BitPay uruchamia obsługę płatności Lightning Network

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 kwietnia 2022
ikona autora biały
lightning network

BitPay - popularny dostawca płatności kryptowalutowych - zintegrował sieć Bitcoin Lightning ze swoją platformą. Dzięki temu płatności Bitcoin będą rozliczane znacznie szybciej i będą kosztować znacznie mniej niż zwykłe transakcje.

Lightning Network działa natychmiastowo

Lightning network jest rozwiązaniem skalującym Bitcoina w warstwie 2, które pozwala poszczególnym posiadaczom Bitcoinów tworzyć prywatne kanały płatności między sobą. Te kanały płatności umożliwiają użytkownikom wielokrotne dokonywanie transakcji poza łańcuchem, pozwalając na przepustowość transakcji o rzędy wielkości wyższą niż w warstwie podstawowej Bitcoina.

Teraz sprzedawcy BitPay mogą otrzymywać płatności z portfeli, które wspierają sieć Lightning, takich jak Strike i CashApp. Ten drugi wprowadził płatności Bitcoin w warstwie drugiej po tym, jak Block stworzył swój lightning network dev kit, który jest udostępniany publicznie, aby inne portfele mogły go również zaadoptować.

Ponieważ płatności nie konkurują o miejsce na bloku łańcucha, opłaty transakcyjne przy korzystaniu z tej opcji są praktycznie zerowe. Tony Gallippi, współzałożyciel BitPay powiedział:

Integracja BitPay z Lightning Network oferuje klientom większy wybór, a sprzedawcom więcej sposobów na otrzymanie zapłaty przy wykorzystaniu technologii blockchain.

BitPay twierdzi, że połączenie opcji on-chain i off-chain daje teraz klientom lepsze ogólne doświadczenie płatnicze, które jest "szybkie, tanie i skalowalne".

Jednym z pierwszych partnerów BitPay jest PacSun - detaliczna marka odzieżowa z ponad 400 sklepami w USA. Michael Relich - Co-CEO PacSun - mówi, że integracja daje posiadaczom Bitcoinów natychmiastową i tanią opcję robienia zakupów online.

Sprzedawcy BitPay nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian, by zacząć przyjmować od klientów płatności lightning. Klienci z kolei będą mogli sami dokonywać płatności za pomocą portfeli obsługujących Lightning.

Natywny portfel BitPay nie ma jednak jeszcze możliwości korzystania z sieci Lightning.

Adopcja sieci Lightning

Sieć Lightning jest często okrzyknięta technologią, która pozwoli Bitcoinowi stać się globalnym środkiem wymiany. Senator Cynthia Lummis zasugerowała to w jednym z ostatnich wywiadów, mówiąc, że przekształci ona Bitcoina z towaru w walutę "naprawdę szybko".

Dla przykładu, czołowa australijska drużyna baseballowa już zintegrowała sieć Lightning ze swoimi codziennymi operacjami. Firma płaci sportowcom i pracownikom w Bitcoinach i akceptuje tę kryptowalutę jako zapłatę za towary.

Lightning zasila również portfel Chivo - Salwadorski państwowy portfel Bitcoin, który został uruchomiony wraz z ustawą legalizującą kryptowalutę we wrześniu. Technologia ta jest szczególnie popularna w tym regionie jako narzędzie do przelewów pieniężnych ze Stanów Zjednoczonych.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram