Bitcoin Wchodzi w 2023 trendem bocznym przy 16 500 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 stycznia 2023
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Koniec 2022 roku przyniósł niemal zerową zmienność dla bitcoina, który utrzymał się na płaskim poziomie około 16 500 USD. Większość altcoinów również nie zdołała wytworzyć żadnej istotnej zmienności, poza dwoma - OKB i Toncoin.

Bitcoin zatrzymuje się na poziomie 16,5 tys. dolarów

Bitcoin rozpoczął 2022 rok na wysokim poziomie prawie 50 000 USD. Zakończył go jednak 65% niżej ze względu na kiepski rok, w którym doszło do wielu upadków.

Jednak patrząc na wyniki BTC w ciągu ostatnich kilku tygodni, można łatwo zauważyć brak jakichkolwiek znaczących ruchów cenowych. Kryptowaluta utknęła w przedziale między 16 000 a 17 000 USD od czasu nieudanej próby pokonania 18 000 dolarów w dniu 14 grudnia.

Ostatnie godziny 2022 roku również nie przyniosły żadnych wahań cenowych, a bitcoin utknął w okolicach 16 500 USD. Początek nowego roku jeszcze nie odcisnął swojego piętna, chociaż istnieją pewne niepokojące prognozy analityków. Twierdzą oni, że aktywo może spaść jeszcze bardziej. Przy przewidywaniach opierają się oni o zachowanie wielorybów.

Obecnie jednak kapitalizacja rynkowa bitcoina utrzymuje się poniżej 320 mld dolarów, a jego dominacja nad altcoinami wynosi 40,1% według CoinMarketCap.

NEXO pompuje o dwucyfrową wartość

Chociaż alty są z natury znacznie bardziej zmienne niż bitcoin, ostatnio tak nie było. Większość altcoinów o wysokiej kapitalizacji wykonała niewielkie ruchy, w tym Ethereum. Kilka dni temu zanurzyło się ono poniżej 1200 dolarów i od tamtej pory nie udało się odzyskać tego poziomu. ETH stoi w miejscu w skali dziennej po raz kolejny również teraz.

Binance Coin, Cardano, Dogecoin, Polygon, Polkadot, Tron i Shiba Inu spadły w ciągu dnia o mniej niż 1%.

OKB i Toncoin należą do najlepiej radzących sobie dzisiaj, altcoinów podobnie jak wczoraj. OKB wzrasta o 4% i oscyluje w okolicy 27 dolarów. Ten drugi z kolei wzrósł o 5% i handluje powyżej 2,2 dolarów.

Niemniej jednak, NEXO zyskał najwięcej z 100 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Token może pochwalić się 15% dziennym wzrostem - obecnie jego kurs oscyluje w okolicach 0,7 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram