Bitcoin spadł do 41 tys. dolarów. Rynek krypto stracił 100 mld dolarów w ciągu jednego dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 marca 2022
ikona autora biały
rynek spadki

Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin nadal tracił na wartości i zanurzył się w kierunku pięciodniowego minimum poniżej 41 000 dolarów. Altcoiny również znowu są na czerwono. Ethereum i Solana znacznie straciły na wartości, podczas gdy ATOM jest znowu jedynym projektem, który osiągnął zyski.

Bitcoin spadł poniżej 41 tys. dolarów

28 lutego bitcoin zapoczątkował swoją największą od ponad roku dzienną zieloną świecę, wzrastając o około 6000 dolarów i osiągając poziom 45 000 USD. Stało się to po tym, jak USA i większość innych państw zachodnich oświadczyła, że nie będzie się bezpośrednio angażować w wojnę rosyjsko-ukraińską.

Następnie BTC na krótko przekroczył nawet wspomniany poziom i zanotował nowy 3-tygodniowy szczyt. Nie udało się jednak zdecydowanie przebić tej bariery, ponieważ do gry powróciły niedźwiedzie.

W następnych dniach kryptowaluta zaczęła stopniowo tracić na wartości. Koniec końców przed kilkoma godzinami spadła poniżej 41 000 dolarów. Obecnie waluta odzyskała trochę gruntu i znajduje się powyżej tego poziomu. Jeddnak w skali 24 godzin nadal traci na wartości o około 4%.

W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa pierwotnej kryptowaluty spadła poniżej 800 miliardów dolarów. Warto zwrócić uwagę, że jeszcze kilka dni temu wskaźnik ten znajdował się na poziomie 850 mld USD.

Altcoiny kierują się na południe

Alternatywne monety również zanotowały na początku tygodnia nowe miesięczne maksima, ale większość z nich odwróciła swoje trajektorie, naśladując wyniki BTC.

Najlepszym przykładem jest Ethereum. Ta druga co do wielkości kryptowaluta w ciągu kilku dni wystrzeliła z 2200 do ponad 3000 USD. Jednak późniejsze odrzucenie spowodowało, że zanurkowała na południe o około 300 dolarów.

Solana straciła najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji - 7%. W związku z tym SOL kosztuje teraz 90 dolarów, pomimo że wczoraj przekroczył psychologiczny poziom 100 dolarów. Na czerwono są również Binance Coin, Ripple, Cardano, Avalanche, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu i MATIC.

Większe straty są widoczne w przypadku Humans AI (-9%), Convex Finance (-9%), Helium (-8%), Uniswap (-7%), Amp (-7%) i Radix (-6%).

Ostatecznie łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów cyfrowych spadła w ciągu jednego dnia o około 100 miliardów dolarów. Obecnie wynosi więc 1,8 biliona USD.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram