Bitcoin spadł poniżej 21 000 USD, Solana traci 14%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 listopada 2022
ikona autora biały
rynek spadki

Po kilku dniach handlu powyżej 21 000 dolarów, bitcoin cofnął się o kilkaset dolarów i spadł poniżej tego poziomu. W ciągu ostatnich dni kilka altcoinów zanotowało jeszcze bardziej masywne spadki. Dla przykładu Solana zanurkowała o 14%.

SOL mocno się wycofuje

Solana była wśród najlepiej radzących sobie kryptowalut podczas weekendu. Wówczas to Google ogłosił, że rozpoczął uruchamianie węzła walidacyjnego na szczycie popularnego blockchaina. Rodzima kryptowaluta zareagowała natychmiastowym skokiem cenowym, który doprowadził ją do prawie 40 dolarów - najwyższej ceny od około dwóch miesięcy.

W ciągu ostatnich 24 godzin SOL jednak dość mocno spadł. Obecnie traci około 14% i walczy o utrzymanie się powyżej 30 USD.

Dogecoin, Avalanche, Uniswap, Binance Coin, ATOM i Chainlink również mocno cofnęły się o nawet 8%. W rezultacie DOGE kosztuje 0,11$, UNI 7,2$, BNB 330$, ATOM (14%), a LINK handluje na poziomie 8,1$.

Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, Shiba Inu i Tron straciły nawet 5% w skali dziennej.

Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła do 1,025 biliona dolarów, co oznacza, że zaledwie dzień zmniejszyła się o 40 miliardów dolarów.

Bitcoin spada poniżej 21 tys. dolarów

Ostatni tydzień był dość zmienny dla bitcoina, co było poniekąd spodziewane biorąc pod uwagę wydarzenia napływające z USA. W środę Rezerwa Federalna podniosła kluczowe stopy procentowe o 75 punktów bazowych, co spowodowało, że BTC spadł z poziomu 20 800 USD do 20 000 USD.

Dwa dni później krajobraz się jednak zmienił, gdy największa gospodarka świata opublikowała swój raport o zatrudnieniu, który był lepszy od oczekiwań. To doprowadziło bitcoina do prawie 21 000 USD na początku, ale aktywo zdołało odzyskać ten poziom dopiero w sobotę.

BTC wzbił się nawet do 21 500 dolarów, co było jego najwyższą ceną od mniej więcej dwóch miesięcy. Niedziela była stosunkowo spokojna, ponieważ BTC pozostał powyżej 21 000 USD.

Jednak aktywo zanurkowało poniżej tego poziomu dzisiaj - kilka godzin temu zanurkowało do 20 600 dolarów. W chwili obecnej znajduje się tuż powyżej tego poziomu, ale jego kapitalizacja rynkowa spadła do poniżej 400 miliardów dolarów. Dominacja nad altcoinami jednak odetchnęła i jest bliska 39%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram