Bitcoin spada poniżej 46 000 USD. Globalne rynku boją się Omicronu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 grudnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin nadal cierpi. Kryptowaluta poniosła porażkę na poziomie 47 000 USD i spadła poniżej 46 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 USD. Z kolei Binance Coin jest blisko przełamania wsparcia na poziomie 500 USD.

Co spowodowało ostatnie spadki?

Zaledwie kilka dni temu, podstawowa kryptowaluta wydawała się znacznie bardziej bycza. Zbliżyła się do poziomu 50 000 USD po oświadczeniu amerykańskiego Fedu w sprawie stóp inflacji.

Nie była jednak w stanie przekroczyć tego poziomu i zaczęła stopniowo tracić na wartości. W kolejnych dniach spadła poniżej 46 000 USD, ale szybko wzrosła do 48 000 USD.

Jednak niedźwiedzie nadal mają silną pozycję na rynku i ponownie popchnęły aktywo na południe. W chwili obecnej bitcoin handluje w okolicach 46 000 dolarów. Na chwilę jednak zanurzył się poniżej tego poziomu.

Podobnie wygląda sytuacja na światowych rynkach akcji. Większość indeksów giełdowych straciła w zeszłym tygodniu na wartości z powodu obaw o nowy wariant pandemii COVID-19 i polityki USA.

Kontrakty terminowe na S&P 500, Nasdaq i Dow Jones spadały przed dniem handlowym.

Altcoiny też się czerwienią

Podobnie jak bitcoin, większość altcoinów jest dziś na czerwono. Ethereum straciło kolejne 4,5% wartości i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta utknęła poniżej pożądanej linii 4000 dolarów już prawie tydzień temu.

Binance Coin spada od wczoraj o prawie 5% i kosztuje obecnie nieco ponad 510 dolarów. Solana (-7%), Cardano (-4,5%), Polkadot (-5,5%), Avalanche (-8%), Dogecoin (-5,5%), Shiba Inu (-8%) i MATIC (-6,5%) również są głęboko na czerwono.

Co ciekawe, XRP jest jedynym altcoinem o większej kapitalizacji, który jest lekko na zielono. Rodzimy token Ripple'a wzrósł o ponad 3% i wynosi kosztuje 0,85 USD.

Niektóre alty o niskiej kapitalizacji odnotowały jednak wzrosty. Revain zyskał od wczoraj 13%.

Jednak większość innych altcoinów jest na czerwono, a kapitalizacja rynku spadła o 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 2,1 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram