Bitcoin walczy o 50 000 USD, Tezos wzrasta o 30% po informacjach od Ubisoft

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin podjął próbę kolejnego wzrostu, ale został zatrzymany na poziomie 52 000 USD i cofnął się do poziomu nieco ponad 50 000 USD. Większość altcoinów również zatrzymała się od wczorajszych wzrostów, z kilkoma wyjątkami, takimi jak Tezos, który wzrósł o prawie 30% w ciągu jednego dnia.

Bitcoin zawiódł na 52 000 USD

W sobotę na rynku miał miejsce krach, który doprowadził bitcoina z 58 000 USD do dwumiesięcznego minimum na poziomie 42 000 USD. Sytuacja ta spowodowała ponad 2,5 mld USD w likwidacjach od 400 000 nadmiernie zadłużonych traderów.

Aktywo zaczęło odzyskiwać w niedzielę, ale zostało zatrzymane w swoich torach na poziomie prawie 50 000 USD. Wczoraj udało mu się jednak naruszyć ten poziom.

Co więcej, w kolejnych godzinach BTC nadal się wspinał, a nawet dotknął poziomu 52 tysięcy dolarów. W tym miejscu niedźwiedzie ponownie wkroczyły do akcji i zepchnęły go na południe. W rezultacie Bitcoin znajduje się obecnie na poziomie nieco ponad 50 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do 950 miliardów dolarów.

Altcoiny stoją w miejscu: XTZ eksploduje

Większość alternatywnych monet naśladuje ostatnio zachowanie BTC, co oznacza, że w sobotę mocno straciły na wartości, a wczoraj zanotowały imponujące zyski.

Dziś jednak większość z nich zatrzymała się w miejscu lub nawet cofnęła się. Ethereum podczas krachu w ciągu kilku godzin spadło z 4 600 USD do 3 500 USD, a wczoraj przekroczyło poziom 4 400 USD. Po niewielkim 24-godzinnym spadku, ETH znajduje się jednak poniżej tej linii. Binance Coin straciło podobny procent i obecnie handluje w okolicach 585 dolarów.

Solana spadła najbardziej z altów o większej kapitalizacji. Spadek o 6,5% doprowadził SOL do poziomu znacznie poniżej 200 dolarów. Cardano (-5,5%), Avalanche (-5%), Terra (-03%) i Shiba Inu (-3%) są również na czerwono.

Ripple i Dogecoin są lekko na czerwono, podczas gdy Polkadot zyskał 1%. Chainlink zyskał najwięcej wśród altcoinów o większej kapitalizacji. LINK zyskał 11,5% i dotarł do poziomu 22 USD.

Tezos wyróżnia się na tle altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. XTZ wzrósł o prawie 30% po partnerstwie z gigantem gier Ubisoft.

Ogólnie jednak, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i znajduje się znacznie poniżej poziomu 2,4 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram