Bitcoin spadł do 43 000 USD: Ethereum walczy o utrzymanie 3000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin został odrzucony powyżej 44 000 USD i spadł o ponad tysiąc dolarów w ciągu następnych godzin. Altcoiny również zmieniły kolor na czerwony. Ethereum walczy o utrzymanie się powyżej 3000. Spadki są widoczne również w przypadku Binance Coin, Cardano, Solana i innych.

Bitcoin spadł do 43 000 USD

Mniej więcej tydzień temu, bitcoin wykreślił pięciotygodniowy szczyt na poziomie prawie 46 000 USD. Następnie niedźwiedzie przyszły na imprezę i zepchnęły go na południe o 4 000 USD. W rezultacie pod koniec tego tygodnia aktywo znalazło się pod 50-dniową średnią kroczącą (42 000 USD)

Jednak BTC zaczął odzyskać trochę wartości i wczoraj wspiął się powyżej 44 000 USD. Zbliżył się nawet do poziomu 45 000 USD, ale został zatrzymany przed podważeniem tego poziomu.

Od tego czasu BTC wahał się w okolicach 44 000 USD z kilkoma spadkami do 43 000 USD. Na chwilę obecną kryptowaluta znajduje się jednak nieco powyżej tego ostatniego poziomu. Mimo to, jej kapitalizacja rynkowa wciąż przekracza 800 miliardów dolarów.

Ten spadek cen pojawia się pomimo najnowszych informacji o rosnącej adopcji wśród starszych firm finansowych. Najnowszym przykładem jest New York Stock Exchange, która chce w pewnym momencie otworzyć własną giełdę i rynek NFT.

Altcoiny zmieniają kolor na czerwony

Alternatywne monety odnotowały znaczne zyski kilka dni temu, wczoraj się uspokoiły, ale większość z nich jest dziś na czerwono. Ethereum dotarło aż do poziomu 3200 dolarów, ale nie udało się kontynuować wzrostów. W ciągu ostatnich 24 godzin, druga co do wielkości kryptowaluta straciła nieco trakcji i obecnie walczy o utrzymanie się powyżej 3 000 USD.

Podobne dzienne spadki o około 3-5% pochodzą z Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana, Avalanche, Terra i Polkadot. Dwa największe memecoiny - Dogecoin i Shiba Inu - nieco lepiej znoszą dzisiejsze cofnięcie, notując niewielkie straty.

ATOM jest jedynym altcoinem o większej kapitalizacji, który wzrósł o 3,5% do 30 dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalut, która jeszcze kilka dni temu przekraczała 2 biliony dolarów, spadła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i wynosi obecnie 1,950 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram