzeczywiście naśladuje nawet bardziej skromny wzrost cen, jego wartość może zbliżyć się do 400 000 USD, w oparciu o “regresję od szczytu z 2011 roku.”

Jeśli podstawowa kryptowaluta osiągnie tak spektakularny poziom cenowy, jej kapitalizacja rynkowa przekroczy 7 bilionów dolarów. Tym samym bitcoin stanie się 3-krotnie bardziej wartościowy od Apple i zrówna się z kapitalizacją rynkową złota.

BTC na drodze do zastąpienia złota

Mówiąc o żółtym metalu, analitycy powtórzyli wcześniejsze stwierdzenie sugerujące, że pierwsza w historii kryptowaluta jest na drodze do przejęcia rynku. Ich najnowszy dokument nazwał złoto “starą gwardią” i przewidział “bardziej nagły niż stopniowy” proces jego wypierania.

Chociaż stratedzy przyznali, że taki scenariusz nie jest “koniecznie niedźwiedzi dla złota”, ponieważ jego cena znalazła wsparcie w okolicach 1 700/oz, zauważyli, że “większość wskaźników pokazuje przesuwającą się globalną falę, która faworyzuje rodzącą się walutę cyfrową jako aktywo rezerwowe”.

Ponadto, nazwali oni to porównanie “cyfrowym vs. analogowym”, co może oznaczać byczą przyszłość dla największego cyfrowego aktywa – bitcoina.

Co ciekawe, JPMorgan Chase & Co również wypowiedział się na temat relacji między metalem szlachetnym a BTC i stwierdził, że kryptowaluta już zaczęła pożerać spore udziały w rynku złota.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram