BlackRock obiecuje zdemokratyzować inwestowanie w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 lipca 2023
ikona autora biały
blackrock

Larry Fink, współzałożyciel i dyrektor generalny BlackRock Inc. chce uczynić Bitcoina bardziej dostępnym poprzez fundusz typu spot Bitcoin ETF.

15 czerwca Fink złożył wniosek o fundusz spot Bitcoin ETF w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Niestety, wniosek został odrzucony z powodu obaw o potencjalne manipulacje rynkowe. Odnosząc się do zgłoszenia ETF, Fink powiedział:

"Wierzymy w demokratyzację inwestowania. Fundusze ETF już odegrały transformacyjną rolę w świecie inwestycji, a my jesteśmy dopiero na początku tej podróży."

Miliarder wierzy również, że Bitcoin może służyć jako zabezpieczenie przed inflacją i zmniejszyć straty wynikające z niekorzystnych zmian kursów walut.

W obecnym klimacie gospodarczym, w którym większość krajów zmaga się z niezwykle wysokimi stopami inflacji, potencjał Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją byłby ogromny. Największy na świecie token kryptograficzny jest już jednym z najlepiej prosperujących aktywów od początku roku. W tak krótkim czasie udało mu się zyskać ponad 76%.

Początkowa odmowa SEC nie powstrzymała intencji Finka do "demokratyzacji Bitcoina" poprzez pierwszy w swoim rodzaju kryptowalutowy ETF. BlackRock ponownie złożył wniosek o alternatywny ETF aktywów po podpisaniu umowy o dzieleniu się nadzorem z Coinbase.

W ponownie złożonym wniosku BlackRock powiedział, że będzie współpracować z Coinbase, największą giełdą kryptowalut w USA pod względem wolumenu obrotu, aby zapewnić, że obawy SEC dotyczące prania pieniędzy zostaną rozwiązane.

Branża kryptowalut zinterpretowała zaangażowanie BlackRock i proponowaną w aplikacji umowę o udostępnianiu nadzoru jako oznaki zmiany stanowiska SEC. I to mimo odrzucnia przez Komisję wielu podobnych wniosków w przeszłości.

Zgłoszenie firmy miliardera wydawało się rozpalać przestrzeń, prowadząc do podobnych zgłoszeń od innych menedżerów aktywów. Początkowe zgłoszenie iShares Bitcoin Trust nie określało opłaty za zarządzanie.

Działania BlackRock zainspirowały inne instytucje finansowe, w tym Fidelity Investments, Invesco Ltd. i WisdomTree Inc. do ponownego złożenia wniosków o podobne fundusze ETF.

Chociaż eksperci branżowi uważają, że Fink jest jedyną osobą na tyle potężną i zaradną, aby zmierzyć się z przewodniczącym SEC, początkowa odmowa rejestracji Bitcoin ETF wydaje się być główną przeszkodą dla planów BlackRock.

Wielu członków Kongresu nie zgadza się z radykalnym punktem widzenia przewodniczącego SEC, co doprowadziło do złożenia przez nich "ustawy o stabilizacji kryptowalut", która mogłaby zmusić USA do przyjęcia bardziej tolerancyjnego podejścia do sektora kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram