Bitcoin spada do 30 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 maja 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin nadal tracił na wartości. Większość altcoinów znajduje się w podobnej lub nawet gorszej sytuacji. Ogromne spadki cen odnotowały takie waluty jak Ripple, Solana, Cardano, Shiba Inu, Polkadot i inne. W przeciwieństwie do nich, protokół NEAR jest jednym z niewielu graczy, którzy zyskują.

Spadek Bitcoina do 30 tys. dolarów

Zaledwie cztery dni temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, Bitcoin wzrósł do 40 000 USD. Chociaż nie udało się pokonać tego poziomu, przez kilka godzin był on blisko niego, zanim perspektywy rynkowe całkowicie się zmieniły.

W ciągu zaledwie kilku godzin BTC spadł o 4 000 USD, osiągając wielotygodniowe minimum (w tym czasie) na poziomie 36 000 USD. Choć sam spadek ceny był znaczący, nie był to koniec. Wczoraj bitcoin spadł poniżej 35 000 USD, wyznaczając nowe lokalne dno - tym razem najniższe od końca stycznia.

Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ kryptowaluta ponownie spadła do poziomu nieco ponad 33 000 USD. Tym samym osiągnęła najniższą dzienną cenę zamknięcia od lata ubiegłego roku.

Spadek był jednak kontynuowany i BTC obecnie znajduje się ledwo powyżej 30 tys. dolarów. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie spadła i wynosi obecnie 585 miliardów dolarów.

Altcoiny wciąż tracą na wartości

Podobnie jak bitcoin, również większość alternatywnych monet w ciągu ostatnich kilku dni spadała. Wiele z nich osiągnęło wielomiesięczne minima.

Ethereum osiągnęło poziom 3 000 USD na początku tego miesiąca, ale od tego czasu straciło ponad 700 USD. Kolejny spadek o 11% w ciągu ostatnich 24 godzin sprowadził drugą co do wielkości kryptowalutę znacznie poniżej poziomu 2 500 USD.

Binance Coin (spadek o 15% w ciągu jednego dnia) jest obecnie notowana na poziomie 307 dolarów, po tym jak niecały tydzień temu znajdowała się powyżej 400 dolarów. Terra i Dogecoin spadły o podobną wartość procentową.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Avalance i Shiba Inu straciły jeszcze więcej na wartości.

Do nielicznych wyjątków należy protokół NEAR, którego cena wzrosła o 9%. W rezultacie NEAR jest notowany powyżej 11 dolarów.

Niemniej jednak, łączna wartość rynkowa wszystkich kryptowalut spadła do poziomu poniżej 1,5 biliona dolarów. Oznacza to, że w ciągu czterech dni z rynku wyparowało ponad 300 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram