Bitcoin spadł poniżej 21 000 USD, Solana traci 14%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 listopada 2022
ikona autora biały
rynek spadki

Po kilku dniach handlu powyżej 21 000 dolarów, bitcoin cofnął się o kilkaset dolarów i spadł poniżej tego poziomu. W ciągu ostatnich dni kilka altcoinów zanotowało jeszcze bardziej masywne spadki. Dla przykładu Solana zanurkowała o 14%.

SOL mocno się wycofuje

Solana była wśród najlepiej radzących sobie kryptowalut podczas weekendu. Wówczas to Google ogłosił, że rozpoczął uruchamianie węzła walidacyjnego na szczycie popularnego blockchaina. Rodzima kryptowaluta zareagowała natychmiastowym skokiem cenowym, który doprowadził ją do prawie 40 dolarów - najwyższej ceny od około dwóch miesięcy.

W ciągu ostatnich 24 godzin SOL jednak dość mocno spadł. Obecnie traci około 14% i walczy o utrzymanie się powyżej 30 USD.

Dogecoin, Avalanche, Uniswap, Binance Coin, ATOM i Chainlink również mocno cofnęły się o nawet 8%. W rezultacie DOGE kosztuje 0,11$, UNI 7,2$, BNB 330$, ATOM (14%), a LINK handluje na poziomie 8,1$.

Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, Shiba Inu i Tron straciły nawet 5% w skali dziennej.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła do 1,025 biliona dolarów, co oznacza, że zaledwie dzień zmniejszyła się o 40 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 21 tys. dolarów

Ostatni tydzień był dość zmienny dla bitcoina, co było poniekąd spodziewane biorąc pod uwagę wydarzenia napływające z USA. W środę Rezerwa Federalna podniosła kluczowe stopy procentowe o 75 punktów bazowych, co spowodowało, że BTC spadł z poziomu 20 800 USD do 20 000 USD.

Dwa dni później krajobraz się jednak zmienił, gdy największa gospodarka świata opublikowała swój raport o zatrudnieniu, który był lepszy od oczekiwań. To doprowadziło bitcoina do prawie 21 000 USD na początku, ale aktywo zdołało odzyskać ten poziom dopiero w sobotę.

BTC wzbił się nawet do 21 500 dolarów, co było jego najwyższą ceną od mniej więcej dwóch miesięcy. Niedziela była stosunkowo spokojna, ponieważ BTC pozostał powyżej 21 000 USD.

Jednak aktywo zanurkowało poniżej tego poziomu dzisiaj - kilka godzin temu zanurkowało do 20 600 dolarów. W chwili obecnej znajduje się tuż powyżej tego poziomu, ale jego kapitalizacja rynkowa spadła do poniżej 400 miliardów dolarów. Dominacja nad altcoinami jednak odetchnęła i jest bliska 39%.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram