Bitcoin spada o 2 tys. dolarów po odrzuceniu na poziomie 40 tys. USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin próbował swoich sił na poziomie 40 000 dolarów, ale został powstrzymany i spadł o prawie 2 000 dolarów. Co ciekawe, spadek ten nastąpił w obliczu znacznych strat na indeksie Hang Seng w Hongkongu, który osiągnął dziś poziom najniższy od sześciu lat.

BTC odrzucony przy 40 tys. dolarów

Ostatnie kilka dni były stosunkowo spokojne dla podstawowej kryptowaluty. BTC konsolidował się wokół poziomu 39 000 dolarów, wykonując tylko kilka niewielkich ruchów w górę i w dół.

Wczoraj aktywo spadło do poziomu 37 500 dolarów, po czym ponownie wskoczyło na wspomniany poziom. W następnych godzinach bitcoin poszedł w przeciwnym kierunku i osiągnął cenę nieco poniżej 40 000 dolarów.

Nie udało się jednak po raz kolejny i spadł o ponad 1 500 dolarów, a obecnie znajduje się na poziomie nieco ponad 38 000 dolarów. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa spadła nieznacznie do około 730 miliardów dolarów.

W tym samym czasie azjatyckie akcje doświadczyły zwiększonej zmienności, ponieważ pojawiły się obawy, że chińskie firmy mogą zostać poddane kontroli, jeśli kraj ten będzie pomagał Rosji w wojnie przeciw Ukrainie.

Największą stratę poniósł hongkoński Hang Seng, który stracił ponad 6% i spadł do sześcioletniego minimum. Jego spółka zależna zajmująca się technologiami - Hang Seng Tech Index - zanotowała dwucyfrowy spadek. Był to najgorszy dzień notowań od czasu jego powstania w 2020 roku.

Altcoiny na minusie

Monety alternatywne w dużym stopniu naśladują wyniki BTC. Ethereum zakwestionowało 2700 dolarów kilka dni temu, ale wczoraj spadło do 2600 dolarów. Dzisiejszy kolejny 3-procentowy spadek sprowadził token do około 2500 dolarów.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu i MATIC odnotowały podobne dzienne spadki. Najwięcej stracił Avalanche, którego 5% strata zepchnęła AVAX do 66 dolarów.

EGLD jest jedną z niewielu monet, których wykres jest dziś zielony. Token ten odnotował 6,5-procentowy wzrost. W rezultacie jego wartość jest bliska 150 dolarów.

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut od szczytu sprzed kilku godzin spadła o około 50 miliardów dolarów. Obecnie wynosi więc 1,7 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram