kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin z powrotem powyżej 50 000 USD. Altcoiny osiągają dwucyfrowe wzrosty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 września 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

W tym tygodniu cena Bitcoina kilkukrotnie przekroczyła poziom 50 000 dolarów, podczas gdy altcoiny cały czas notowały dwucyfrowe zyski.

Zacznijmy od BTC. Podstawowa kryptowaluta wzrosła o około 7% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Obecnie znajduje się więc powyżej upragnionego poziomu 50 tysięcy dolarów. Jednakże, potrzeba było kilku prób, aby dotrzeć w to miejsce. Teraz musimy zaobserwować zamknięcie dziennej świecy powyżej tego poziomu, aby uzyskać dalsze potwierdzenie byczej tendencji.

W ostatni weekend Bitcoin próbował przetestować 50 tys. dolarów, ale nie udało mu się to i od tego momentu zaczął spadać. W środę - 1 września - zanurzył się nawet poniżej 47 000 USD. Jednak od tego czasu kryptowaluta radzi sobie bardzo dobrze i jest to widoczne na wykresie - jesteśmy bowiem z powrotem powyżej 50 000 USD.

I chociaż zyski BTC mogą wydawać się imponujące, to właśnie altcoiny skradły cały spektakl. Solana wzrosła o kolejne 84% i przekroczyła 140 USD. DOT zyskał 34,6%, pokonując barierę 30 USD.

Jeśli chodzi o pierwszą piątkę, Ethereum wzrosło o 27% i w momencie pisania tego tekstu testuje bardzo ważny poziom 4000 USD. Cardano również radzi sobie bardzo dobrze. Po wprowadzeniu smart kontraktów w sieci testowej Alonso, ADA przebiła 3 USD.

Ten tydzień był świetny dla wszystkich w branży. Nawet klon Dogecoina, nazwany Dogecoin 2.0, który otrzymał prośbę od samej fundacji Dogecoina o zaprzestanie używania tej nazwy, osiągnął 500- procentowy wzrost. Jest to kolejny dowód na to, że na rynku kryptowalut może się wydarzyć praktycznie wszystko.

Interesujące jest jednak to, czy pozytywna trajektoria jest w stanie się utrzymać. Aby tak się stało, Bitcoin musi ustanowić solidne wsparcie na poziomie 50 000 USD przed dalszą ekspansją.

Co się wydarzyło w zeszłym tygodniu?

W ostatnim tygodniu na rynku miało miejsce sporo ciekawych wydarzeń. Niektóre z nich to:

  • Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) wniosła zarzuty przeciwko jednemu z najbardziej kontrowersyjnych projektów kryptowalutowych - BitConnect. Regulator zarzuca im, że wyłudzili ponad 2 miliardy dolarów od inwestorów detalicznych, przeprowadzając niezarejestrowaną ofertę cyfrowych aktywów.
  • MetaMask - najpopularniejszy portfel Web 3.0, będzie gospodarzem imprezy w świecie Decentraland. W ten sposób będzie świętował ogromny kamień milowy, jakim jest odnotowanie ponad 10 milionów użytkowników.
  • Twitter podobno chce zaadoptować Lightning Network dla swojej usługi napiwków. Tak wynika z kody zintegrowanego z wersją beta.
  • Rząd Salwadoru zagłosował za stworzeniem bitcoinowego funduszu o wartości 150 milionów dolarów. Ideą stojącą za tym posunięciem jest konwersja BTC na USD, aby lokalna ludność była w stanie zrównoważyć swoją ekspozycję na kryptowalutę.
  • Ripple nadal walczy przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Firma złożyła wniosek o ujawnienie, czy pracownicy SEC posiadali XRP, czy też nie.
  • Popularny zdecentralizowany protokół DeFi, C.R.E.A.M. Finance, został wykorzystany po raz drugi w ciągu sześciu miesięcy. Z platformy skradziono 25 milionów dolarów w postaci różnych kryptowalut.
Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram