Bitcoin osiąga 44 000 USD. Tokeny DeFi eksplodują

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 września 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po spadku poniżej 41 000 USD, Bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, w wyniku którego osiągnął poziom 44 000 USD. Tokeny z przestrzeni zdecentralizowanych finansów odnotowały jeszcze większe zyski. Przykładowo Uniswap zyskał aż 30%.

Bitcoin zyskał 3000 USD w ciągu kilku godzin

W przeciwieństwie do poprzednich weekendów, ten nie był spokojny dla ceny BTC. Kryptowaluta właśnie wyszła z niedźwiedziego piątku, w którym spadła o 4000 USD z powodu oświadczenia Chin.

W sobotę Bitcoin próbował odrobić większość strat, ale byki doprowadziły go aż do 43 000 USD. Niedziela jednak ponownie przebiegła pod znakiem podwyższonej zmienności.

BTC osunął się o kilka tysięcy dolarów i po raz drugi w ciągu dwóch dni spadł poniżej 41 000 dolarów. Kiedy jednak niedźwiedzie szykowały się do zejścia na południe do poziomu 40 000 dolarów, sytuacja uległa zmianie.

W ciągu zaledwie kilku minut Bitcoin wzrósł o około 3 000 dolarów i zbliżył się do poziomu 44 000 dolarów. W ciągu następnych kilku godzin, aktywo poszło jescze dalej na północ i na krótko przekroczyło 44 000 dolarów. Jak na razie BTC nieznacznie się cofnął i znajduje się lekko poniżej tego poziomu.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 800 miliardów dolarów, podczas gdy dominacja nad altami spadła do nieco ponad 42%.

Wzrost tokenów DeFi

Większość altcoinów o większej kapitalizacji naśladuje wyniki BTC od końca zeszłego tygodnia. Ethereum wczoraj ponownie spadło poniżej 2800 USD, ale 11% wzrost doprowadził je z powrotem w okolice 3100 dolarów.

Na zielono sa również Binance Coin (8%), Ripple (6%), Solana (9%), Polkadot (7%), Dogecoin (4,5%), Avalanche (8,5%) i Luna (6%). Co ciekawe, Cardano w ciągu jednego dnia zyskało zaledwie skromne 2,5%, pomimo wielu nowych partnerstw ogłoszonych w weekend podczas Cardano Summit 2021.

Największe wzrosty odnotowują tokeny związane z przestrzenią zdecentralizowanych finansów. Prym wiedzie tu Uniswap, który w ciągu jednego dnia zanotował 34% wzrost. W rezultacie, UNI zbliżył się do poziomu 25 dolarów.

PancakeSwap (14%), Aave (16%), The Graph (14%), Compound (17%), SushiSwap (30%) i inne również kierują się na północ. Może to być związane z ostatnimi działaniami pochodzącymi z Chin. Raporty sugerowały bowiem, że miejscowi zwracają się teraz ku produktom DeFi, ponieważ kraj ten zakazał handlu kryptowalutami - po raz kolejny.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 150 miliardów dolarów od wczorajszego dołka, ale nadal znajduje się poniżej 2 bilionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram