Bitcoin spada o 2 tys. dolarów po odrzuceniu na poziomie 40 tys. USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin próbował swoich sił na poziomie 40 000 dolarów, ale został powstrzymany i spadł o prawie 2 000 dolarów. Co ciekawe, spadek ten nastąpił w obliczu znacznych strat na indeksie Hang Seng w Hongkongu, który osiągnął dziś poziom najniższy od sześciu lat.

BTC odrzucony przy 40 tys. dolarów

Ostatnie kilka dni były stosunkowo spokojne dla podstawowej kryptowaluty. BTC konsolidował się wokół poziomu 39 000 dolarów, wykonując tylko kilka niewielkich ruchów w górę i w dół.

Wczoraj aktywo spadło do poziomu 37 500 dolarów, po czym ponownie wskoczyło na wspomniany poziom. W następnych godzinach bitcoin poszedł w przeciwnym kierunku i osiągnął cenę nieco poniżej 40 000 dolarów.

Nie udało się jednak po raz kolejny i spadł o ponad 1 500 dolarów, a obecnie znajduje się na poziomie nieco ponad 38 000 dolarów. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa spadła nieznacznie do około 730 miliardów dolarów.

W tym samym czasie azjatyckie akcje doświadczyły zwiększonej zmienności, ponieważ pojawiły się obawy, że chińskie firmy mogą zostać poddane kontroli, jeśli kraj ten będzie pomagał Rosji w wojnie przeciw Ukrainie.

Największą stratę poniósł hongkoński Hang Seng, który stracił ponad 6% i spadł do sześcioletniego minimum. Jego spółka zależna zajmująca się technologiami - Hang Seng Tech Index - zanotowała dwucyfrowy spadek. Był to najgorszy dzień notowań od czasu jego powstania w 2020 roku.

Altcoiny na minusie

Monety alternatywne w dużym stopniu naśladują wyniki BTC. Ethereum zakwestionowało 2700 dolarów kilka dni temu, ale wczoraj spadło do 2600 dolarów. Dzisiejszy kolejny 3-procentowy spadek sprowadził token do około 2500 dolarów.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu i MATIC odnotowały podobne dzienne spadki. Najwięcej stracił Avalanche, którego 5% strata zepchnęła AVAX do 66 dolarów.

EGLD jest jedną z niewielu monet, których wykres jest dziś zielony. Token ten odnotował 6,5-procentowy wzrost. W rezultacie jego wartość jest bliska 150 dolarów.

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut od szczytu sprzed kilku godzin spadła o około 50 miliardów dolarów. Obecnie wynosi więc 1,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram