Bitcoin walczy o 50 000 USD, Tezos wzrasta o 30% po informacjach od Ubisoft

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin podjął próbę kolejnego wzrostu, ale został zatrzymany na poziomie 52 000 USD i cofnął się do poziomu nieco ponad 50 000 USD. Większość altcoinów również zatrzymała się od wczorajszych wzrostów, z kilkoma wyjątkami, takimi jak Tezos, który wzrósł o prawie 30% w ciągu jednego dnia.

Bitcoin zawiódł na 52 000 USD

W sobotę na rynku miał miejsce krach, który doprowadził bitcoina z 58 000 USD do dwumiesięcznego minimum na poziomie 42 000 USD. Sytuacja ta spowodowała ponad 2,5 mld USD w likwidacjach od 400 000 nadmiernie zadłużonych traderów.

Aktywo zaczęło odzyskiwać w niedzielę, ale zostało zatrzymane w swoich torach na poziomie prawie 50 000 USD. Wczoraj udało mu się jednak naruszyć ten poziom.

Co więcej, w kolejnych godzinach BTC nadal się wspinał, a nawet dotknął poziomu 52 tysięcy dolarów. W tym miejscu niedźwiedzie ponownie wkroczyły do akcji i zepchnęły go na południe. W rezultacie Bitcoin znajduje się obecnie na poziomie nieco ponad 50 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa spadła do 950 miliardów dolarów.

Altcoiny stoją w miejscu: XTZ eksploduje

Większość alternatywnych monet naśladuje ostatnio zachowanie BTC, co oznacza, że w sobotę mocno straciły na wartości, a wczoraj zanotowały imponujące zyski.

Dziś jednak większość z nich zatrzymała się w miejscu lub nawet cofnęła się. Ethereum podczas krachu w ciągu kilku godzin spadło z 4 600 USD do 3 500 USD, a wczoraj przekroczyło poziom 4 400 USD. Po niewielkim 24-godzinnym spadku, ETH znajduje się jednak poniżej tej linii. Binance Coin straciło podobny procent i obecnie handluje w okolicach 585 dolarów.

Solana spadła najbardziej z altów o większej kapitalizacji. Spadek o 6,5% doprowadził SOL do poziomu znacznie poniżej 200 dolarów. Cardano (-5,5%), Avalanche (-5%), Terra (-03%) i Shiba Inu (-3%) są również na czerwono.

Ripple i Dogecoin są lekko na czerwono, podczas gdy Polkadot zyskał 1%. Chainlink zyskał najwięcej wśród altcoinów o większej kapitalizacji. LINK zyskał 11,5% i dotarł do poziomu 22 USD.

Tezos wyróżnia się na tle altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. XTZ wzrósł o prawie 30% po partnerstwie z gigantem gier Ubisoft.

Ogólnie jednak, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i znajduje się znacznie poniżej poziomu 2,4 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram