Blackrock ma 50% szans na zatwierdzenie Bitcoin ETF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 czerwca 2023
ikona autora biały
blackrock bitcoin etf

Według starszego analityka ETF Bloomberga Erica Balchunasa, gigant zarządzania funduszami inwestycyjnymi BlackRock ma 50% szans na zatwierdzenie spot Bitcoin ETF.

Jako największa na świecie firma zarządzająca aktywami, wejście BlackRock w sferę aktywów cyfrowych sygnalizuje zmianę w akceptacji instytucjonalnej i adopcji głównego nurtu.

Eric Balchunas jest starszym analitykiem ETF w Bloomberg Intelligence, gdzie odpowiada za badania nad funduszami ETF i funduszami pasywnymi oraz współtworzy Bloomberg Opinion.

Jest częstym prelegentem na wydarzeniach i konferencjach branżowych oraz współtwórcą podcastu Bloomberg Trillions i ETF IQ Bloomberg TV. Eric jest również autorem książki "The Institutional ETF Toolbox".

Przewidywania Balchunasa są zgodne z komentarzami Elliotta Steina, starszego analityka ds. sporów sądowych w Bloomberg Intelligence. On z kolei uważa, że Grayscale ma 70% szans na wygranie procesu przeciwko SEC.

Balchunas wyjaśnił, że SEC może pozytywnie postrzegać zgłoszenie ETF przez BlackRock. Będzie to bowiem okazja do "uratowania wizerunku" poprzez dopuszczenie ETF firmy zamiast Grayscale.

Innym powodem, dla którego dajemy 50% szans na zatwierdzenie bitcoinowego ETF spot jest to, że nasz starszy analityk prawny daje Grayscale 70% szans na wygranie pozwu przeciwko SEC. Komisja mogłaby zatwierdzić ETF BlackRock, aby zachować twarz, korzystając z zaufanego TradFi

Jako największy na świecie menedżer aktywów, BlackRock zapewniłby rynkowi Bitcoin legitymację, której ten potrzebuje. Inną kwestią jest to, czy oznacza to, że inwestorzy powinni inwestować w ten fundusz w momencie jego uruchomienia.

Co z Grayscale i jego GBTC?

Grayscale złożył odwołanie od decyzji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z czerwca 2022 r. Komisja wówczas odrzuciła wniosek firmy o przekształcenie GBTC w Bitcoin ETF. Grayscale i SEC wymieniły się informacjami prawnymi. Co więcej, ich zeznania zostały wysłuchane przez trzy federalne sądy apelacyjne w USA w dniu 7 marca.

Według Elliotta Steina, starszego analityka ds. sporów sądowych w Bloomberg Intelligence, "Grayscale ma 70% szans na wygranie pozwu z SEC".

Według Steina, szanse Grayscale wzrosły z 40% do 70% po zakończeniu ustnych argumentów stron. Wszyscy trzej sędziowie w panelu wydawali się bowiem być po stronie Grayscale.

Stein powiedział, że Bloomberg szacuje, iż decyzja zostanie podjęta do sierpnia.

Wnioski o bitcoinowe fundusze ETF zdobywały ostatnio nagłówki mediów raz za razem. Do wyścigu z Blackrock dołączyły też Fidelity, Invesco, Wisdom Tree i Valkyrie.

Jeśli SEC ostatecznie zatwierdzi wnioski JPMorgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs, BNY Mellon i Bank of America o świadczenie podobnych usług, rynek aktywów cyfrowych będzie dostępny dla firm zarządzających aktywami o łącznej wartości 27 bilionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram