Bitcoin zbliżył się do 40 000 USD. Rynek kryptowalut zyskał 90 mld USD w ciągu jednego dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 sierpnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalut utrzymywała się zwiększona zmienność. BTC osiągnął wielomiesięczny szczyt na poziomie prawie 47 000 USD. Alternatywne monety również odbiły się od wczorajszego spadku. ETH odzyskał poziom 3100 USD, podczas gdy UNI i LTC zanotowały dwucyfrowe wzrosty.

Bitcoin zbliżył się do 47 000 USD

Pod wpływem częstych wiadomości z USA, dot. próby opodatkowania branży cyfrowych aktywów, cena bitcoina przeszła przez roller-coaster w ciągu ostatnich kilku dni.

W weekend cena wzrosła z poziomu poniżej 38 000 USD do poziomu powyżej 44 000 USD, ale w poniedziałek nieznacznie się cofnęła, ponieważ miało się odbyć głosowanie w Kongresie. W związku z tym BTC zanurzył się poniżej 43 000 USD.

Jednak aktywo zainicjowało kolejną falę wzrostową po tym spadku i dotknęło 46 500 USD. Kilka minut później spadł jednak poniżej 45 000 USD. Znowu, kilka minut później, kryptowaluta wzrosła do ponad 46 700 USD. Była to najwyższa cena od czasu majowego krachu.

Jak na razie cena nieco się uspokoiła i obecnie BTC znajduje się w okolicach 46 000 dolarów. Jego dominacja nad altcoinami pozostała na podobnym poziomie, powyżej 46%. Jednak kapitalizacja rynkowa wzrosła do 850 miliardów dolarów.

Altcoiny świecą tylko na zielono

Alternatywne monety przeszły wczoraj przez poważną korektę, ale od tego czasu odwróciły trend. W ciągu 24 godzin, większość z nich odnotowała spore zyski, a Ethereum osiągnął jedna z najlepszych wyników. ETH w ciągu jednego dnia spadło z wielomiesięcznego maksimum na poziomie 3200 dolarów do nieco ponad 2900 dolarów. Od tego czasu zdołało się jednak odbić i obecnie handluje na poziomie 3150 dolarów.

Binance Coin (4%) również odzyskuje grunt pod nogami i obecnie kosztuje $355. Cardano (4%) zbliżyło się do 1,5 USD, Ripple (3%) znajduje się powyżej 0,80 USD, podczas gdy Dogecoin, Polkadot, Bitcoin Cash, Solana i Chainlink odnotowały podobne zyski w wysokości około 5-6%.

Uniswap i Litecoin zyskały najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji - nieco ponad 10%. W rezultacie, UNI zbliżył się do poziomu 30 dolarów, podczas gdy LTC handluje na poziomie 165 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram