Bitcoin spada do 30 000 USD!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 maja 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin nadal tracił na wartości. Większość altcoinów znajduje się w podobnej lub nawet gorszej sytuacji. Ogromne spadki cen odnotowały takie waluty jak Ripple, Solana, Cardano, Shiba Inu, Polkadot i inne. W przeciwieństwie do nich, protokół NEAR jest jednym z niewielu graczy, którzy zyskują.

Spadek Bitcoina do 30 tys. dolarów

Zaledwie cztery dni temu, po ostatnim posiedzeniu FOMC, Bitcoin wzrósł do 40 000 USD. Chociaż nie udało się pokonać tego poziomu, przez kilka godzin był on blisko niego, zanim perspektywy rynkowe całkowicie się zmieniły.

W ciągu zaledwie kilku godzin BTC spadł o 4 000 USD, osiągając wielotygodniowe minimum (w tym czasie) na poziomie 36 000 USD. Choć sam spadek ceny był znaczący, nie był to koniec. Wczoraj bitcoin spadł poniżej 35 000 USD, wyznaczając nowe lokalne dno - tym razem najniższe od końca stycznia.

Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ kryptowaluta ponownie spadła do poziomu nieco ponad 33 000 USD. Tym samym osiągnęła najniższą dzienną cenę zamknięcia od lata ubiegłego roku.

Spadek był jednak kontynuowany i BTC obecnie znajduje się ledwo powyżej 30 tys. dolarów. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie spadła i wynosi obecnie 585 miliardów dolarów.

Altcoiny wciąż tracą na wartości

Podobnie jak bitcoin, również większość alternatywnych monet w ciągu ostatnich kilku dni spadała. Wiele z nich osiągnęło wielomiesięczne minima.

Ethereum osiągnęło poziom 3 000 USD na początku tego miesiąca, ale od tego czasu straciło ponad 700 USD. Kolejny spadek o 11% w ciągu ostatnich 24 godzin sprowadził drugą co do wielkości kryptowalutę znacznie poniżej poziomu 2 500 USD.

Binance Coin (spadek o 15% w ciągu jednego dnia) jest obecnie notowana na poziomie 307 dolarów, po tym jak niecały tydzień temu znajdowała się powyżej 400 dolarów. Terra i Dogecoin spadły o podobną wartość procentową.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Avalance i Shiba Inu straciły jeszcze więcej na wartości.

Do nielicznych wyjątków należy protokół NEAR, którego cena wzrosła o 9%. W rezultacie NEAR jest notowany powyżej 11 dolarów.

Niemniej jednak, łączna wartość rynkowa wszystkich kryptowalut spadła do poziomu poniżej 1,5 biliona dolarów. Oznacza to, że w ciągu czterech dni z rynku wyparowało ponad 300 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram