Bloomberg: Instytucje mogą popchnąć BTC do 400 tys. dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 kwietnia 2021
ikona autora biały
schiff junior btc

Cena bitcoina może wzrosnąć z obecnego poziomu do 400 tys. dolarów, ze względu na nasiloną adopcję wśród instytucji. Tak uważają analitycy Bloomberga. W swoim ostatnim raporcie na temat podstawowej kryptowaluty, zasugerowali oni również, że BTC zastępuje “starą gwardię”, czyli złoto, bardziej “gwałtownie niż stopniowo”.

Bitcoin osiągnie poziom 400 tysięcy dolarów?

najnowszym miesięcznym raporcie dotyczącym wyników BTC, analitycy Bloomberga, prowadzeni przez starszego stratega ds. towarów, Mike’a McGlone’a, jako bazowe wsparcie nakreślili poziom cenowy 50 000 USD.

Chociaż jednocześnie uznali 60 000 jako kluczowy opór, uważają, że BTC jest w stanie ” erozji” ze względu na masowe przyjęcie przez takie firmy jak Morgan Stanley, VisaGoldman Sachs, Tesla i inne.

Raport podkreślił wejście tych grubych ryb jako kamień milowy masowej adopcji, która “prawdopodobnie przyspieszy” i wzmocni “jego cenę w przewidywalnej przyszłości”.

Ponadto zatwierdzenie kilku Bitcoin ETF-ów w Kanadzie, Brazylii i innych krajach w końcu wywrze presję na amerykańskich regulatorów, by poszli w ich ślady. Wydarzenie, które Bloomberg sklasyfikował jako “kolejny byczy” kamień milowy.

Odwołując się do “wzorców z przeszłości”, strateg przewidział spory wzrost cen, który będzie miał miejsce już niedługo.

“Wspólni towarzysze dla silnych corocznych rajdów w pierworodnej kryptowalucie – niska zmienność i halvingi – są wyrównane korzystnie. Nasza grafika przedstawia Bitcoina na podobnym gruncie, jak w przybliżeniu 55x zysk w 2013 roku i 15x w 2017 roku.”

Jeśli aktywo rzeczywiście naśladuje nawet bardziej skromny wzrost cen, jego wartość może zbliżyć się do 400 000 USD, w oparciu o “regresję od szczytu z 2011 roku.”

Jeśli podstawowa kryptowaluta osiągnie tak spektakularny poziom cenowy, jej kapitalizacja rynkowa przekroczy 7 bilionów dolarów. Tym samym bitcoin stanie się 3-krotnie bardziej wartościowy od Apple i zrówna się z kapitalizacją rynkową złota.

BTC na drodze do zastąpienia złota

Mówiąc o żółtym metalu, analitycy powtórzyli wcześniejsze stwierdzenie sugerujące, że pierwsza w historii kryptowaluta jest na drodze do przejęcia rynku. Ich najnowszy dokument nazwał złoto “starą gwardią” i przewidział “bardziej nagły niż stopniowy” proces jego wypierania.

Chociaż stratedzy przyznali, że taki scenariusz nie jest “koniecznie niedźwiedzi dla złota”, ponieważ jego cena znalazła wsparcie w okolicach 1 700/oz, zauważyli, że “większość wskaźników pokazuje przesuwającą się globalną falę, która faworyzuje rodzącą się walutę cyfrową jako aktywo rezerwowe”.

Ponadto, nazwali oni to porównanie “cyfrowym vs. analogowym”, co może oznaczać byczą przyszłość dla największego cyfrowego aktywa – bitcoina.

Co ciekawe, JPMorgan Chase & Co również wypowiedział się na temat relacji między metalem szlachetnym a BTC i stwierdził, że kryptowaluta już zaczęła pożerać spore udziały w rynku złota.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram