Bitcoin spada poniżej 46 000 USD. Globalne rynku boją się Omicronu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 grudnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin nadal cierpi. Kryptowaluta poniosła porażkę na poziomie 47 000 USD i spadła poniżej 46 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 USD. Z kolei Binance Coin jest blisko przełamania wsparcia na poziomie 500 USD.

Co spowodowało ostatnie spadki?

Zaledwie kilka dni temu, podstawowa kryptowaluta wydawała się znacznie bardziej bycza. Zbliżyła się do poziomu 50 000 USD po oświadczeniu amerykańskiego Fedu w sprawie stóp inflacji.

Nie była jednak w stanie przekroczyć tego poziomu i zaczęła stopniowo tracić na wartości. W kolejnych dniach spadła poniżej 46 000 USD, ale szybko wzrosła do 48 000 USD.

Jednak niedźwiedzie nadal mają silną pozycję na rynku i ponownie popchnęły aktywo na południe. W chwili obecnej bitcoin handluje w okolicach 46 000 dolarów. Na chwilę jednak zanurzył się poniżej tego poziomu.

Podobnie wygląda sytuacja na światowych rynkach akcji. Większość indeksów giełdowych straciła w zeszłym tygodniu na wartości z powodu obaw o nowy wariant pandemii COVID-19 i polityki USA.

Kontrakty terminowe na S&P 500, Nasdaq i Dow Jones spadały przed dniem handlowym.

Altcoiny też się czerwienią

Podobnie jak bitcoin, większość altcoinów jest dziś na czerwono. Ethereum straciło kolejne 4,5% wartości i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta utknęła poniżej pożądanej linii 4000 dolarów już prawie tydzień temu.

Binance Coin spada od wczoraj o prawie 5% i kosztuje obecnie nieco ponad 510 dolarów. Solana (-7%), Cardano (-4,5%), Polkadot (-5,5%), Avalanche (-8%), Dogecoin (-5,5%), Shiba Inu (-8%) i MATIC (-6,5%) również są głęboko na czerwono.

Co ciekawe, XRP jest jedynym altcoinem o większej kapitalizacji, który jest lekko na zielono. Rodzimy token Ripple'a wzrósł o ponad 3% i wynosi kosztuje 0,85 USD.

Niektóre alty o niskiej kapitalizacji odnotowały jednak wzrosty. Revain zyskał od wczoraj 13%.

Jednak większość innych altcoinów jest na czerwono, a kapitalizacja rynku spadła o 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 2,1 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram