Bitcoin zatrzymuje się na 62 000 USD, Shiba Inu spada o 35% od ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po zwiększonej zmienności wywołanej wiadomościami ze Stanów Zjednoczonych, bitcoin uspokoił się w okolicach 61 500 USD. Niektóre altcoiny również spadły od wczoraj, z SHIB tracącym dwucyfrową wartość w ciągu jednego dnia. W przeciwieństwie do tego, Solana wybiła kolejny nowy rekord wszech czasów.

Zaledwie kilka dni temu - 1 listopada - podstawowa kryptowaluta spadła poniżej 60 000 USD. Reakcja była bardzo dobra, równie szybko nastąpiło odbicie, a nawet przekroczenie 62 000 USD. Po kolejnym krótkim spadku, BTC ponownie przeszedł do ofensywy i wzbił się do 64 500 USD - najwyższego poziomu cenowego od połowy października.

Nie udało się jednak kontynuować wzrostów i zatrzymał się w okolicach 63 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj. To właśnie tam pojawiły się wiadomości z amerykańskiej Rezerwy Federalnej wskazujące, że bank centralny spowolni swoje inicjatywy drukowania pieniędzy.

W ciągu kilku minut BTC spadł o 3 000 USD i znalazł się na poziomie 60 000 USD. Równie szybko jednak ponownie wystrzelił w górę. Obecnie jednak aktywo ponownie straciło na wartości i znajduje się poniżej 62 000 USD.

Chociaż jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi ponad 1,150 bilionów dolarów, dominacja bitcoina nad altami spadła poniżej 43%.

SOL New ATH: SHIB mocno spada

Ether radził sobie dobrze w ciągu ostatnich kilku dni, ustanawiając nowe rekordy wszech czasów. Najnowszy z nich został osiągnięty wczoraj na poziomie prawie 4700 dolarów. Jednakże, druga co do wielkości kryptowaluta straciła od tego czasu nieco na sile i obecnie znajduje się poniżej 4500 USD.

Solana kontynuuje jednak marsz naprzód i dziś osiągnęła nowy rekord na poziomie ponad 240 dolarów. Co więcej, jej kapitalizacja rynkowa przekroczyła kapitalizację Tethera i ADA. To sprawiło, że SOL jest obecnie czwartym co do wielkości aktywem cyfrowym według tego wskaźnika.

Polkadot i Terra są lekko w zieleni, podczas gdy Avalanche jest odnotował 9% wzrost do 78 USD. Wcześniej dzisiaj AVAX doświadczył nowego ATH na poziomie nieco ponad 80 USD.

Cardano, Ripple, Dogecoin i Chainlink straciły sporo na wartości. Niemniej jednak, Shiba Inu straciła najwięcej w ciągu jednego dnia - 15%. Co więcej, SHIB spadł o około 35% w stosunku do ATH, ponieważ opóźnia się potencjalne wprowadzenie popularnej monety meme na giełdę Kraken.

IoTeX eksplodował o 110% w ciągu dnia i 160% w ciągu tygodnia do $0,16, co czyni go najlepiej radzącym sobie graczem. W związku z tym IOTX znalazł się w pierwszej setce monet.

Holo (19%), Telcoin (15%), Axie Infinity (12%), Kadena (12%), Ravencoin (12%) i Amp (12%) podążają tuż za nim.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, ale nadal jest znacznie powyżej 2,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram