Bitcoin walczy o 50 000 USD, Tezos wzrasta o 30% po informacjach od Ubisoft

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin podjął próbę kolejnego wzrostu, ale został zatrzymany na poziomie 52 000 USD i cofnął się do poziomu nieco ponad 50 000 USD. Większość altcoinów również zatrzymała się od wczorajszych wzrostów, z kilkoma wyjątkami, takimi jak Tezos, który wzrósł o prawie 30% w ciągu jednego dnia.

Bitcoin zawiódł na 52 000 USD

W sobotę na rynku miał miejsce krach, który doprowadził bitcoina z 58 000 USD do dwumiesięcznego minimum na poziomie 42 000 USD. Sytuacja ta spowodowała ponad 2,5 mld USD w likwidacjach od 400 000 nadmiernie zadłużonych traderów.

Aktywo zaczęło odzyskiwać w niedzielę, ale zostało zatrzymane w swoich torach na poziomie prawie 50 000 USD. Wczoraj udało mu się jednak naruszyć ten poziom.

Co więcej, w kolejnych godzinach BTC nadal się wspinał, a nawet dotknął poziomu 52 tysięcy dolarów. W tym miejscu niedźwiedzie ponownie wkroczyły do akcji i zepchnęły go na południe. W rezultacie Bitcoin znajduje się obecnie na poziomie nieco ponad 50 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do 950 miliardów dolarów.

Altcoiny stoją w miejscu: XTZ eksploduje

Większość alternatywnych monet naśladuje ostatnio zachowanie BTC, co oznacza, że w sobotę mocno straciły na wartości, a wczoraj zanotowały imponujące zyski.

Dziś jednak większość z nich zatrzymała się w miejscu lub nawet cofnęła się. Ethereum podczas krachu w ciągu kilku godzin spadło z 4 600 USD do 3 500 USD, a wczoraj przekroczyło poziom 4 400 USD. Po niewielkim 24-godzinnym spadku, ETH znajduje się jednak poniżej tej linii. Binance Coin straciło podobny procent i obecnie handluje w okolicach 585 dolarów.

Solana spadła najbardziej z altów o większej kapitalizacji. Spadek o 6,5% doprowadził SOL do poziomu znacznie poniżej 200 dolarów. Cardano (-5,5%), Avalanche (-5%), Terra (-03%) i Shiba Inu (-3%) są również na czerwono.

Ripple i Dogecoin są lekko na czerwono, podczas gdy Polkadot zyskał 1%. Chainlink zyskał najwięcej wśród altcoinów o większej kapitalizacji. LINK zyskał 11,5% i dotarł do poziomu 22 USD.

Tezos wyróżnia się na tle altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. XTZ wzrósł o prawie 30% po partnerstwie z gigantem gier Ubisoft.

Ogólnie jednak, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i znajduje się znacznie poniżej poziomu 2,4 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram