BitPay uruchamia obsługę płatności Lightning Network

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 kwietnia 2022
ikona autora biały
lightning network

BitPay - popularny dostawca płatności kryptowalutowych - zintegrował sieć Bitcoin Lightning ze swoją platformą. Dzięki temu płatności Bitcoin będą rozliczane znacznie szybciej i będą kosztować znacznie mniej niż zwykłe transakcje.

Lightning Network działa natychmiastowo

Lightning network jest rozwiązaniem skalującym Bitcoina w warstwie 2, które pozwala poszczególnym posiadaczom Bitcoinów tworzyć prywatne kanały płatności między sobą. Te kanały płatności umożliwiają użytkownikom wielokrotne dokonywanie transakcji poza łańcuchem, pozwalając na przepustowość transakcji o rzędy wielkości wyższą niż w warstwie podstawowej Bitcoina.

Teraz sprzedawcy BitPay mogą otrzymywać płatności z portfeli, które wspierają sieć Lightning, takich jak Strike i CashApp. Ten drugi wprowadził płatności Bitcoin w warstwie drugiej po tym, jak Block stworzył swój lightning network dev kit, który jest udostępniany publicznie, aby inne portfele mogły go również zaadoptować.

Ponieważ płatności nie konkurują o miejsce na bloku łańcucha, opłaty transakcyjne przy korzystaniu z tej opcji są praktycznie zerowe. Tony Gallippi, współzałożyciel BitPay powiedział:

Integracja BitPay z Lightning Network oferuje klientom większy wybór, a sprzedawcom więcej sposobów na otrzymanie zapłaty przy wykorzystaniu technologii blockchain.

BitPay twierdzi, że połączenie opcji on-chain i off-chain daje teraz klientom lepsze ogólne doświadczenie płatnicze, które jest "szybkie, tanie i skalowalne".

Jednym z pierwszych partnerów BitPay jest PacSun - detaliczna marka odzieżowa z ponad 400 sklepami w USA. Michael Relich - Co-CEO PacSun - mówi, że integracja daje posiadaczom Bitcoinów natychmiastową i tanią opcję robienia zakupów online.

Sprzedawcy BitPay nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian, by zacząć przyjmować od klientów płatności lightning. Klienci z kolei będą mogli sami dokonywać płatności za pomocą portfeli obsługujących Lightning.

Natywny portfel BitPay nie ma jednak jeszcze możliwości korzystania z sieci Lightning.

Adopcja sieci Lightning

Sieć Lightning jest często okrzyknięta technologią, która pozwoli Bitcoinowi stać się globalnym środkiem wymiany. Senator Cynthia Lummis zasugerowała to w jednym z ostatnich wywiadów, mówiąc, że przekształci ona Bitcoina z towaru w walutę "naprawdę szybko".

Dla przykładu, czołowa australijska drużyna baseballowa już zintegrowała sieć Lightning ze swoimi codziennymi operacjami. Firma płaci sportowcom i pracownikom w Bitcoinach i akceptuje tę kryptowalutę jako zapłatę za towary.

Lightning zasila również portfel Chivo - Salwadorski państwowy portfel Bitcoin, który został uruchomiony wraz z ustawą legalizującą kryptowalutę we wrześniu. Technologia ta jest szczególnie popularna w tym regionie jako narzędzie do przelewów pieniężnych ze Stanów Zjednoczonych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram