Bitcoin zatrzymuje się na 62 000 USD, Shiba Inu spada o 35% od ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po zwiększonej zmienności wywołanej wiadomościami ze Stanów Zjednoczonych, bitcoin uspokoił się w okolicach 61 500 USD. Niektóre altcoiny również spadły od wczoraj, z SHIB tracącym dwucyfrową wartość w ciągu jednego dnia. W przeciwieństwie do tego, Solana wybiła kolejny nowy rekord wszech czasów.

Zaledwie kilka dni temu - 1 listopada - podstawowa kryptowaluta spadła poniżej 60 000 USD. Reakcja była bardzo dobra, równie szybko nastąpiło odbicie, a nawet przekroczenie 62 000 USD. Po kolejnym krótkim spadku, BTC ponownie przeszedł do ofensywy i wzbił się do 64 500 USD - najwyższego poziomu cenowego od połowy października.

Nie udało się jednak kontynuować wzrostów i zatrzymał się w okolicach 63 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj. To właśnie tam pojawiły się wiadomości z amerykańskiej Rezerwy Federalnej wskazujące, że bank centralny spowolni swoje inicjatywy drukowania pieniędzy.

W ciągu kilku minut BTC spadł o 3 000 USD i znalazł się na poziomie 60 000 USD. Równie szybko jednak ponownie wystrzelił w górę. Obecnie jednak aktywo ponownie straciło na wartości i znajduje się poniżej 62 000 USD.

Chociaż jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi ponad 1,150 bilionów dolarów, dominacja bitcoina nad altami spadła poniżej 43%.

SOL New ATH: SHIB mocno spada

Ether radził sobie dobrze w ciągu ostatnich kilku dni, ustanawiając nowe rekordy wszech czasów. Najnowszy z nich został osiągnięty wczoraj na poziomie prawie 4700 dolarów. Jednakże, druga co do wielkości kryptowaluta straciła od tego czasu nieco na sile i obecnie znajduje się poniżej 4500 USD.

Solana kontynuuje jednak marsz naprzód i dziś osiągnęła nowy rekord na poziomie ponad 240 dolarów. Co więcej, jej kapitalizacja rynkowa przekroczyła kapitalizację Tethera i ADA. To sprawiło, że SOL jest obecnie czwartym co do wielkości aktywem cyfrowym według tego wskaźnika.

Polkadot i Terra są lekko w zieleni, podczas gdy Avalanche jest odnotował 9% wzrost do 78 USD. Wcześniej dzisiaj AVAX doświadczył nowego ATH na poziomie nieco ponad 80 USD.

Cardano, Ripple, Dogecoin i Chainlink straciły sporo na wartości. Niemniej jednak, Shiba Inu straciła najwięcej w ciągu jednego dnia - 15%. Co więcej, SHIB spadł o około 35% w stosunku do ATH, ponieważ opóźnia się potencjalne wprowadzenie popularnej monety meme na giełdę Kraken.

IoTeX eksplodował o 110% w ciągu dnia i 160% w ciągu tygodnia do $0,16, co czyni go najlepiej radzącym sobie graczem. W związku z tym IOTX znalazł się w pierwszej setce monet.

Holo (19%), Telcoin (15%), Axie Infinity (12%), Kadena (12%), Ravencoin (12%) i Amp (12%) podążają tuż za nim.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia, ale nadal jest znacznie powyżej 2,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram