Bitmax – giełda kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 września 2020
ikona autora biały
grafika z logiem BitMax

Bitmax to jedną z ciekawszych giełd kryptowalut dla tych, którzy poszukują nowoczesnej i bezpiecznej platformy do handlu między kryptowalutami, w szczególności rynku DEFI, oraz giełd bez wymaganej weryfikacji tożsamości. Bitmax to aktualnie Ascendex.com

screen głownej strony BitMax

Strona główna Bitmax.io zamieniła się w ascendex.com

Bitmax – konto bez weryfikacji

Bitmax (ascendex) pozwala na wypłatę 2 BTC dziennie bez jakiejkolwiek weryfikacji konta (podobnie jak kiedyś Binance). Giełda działa niestandardowo, gdyż wprowadza na rynek wszystkie najciekawsze projekty, które śledzi rynek kryptowalut. Platforma oferuje najważniejsze i konkurencyjne oferty finansowe w stosunku do innych giełd. W ogólnym rankingu giełd Bitmax jest jeszcze daleko w rankingach, ale firma stale się rozwija i notuje wzrosty pod względem zainteresowania inwestorów.

screen prezentujący zakładanie konta na BitMax
Widok nowego konta na Bitmax bez weryfikacji (limit wypłat: 2BTC)

Bitmax – rejestracja konta

Rejestracja konta na giełdzie Bitmax (formularz rejesrtacyjny) jest procesem wyjątkowo prostym, szczególnie że możemy korzystać z konta bez weryfikacji. Rejestracja w kilku prostych krokach:

 1. Przechodzimy na stronę internetową: ascendex.com/register/ (kiedyś bitmax.com), a następnie podajemy adres e-mail, lub numer telefonu (możemy się logować również za jego pośrednictwem), następnie hasło i opcjonalny kod polecający.
 2. W kolejnym kroku przechodzimy na skrzynkę pocztową gdzie został wysłany kod weryfikacyjny. Należy go przepisać w kolejnym oknie, aby potwierdzić ze mamy dostęp do tego adresu email.
 3. Możemy podać numer telefonu jeżeli rejestrowaliśmy konto na adres email, ale możemy pominąć również pominąć ten krok.
screen panelu logowania na stronie BitMax

W tym momencie mamy już dostęp do konta i możemy z niego korzystać, czyli przesyłać kryptowaluty i zamieniać je na giełdzie, a także wypłacać z limitem dziennym 2BTC. Jeżeli chcemy podwyższyć limit do 100 BTC musimy przejść weryfikacje konta.

Po rejestracji w każdym momencie możemy uruchomić dodatkowe zabezpieczenie konta w postaci 2FA, które najlepiej zrobić od razu.

Weryfikacja konta Bitmax

Weryfikacja KYC nie jest obowiązkowa, co oznacza, że jeśli zdecydujesz się nie przechodzić procesu KYC, możesz kontynuować handel na platformie. Warto ukończyć weryfikację KYC w przypadku, gdy zapomnisz danych logowania do platformy lub chcesz powiększyć limit wypłąt do 100BTC/dzień. Zweryfikowane informacje KYC pomogą też szybkim odzyskaniu dostępu do konta.

Oprócz tego użytkownicy, którzy ukończą weryfikację KYC, będą również uczestniczyć w sprzedaży tokenów (IEO) zapewnianej przez BitMax Exchange.

Inne korzyści płynące z przejścia weryfikacji to:

 • wyższy dziennym limit wypłat,     
 • brak konieczności wpłacania środków w ilości 2 BTC w ciągu 24 godzin,
 • brak konieczności wypłacenia 100 BTC w ciągu 24 godzin w przypadku konta indywidualnego, 

Weryfikacja konta polega na zastosowaniu kolejnych kroków:     
1)  Zaloguj się do swojego konta i kliknij kartę Konto. Następnie kliknij kartę „Weryfikacja konta”.
2) Wybierz kraj, wprowadź nazwę, numer identyfikacyjny, a następnie kliknij „Dalej”
3) Prześlij widok z przodu i z tyłu swojego dowodu osobistego oraz zdjęcie przedstawiające siebie trzymającego dowód osobisty, poczekaj zweryfikowanie zdjęcia.       
4) Oczekuj na akceptację i potwierdzenie konta. W normalnych okolicznościach audyt można zakończyć w ciągu 24 godzin.

Oferta giełdy Bitmax

Sercem Bitmax jest standardowa giełda kryptowalut, gdzie możemy przeprowadzać transakcje krypto-krypto. Oprócz giełd Spot występuje w wersji standard i professional. Na nowo utworzonym koncie odnajdziemy możliwość korzystania z:

 • Trading Spot,
 • Handel z dźwignią,
 • Futures.
screen strony BirMax i zakładek oferty giełdy

Każda z powyższych opcji występuje w 2 wersjach widoku giełdy: Standard i Professional

Bitmax oferuje swoim klientom handel z dźwignią. Handel z dźwignią na Bitmex pozwala użytkownikom zwiększyć siłę nabywczą, aby potencjalnie osiągnąć wyższy zwrot. Jednak pamiętajmy że przy większej zmienności rynkowej aktywów cyfrowych użytkownicy mogą również ponieść znacznie większe straty przy użyciu dźwigni.

Handel na dźwigni depozytem zabezpieczającym BitMax.io wymaga oddzielnego „Konta depozytu zabezpieczającego”. Użytkownicy mogą przenosić swoje aktywa z rachunku głównego na konto depozytu zabezpieczającego jako zabezpieczenie pożyczki.

Zabezpieczenie na giełdzie Bitmax jest wymagane przy dźwigni x3. Zabezpieczenie pozycji odbywa się automatycznie w momencie przeniesienia aktywów użytkowników w postaci  BTC, ETH, USDT, XRP itp. Na swoje „Konto Margin”. W tym momencie wszystkie salda kont mogą być wykorzystane jako zabezpieczenie.

DEFI na Bitmax

Na giełdzie Bitmax znajdziemy sporo kryptowalut z rynku DEFI (decentralized finance). Do projektów DEFI, które znajdują się na giełdzie możemy zaliczyć między innymi:

 • LTO
 • BAND,
 • STAKE,
 • KAVA,
 • LINK,
 • COTI,
 • RUNE,
 • i wiele innych.

Oglądając portfolio Bitmax widać tendencję, że projekty DEFI są chętnie dodawane do giełdy.

Copy trading na Bitmax

Copy trading czyli opcja kopiowania ruchów wybranego Tradera. Jest to opcja dostępna na Bitmax po przejęciu do zakładki: Copy Trading, a następnie zaakceptowaniu regulaminu.

Możliwość kopiowania ruchów jest darmowa przez pierwsze 5 dni. Jeżeli chcemy dalej korzystać z tej opcji musimy opłacić abonament na kopiowanie zależy od tradera którego chcemy kopiować:

screen prezentujący możliwości kopiowania ruchów Tradera

Opłaty i prowizje na Bitmax

Handel na giełzie Spot i handel na dźwigni podlegają tej samej strukturze poziomu VIP i harmonogramowi opłat transakcyjnych.

• W przypadku handlu kontraktami terminowymi będzie istniał oddzielny zestaw struktury na poziomie VIP oraz harmonogram opłat transakcyjnych.

• Opłata transakcyjna dla UAT / USDT i UAT / BTC wynosi 0,1%.

• Opłata transakcyjna dla BTMXP / USDT i BTMXP / BTC wynosi 0,5%.

Pełny zakres opłat znajdziesz tutaj znajduje się na stronie: opłaty na Bitmax

Prowizja za wypłatę środków z Bitmax

Opłata, którą powinniśmy rozważyć w przypadku wyboru giełdy jest koszt wypłaty środków. Opłata za wypłatę jest zwykle stała (niezależnie od ilości wycofanych jednostek kryptowaluty) i waha się od kryptowaluty do kryptowaluty.

W przypadku wypłat BTC ta wymiana pobiera 0,0005 BTC. Jest to również nieco poniżej średniej w branży. Średnia opłata za wypłatę BTC na świecie wynosi ok. 0.0008 BTC. Porównując koszt wypłaty środków do konkurencji można uznać, że BitMax ma konkurencyjną ofertę.

Zespół Bitmax

W ocenie zespołu BitMax.io technologia blockchain poprawia efektywność współpracy organizacyjnej poprzez wykorzystanie wewnętrznego systemu wymiany wartości opartego na użytkownikach. Mając taką koncepcję, zespół BitMax.io uruchomił innowacyjną platformę handlu, która skupia się na realizacji misji wspierania innowacji na rynku finansowym i rozwoju krypto-ekonomii. Zespół BitMax.io wierzy w to, że poprzez oparcie się na szeregu otwartych i uczciwych zasad rynkowych, giełda będzie w stanie zwiększyć płynność całego rynku, co doprowadzi do zwiększenia jego głębokości oraz polepszy optymalizację strukturalną blockchaina.

Celem zespołu BitMax jest  ustanowienie globalnej platformy handlowej, która zapewnia szeroką gamę produktów i usług dla globalnych klientów detalicznych i instytucjonalnych. Główne kryteria którymi kieruję się giełda to przejrzystość, rzetelność oraz jakość usług.

Bitmax support – kontakt

Obsługa klienta giełdy reaguje bardzo szybko. Według użytkowników zwraca to pozytywne podejście do klienta, gdyż dobra reputacja ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego sukcesu platformy. Z zespołem wsparcia można się skontaktować za pośrednictwem formularza kontaktowego, na który otrzymasz odpowiedź e-mailem. Klienci BitMAX mogą również korzystać z kanału Telegram.

Bitmax Opinie

Analizując opinię o giełdzie postanowiliśmy wybrać takie, które w naszej opinie przedstawiają zarówno jej zalety, jak i wady.

Za:

 • Ma dużą liczbę wymienionych par.
 • Obecnie posiada aplikację mobilną.
 • Usługa górnicza podczas handlu.
 • Handel lewarowany z odsetkami.
 • Łatwy w użyciu.
 • Podręcznik z funkcjami i często zadawanymi pytaniami.

Przeciw:

 • Nie akceptują fiat za wpłaty lub wypłaty.

Ze względu na cechy handlowe wydaje się być skierowany do wyspecjalizowanych handlowców.

Ta platforma staje się ostatnio popularna wśród traderów ze względu na swoje cechy, oferując stałą stopę procentową z rocznym oprocentowaniem, dzięki czemu można używać pożyczonych pieniędzy do handlu. Sam system oparty jest o wewnętrzny token BTMX, będący największą zachętą dla użytkowników platformy, ponieważ otrzymują oni nagrody lub jest wykorzystywany do uiszczania różnych opłat pobieranych przez platformę. (…) Ogólnie rzecz biorąc, jest to wydajna platforma dla wyspecjalizowanych handlowców, ponieważ ma znaczną gamę tokenów i wiele programów nagród. Ma łatwy w użyciu interfejs, jego wielkość rynkowa jest powszechnie uznawana według coinmarketcap. Jeżeli szukasz giełdy, na której handel jest dobrym wyborem.

Louis Rivero S

BitMax to giełda kryptowalut finansowana przez wiele największych instytucji i organizacji Blockchain w branży. Stoją za nią znane nazwiska i firmy m.in.: Bitmain, FPG Capital, GBIC, DAHUA Capital. Bitmax koncentruje się na przejrzystości, niezawodności i jakości produktu, dlatego przyciągnął dużą liczbę użytkowników do korzystania z platformy. Giełda obracała kapitałem w wysokości ponad 10 miliardów dolarów (w tym instrumentami pochodnymi) na Coinmarketcap. Dzięki temu przewyższała takie podmioty, jak Binance i Huobi. Za platformą jestem, bo: -posiada Silny zespół i inwestycje dużych funduszy, takich jak Bitmain. -Użytkownicy zostaną nagrodzeni BTMX za transakcje na BITMAX. -Giełda posiada zróżnicowany ekosystem z produktami spot i produktami pochodnymi. -Giełda zapewnia bardzo duży wolumen obrotu. -Platforma wspiera handel BTC, ETH, DOGE i wieloma Alts. Przeciw: -Po zdobyciu bazy użytkowników wydaje się, że BitMax rozwija się wolniej, niż dotychczas.

Toan Van

Jak widać powyżej, większość opinii odnosi się do konkretnych zalet platformy. Wszelkie wady  z nią związane zdają się być kosmetyczne. Czy tak okaże się w praktyce? Dowiemy się prawdopodobnie w najbliższym czasie.

Kategoria wpisu:

Patryk Chodyniecki

5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram