Bitcoin spadł do 41 tys. dolarów. Rynek krypto stracił 100 mld dolarów w ciągu jednego dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 marca 2022
ikona autora biały
rynek spadki

Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin nadal tracił na wartości i zanurzył się w kierunku pięciodniowego minimum poniżej 41 000 dolarów. Altcoiny również znowu są na czerwono. Ethereum i Solana znacznie straciły na wartości, podczas gdy ATOM jest znowu jedynym projektem, który osiągnął zyski.

Bitcoin spadł poniżej 41 tys. dolarów

28 lutego bitcoin zapoczątkował swoją największą od ponad roku dzienną zieloną świecę, wzrastając o około 6000 dolarów i osiągając poziom 45 000 USD. Stało się to po tym, jak USA i większość innych państw zachodnich oświadczyła, że nie będzie się bezpośrednio angażować w wojnę rosyjsko-ukraińską.

Następnie BTC na krótko przekroczył nawet wspomniany poziom i zanotował nowy 3-tygodniowy szczyt. Nie udało się jednak zdecydowanie przebić tej bariery, ponieważ do gry powróciły niedźwiedzie.

W następnych dniach kryptowaluta zaczęła stopniowo tracić na wartości. Koniec końców przed kilkoma godzinami spadła poniżej 41 000 dolarów. Obecnie waluta odzyskała trochę gruntu i znajduje się powyżej tego poziomu. Jeddnak w skali 24 godzin nadal traci na wartości o około 4%.

W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa pierwotnej kryptowaluty spadła poniżej 800 miliardów dolarów. Warto zwrócić uwagę, że jeszcze kilka dni temu wskaźnik ten znajdował się na poziomie 850 mld USD.

Altcoiny kierują się na południe

Alternatywne monety również zanotowały na początku tygodnia nowe miesięczne maksima, ale większość z nich odwróciła swoje trajektorie, naśladując wyniki BTC.

Najlepszym przykładem jest Ethereum. Ta druga co do wielkości kryptowaluta w ciągu kilku dni wystrzeliła z 2200 do ponad 3000 USD. Jednak późniejsze odrzucenie spowodowało, że zanurkowała na południe o około 300 dolarów.

Solana straciła najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji - 7%. W związku z tym SOL kosztuje teraz 90 dolarów, pomimo że wczoraj przekroczył psychologiczny poziom 100 dolarów. Na czerwono są również Binance Coin, Ripple, Cardano, Avalanche, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu i MATIC.

Większe straty są widoczne w przypadku Humans AI (-9%), Convex Finance (-9%), Helium (-8%), Uniswap (-7%), Amp (-7%) i Radix (-6%).

Ostatecznie łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów cyfrowych spadła w ciągu jednego dnia o około 100 miliardów dolarów. Obecnie wynosi więc 1,8 biliona USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram