Bitcoin spada o 2 tys. dolarów po odrzuceniu na poziomie 40 tys. USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin próbował swoich sił na poziomie 40 000 dolarów, ale został powstrzymany i spadł o prawie 2 000 dolarów. Co ciekawe, spadek ten nastąpił w obliczu znacznych strat na indeksie Hang Seng w Hongkongu, który osiągnął dziś poziom najniższy od sześciu lat.

BTC odrzucony przy 40 tys. dolarów

Ostatnie kilka dni były stosunkowo spokojne dla podstawowej kryptowaluty. BTC konsolidował się wokół poziomu 39 000 dolarów, wykonując tylko kilka niewielkich ruchów w górę i w dół.

Wczoraj aktywo spadło do poziomu 37 500 dolarów, po czym ponownie wskoczyło na wspomniany poziom. W następnych godzinach bitcoin poszedł w przeciwnym kierunku i osiągnął cenę nieco poniżej 40 000 dolarów.

Nie udało się jednak po raz kolejny i spadł o ponad 1 500 dolarów, a obecnie znajduje się na poziomie nieco ponad 38 000 dolarów. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa spadła nieznacznie do około 730 miliardów dolarów.

W tym samym czasie azjatyckie akcje doświadczyły zwiększonej zmienności, ponieważ pojawiły się obawy, że chińskie firmy mogą zostać poddane kontroli, jeśli kraj ten będzie pomagał Rosji w wojnie przeciw Ukrainie.

Największą stratę poniósł hongkoński Hang Seng, który stracił ponad 6% i spadł do sześcioletniego minimum. Jego spółka zależna zajmująca się technologiami - Hang Seng Tech Index - zanotowała dwucyfrowy spadek. Był to najgorszy dzień notowań od czasu jego powstania w 2020 roku.

Altcoiny na minusie

Monety alternatywne w dużym stopniu naśladują wyniki BTC. Ethereum zakwestionowało 2700 dolarów kilka dni temu, ale wczoraj spadło do 2600 dolarów. Dzisiejszy kolejny 3-procentowy spadek sprowadził token do około 2500 dolarów.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu i MATIC odnotowały podobne dzienne spadki. Najwięcej stracił Avalanche, którego 5% strata zepchnęła AVAX do 66 dolarów.

EGLD jest jedną z niewielu monet, których wykres jest dziś zielony. Token ten odnotował 6,5-procentowy wzrost. W rezultacie jego wartość jest bliska 150 dolarów.

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut od szczytu sprzed kilku godzin spadła o około 50 miliardów dolarów. Obecnie wynosi więc 1,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram