BitPay uruchamia obsługę płatności Lightning Network

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 kwietnia 2022
ikona autora biały
lightning network

BitPay - popularny dostawca płatności kryptowalutowych - zintegrował sieć Bitcoin Lightning ze swoją platformą. Dzięki temu płatności Bitcoin będą rozliczane znacznie szybciej i będą kosztować znacznie mniej niż zwykłe transakcje.

Lightning Network działa natychmiastowo

Lightning network jest rozwiązaniem skalującym Bitcoina w warstwie 2, które pozwala poszczególnym posiadaczom Bitcoinów tworzyć prywatne kanały płatności między sobą. Te kanały płatności umożliwiają użytkownikom wielokrotne dokonywanie transakcji poza łańcuchem, pozwalając na przepustowość transakcji o rzędy wielkości wyższą niż w warstwie podstawowej Bitcoina.

Teraz sprzedawcy BitPay mogą otrzymywać płatności z portfeli, które wspierają sieć Lightning, takich jak Strike i CashApp. Ten drugi wprowadził płatności Bitcoin w warstwie drugiej po tym, jak Block stworzył swój lightning network dev kit, który jest udostępniany publicznie, aby inne portfele mogły go również zaadoptować.

Ponieważ płatności nie konkurują o miejsce na bloku łańcucha, opłaty transakcyjne przy korzystaniu z tej opcji są praktycznie zerowe. Tony Gallippi, współzałożyciel BitPay powiedział:

Integracja BitPay z Lightning Network oferuje klientom większy wybór, a sprzedawcom więcej sposobów na otrzymanie zapłaty przy wykorzystaniu technologii blockchain.

BitPay twierdzi, że połączenie opcji on-chain i off-chain daje teraz klientom lepsze ogólne doświadczenie płatnicze, które jest "szybkie, tanie i skalowalne".

Jednym z pierwszych partnerów BitPay jest PacSun - detaliczna marka odzieżowa z ponad 400 sklepami w USA. Michael Relich - Co-CEO PacSun - mówi, że integracja daje posiadaczom Bitcoinów natychmiastową i tanią opcję robienia zakupów online.

Sprzedawcy BitPay nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian, by zacząć przyjmować od klientów płatności lightning. Klienci z kolei będą mogli sami dokonywać płatności za pomocą portfeli obsługujących Lightning.

Natywny portfel BitPay nie ma jednak jeszcze możliwości korzystania z sieci Lightning.

Adopcja sieci Lightning

Sieć Lightning jest często okrzyknięta technologią, która pozwoli Bitcoinowi stać się globalnym środkiem wymiany. Senator Cynthia Lummis zasugerowała to w jednym z ostatnich wywiadów, mówiąc, że przekształci ona Bitcoina z towaru w walutę "naprawdę szybko".

Dla przykładu, czołowa australijska drużyna baseballowa już zintegrowała sieć Lightning ze swoimi codziennymi operacjami. Firma płaci sportowcom i pracownikom w Bitcoinach i akceptuje tę kryptowalutę jako zapłatę za towary.

Lightning zasila również portfel Chivo - Salwadorski państwowy portfel Bitcoin, który został uruchomiony wraz z ustawą legalizującą kryptowalutę we wrześniu. Technologia ta jest szczególnie popularna w tym regionie jako narzędzie do przelewów pieniężnych ze Stanów Zjednoczonych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram