Bitcoin spada do 30 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 maja 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin nadal tracił na wartości. Większość altcoinów znajduje się w podobnej lub nawet gorszej sytuacji. Ogromne spadki cen odnotowały takie waluty jak Ripple, Solana, Cardano, Shiba Inu, Polkadot i inne. W przeciwieństwie do nich, protokół NEAR jest jednym z niewielu graczy, którzy zyskują.

Spadek Bitcoina do 30 tys. dolarów

Zaledwie cztery dni temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, Bitcoin wzrósł do 40 000 USD. Chociaż nie udało się pokonać tego poziomu, przez kilka godzin był on blisko niego, zanim perspektywy rynkowe całkowicie się zmieniły.

W ciągu zaledwie kilku godzin BTC spadł o 4 000 USD, osiągając wielotygodniowe minimum (w tym czasie) na poziomie 36 000 USD. Choć sam spadek ceny był znaczący, nie był to koniec. Wczoraj bitcoin spadł poniżej 35 000 USD, wyznaczając nowe lokalne dno - tym razem najniższe od końca stycznia.

Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ kryptowaluta ponownie spadła do poziomu nieco ponad 33 000 USD. Tym samym osiągnęła najniższą dzienną cenę zamknięcia od lata ubiegłego roku.

Spadek był jednak kontynuowany i BTC obecnie znajduje się ledwo powyżej 30 tys. dolarów. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie spadła i wynosi obecnie 585 miliardów dolarów.

Altcoiny wciąż tracą na wartości

Podobnie jak bitcoin, również większość alternatywnych monet w ciągu ostatnich kilku dni spadała. Wiele z nich osiągnęło wielomiesięczne minima.

Ethereum osiągnęło poziom 3 000 USD na początku tego miesiąca, ale od tego czasu straciło ponad 700 USD. Kolejny spadek o 11% w ciągu ostatnich 24 godzin sprowadził drugą co do wielkości kryptowalutę znacznie poniżej poziomu 2 500 USD.

Binance Coin (spadek o 15% w ciągu jednego dnia) jest obecnie notowana na poziomie 307 dolarów, po tym jak niecały tydzień temu znajdowała się powyżej 400 dolarów. Terra i Dogecoin spadły o podobną wartość procentową.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Avalance i Shiba Inu straciły jeszcze więcej na wartości.

Do nielicznych wyjątków należy protokół NEAR, którego cena wzrosła o 9%. W rezultacie NEAR jest notowany powyżej 11 dolarów.

Niemniej jednak, łączna wartość rynkowa wszystkich kryptowalut spadła do poziomu poniżej 1,5 biliona dolarów. Oznacza to, że w ciągu czterech dni z rynku wyparowało ponad 300 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram