Bitcoin z powrotem powyżej 50 000 USD. Altcoiny osiągają dwucyfrowe wzrosty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 września 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd eth hard fork

W tym tygodniu cena Bitcoina kilkukrotnie przekroczyła poziom 50 000 dolarów, podczas gdy altcoiny cały czas notowały dwucyfrowe zyski.

Zacznijmy od BTC. Podstawowa kryptowaluta wzrosła o około 7% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Obecnie znajduje się więc powyżej upragnionego poziomu 50 tysięcy dolarów. Jednakże, potrzeba było kilku prób, aby dotrzeć w to miejsce. Teraz musimy zaobserwować zamknięcie dziennej świecy powyżej tego poziomu, aby uzyskać dalsze potwierdzenie byczej tendencji.

W ostatni weekend Bitcoin próbował przetestować 50 tys. dolarów, ale nie udało mu się to i od tego momentu zaczął spadać. W środę - 1 września - zanurzył się nawet poniżej 47 000 USD. Jednak od tego czasu kryptowaluta radzi sobie bardzo dobrze i jest to widoczne na wykresie - jesteśmy bowiem z powrotem powyżej 50 000 USD.

I chociaż zyski BTC mogą wydawać się imponujące, to właśnie altcoiny skradły cały spektakl. Solana wzrosła o kolejne 84% i przekroczyła 140 USD. DOT zyskał 34,6%, pokonując barierę 30 USD.

Jeśli chodzi o pierwszą piątkę, Ethereum wzrosło o 27% i w momencie pisania tego tekstu testuje bardzo ważny poziom 4000 USD. Cardano również radzi sobie bardzo dobrze. Po wprowadzeniu smart kontraktów w sieci testowej Alonso, ADA przebiła 3 USD.

Ten tydzień był świetny dla wszystkich w branży. Nawet klon Dogecoina, nazwany Dogecoin 2.0, który otrzymał prośbę od samej fundacji Dogecoina o zaprzestanie używania tej nazwy, osiągnął 500- procentowy wzrost. Jest to kolejny dowód na to, że na rynku kryptowalut może się wydarzyć praktycznie wszystko.

Interesujące jest jednak to, czy pozytywna trajektoria jest w stanie się utrzymać. Aby tak się stało, Bitcoin musi ustanowić solidne wsparcie na poziomie 50 000 USD przed dalszą ekspansją.

Co się wydarzyło w zeszłym tygodniu?

W ostatnim tygodniu na rynku miało miejsce sporo ciekawych wydarzeń. Niektóre z nich to:

  • Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) wniosła zarzuty przeciwko jednemu z najbardziej kontrowersyjnych projektów kryptowalutowych - BitConnect. Regulator zarzuca im, że wyłudzili ponad 2 miliardy dolarów od inwestorów detalicznych, przeprowadzając niezarejestrowaną ofertę cyfrowych aktywów.
  • MetaMask - najpopularniejszy portfel Web 3.0, będzie gospodarzem imprezy w świecie Decentraland. W ten sposób będzie świętował ogromny kamień milowy, jakim jest odnotowanie ponad 10 milionów użytkowników.
  • Twitter podobno chce zaadoptować Lightning Network dla swojej usługi napiwków. Tak wynika z kody zintegrowanego z wersją beta.
  • Rząd Salwadoru zagłosował za stworzeniem bitcoinowego funduszu o wartości 150 milionów dolarów. Ideą stojącą za tym posunięciem jest konwersja BTC na USD, aby lokalna ludność była w stanie zrównoważyć swoją ekspozycję na kryptowalutę.
  • Ripple nadal walczy przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Firma złożyła wniosek o ujawnienie, czy pracownicy SEC posiadali XRP, czy też nie.
  • Popularny zdecentralizowany protokół DeFi, C.R.E.A.M. Finance, został wykorzystany po raz drugi w ciągu sześciu miesięcy. Z platformy skradziono 25 milionów dolarów w postaci różnych kryptowalut.
Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram