Bitcoin z powrotem powyżej 50 000 USD. Altcoiny osiągają dwucyfrowe wzrosty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 września 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

W tym tygodniu cena Bitcoina kilkukrotnie przekroczyła poziom 50 000 dolarów, podczas gdy altcoiny cały czas notowały dwucyfrowe zyski.

Zacznijmy od BTC. Podstawowa kryptowaluta wzrosła o około 7% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Obecnie znajduje się więc powyżej upragnionego poziomu 50 tysięcy dolarów. Jednakże, potrzeba było kilku prób, aby dotrzeć w to miejsce. Teraz musimy zaobserwować zamknięcie dziennej świecy powyżej tego poziomu, aby uzyskać dalsze potwierdzenie byczej tendencji.

W ostatni weekend Bitcoin próbował przetestować 50 tys. dolarów, ale nie udało mu się to i od tego momentu zaczął spadać. W środę - 1 września - zanurzył się nawet poniżej 47 000 USD. Jednak od tego czasu kryptowaluta radzi sobie bardzo dobrze i jest to widoczne na wykresie - jesteśmy bowiem z powrotem powyżej 50 000 USD.

I chociaż zyski BTC mogą wydawać się imponujące, to właśnie altcoiny skradły cały spektakl. Solana wzrosła o kolejne 84% i przekroczyła 140 USD. DOT zyskał 34,6%, pokonując barierę 30 USD.

Jeśli chodzi o pierwszą piątkę, Ethereum wzrosło o 27% i w momencie pisania tego tekstu testuje bardzo ważny poziom 4000 USD. Cardano również radzi sobie bardzo dobrze. Po wprowadzeniu smart kontraktów w sieci testowej Alonso, ADA przebiła 3 USD.

Ten tydzień był świetny dla wszystkich w branży. Nawet klon Dogecoina, nazwany Dogecoin 2.0, który otrzymał prośbę od samej fundacji Dogecoina o zaprzestanie używania tej nazwy, osiągnął 500- procentowy wzrost. Jest to kolejny dowód na to, że na rynku kryptowalut może się wydarzyć praktycznie wszystko.

Interesujące jest jednak to, czy pozytywna trajektoria jest w stanie się utrzymać. Aby tak się stało, Bitcoin musi ustanowić solidne wsparcie na poziomie 50 000 USD przed dalszą ekspansją.

Co się wydarzyło w zeszłym tygodniu?

W ostatnim tygodniu na rynku miało miejsce sporo ciekawych wydarzeń. Niektóre z nich to:

  • Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) wniosła zarzuty przeciwko jednemu z najbardziej kontrowersyjnych projektów kryptowalutowych - BitConnect. Regulator zarzuca im, że wyłudzili ponad 2 miliardy dolarów od inwestorów detalicznych, przeprowadzając niezarejestrowaną ofertę cyfrowych aktywów.
  • MetaMask - najpopularniejszy portfel Web 3.0, będzie gospodarzem imprezy w świecie Decentraland. W ten sposób będzie świętował ogromny kamień milowy, jakim jest odnotowanie ponad 10 milionów użytkowników.
  • Twitter podobno chce zaadoptować Lightning Network dla swojej usługi napiwków. Tak wynika z kody zintegrowanego z wersją beta.
  • Rząd Salwadoru zagłosował za stworzeniem bitcoinowego funduszu o wartości 150 milionów dolarów. Ideą stojącą za tym posunięciem jest konwersja BTC na USD, aby lokalna ludność była w stanie zrównoważyć swoją ekspozycję na kryptowalutę.
  • Ripple nadal walczy przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Firma złożyła wniosek o ujawnienie, czy pracownicy SEC posiadali XRP, czy też nie.
  • Popularny zdecentralizowany protokół DeFi, C.R.E.A.M. Finance, został wykorzystany po raz drugi w ciągu sześciu miesięcy. Z platformy skradziono 25 milionów dolarów w postaci różnych kryptowalut.
Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram