Bitcoin przebija 60 000 USD po zatwierdzeniu bitcoinowego ETFu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Bitcoin wzrósł o około 5000 dolarów w ciągu kilku godzin po pozytywnych doniesieniach z USA. Po raz pierwszy od kwietnia osiągnął więc poziom 60 000 dolarów. Niektóre altcoiny również dołączyły do rajdu. ETH przekroczył 3800 USD, a Solana zyskała ponad 8%.

BTC ponownie wraca powyżej 60 000 USD

Zaledwie dwa dni temu, bitcoin mocno się cofnął i był bliski zejścia poniżej 54 000 USD. Sytuacja ta miała miejsce po nieudanej próbie pokonania poziomu 58 000 USD po raz pierwszy od mniej więcej pięciu miesięcy.

Byki jednak jeszcze się nie poddały i wczoraj zainicjowały kolejny imponujący wzrost. Tym razem BTC odzyskał wspomniany poziom i kontynuował wznoszenie się na północ.

BTC dotarł aż do 58 500 USD, po czym kolejny krótki ruch powrotny sprowadził go z powrotem poniżej 57 000 USD. W tym czasie pojawiły się jednak doniesienia, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd już w przyszłym tygodniu może zatwierdzić Bitcoinowy ETF na kontrakty terminowe.

Konsekwencje tej wiadomości były natychmiastowe. Byki doprowadziły do gwałtownego wzrostu cen. BTC zyskał na wartości ponad 5000 dolarów i po raz pierwszy od kwietnia tego roku przebił poziom 60 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu bariera ta została już przebita i to dosyć mocno. BTC oscyluje w granicach 62 000 USD i zbliża się do swojego ATH. Kapitalizacja rynkowa pierwotnej monety wynosi jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi ponad 1,15 biliona dolarów, a jej dominacja nad altcoinami wzrosła do prawie 45%.

ETH osiągnęło 3800 USD. SOL o 8% w górę

Ethereum zmagało się w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ nie było w stanie zdecydowanie przebić się powyżej 3 600 USD. Cofnęło się nawet o kilkaset dolarów, ale wczoraj przeszło do ofensywy i dziś kontynuowało ruch na północ. W rezultacie druga co do wielkości kryptowaluta przebiła się powyżej 3 800 dolarów po raz pierwszy od miesięcy.

Solana jest kolejnym imponującym graczem w skali 24-godzinnej. SOL wzrósł o 8% w ciągu jednego dnia i handluje na poziomie 160 dolarów. Wzrost Uniswap o 4% doprowadził UNI do poziomu 26 USD, ale reszta altów o dużej kapitalizacji zatrzymała się lub cofnęła.

Binance Coin, Cardano, Ripple, Polkadot, Dogecoin, Terra i Avalanche są lekko na minusie.

Top 100 największych monet ma nowego przedstawiciela w postaci NuCypher. Token NU eksplodował o ponad 500% w ciągu jednego dnia i zbliżył się do poziomu 2 dolarów. Jednak wielu członków społeczności spekuluje na Twitterze, że może to być schemat "pump and dump".

Polygon wzrósł o 25% do 1,6 USD. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego po raz pierwszy od miesięcy przekroczyła poziom 2,5 biliona dolarów, po wzroście o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram