Bitcoin spadł poniżej 21 000 USD, Solana traci 14%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 listopada 2022
ikona autora biały
rynek spadki

Po kilku dniach handlu powyżej 21 000 dolarów, bitcoin cofnął się o kilkaset dolarów i spadł poniżej tego poziomu. W ciągu ostatnich dni kilka altcoinów zanotowało jeszcze bardziej masywne spadki. Dla przykładu Solana zanurkowała o 14%.

SOL mocno się wycofuje

Solana była wśród najlepiej radzących sobie kryptowalut podczas weekendu. Wówczas to Google ogłosił, że rozpoczął uruchamianie węzła walidacyjnego na szczycie popularnego blockchaina. Rodzima kryptowaluta zareagowała natychmiastowym skokiem cenowym, który doprowadził ją do prawie 40 dolarów - najwyższej ceny od około dwóch miesięcy.

W ciągu ostatnich 24 godzin SOL jednak dość mocno spadł. Obecnie traci około 14% i walczy o utrzymanie się powyżej 30 USD.

Dogecoin, Avalanche, Uniswap, Binance Coin, ATOM i Chainlink również mocno cofnęły się o nawet 8%. W rezultacie DOGE kosztuje 0,11$, UNI 7,2$, BNB 330$, ATOM (14%), a LINK handluje na poziomie 8,1$.

Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, Shiba Inu i Tron straciły nawet 5% w skali dziennej.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła do 1,025 biliona dolarów, co oznacza, że zaledwie dzień zmniejszyła się o 40 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 21 tys. dolarów

Ostatni tydzień był dość zmienny dla bitcoina, co było poniekąd spodziewane biorąc pod uwagę wydarzenia napływające z USA. W środę Rezerwa Federalna podniosła kluczowe stopy procentowe o 75 punktów bazowych, co spowodowało, że BTC spadł z poziomu 20 800 USD do 20 000 USD.

Dwa dni później krajobraz się jednak zmienił, gdy największa gospodarka świata opublikowała swój raport o zatrudnieniu, który był lepszy od oczekiwań. To doprowadziło bitcoina do prawie 21 000 USD na początku, ale aktywo zdołało odzyskać ten poziom dopiero w sobotę.

BTC wzbił się nawet do 21 500 dolarów, co było jego najwyższą ceną od mniej więcej dwóch miesięcy. Niedziela była stosunkowo spokojna, ponieważ BTC pozostał powyżej 21 000 USD.

Jednak aktywo zanurkowało poniżej tego poziomu dzisiaj - kilka godzin temu zanurkowało do 20 600 dolarów. W chwili obecnej znajduje się tuż powyżej tego poziomu, ale jego kapitalizacja rynkowa spadła do poniżej 400 miliardów dolarów. Dominacja nad altcoinami jednak odetchnęła i jest bliska 39%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram