Po spadku poniżej 41 000 USD, Bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, w wyniku którego osiągnął poziom 44 000 USD. Tokeny z przestrzeni zdecentralizowanych finansów odnotowały jeszcze większe zyski. Przykładowo Uniswap zyskał aż 30%.
W przeciwieństwie do poprzednich weekendów, ten nie był spokojny dla ceny BTC. Kryptowaluta właśnie wyszła z niedźwiedziego piątku, w którym spadła o 4000 USD z powodu oświadczenia Chin.
W sobotę Bitcoin próbował odrobić większość strat, ale byki doprowadziły go aż do 43 000 USD. Niedziela jednak ponownie przebiegła pod znakiem podwyższonej zmienności.
BTC osunął się o kilka tysięcy dolarów i po raz drugi w ciągu dwóch dni spadł poniżej 41 000 dolarów. Kiedy jednak niedźwiedzie szykowały się do zejścia na południe do poziomu 40 000 dolarów, sytuacja uległa zmianie.
W ciągu zaledwie kilku minut Bitcoin wzrósł o około 3 000 dolarów i zbliżył się do poziomu 44 000 dolarów. W ciągu następnych kilku godzin, aktywo poszło jescze dalej na północ i na krótko przekroczyło 44 000 dolarów. Jak na razie BTC nieznacznie się cofnął i znajduje się lekko poniżej tego poziomu.
Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 800 miliardów dolarów, podczas gdy dominacja nad altami spadła do nieco ponad 42%.
Większość altcoinów o większej kapitalizacji naśladuje wyniki BTC od końca zeszłego tygodnia. Ethereum wczoraj ponownie spadło poniżej 2800 USD, ale 11% wzrost doprowadził je z powrotem w okolice 3100 dolarów.
Na zielono sa również Binance Coin (8%), Ripple (6%), Solana (9%), Polkadot (7%), Dogecoin (4,5%), Avalanche (8,5%) i Luna (6%). Co ciekawe, Cardano w ciągu jednego dnia zyskało zaledwie skromne 2,5%, pomimo wielu nowych partnerstw ogłoszonych w weekend podczas Cardano Summit 2021.
Największe wzrosty odnotowują tokeny związane z przestrzenią zdecentralizowanych finansów. Prym wiedzie tu Uniswap, który w ciągu jednego dnia zanotował 34% wzrost. W rezultacie, UNI zbliżył się do poziomu 25 dolarów.
PancakeSwap (14%), Aave (16%), The Graph (14%), Compound (17%), SushiSwap (30%) i inne również kierują się na północ. Może to być związane z ostatnimi działaniami pochodzącymi z Chin. Raporty sugerowały bowiem, że miejscowi zwracają się teraz ku produktom DeFi, ponieważ kraj ten zakazał handlu kryptowalutami - po raz kolejny.
Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 150 miliardów dolarów od wczorajszego dołka, ale nadal znajduje się poniżej 2 bilionów dolarów.