Bitcoin Wchodzi w 2023 trendem bocznym przy 16 500 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 stycznia 2023
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Koniec 2022 roku przyniósł niemal zerową zmienność dla bitcoina, który utrzymał się na płaskim poziomie około 16 500 USD. Większość altcoinów również nie zdołała wytworzyć żadnej istotnej zmienności, poza dwoma - OKB i Toncoin.

Bitcoin zatrzymuje się na poziomie 16,5 tys. dolarów

Bitcoin rozpoczął 2022 rok na wysokim poziomie prawie 50 000 USD. Zakończył go jednak 65% niżej ze względu na kiepski rok, w którym doszło do wielu upadków.

Jednak patrząc na wyniki BTC w ciągu ostatnich kilku tygodni, można łatwo zauważyć brak jakichkolwiek znaczących ruchów cenowych. Kryptowaluta utknęła w przedziale między 16 000 a 17 000 USD od czasu nieudanej próby pokonania 18 000 dolarów w dniu 14 grudnia.

Ostatnie godziny 2022 roku również nie przyniosły żadnych wahań cenowych, a bitcoin utknął w okolicach 16 500 USD. Początek nowego roku jeszcze nie odcisnął swojego piętna, chociaż istnieją pewne niepokojące prognozy analityków. Twierdzą oni, że aktywo może spaść jeszcze bardziej. Przy przewidywaniach opierają się oni o zachowanie wielorybów.

Obecnie jednak kapitalizacja rynkowa bitcoina utrzymuje się poniżej 320 mld dolarów, a jego dominacja nad altcoinami wynosi 40,1% według CoinMarketCap.

NEXO pompuje o dwucyfrową wartość

Chociaż alty są z natury znacznie bardziej zmienne niż bitcoin, ostatnio tak nie było. Większość altcoinów o wysokiej kapitalizacji wykonała niewielkie ruchy, w tym Ethereum. Kilka dni temu zanurzyło się ono poniżej 1200 dolarów i od tamtej pory nie udało się odzyskać tego poziomu. ETH stoi w miejscu w skali dziennej po raz kolejny również teraz.

Binance Coin, Cardano, Dogecoin, Polygon, Polkadot, Tron i Shiba Inu spadły w ciągu dnia o mniej niż 1%.

OKB i Toncoin należą do najlepiej radzących sobie dzisiaj, altcoinów podobnie jak wczoraj. OKB wzrasta o 4% i oscyluje w okolicy 27 dolarów. Ten drugi z kolei wzrósł o 5% i handluje powyżej 2,2 dolarów.

Niemniej jednak, NEXO zyskał najwięcej z 100 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Token może pochwalić się 15% dziennym wzrostem - obecnie jego kurs oscyluje w okolicach 0,7 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram