Bitcoin spada poniżej 46 000 USD. Globalne rynku boją się Omicronu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 grudnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin nadal cierpi. Kryptowaluta poniosła porażkę na poziomie 47 000 USD i spadła poniżej 46 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 USD. Z kolei Binance Coin jest blisko przełamania wsparcia na poziomie 500 USD.

Co spowodowało ostatnie spadki?

Zaledwie kilka dni temu, podstawowa kryptowaluta wydawała się znacznie bardziej bycza. Zbliżyła się do poziomu 50 000 USD po oświadczeniu amerykańskiego Fedu w sprawie stóp inflacji.

Nie była jednak w stanie przekroczyć tego poziomu i zaczęła stopniowo tracić na wartości. W kolejnych dniach spadła poniżej 46 000 USD, ale szybko wzrosła do 48 000 USD.

Jednak niedźwiedzie nadal mają silną pozycję na rynku i ponownie popchnęły aktywo na południe. W chwili obecnej bitcoin handluje w okolicach 46 000 dolarów. Na chwilę jednak zanurzył się poniżej tego poziomu.

Podobnie wygląda sytuacja na światowych rynkach akcji. Większość indeksów giełdowych straciła w zeszłym tygodniu na wartości z powodu obaw o nowy wariant pandemii COVID-19 i polityki USA.

Kontrakty terminowe na S&P 500, Nasdaq i Dow Jones spadały przed dniem handlowym.

Altcoiny też się czerwienią

Podobnie jak bitcoin, większość altcoinów jest dziś na czerwono. Ethereum straciło kolejne 4,5% wartości i obecnie znajduje się poniżej 3800 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta utknęła poniżej pożądanej linii 4000 dolarów już prawie tydzień temu.

Binance Coin spada od wczoraj o prawie 5% i kosztuje obecnie nieco ponad 510 dolarów. Solana (-7%), Cardano (-4,5%), Polkadot (-5,5%), Avalanche (-8%), Dogecoin (-5,5%), Shiba Inu (-8%) i MATIC (-6,5%) również są głęboko na czerwono.

Co ciekawe, XRP jest jedynym altcoinem o większej kapitalizacji, który jest lekko na zielono. Rodzimy token Ripple'a wzrósł o ponad 3% i wynosi kosztuje 0,85 USD.

Niektóre alty o niskiej kapitalizacji odnotowały jednak wzrosty. Revain zyskał od wczoraj 13%.

Jednak większość innych altcoinów jest na czerwono, a kapitalizacja rynku spadła o 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 2,1 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram