Bitcoin spadł do 41 tys. dolarów. Rynek krypto stracił 100 mld dolarów w ciągu jednego dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 marca 2022
ikona autora biały
rynek spadki

Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin nadal tracił na wartości i zanurzył się w kierunku pięciodniowego minimum poniżej 41 000 dolarów. Altcoiny również znowu są na czerwono. Ethereum i Solana znacznie straciły na wartości, podczas gdy ATOM jest znowu jedynym projektem, który osiągnął zyski.

Bitcoin spadł poniżej 41 tys. dolarów

28 lutego bitcoin zapoczątkował swoją największą od ponad roku dzienną zieloną świecę, wzrastając o około 6000 dolarów i osiągając poziom 45 000 USD. Stało się to po tym, jak USA i większość innych państw zachodnich oświadczyła, że nie będzie się bezpośrednio angażować w wojnę rosyjsko-ukraińską.

Następnie BTC na krótko przekroczył nawet wspomniany poziom i zanotował nowy 3-tygodniowy szczyt. Nie udało się jednak zdecydowanie przebić tej bariery, ponieważ do gry powróciły niedźwiedzie.

W następnych dniach kryptowaluta zaczęła stopniowo tracić na wartości. Koniec końców przed kilkoma godzinami spadła poniżej 41 000 dolarów. Obecnie waluta odzyskała trochę gruntu i znajduje się powyżej tego poziomu. Jeddnak w skali 24 godzin nadal traci na wartości o około 4%.

W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa pierwotnej kryptowaluty spadła poniżej 800 miliardów dolarów. Warto zwrócić uwagę, że jeszcze kilka dni temu wskaźnik ten znajdował się na poziomie 850 mld USD.

Altcoiny kierują się na południe

Alternatywne monety również zanotowały na początku tygodnia nowe miesięczne maksima, ale większość z nich odwróciła swoje trajektorie, naśladując wyniki BTC.

Najlepszym przykładem jest Ethereum. Ta druga co do wielkości kryptowaluta w ciągu kilku dni wystrzeliła z 2200 do ponad 3000 USD. Jednak późniejsze odrzucenie spowodowało, że zanurkowała na południe o około 300 dolarów.

Solana straciła najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji - 7%. W związku z tym SOL kosztuje teraz 90 dolarów, pomimo że wczoraj przekroczył psychologiczny poziom 100 dolarów. Na czerwono są również Binance Coin, Ripple, Cardano, Avalanche, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu i MATIC.

Większe straty są widoczne w przypadku Humans AI (-9%), Convex Finance (-9%), Helium (-8%), Uniswap (-7%), Amp (-7%) i Radix (-6%).

Ostatecznie łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów cyfrowych spadła w ciągu jednego dnia o około 100 miliardów dolarów. Obecnie wynosi więc 1,8 biliona USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram