kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin osiąga 44 000 USD. Tokeny DeFi eksplodują

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 września 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po spadku poniżej 41 000 USD, Bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, w wyniku którego osiągnął poziom 44 000 USD. Tokeny z przestrzeni zdecentralizowanych finansów odnotowały jeszcze większe zyski. Przykładowo Uniswap zyskał aż 30%.

Bitcoin zyskał 3000 USD w ciągu kilku godzin

W przeciwieństwie do poprzednich weekendów, ten nie był spokojny dla ceny BTC. Kryptowaluta właśnie wyszła z niedźwiedziego piątku, w którym spadła o 4000 USD z powodu oświadczenia Chin.

W sobotę Bitcoin próbował odrobić większość strat, ale byki doprowadziły go aż do 43 000 USD. Niedziela jednak ponownie przebiegła pod znakiem podwyższonej zmienności.

BTC osunął się o kilka tysięcy dolarów i po raz drugi w ciągu dwóch dni spadł poniżej 41 000 dolarów. Kiedy jednak niedźwiedzie szykowały się do zejścia na południe do poziomu 40 000 dolarów, sytuacja uległa zmianie.

W ciągu zaledwie kilku minut Bitcoin wzrósł o około 3 000 dolarów i zbliżył się do poziomu 44 000 dolarów. W ciągu następnych kilku godzin, aktywo poszło jescze dalej na północ i na krótko przekroczyło 44 000 dolarów. Jak na razie BTC nieznacznie się cofnął i znajduje się lekko poniżej tego poziomu.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 800 miliardów dolarów, podczas gdy dominacja nad altami spadła do nieco ponad 42%.

Wzrost tokenów DeFi

Większość altcoinów o większej kapitalizacji naśladuje wyniki BTC od końca zeszłego tygodnia. Ethereum wczoraj ponownie spadło poniżej 2800 USD, ale 11% wzrost doprowadził je z powrotem w okolice 3100 dolarów.

Na zielono sa również Binance Coin (8%), Ripple (6%), Solana (9%), Polkadot (7%), Dogecoin (4,5%), Avalanche (8,5%) i Luna (6%). Co ciekawe, Cardano w ciągu jednego dnia zyskało zaledwie skromne 2,5%, pomimo wielu nowych partnerstw ogłoszonych w weekend podczas Cardano Summit 2021.

Największe wzrosty odnotowują tokeny związane z przestrzenią zdecentralizowanych finansów. Prym wiedzie tu Uniswap, który w ciągu jednego dnia zanotował 34% wzrost. W rezultacie, UNI zbliżył się do poziomu 25 dolarów.

PancakeSwap (14%), Aave (16%), The Graph (14%), Compound (17%), SushiSwap (30%) i inne również kierują się na północ. Może to być związane z ostatnimi działaniami pochodzącymi z Chin. Raporty sugerowały bowiem, że miejscowi zwracają się teraz ku produktom DeFi, ponieważ kraj ten zakazał handlu kryptowalutami - po raz kolejny.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 150 miliardów dolarów od wczorajszego dołka, ale nadal znajduje się poniżej 2 bilionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram