Bitcoin spada poniżej 46 000 USD. Globalne rynku boją się Omicronu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 grudnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin nadal cierpi. Kryptowaluta poniosła porażkę na poziomie 47 000 USD i spadła poniżej 46 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 USD. Z kolei Binance Coin jest blisko przełamania wsparcia na poziomie 500 USD.

Co spowodowało ostatnie spadki?

Zaledwie kilka dni temu, podstawowa kryptowaluta wydawała się znacznie bardziej bycza. Zbliżyła się do poziomu 50 000 USD po oświadczeniu amerykańskiego Fedu w sprawie stóp inflacji.

Nie była jednak w stanie przekroczyć tego poziomu i zaczęła stopniowo tracić na wartości. W kolejnych dniach spadła poniżej 46 000 USD, ale szybko wzrosła do 48 000 USD.

Jednak niedźwiedzie nadal mają silną pozycję na rynku i ponownie popchnęły aktywo na południe. W chwili obecnej bitcoin handluje w okolicach 46 000 dolarów. Na chwilę jednak zanurzył się poniżej tego poziomu.

Podobnie wygląda sytuacja na światowych rynkach akcji. Większość indeksów giełdowych straciła w zeszłym tygodniu na wartości z powodu obaw o nowy wariant pandemii COVID-19 i polityki USA.

Kontrakty terminowe na S&P 500, Nasdaq i Dow Jones spadały przed dniem handlowym.

Altcoiny też się czerwienią

Podobnie jak bitcoin, większość altcoinów jest dziś na czerwono. Ethereum straciło kolejne 4,5% wartości i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta utknęła poniżej pożądanej linii 4000 dolarów już prawie tydzień temu.

Binance Coin spada od wczoraj o prawie 5% i kosztuje obecnie nieco ponad 510 dolarów. Solana (-7%), Cardano (-4,5%), Polkadot (-5,5%), Avalanche (-8%), Dogecoin (-5,5%), Shiba Inu (-8%) i MATIC (-6,5%) również są głęboko na czerwono.

Co ciekawe, XRP jest jedynym altcoinem o większej kapitalizacji, który jest lekko na zielono. Rodzimy token Ripple'a wzrósł o ponad 3% i wynosi kosztuje 0,85 USD.

Niektóre alty o niskiej kapitalizacji odnotowały jednak wzrosty. Revain zyskał od wczoraj 13%.

Jednak większość innych altcoinów jest na czerwono, a kapitalizacja rynku spadła o 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 2,1 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram