Bitcoin zbliżył się do 40 000 USD. Rynek kryptowalut zyskał 90 mld USD w ciągu jednego dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 sierpnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalut utrzymywała się zwiększona zmienność. BTC osiągnął wielomiesięczny szczyt na poziomie prawie 47 000 USD. Alternatywne monety również odbiły się od wczorajszego spadku. ETH odzyskał poziom 3100 USD, podczas gdy UNI i LTC zanotowały dwucyfrowe wzrosty.

Bitcoin zbliżył się do 47 000 USD

Pod wpływem częstych wiadomości z USA, dot. próby opodatkowania branży cyfrowych aktywów, cena bitcoina przeszła przez roller-coaster w ciągu ostatnich kilku dni.

W weekend cena wzrosła z poziomu poniżej 38 000 USD do poziomu powyżej 44 000 USD, ale w poniedziałek nieznacznie się cofnęła, ponieważ miało się odbyć głosowanie w Kongresie. W związku z tym BTC zanurzył się poniżej 43 000 USD.

Jednak aktywo zainicjowało kolejną falę wzrostową po tym spadku i dotknęło 46 500 USD. Kilka minut później spadł jednak poniżej 45 000 USD. Znowu, kilka minut później, kryptowaluta wzrosła do ponad 46 700 USD. Była to najwyższa cena od czasu majowego krachu.

Jak na razie cena nieco się uspokoiła i obecnie BTC znajduje się w okolicach 46 000 dolarów. Jego dominacja nad altcoinami pozostała na podobnym poziomie, powyżej 46%. Jednak kapitalizacja rynkowa wzrosła do 850 miliardów dolarów.

Altcoiny świecą tylko na zielono

Alternatywne monety przeszły wczoraj przez poważną korektę, ale od tego czasu odwróciły trend. W ciągu 24 godzin, większość z nich odnotowała spore zyski, a Ethereum osiągnął jedna z najlepszych wyników. ETH w ciągu jednego dnia spadło z wielomiesięcznego maksimum na poziomie 3200 dolarów do nieco ponad 2900 dolarów. Od tego czasu zdołało się jednak odbić i obecnie handluje na poziomie 3150 dolarów.

Binance Coin (4%) również odzyskuje grunt pod nogami i obecnie kosztuje $355. Cardano (4%) zbliżyło się do 1,5 USD, Ripple (3%) znajduje się powyżej 0,80 USD, podczas gdy Dogecoin, Polkadot, Bitcoin Cash, Solana i Chainlink odnotowały podobne zyski w wysokości około 5-6%.

Uniswap i Litecoin zyskały najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji - nieco ponad 10%. W rezultacie, UNI zbliżył się do poziomu 30 dolarów, podczas gdy LTC handluje na poziomie 165 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram