Bitcoin przebija 60 000 USD po zatwierdzeniu bitcoinowego ETFu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Bitcoin wzrósł o około 5000 dolarów w ciągu kilku godzin po pozytywnych doniesieniach z USA. Po raz pierwszy od kwietnia osiągnął więc poziom 60 000 dolarów. Niektóre altcoiny również dołączyły do rajdu. ETH przekroczył 3800 USD, a Solana zyskała ponad 8%.

BTC ponownie wraca powyżej 60 000 USD

Zaledwie dwa dni temu, bitcoin mocno się cofnął i był bliski zejścia poniżej 54 000 USD. Sytuacja ta miała miejsce po nieudanej próbie pokonania poziomu 58 000 USD po raz pierwszy od mniej więcej pięciu miesięcy.

Byki jednak jeszcze się nie poddały i wczoraj zainicjowały kolejny imponujący wzrost. Tym razem BTC odzyskał wspomniany poziom i kontynuował wznoszenie się na północ.

BTC dotarł aż do 58 500 USD, po czym kolejny krótki ruch powrotny sprowadził go z powrotem poniżej 57 000 USD. W tym czasie pojawiły się jednak doniesienia, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd już w przyszłym tygodniu może zatwierdzić Bitcoinowy ETF na kontrakty terminowe.

Konsekwencje tej wiadomości były natychmiastowe. Byki doprowadziły do gwałtownego wzrostu cen. BTC zyskał na wartości ponad 5000 dolarów i po raz pierwszy od kwietnia tego roku przebił poziom 60 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu bariera ta została już przebita i to dosyć mocno. BTC oscyluje w granicach 62 000 USD i zbliża się do swojego ATH. Kapitalizacja rynkowa pierwotnej monety wynosi jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi ponad 1,15 biliona dolarów, a jej dominacja nad altcoinami wzrosła do prawie 45%.

ETH osiągnęło 3800 USD. SOL o 8% w górę

Ethereum zmagało się w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ nie było w stanie zdecydowanie przebić się powyżej 3 600 USD. Cofnęło się nawet o kilkaset dolarów, ale wczoraj przeszło do ofensywy i dziś kontynuowało ruch na północ. W rezultacie druga co do wielkości kryptowaluta przebiła się powyżej 3 800 dolarów po raz pierwszy od miesięcy.

Solana jest kolejnym imponującym graczem w skali 24-godzinnej. SOL wzrósł o 8% w ciągu jednego dnia i handluje na poziomie 160 dolarów. Wzrost Uniswap o 4% doprowadził UNI do poziomu 26 USD, ale reszta altów o dużej kapitalizacji zatrzymała się lub cofnęła.

Binance Coin, Cardano, Ripple, Polkadot, Dogecoin, Terra i Avalanche są lekko na minusie.

Top 100 największych monet ma nowego przedstawiciela w postaci NuCypher. Token NU eksplodował o ponad 500% w ciągu jednego dnia i zbliżył się do poziomu 2 dolarów. Jednak wielu członków społeczności spekuluje na Twitterze, że może to być schemat "pump and dump".

Polygon wzrósł o 25% do 1,6 USD. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego po raz pierwszy od miesięcy przekroczyła poziom 2,5 biliona dolarów, po wzroście o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram