BitPay uruchamia obsługę płatności Lightning Network

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 kwietnia 2022
ikona autora biały
lightning network

BitPay - popularny dostawca płatności kryptowalutowych - zintegrował sieć Bitcoin Lightning ze swoją platformą. Dzięki temu płatności Bitcoin będą rozliczane znacznie szybciej i będą kosztować znacznie mniej niż zwykłe transakcje.

Lightning Network działa natychmiastowo

Lightning network jest rozwiązaniem skalującym Bitcoina w warstwie 2, które pozwala poszczególnym posiadaczom Bitcoinów tworzyć prywatne kanały płatności między sobą. Te kanały płatności umożliwiają użytkownikom wielokrotne dokonywanie transakcji poza łańcuchem, pozwalając na przepustowość transakcji o rzędy wielkości wyższą niż w warstwie podstawowej Bitcoina.

Teraz sprzedawcy BitPay mogą otrzymywać płatności z portfeli, które wspierają sieć Lightning, takich jak Strike i CashApp. Ten drugi wprowadził płatności Bitcoin w warstwie drugiej po tym, jak Block stworzył swój lightning network dev kit, który jest udostępniany publicznie, aby inne portfele mogły go również zaadoptować.

Ponieważ płatności nie konkurują o miejsce na bloku łańcucha, opłaty transakcyjne przy korzystaniu z tej opcji są praktycznie zerowe. Tony Gallippi, współzałożyciel BitPay powiedział:

Integracja BitPay z Lightning Network oferuje klientom większy wybór, a sprzedawcom więcej sposobów na otrzymanie zapłaty przy wykorzystaniu technologii blockchain.

BitPay twierdzi, że połączenie opcji on-chain i off-chain daje teraz klientom lepsze ogólne doświadczenie płatnicze, które jest "szybkie, tanie i skalowalne".

Jednym z pierwszych partnerów BitPay jest PacSun - detaliczna marka odzieżowa z ponad 400 sklepami w USA. Michael Relich - Co-CEO PacSun - mówi, że integracja daje posiadaczom Bitcoinów natychmiastową i tanią opcję robienia zakupów online.

Sprzedawcy BitPay nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian, by zacząć przyjmować od klientów płatności lightning. Klienci z kolei będą mogli sami dokonywać płatności za pomocą portfeli obsługujących Lightning.

Natywny portfel BitPay nie ma jednak jeszcze możliwości korzystania z sieci Lightning.

Adopcja sieci Lightning

Sieć Lightning jest często okrzyknięta technologią, która pozwoli Bitcoinowi stać się globalnym środkiem wymiany. Senator Cynthia Lummis zasugerowała to w jednym z ostatnich wywiadów, mówiąc, że przekształci ona Bitcoina z towaru w walutę "naprawdę szybko".

Dla przykładu, czołowa australijska drużyna baseballowa już zintegrowała sieć Lightning ze swoimi codziennymi operacjami. Firma płaci sportowcom i pracownikom w Bitcoinach i akceptuje tę kryptowalutę jako zapłatę za towary.

Lightning zasila również portfel Chivo - Salwadorski państwowy portfel Bitcoin, który został uruchomiony wraz z ustawą legalizującą kryptowalutę we wrześniu. Technologia ta jest szczególnie popularna w tym regionie jako narzędzie do przelewów pieniężnych ze Stanów Zjednoczonych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram