Blackrock ma 50% szans na zatwierdzenie Bitcoin ETF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 czerwca 2023
ikona autora biały
blackrock bitcoin etf

Według starszego analityka ETF Bloomberga Erica Balchunasa, gigant zarządzania funduszami inwestycyjnymi BlackRock ma 50% szans na zatwierdzenie spot Bitcoin ETF.

Jako największa na świecie firma zarządzająca aktywami, wejście BlackRock w sferę aktywów cyfrowych sygnalizuje zmianę w akceptacji instytucjonalnej i adopcji głównego nurtu.

Eric Balchunas jest starszym analitykiem ETF w Bloomberg Intelligence, gdzie odpowiada za badania nad funduszami ETF i funduszami pasywnymi oraz współtworzy Bloomberg Opinion.

Jest częstym prelegentem na wydarzeniach i konferencjach branżowych oraz współtwórcą podcastu Bloomberg Trillions i ETF IQ Bloomberg TV. Eric jest również autorem książki "The Institutional ETF Toolbox".

Przewidywania Balchunasa są zgodne z komentarzami Elliotta Steina, starszego analityka ds. sporów sądowych w Bloomberg Intelligence. On z kolei uważa, że Grayscale ma 70% szans na wygranie procesu przeciwko SEC.

Balchunas wyjaśnił, że SEC może pozytywnie postrzegać zgłoszenie ETF przez BlackRock. Będzie to bowiem okazja do "uratowania wizerunku" poprzez dopuszczenie ETF firmy zamiast Grayscale.

Innym powodem, dla którego dajemy 50% szans na zatwierdzenie bitcoinowego ETF spot jest to, że nasz starszy analityk prawny daje Grayscale 70% szans na wygranie pozwu przeciwko SEC. Komisja mogłaby zatwierdzić ETF BlackRock, aby zachować twarz, korzystając z zaufanego TradFi

Jako największy na świecie menedżer aktywów, BlackRock zapewniłby rynkowi Bitcoin legitymację, której ten potrzebuje. Inną kwestią jest to, czy oznacza to, że inwestorzy powinni inwestować w ten fundusz w momencie jego uruchomienia.

Co z Grayscale i jego GBTC?

Grayscale złożył odwołanie od decyzji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z czerwca 2022 r. Komisja wówczas odrzuciła wniosek firmy o przekształcenie GBTC w Bitcoin ETF. Grayscale i SEC wymieniły się informacjami prawnymi. Co więcej, ich zeznania zostały wysłuchane przez trzy federalne sądy apelacyjne w USA w dniu 7 marca.

Według Elliotta Steina, starszego analityka ds. sporów sądowych w Bloomberg Intelligence, "Grayscale ma 70% szans na wygranie pozwu z SEC".

Według Steina, szanse Grayscale wzrosły z 40% do 70% po zakończeniu ustnych argumentów stron. Wszyscy trzej sędziowie w panelu wydawali się bowiem być po stronie Grayscale.

Stein powiedział, że Bloomberg szacuje, iż decyzja zostanie podjęta do sierpnia.

Wnioski o bitcoinowe fundusze ETF zdobywały ostatnio nagłówki mediów raz za razem. Do wyścigu z Blackrock dołączyły też Fidelity, Invesco, Wisdom Tree i Valkyrie.

Jeśli SEC ostatecznie zatwierdzi wnioski JPMorgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs, BNY Mellon i Bank of America o świadczenie podobnych usług, rynek aktywów cyfrowych będzie dostępny dla firm zarządzających aktywami o łącznej wartości 27 bilionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram