Bitcoin spadł poniżej 21 000 USD, Solana traci 14%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 listopada 2022
ikona autora biały
rynek spadki

Po kilku dniach handlu powyżej 21 000 dolarów, bitcoin cofnął się o kilkaset dolarów i spadł poniżej tego poziomu. W ciągu ostatnich dni kilka altcoinów zanotowało jeszcze bardziej masywne spadki. Dla przykładu Solana zanurkowała o 14%.

SOL mocno się wycofuje

Solana była wśród najlepiej radzących sobie kryptowalut podczas weekendu. Wówczas to Google ogłosił, że rozpoczął uruchamianie węzła walidacyjnego na szczycie popularnego blockchaina. Rodzima kryptowaluta zareagowała natychmiastowym skokiem cenowym, który doprowadził ją do prawie 40 dolarów - najwyższej ceny od około dwóch miesięcy.

W ciągu ostatnich 24 godzin SOL jednak dość mocno spadł. Obecnie traci około 14% i walczy o utrzymanie się powyżej 30 USD.

Dogecoin, Avalanche, Uniswap, Binance Coin, ATOM i Chainlink również mocno cofnęły się o nawet 8%. W rezultacie DOGE kosztuje 0,11$, UNI 7,2$, BNB 330$, ATOM (14%), a LINK handluje na poziomie 8,1$.

Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, Shiba Inu i Tron straciły nawet 5% w skali dziennej.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła do 1,025 biliona dolarów, co oznacza, że zaledwie dzień zmniejszyła się o 40 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 21 tys. dolarów

Ostatni tydzień był dość zmienny dla bitcoina, co było poniekąd spodziewane biorąc pod uwagę wydarzenia napływające z USA. W środę Rezerwa Federalna podniosła kluczowe stopy procentowe o 75 punktów bazowych, co spowodowało, że BTC spadł z poziomu 20 800 USD do 20 000 USD.

Dwa dni później krajobraz się jednak zmienił, gdy największa gospodarka świata opublikowała swój raport o zatrudnieniu, który był lepszy od oczekiwań. To doprowadziło bitcoina do prawie 21 000 USD na początku, ale aktywo zdołało odzyskać ten poziom dopiero w sobotę.

BTC wzbił się nawet do 21 500 dolarów, co było jego najwyższą ceną od mniej więcej dwóch miesięcy. Niedziela była stosunkowo spokojna, ponieważ BTC pozostał powyżej 21 000 USD.

Jednak aktywo zanurkowało poniżej tego poziomu dzisiaj - kilka godzin temu zanurkowało do 20 600 dolarów. W chwili obecnej znajduje się tuż powyżej tego poziomu, ale jego kapitalizacja rynkowa spadła do poniżej 400 miliardów dolarów. Dominacja nad altcoinami jednak odetchnęła i jest bliska 39%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram