Bitcoin przebija 60 000 USD po zatwierdzeniu bitcoinowego ETFu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Bitcoin wzrósł o około 5000 dolarów w ciągu kilku godzin po pozytywnych doniesieniach z USA. Po raz pierwszy od kwietnia osiągnął więc poziom 60 000 dolarów. Niektóre altcoiny również dołączyły do rajdu. ETH przekroczył 3800 USD, a Solana zyskała ponad 8%.

BTC ponownie wraca powyżej 60 000 USD

Zaledwie dwa dni temu, bitcoin mocno się cofnął i był bliski zejścia poniżej 54 000 USD. Sytuacja ta miała miejsce po nieudanej próbie pokonania poziomu 58 000 USD po raz pierwszy od mniej więcej pięciu miesięcy.

Byki jednak jeszcze się nie poddały i wczoraj zainicjowały kolejny imponujący wzrost. Tym razem BTC odzyskał wspomniany poziom i kontynuował wznoszenie się na północ.

BTC dotarł aż do 58 500 USD, po czym kolejny krótki ruch powrotny sprowadził go z powrotem poniżej 57 000 USD. W tym czasie pojawiły się jednak doniesienia, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd już w przyszłym tygodniu może zatwierdzić Bitcoinowy ETF na kontrakty terminowe.

Konsekwencje tej wiadomości były natychmiastowe. Byki doprowadziły do gwałtownego wzrostu cen. BTC zyskał na wartości ponad 5000 dolarów i po raz pierwszy od kwietnia tego roku przebił poziom 60 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu bariera ta została już przebita i to dosyć mocno. BTC oscyluje w granicach 62 000 USD i zbliża się do swojego ATH. Kapitalizacja rynkowa pierwotnej monety wynosi jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi ponad 1,15 biliona dolarów, a jej dominacja nad altcoinami wzrosła do prawie 45%.

ETH osiągnęło 3800 USD. SOL o 8% w górę

Ethereum zmagało się w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ nie było w stanie zdecydowanie przebić się powyżej 3 600 USD. Cofnęło się nawet o kilkaset dolarów, ale wczoraj przeszło do ofensywy i dziś kontynuowało ruch na północ. W rezultacie druga co do wielkości kryptowaluta przebiła się powyżej 3 800 dolarów po raz pierwszy od miesięcy.

Solana jest kolejnym imponującym graczem w skali 24-godzinnej. SOL wzrósł o 8% w ciągu jednego dnia i handluje na poziomie 160 dolarów. Wzrost Uniswap o 4% doprowadził UNI do poziomu 26 USD, ale reszta altów o dużej kapitalizacji zatrzymała się lub cofnęła.

Binance Coin, Cardano, Ripple, Polkadot, Dogecoin, Terra i Avalanche są lekko na minusie.

Top 100 największych monet ma nowego przedstawiciela w postaci NuCypher. Token NU eksplodował o ponad 500% w ciągu jednego dnia i zbliżył się do poziomu 2 dolarów. Jednak wielu członków społeczności spekuluje na Twitterze, że może to być schemat "pump and dump".

Polygon wzrósł o 25% do 1,6 USD. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego po raz pierwszy od miesięcy przekroczyła poziom 2,5 biliona dolarów, po wzroście o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram