Bitcoin zatrzymuje się na 62 000 USD, Shiba Inu spada o 35% od ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po zwiększonej zmienności wywołanej wiadomościami ze Stanów Zjednoczonych, bitcoin uspokoił się w okolicach 61 500 USD. Niektóre altcoiny również spadły od wczoraj, z SHIB tracącym dwucyfrową wartość w ciągu jednego dnia. W przeciwieństwie do tego, Solana wybiła kolejny nowy rekord wszech czasów.

Zaledwie kilka dni temu - 1 listopada - podstawowa kryptowaluta spadła poniżej 60 000 USD. Reakcja była bardzo dobra, równie szybko nastąpiło odbicie, a nawet przekroczenie 62 000 USD. Po kolejnym krótkim spadku, BTC ponownie przeszedł do ofensywy i wzbił się do 64 500 USD - najwyższego poziomu cenowego od połowy października.

Nie udało się jednak kontynuować wzrostów i zatrzymał się w okolicach 63 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj. To właśnie tam pojawiły się wiadomości z amerykańskiej Rezerwy Federalnej wskazujące, że bank centralny spowolni swoje inicjatywy drukowania pieniędzy.

W ciągu kilku minut BTC spadł o 3 000 USD i znalazł się na poziomie 60 000 USD. Równie szybko jednak ponownie wystrzelił w górę. Obecnie jednak aktywo ponownie straciło na wartości i znajduje się poniżej 62 000 USD.

Chociaż jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi ponad 1,150 bilionów dolarów, dominacja bitcoina nad altami spadła poniżej 43%.

SOL New ATH: SHIB mocno spada

Ether radził sobie dobrze w ciągu ostatnich kilku dni, ustanawiając nowe rekordy wszech czasów. Najnowszy z nich został osiągnięty wczoraj na poziomie prawie 4700 dolarów. Jednakże, druga co do wielkości kryptowaluta straciła od tego czasu nieco na sile i obecnie znajduje się poniżej 4500 USD.

Solana kontynuuje jednak marsz naprzód i dziś osiągnęła nowy rekord na poziomie ponad 240 dolarów. Co więcej, jej kapitalizacja rynkowa przekroczyła kapitalizację Tethera i ADA. To sprawiło, że SOL jest obecnie czwartym co do wielkości aktywem cyfrowym według tego wskaźnika.

Polkadot i Terra są lekko w zieleni, podczas gdy Avalanche jest odnotował 9% wzrost do 78 USD. Wcześniej dzisiaj AVAX doświadczył nowego ATH na poziomie nieco ponad 80 USD.

Cardano, Ripple, Dogecoin i Chainlink straciły sporo na wartości. Niemniej jednak, Shiba Inu straciła najwięcej w ciągu jednego dnia - 15%. Co więcej, SHIB spadł o około 35% w stosunku do ATH, ponieważ opóźnia się potencjalne wprowadzenie popularnej monety meme na giełdę Kraken.

IoTeX eksplodował o 110% w ciągu dnia i 160% w ciągu tygodnia do $0,16, co czyni go najlepiej radzącym sobie graczem. W związku z tym IOTX znalazł się w pierwszej setce monet.

Holo (19%), Telcoin (15%), Axie Infinity (12%), Kadena (12%), Ravencoin (12%) i Amp (12%) podążają tuż za nim.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, ale nadal jest znacznie powyżej 2,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram