kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin przebija 60 000 USD po zatwierdzeniu bitcoinowego ETFu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Bitcoin wzrósł o około 5000 dolarów w ciągu kilku godzin po pozytywnych doniesieniach z USA. Po raz pierwszy od kwietnia osiągnął więc poziom 60 000 dolarów. Niektóre altcoiny również dołączyły do rajdu. ETH przekroczył 3800 USD, a Solana zyskała ponad 8%.

BTC ponownie wraca powyżej 60 000 USD

Zaledwie dwa dni temu, bitcoin mocno się cofnął i był bliski zejścia poniżej 54 000 USD. Sytuacja ta miała miejsce po nieudanej próbie pokonania poziomu 58 000 USD po raz pierwszy od mniej więcej pięciu miesięcy.

Byki jednak jeszcze się nie poddały i wczoraj zainicjowały kolejny imponujący wzrost. Tym razem BTC odzyskał wspomniany poziom i kontynuował wznoszenie się na północ.

BTC dotarł aż do 58 500 USD, po czym kolejny krótki ruch powrotny sprowadził go z powrotem poniżej 57 000 USD. W tym czasie pojawiły się jednak doniesienia, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd już w przyszłym tygodniu może zatwierdzić Bitcoinowy ETF na kontrakty terminowe.

Konsekwencje tej wiadomości były natychmiastowe. Byki doprowadziły do gwałtownego wzrostu cen. BTC zyskał na wartości ponad 5000 dolarów i po raz pierwszy od kwietnia tego roku przebił poziom 60 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu bariera ta została już przebita i to dosyć mocno. BTC oscyluje w granicach 62 000 USD i zbliża się do swojego ATH. Kapitalizacja rynkowa pierwotnej monety wynosi jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi ponad 1,15 biliona dolarów, a jej dominacja nad altcoinami wzrosła do prawie 45%.

ETH osiągnęło 3800 USD. SOL o 8% w górę

Ethereum zmagało się w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ nie było w stanie zdecydowanie przebić się powyżej 3 600 USD. Cofnęło się nawet o kilkaset dolarów, ale wczoraj przeszło do ofensywy i dziś kontynuowało ruch na północ. W rezultacie druga co do wielkości kryptowaluta przebiła się powyżej 3 800 dolarów po raz pierwszy od miesięcy.

Solana jest kolejnym imponującym graczem w skali 24-godzinnej. SOL wzrósł o 8% w ciągu jednego dnia i handluje na poziomie 160 dolarów. Wzrost Uniswap o 4% doprowadził UNI do poziomu 26 USD, ale reszta altów o dużej kapitalizacji zatrzymała się lub cofnęła.

Binance Coin, Cardano, Ripple, Polkadot, Dogecoin, Terra i Avalanche są lekko na minusie.

Top 100 największych monet ma nowego przedstawiciela w postaci NuCypher. Token NU eksplodował o ponad 500% w ciągu jednego dnia i zbliżył się do poziomu 2 dolarów. Jednak wielu członków społeczności spekuluje na Twitterze, że może to być schemat "pump and dump".

Polygon wzrósł o 25% do 1,6 USD. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego po raz pierwszy od miesięcy przekroczyła poziom 2,5 biliona dolarów, po wzroście o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram