Bitcoin spada do 30 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 maja 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin nadal tracił na wartości. Większość altcoinów znajduje się w podobnej lub nawet gorszej sytuacji. Ogromne spadki cen odnotowały takie waluty jak Ripple, Solana, Cardano, Shiba Inu, Polkadot i inne. W przeciwieństwie do nich, protokół NEAR jest jednym z niewielu graczy, którzy zyskują.

Spadek Bitcoina do 30 tys. dolarów

Zaledwie cztery dni temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, Bitcoin wzrósł do 40 000 USD. Chociaż nie udało się pokonać tego poziomu, przez kilka godzin był on blisko niego, zanim perspektywy rynkowe całkowicie się zmieniły.

W ciągu zaledwie kilku godzin BTC spadł o 4 000 USD, osiągając wielotygodniowe minimum (w tym czasie) na poziomie 36 000 USD. Choć sam spadek ceny był znaczący, nie był to koniec. Wczoraj bitcoin spadł poniżej 35 000 USD, wyznaczając nowe lokalne dno - tym razem najniższe od końca stycznia.

Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ kryptowaluta ponownie spadła do poziomu nieco ponad 33 000 USD. Tym samym osiągnęła najniższą dzienną cenę zamknięcia od lata ubiegłego roku.

Spadek był jednak kontynuowany i BTC obecnie znajduje się ledwo powyżej 30 tys. dolarów. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie spadła i wynosi obecnie 585 miliardów dolarów.

Altcoiny wciąż tracą na wartości

Podobnie jak bitcoin, również większość alternatywnych monet w ciągu ostatnich kilku dni spadała. Wiele z nich osiągnęło wielomiesięczne minima.

Ethereum osiągnęło poziom 3 000 USD na początku tego miesiąca, ale od tego czasu straciło ponad 700 USD. Kolejny spadek o 11% w ciągu ostatnich 24 godzin sprowadził drugą co do wielkości kryptowalutę znacznie poniżej poziomu 2 500 USD.

Binance Coin (spadek o 15% w ciągu jednego dnia) jest obecnie notowana na poziomie 307 dolarów, po tym jak niecały tydzień temu znajdowała się powyżej 400 dolarów. Terra i Dogecoin spadły o podobną wartość procentową.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Avalance i Shiba Inu straciły jeszcze więcej na wartości.

Do nielicznych wyjątków należy protokół NEAR, którego cena wzrosła o 9%. W rezultacie NEAR jest notowany powyżej 11 dolarów.

Niemniej jednak, łączna wartość rynkowa wszystkich kryptowalut spadła do poziomu poniżej 1,5 biliona dolarów. Oznacza to, że w ciągu czterech dni z rynku wyparowało ponad 300 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram