Bitcoin zatrzymuje się na 62 000 USD, Shiba Inu spada o 35% od ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po zwiększonej zmienności wywołanej wiadomościami ze Stanów Zjednoczonych, bitcoin uspokoił się w okolicach 61 500 USD. Niektóre altcoiny również spadły od wczoraj, z SHIB tracącym dwucyfrową wartość w ciągu jednego dnia. W przeciwieństwie do tego, Solana wybiła kolejny nowy rekord wszech czasów.

Zaledwie kilka dni temu - 1 listopada - podstawowa kryptowaluta spadła poniżej 60 000 USD. Reakcja była bardzo dobra, równie szybko nastąpiło odbicie, a nawet przekroczenie 62 000 USD. Po kolejnym krótkim spadku, BTC ponownie przeszedł do ofensywy i wzbił się do 64 500 USD - najwyższego poziomu cenowego od połowy października.

Nie udało się jednak kontynuować wzrostów i zatrzymał się w okolicach 63 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj. To właśnie tam pojawiły się wiadomości z amerykańskiej Rezerwy Federalnej wskazujące, że bank centralny spowolni swoje inicjatywy drukowania pieniędzy.

W ciągu kilku minut BTC spadł o 3 000 USD i znalazł się na poziomie 60 000 USD. Równie szybko jednak ponownie wystrzelił w górę. Obecnie jednak aktywo ponownie straciło na wartości i znajduje się poniżej 62 000 USD.

Chociaż jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi ponad 1,150 bilionów dolarów, dominacja bitcoina nad altami spadła poniżej 43%.

SOL New ATH: SHIB mocno spada

Ether radził sobie dobrze w ciągu ostatnich kilku dni, ustanawiając nowe rekordy wszech czasów. Najnowszy z nich został osiągnięty wczoraj na poziomie prawie 4700 dolarów. Jednakże, druga co do wielkości kryptowaluta straciła od tego czasu nieco na sile i obecnie znajduje się poniżej 4500 USD.

Solana kontynuuje jednak marsz naprzód i dziś osiągnęła nowy rekord na poziomie ponad 240 dolarów. Co więcej, jej kapitalizacja rynkowa przekroczyła kapitalizację Tethera i ADA. To sprawiło, że SOL jest obecnie czwartym co do wielkości aktywem cyfrowym według tego wskaźnika.

Polkadot i Terra są lekko w zieleni, podczas gdy Avalanche jest odnotował 9% wzrost do 78 USD. Wcześniej dzisiaj AVAX doświadczył nowego ATH na poziomie nieco ponad 80 USD.

Cardano, Ripple, Dogecoin i Chainlink straciły sporo na wartości. Niemniej jednak, Shiba Inu straciła najwięcej w ciągu jednego dnia - 15%. Co więcej, SHIB spadł o około 35% w stosunku do ATH, ponieważ opóźnia się potencjalne wprowadzenie popularnej monety meme na giełdę Kraken.

IoTeX eksplodował o 110% w ciągu dnia i 160% w ciągu tygodnia do $0,16, co czyni go najlepiej radzącym sobie graczem. W związku z tym IOTX znalazł się w pierwszej setce monet.

Holo (19%), Telcoin (15%), Axie Infinity (12%), Kadena (12%), Ravencoin (12%) i Amp (12%) podążają tuż za nim.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, ale nadal jest znacznie powyżej 2,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram