Bitcoin z powrotem powyżej 50 000 USD. Altcoiny osiągają dwucyfrowe wzrosty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 września 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

W tym tygodniu cena Bitcoina kilkukrotnie przekroczyła poziom 50 000 dolarów, podczas gdy altcoiny cały czas notowały dwucyfrowe zyski.

Zacznijmy od BTC. Podstawowa kryptowaluta wzrosła o około 7% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Obecnie znajduje się więc powyżej upragnionego poziomu 50 tysięcy dolarów. Jednakże, potrzeba było kilku prób, aby dotrzeć w to miejsce. Teraz musimy zaobserwować zamknięcie dziennej świecy powyżej tego poziomu, aby uzyskać dalsze potwierdzenie byczej tendencji.

W ostatni weekend Bitcoin próbował przetestować 50 tys. dolarów, ale nie udało mu się to i od tego momentu zaczął spadać. W środę - 1 września - zanurzył się nawet poniżej 47 000 USD. Jednak od tego czasu kryptowaluta radzi sobie bardzo dobrze i jest to widoczne na wykresie - jesteśmy bowiem z powrotem powyżej 50 000 USD.

I chociaż zyski BTC mogą wydawać się imponujące, to właśnie altcoiny skradły cały spektakl. Solana wzrosła o kolejne 84% i przekroczyła 140 USD. DOT zyskał 34,6%, pokonując barierę 30 USD.

Jeśli chodzi o pierwszą piątkę, Ethereum wzrosło o 27% i w momencie pisania tego tekstu testuje bardzo ważny poziom 4000 USD. Cardano również radzi sobie bardzo dobrze. Po wprowadzeniu smart kontraktów w sieci testowej Alonso, ADA przebiła 3 USD.

Ten tydzień był świetny dla wszystkich w branży. Nawet klon Dogecoina, nazwany Dogecoin 2.0, który otrzymał prośbę od samej fundacji Dogecoina o zaprzestanie używania tej nazwy, osiągnął 500- procentowy wzrost. Jest to kolejny dowód na to, że na rynku kryptowalut może się wydarzyć praktycznie wszystko.

Interesujące jest jednak to, czy pozytywna trajektoria jest w stanie się utrzymać. Aby tak się stało, Bitcoin musi ustanowić solidne wsparcie na poziomie 50 000 USD przed dalszą ekspansją.

Co się wydarzyło w zeszłym tygodniu?

W ostatnim tygodniu na rynku miało miejsce sporo ciekawych wydarzeń. Niektóre z nich to:

  • Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) wniosła zarzuty przeciwko jednemu z najbardziej kontrowersyjnych projektów kryptowalutowych - BitConnect. Regulator zarzuca im, że wyłudzili ponad 2 miliardy dolarów od inwestorów detalicznych, przeprowadzając niezarejestrowaną ofertę cyfrowych aktywów.
  • MetaMask - najpopularniejszy portfel Web 3.0, będzie gospodarzem imprezy w świecie Decentraland. W ten sposób będzie świętował ogromny kamień milowy, jakim jest odnotowanie ponad 10 milionów użytkowników.
  • Twitter podobno chce zaadoptować Lightning Network dla swojej usługi napiwków. Tak wynika z kody zintegrowanego z wersją beta.
  • Rząd Salwadoru zagłosował za stworzeniem bitcoinowego funduszu o wartości 150 milionów dolarów. Ideą stojącą za tym posunięciem jest konwersja BTC na USD, aby lokalna ludność była w stanie zrównoważyć swoją ekspozycję na kryptowalutę.
  • Ripple nadal walczy przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Firma złożyła wniosek o ujawnienie, czy pracownicy SEC posiadali XRP, czy też nie.
  • Popularny zdecentralizowany protokół DeFi, C.R.E.A.M. Finance, został wykorzystany po raz drugi w ciągu sześciu miesięcy. Z platformy skradziono 25 milionów dolarów w postaci różnych kryptowalut.
Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Aktualizacja Vasil aktywowana w mainnecie Cardano

Po kilku opóźnieniach w czerwcu i lipcu, w końcu zadebiutowała aktualizacja Cardano Vasil. Natywna kryptowaluta projektu zareagowała na te wieści wzrostem ceny. Aktualizacja jest określana jako najbardziej znacząca dla wspieranego przez IOG blockchaina od czasu wdrożenia smart kontraktów rok temu. Zespół IOG ogłosił na Twitterze, że hard fork Vasil został pomyślnie wdrożony o 21:44:00 UTC […]

Szef JPMorgan nazywa kryptowaluty "zdecentralizowanymi schematami Ponziego"

Kryptowaluty to "zdecentralizowane schematy Ponziego", ale technologia blockchain ma potencjał. Taką opinię wyraził Jamie Dimon, szef konglomeratu finansowego JPMorgan, podczas przesłuchania Komisji Usług Finansowych amerykańskiej Izby - podaje Business Insider. Jestem wielkim sceptykiem co do cyfrowych tokenów, które nazywacie walutą, szczególnie bitcoina. Są to zdecentralizowane schematy Ponziego i pojęcie, że ktokolwiek korzysta z tego jest […]

Chiny rozszerzą testy cyfrowego juana na cztery prowincje

Chińskie prowincje Sichuan, Hebei, Jiangsu i Guangdong rozpoczną testy cyfrowego juana (e-CNY). Takie informacje podał dziennik South China Morning Post, powołując się na zastępcę gubernatora banku centralnego Fan Yifei. Urzędnik określił program jako "ważną infrastrukturę ery cyfrowej". Nie określił jednak terminu rozszerzenia geografii testów. Chiny testują cyfrowego juana już od trzech lat. Pod koniec 2021 […]

Vitalik Buterin dzieli się swoją wizją protokołów "warstwy 3"

Ethereum (ETH) w chwili pisania tego tekstu przetwarza średnio 15 transakcji na sekundę. Aby zwiększyć skalowalność, opracowano kilka rozwiązań warstwy 2, np. Optimism. Są to protokoły zbudowane jako druga warstwa na szczycie Ethereum. Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, oczekuje, że rozwiązania warstwy trzeciej przyjmą zupełnie inną funkcję. Czym są rozwiązania warstwy 3? Buterin podzielił się swoimi […]

Rynek kryptowalut krwawi. Kurs BTC poniżej 19 000 USD

Co za fatalny początek tygodnia! Bitcoin spada o 7%, a Ethereum traci aż 10%. I to nie są wyjątki. Praktycznie cały rynek kryptowalut jest dziś na czerwono. To może być burzliwy tydzień. W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że inflacja w USA była wyższa niż oczekiwano. Już w tą środę 21 września Fed zdecyduje o ile punktów […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram