Bitcoin zbliżył się do 40 000 USD. Rynek kryptowalut zyskał 90 mld USD w ciągu jednego dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 sierpnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalut utrzymywała się zwiększona zmienność. BTC osiągnął wielomiesięczny szczyt na poziomie prawie 47 000 USD. Alternatywne monety również odbiły się od wczorajszego spadku. ETH odzyskał poziom 3100 USD, podczas gdy UNI i LTC zanotowały dwucyfrowe wzrosty.

Bitcoin zbliżył się do 47 000 USD

Pod wpływem częstych wiadomości z USA, dot. próby opodatkowania branży cyfrowych aktywów, cena bitcoina przeszła przez roller-coaster w ciągu ostatnich kilku dni.

W weekend cena wzrosła z poziomu poniżej 38 000 USD do poziomu powyżej 44 000 USD, ale w poniedziałek nieznacznie się cofnęła, ponieważ miało się odbyć głosowanie w Kongresie. W związku z tym BTC zanurzył się poniżej 43 000 USD.

Jednak aktywo zainicjowało kolejną falę wzrostową po tym spadku i dotknęło 46 500 USD. Kilka minut później spadł jednak poniżej 45 000 USD. Znowu, kilka minut później, kryptowaluta wzrosła do ponad 46 700 USD. Była to najwyższa cena od czasu majowego krachu.

Jak na razie cena nieco się uspokoiła i obecnie BTC znajduje się w okolicach 46 000 dolarów. Jego dominacja nad altcoinami pozostała na podobnym poziomie, powyżej 46%. Jednak kapitalizacja rynkowa wzrosła do 850 miliardów dolarów.

Altcoiny świecą tylko na zielono

Alternatywne monety przeszły wczoraj przez poważną korektę, ale od tego czasu odwróciły trend. W ciągu 24 godzin, większość z nich odnotowała spore zyski, a Ethereum osiągnął jedna z najlepszych wyników. ETH w ciągu jednego dnia spadło z wielomiesięcznego maksimum na poziomie 3200 dolarów do nieco ponad 2900 dolarów. Od tego czasu zdołało się jednak odbić i obecnie handluje na poziomie 3150 dolarów.

Binance Coin (4%) również odzyskuje grunt pod nogami i obecnie kosztuje $355. Cardano (4%) zbliżyło się do 1,5 USD, Ripple (3%) znajduje się powyżej 0,80 USD, podczas gdy Dogecoin, Polkadot, Bitcoin Cash, Solana i Chainlink odnotowały podobne zyski w wysokości około 5-6%.

Uniswap i Litecoin zyskały najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji - nieco ponad 10%. W rezultacie, UNI zbliżył się do poziomu 30 dolarów, podczas gdy LTC handluje na poziomie 165 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram