Bitcoin osiąga 44 000 USD. Tokeny DeFi eksplodują

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 września 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po spadku poniżej 41 000 USD, Bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, w wyniku którego osiągnął poziom 44 000 USD. Tokeny z przestrzeni zdecentralizowanych finansów odnotowały jeszcze większe zyski. Przykładowo Uniswap zyskał aż 30%.

Bitcoin zyskał 3000 USD w ciągu kilku godzin

W przeciwieństwie do poprzednich weekendów, ten nie był spokojny dla ceny BTC. Kryptowaluta właśnie wyszła z niedźwiedziego piątku, w którym spadła o 4000 USD z powodu oświadczenia Chin.

W sobotę Bitcoin próbował odrobić większość strat, ale byki doprowadziły go aż do 43 000 USD. Niedziela jednak ponownie przebiegła pod znakiem podwyższonej zmienności.

BTC osunął się o kilka tysięcy dolarów i po raz drugi w ciągu dwóch dni spadł poniżej 41 000 dolarów. Kiedy jednak niedźwiedzie szykowały się do zejścia na południe do poziomu 40 000 dolarów, sytuacja uległa zmianie.

W ciągu zaledwie kilku minut Bitcoin wzrósł o około 3 000 dolarów i zbliżył się do poziomu 44 000 dolarów. W ciągu następnych kilku godzin, aktywo poszło jescze dalej na północ i na krótko przekroczyło 44 000 dolarów. Jak na razie BTC nieznacznie się cofnął i znajduje się lekko poniżej tego poziomu.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 800 miliardów dolarów, podczas gdy dominacja nad altami spadła do nieco ponad 42%.

Wzrost tokenów DeFi

Większość altcoinów o większej kapitalizacji naśladuje wyniki BTC od końca zeszłego tygodnia. Ethereum wczoraj ponownie spadło poniżej 2800 USD, ale 11% wzrost doprowadził je z powrotem w okolice 3100 dolarów.

Na zielono sa również Binance Coin (8%), Ripple (6%), Solana (9%), Polkadot (7%), Dogecoin (4,5%), Avalanche (8,5%) i Luna (6%). Co ciekawe, Cardano w ciągu jednego dnia zyskało zaledwie skromne 2,5%, pomimo wielu nowych partnerstw ogłoszonych w weekend podczas Cardano Summit 2021.

Największe wzrosty odnotowują tokeny związane z przestrzenią zdecentralizowanych finansów. Prym wiedzie tu Uniswap, który w ciągu jednego dnia zanotował 34% wzrost. W rezultacie, UNI zbliżył się do poziomu 25 dolarów.

PancakeSwap (14%), Aave (16%), The Graph (14%), Compound (17%), SushiSwap (30%) i inne również kierują się na północ. Może to być związane z ostatnimi działaniami pochodzącymi z Chin. Raporty sugerowały bowiem, że miejscowi zwracają się teraz ku produktom DeFi, ponieważ kraj ten zakazał handlu kryptowalutami - po raz kolejny.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 150 miliardów dolarów od wczorajszego dołka, ale nadal znajduje się poniżej 2 bilionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram