Bitcoin walczy o 50 000 USD, Tezos wzrasta o 30% po informacjach od Ubisoft

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin podjął próbę kolejnego wzrostu, ale został zatrzymany na poziomie 52 000 USD i cofnął się do poziomu nieco ponad 50 000 USD. Większość altcoinów również zatrzymała się od wczorajszych wzrostów, z kilkoma wyjątkami, takimi jak Tezos, który wzrósł o prawie 30% w ciągu jednego dnia.

Bitcoin zawiódł na 52 000 USD

W sobotę na rynku miał miejsce krach, który doprowadził bitcoina z 58 000 USD do dwumiesięcznego minimum na poziomie 42 000 USD. Sytuacja ta spowodowała ponad 2,5 mld USD w likwidacjach od 400 000 nadmiernie zadłużonych traderów.

Aktywo zaczęło odzyskiwać w niedzielę, ale zostało zatrzymane w swoich torach na poziomie prawie 50 000 USD. Wczoraj udało mu się jednak naruszyć ten poziom.

Co więcej, w kolejnych godzinach BTC nadal się wspinał, a nawet dotknął poziomu 52 tysięcy dolarów. W tym miejscu niedźwiedzie ponownie wkroczyły do akcji i zepchnęły go na południe. W rezultacie Bitcoin znajduje się obecnie na poziomie nieco ponad 50 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do 950 miliardów dolarów.

Altcoiny stoją w miejscu: XTZ eksploduje

Większość alternatywnych monet naśladuje ostatnio zachowanie BTC, co oznacza, że w sobotę mocno straciły na wartości, a wczoraj zanotowały imponujące zyski.

Dziś jednak większość z nich zatrzymała się w miejscu lub nawet cofnęła się. Ethereum podczas krachu w ciągu kilku godzin spadło z 4 600 USD do 3 500 USD, a wczoraj przekroczyło poziom 4 400 USD. Po niewielkim 24-godzinnym spadku, ETH znajduje się jednak poniżej tej linii. Binance Coin straciło podobny procent i obecnie handluje w okolicach 585 dolarów.

Solana spadła najbardziej z altów o większej kapitalizacji. Spadek o 6,5% doprowadził SOL do poziomu znacznie poniżej 200 dolarów. Cardano (-5,5%), Avalanche (-5%), Terra (-03%) i Shiba Inu (-3%) są również na czerwono.

Ripple i Dogecoin są lekko na czerwono, podczas gdy Polkadot zyskał 1%. Chainlink zyskał najwięcej wśród altcoinów o większej kapitalizacji. LINK zyskał 11,5% i dotarł do poziomu 22 USD.

Tezos wyróżnia się na tle altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. XTZ wzrósł o prawie 30% po partnerstwie z gigantem gier Ubisoft.

Ogólnie jednak, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i znajduje się znacznie poniżej poziomu 2,4 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram