Bitcoin spadł do 43 000 USD: Ethereum walczy o utrzymanie 3000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin został odrzucony powyżej 44 000 USD i spadł o ponad tysiąc dolarów w ciągu następnych godzin. Altcoiny również zmieniły kolor na czerwony. Ethereum walczy o utrzymanie się powyżej 3000. Spadki są widoczne również w przypadku Binance Coin, Cardano, Solana i innych.

Bitcoin spadł do 43 000 USD

Mniej więcej tydzień temu, bitcoin wykreślił pięciotygodniowy szczyt na poziomie prawie 46 000 USD. Następnie niedźwiedzie przyszły na imprezę i zepchnęły go na południe o 4 000 USD. W rezultacie pod koniec tego tygodnia aktywo znalazło się pod 50-dniową średnią kroczącą (42 000 USD)

Jednak BTC zaczął odzyskać trochę wartości i wczoraj wspiął się powyżej 44 000 USD. Zbliżył się nawet do poziomu 45 000 USD, ale został zatrzymany przed podważeniem tego poziomu.

Od tego czasu BTC wahał się w okolicach 44 000 USD z kilkoma spadkami do 43 000 USD. Na chwilę obecną kryptowaluta znajduje się jednak nieco powyżej tego ostatniego poziomu. Mimo to, jej kapitalizacja rynkowa wciąż przekracza 800 miliardów dolarów.

Ten spadek cen pojawia się pomimo najnowszych informacji o rosnącej adopcji wśród starszych firm finansowych. Najnowszym przykładem jest New York Stock Exchange, która chce w pewnym momencie otworzyć własną giełdę i rynek NFT.

Altcoiny zmieniają kolor na czerwony

Alternatywne monety odnotowały znaczne zyski kilka dni temu, wczoraj się uspokoiły, ale większość z nich jest dziś na czerwono. Ethereum dotarło aż do poziomu 3200 dolarów, ale nie udało się kontynuować wzrostów. W ciągu ostatnich 24 godzin, druga co do wielkości kryptowaluta straciła nieco trakcji i obecnie walczy o utrzymanie się powyżej 3 000 USD.

Podobne dzienne spadki o około 3-5% pochodzą z Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana, Avalanche, Terra i Polkadot. Dwa największe memecoiny - Dogecoin i Shiba Inu - nieco lepiej znoszą dzisiejsze cofnięcie, notując niewielkie straty.

ATOM jest jedynym altcoinem o większej kapitalizacji, który wzrósł o 3,5% do 30 dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalut, która jeszcze kilka dni temu przekraczała 2 biliony dolarów, spadła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i wynosi obecnie 1,950 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram