Bitcoin spada o 2 tys. dolarów po odrzuceniu na poziomie 40 tys. USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin próbował swoich sił na poziomie 40 000 dolarów, ale został powstrzymany i spadł o prawie 2 000 dolarów. Co ciekawe, spadek ten nastąpił w obliczu znacznych strat na indeksie Hang Seng w Hongkongu, który osiągnął dziś poziom najniższy od sześciu lat.

BTC odrzucony przy 40 tys. dolarów

Ostatnie kilka dni były stosunkowo spokojne dla podstawowej kryptowaluty. BTC konsolidował się wokół poziomu 39 000 dolarów, wykonując tylko kilka niewielkich ruchów w górę i w dół.

Wczoraj aktywo spadło do poziomu 37 500 dolarów, po czym ponownie wskoczyło na wspomniany poziom. W następnych godzinach bitcoin poszedł w przeciwnym kierunku i osiągnął cenę nieco poniżej 40 000 dolarów.

Nie udało się jednak po raz kolejny i spadł o ponad 1 500 dolarów, a obecnie znajduje się na poziomie nieco ponad 38 000 dolarów. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa spadła nieznacznie do około 730 miliardów dolarów.

W tym samym czasie azjatyckie akcje doświadczyły zwiększonej zmienności, ponieważ pojawiły się obawy, że chińskie firmy mogą zostać poddane kontroli, jeśli kraj ten będzie pomagał Rosji w wojnie przeciw Ukrainie.

Największą stratę poniósł hongkoński Hang Seng, który stracił ponad 6% i spadł do sześcioletniego minimum. Jego spółka zależna zajmująca się technologiami - Hang Seng Tech Index - zanotowała dwucyfrowy spadek. Był to najgorszy dzień notowań od czasu jego powstania w 2020 roku.

Altcoiny na minusie

Monety alternatywne w dużym stopniu naśladują wyniki BTC. Ethereum zakwestionowało 2700 dolarów kilka dni temu, ale wczoraj spadło do 2600 dolarów. Dzisiejszy kolejny 3-procentowy spadek sprowadził token do około 2500 dolarów.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu i MATIC odnotowały podobne dzienne spadki. Najwięcej stracił Avalanche, którego 5% strata zepchnęła AVAX do 66 dolarów.

EGLD jest jedną z niewielu monet, których wykres jest dziś zielony. Token ten odnotował 6,5-procentowy wzrost. W rezultacie jego wartość jest bliska 150 dolarów.

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut od szczytu sprzed kilku godzin spadła o około 50 miliardów dolarów. Obecnie wynosi więc 1,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram