Bitcoin Wchodzi w 2023 trendem bocznym przy 16 500 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 stycznia 2023
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Koniec 2022 roku przyniósł niemal zerową zmienność dla bitcoina, który utrzymał się na płaskim poziomie około 16 500 USD. Większość altcoinów również nie zdołała wytworzyć żadnej istotnej zmienności, poza dwoma - OKB i Toncoin.

Bitcoin zatrzymuje się na poziomie 16,5 tys. dolarów

Bitcoin rozpoczął 2022 rok na wysokim poziomie prawie 50 000 USD. Zakończył go jednak 65% niżej ze względu na kiepski rok, w którym doszło do wielu upadków.

Jednak patrząc na wyniki BTC w ciągu ostatnich kilku tygodni, można łatwo zauważyć brak jakichkolwiek znaczących ruchów cenowych. Kryptowaluta utknęła w przedziale między 16 000 a 17 000 USD od czasu nieudanej próby pokonania 18 000 dolarów w dniu 14 grudnia.

Ostatnie godziny 2022 roku również nie przyniosły żadnych wahań cenowych, a bitcoin utknął w okolicach 16 500 USD. Początek nowego roku jeszcze nie odcisnął swojego piętna, chociaż istnieją pewne niepokojące prognozy analityków. Twierdzą oni, że aktywo może spaść jeszcze bardziej. Przy przewidywaniach opierają się oni o zachowanie wielorybów.

Obecnie jednak kapitalizacja rynkowa bitcoina utrzymuje się poniżej 320 mld dolarów, a jego dominacja nad altcoinami wynosi 40,1% według CoinMarketCap.

NEXO pompuje o dwucyfrową wartość

Chociaż alty są z natury znacznie bardziej zmienne niż bitcoin, ostatnio tak nie było. Większość altcoinów o wysokiej kapitalizacji wykonała niewielkie ruchy, w tym Ethereum. Kilka dni temu zanurzyło się ono poniżej 1200 dolarów i od tamtej pory nie udało się odzyskać tego poziomu. ETH stoi w miejscu w skali dziennej po raz kolejny również teraz.

Binance Coin, Cardano, Dogecoin, Polygon, Polkadot, Tron i Shiba Inu spadły w ciągu dnia o mniej niż 1%.

OKB i Toncoin należą do najlepiej radzących sobie dzisiaj, altcoinów podobnie jak wczoraj. OKB wzrasta o 4% i oscyluje w okolicy 27 dolarów. Ten drugi z kolei wzrósł o 5% i handluje powyżej 2,2 dolarów.

Niemniej jednak, NEXO zyskał najwięcej z 100 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Token może pochwalić się 15% dziennym wzrostem - obecnie jego kurs oscyluje w okolicach 0,7 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram