Bitcoin spadł do 43 000 USD: Ethereum walczy o utrzymanie 3000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin został odrzucony powyżej 44 000 USD i spadł o ponad tysiąc dolarów w ciągu następnych godzin. Altcoiny również zmieniły kolor na czerwony. Ethereum walczy o utrzymanie się powyżej 3000. Spadki są widoczne również w przypadku Binance Coin, Cardano, Solana i innych.

Bitcoin spadł do 43 000 USD

Mniej więcej tydzień temu, bitcoin wykreślił pięciotygodniowy szczyt na poziomie prawie 46 000 USD. Następnie niedźwiedzie przyszły na imprezę i zepchnęły go na południe o 4 000 USD. W rezultacie pod koniec tego tygodnia aktywo znalazło się pod 50-dniową średnią kroczącą (42 000 USD)

Jednak BTC zaczął odzyskać trochę wartości i wczoraj wspiął się powyżej 44 000 USD. Zbliżył się nawet do poziomu 45 000 USD, ale został zatrzymany przed podważeniem tego poziomu.

Od tego czasu BTC wahał się w okolicach 44 000 USD z kilkoma spadkami do 43 000 USD. Na chwilę obecną kryptowaluta znajduje się jednak nieco powyżej tego ostatniego poziomu. Mimo to, jej kapitalizacja rynkowa wciąż przekracza 800 miliardów dolarów.

Ten spadek cen pojawia się pomimo najnowszych informacji o rosnącej adopcji wśród starszych firm finansowych. Najnowszym przykładem jest New York Stock Exchange, która chce w pewnym momencie otworzyć własną giełdę i rynek NFT.

Altcoiny zmieniają kolor na czerwony

Alternatywne monety odnotowały znaczne zyski kilka dni temu, wczoraj się uspokoiły, ale większość z nich jest dziś na czerwono. Ethereum dotarło aż do poziomu 3200 dolarów, ale nie udało się kontynuować wzrostów. W ciągu ostatnich 24 godzin, druga co do wielkości kryptowaluta straciła nieco trakcji i obecnie walczy o utrzymanie się powyżej 3 000 USD.

Podobne dzienne spadki o około 3-5% pochodzą z Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana, Avalanche, Terra i Polkadot. Dwa największe memecoiny - Dogecoin i Shiba Inu - nieco lepiej znoszą dzisiejsze cofnięcie, notując niewielkie straty.

ATOM jest jedynym altcoinem o większej kapitalizacji, który wzrósł o 3,5% do 30 dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalut, która jeszcze kilka dni temu przekraczała 2 biliony dolarów, spadła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i wynosi obecnie 1,950 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram