BlackRock obiecuje zdemokratyzować inwestowanie w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 lipca 2023
ikona autora biały
blackrock

Larry Fink, współzałożyciel i dyrektor generalny BlackRock Inc. chce uczynić Bitcoina bardziej dostępnym poprzez fundusz typu spot Bitcoin ETF.

15 czerwca Fink złożył wniosek o fundusz spot Bitcoin ETF w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Niestety, wniosek został odrzucony z powodu obaw o potencjalne manipulacje rynkowe. Odnosząc się do zgłoszenia ETF, Fink powiedział:

"Wierzymy w demokratyzację inwestowania. Fundusze ETF już odegrały transformacyjną rolę w świecie inwestycji, a my jesteśmy dopiero na początku tej podróży."

Miliarder wierzy również, że Bitcoin może służyć jako zabezpieczenie przed inflacją i zmniejszyć straty wynikające z niekorzystnych zmian kursów walut.

W obecnym klimacie gospodarczym, w którym większość krajów zmaga się z niezwykle wysokimi stopami inflacji, potencjał Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją byłby ogromny. Największy na świecie token kryptograficzny jest już jednym z najlepiej prosperujących aktywów od początku roku. W tak krótkim czasie udało mu się zyskać ponad 76%.

Początkowa odmowa SEC nie powstrzymała intencji Finka do "demokratyzacji Bitcoina" poprzez pierwszy w swoim rodzaju kryptowalutowy ETF. BlackRock ponownie złożył wniosek o alternatywny ETF aktywów po podpisaniu umowy o dzieleniu się nadzorem z Coinbase.

W ponownie złożonym wniosku BlackRock powiedział, że będzie współpracować z Coinbase, największą giełdą kryptowalut w USA pod względem wolumenu obrotu, aby zapewnić, że obawy SEC dotyczące prania pieniędzy zostaną rozwiązane.

Branża kryptowalut zinterpretowała zaangażowanie BlackRock i proponowaną w aplikacji umowę o udostępnianiu nadzoru jako oznaki zmiany stanowiska SEC. I to mimo odrzucnia przez Komisję wielu podobnych wniosków w przeszłości.

Zgłoszenie firmy miliardera wydawało się rozpalać przestrzeń, prowadząc do podobnych zgłoszeń od innych menedżerów aktywów. Początkowe zgłoszenie iShares Bitcoin Trust nie określało opłaty za zarządzanie.

Działania BlackRock zainspirowały inne instytucje finansowe, w tym Fidelity Investments, Invesco Ltd. i WisdomTree Inc. do ponownego złożenia wniosków o podobne fundusze ETF.

Chociaż eksperci branżowi uważają, że Fink jest jedyną osobą na tyle potężną i zaradną, aby zmierzyć się z przewodniczącym SEC, początkowa odmowa rejestracji Bitcoin ETF wydaje się być główną przeszkodą dla planów BlackRock.

Wielu członków Kongresu nie zgadza się z radykalnym punktem widzenia przewodniczącego SEC, co doprowadziło do złożenia przez nich "ustawy o stabilizacji kryptowalut", która mogłaby zmusić USA do przyjęcia bardziej tolerancyjnego podejścia do sektora kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram