Bitcoin spada do 30 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 maja 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin nadal tracił na wartości. Większość altcoinów znajduje się w podobnej lub nawet gorszej sytuacji. Ogromne spadki cen odnotowały takie waluty jak Ripple, Solana, Cardano, Shiba Inu, Polkadot i inne. W przeciwieństwie do nich, protokół NEAR jest jednym z niewielu graczy, którzy zyskują.

Spadek Bitcoina do 30 tys. dolarów

Zaledwie cztery dni temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, Bitcoin wzrósł do 40 000 USD. Chociaż nie udało się pokonać tego poziomu, przez kilka godzin był on blisko niego, zanim perspektywy rynkowe całkowicie się zmieniły.

W ciągu zaledwie kilku godzin BTC spadł o 4 000 USD, osiągając wielotygodniowe minimum (w tym czasie) na poziomie 36 000 USD. Choć sam spadek ceny był znaczący, nie był to koniec. Wczoraj bitcoin spadł poniżej 35 000 USD, wyznaczając nowe lokalne dno - tym razem najniższe od końca stycznia.

Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ kryptowaluta ponownie spadła do poziomu nieco ponad 33 000 USD. Tym samym osiągnęła najniższą dzienną cenę zamknięcia od lata ubiegłego roku.

Spadek był jednak kontynuowany i BTC obecnie znajduje się ledwo powyżej 30 tys. dolarów. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie spadła i wynosi obecnie 585 miliardów dolarów.

Altcoiny wciąż tracą na wartości

Podobnie jak bitcoin, również większość alternatywnych monet w ciągu ostatnich kilku dni spadała. Wiele z nich osiągnęło wielomiesięczne minima.

Ethereum osiągnęło poziom 3 000 USD na początku tego miesiąca, ale od tego czasu straciło ponad 700 USD. Kolejny spadek o 11% w ciągu ostatnich 24 godzin sprowadził drugą co do wielkości kryptowalutę znacznie poniżej poziomu 2 500 USD.

Binance Coin (spadek o 15% w ciągu jednego dnia) jest obecnie notowana na poziomie 307 dolarów, po tym jak niecały tydzień temu znajdowała się powyżej 400 dolarów. Terra i Dogecoin spadły o podobną wartość procentową.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Avalance i Shiba Inu straciły jeszcze więcej na wartości.

Do nielicznych wyjątków należy protokół NEAR, którego cena wzrosła o 9%. W rezultacie NEAR jest notowany powyżej 11 dolarów.

Niemniej jednak, łączna wartość rynkowa wszystkich kryptowalut spadła do poziomu poniżej 1,5 biliona dolarów. Oznacza to, że w ciągu czterech dni z rynku wyparowało ponad 300 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram