Bitcoin osiąga 44 000 USD. Tokeny DeFi eksplodują

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 września 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po spadku poniżej 41 000 USD, Bitcoin rozpoczął imponujący wzrost, w wyniku którego osiągnął poziom 44 000 USD. Tokeny z przestrzeni zdecentralizowanych finansów odnotowały jeszcze większe zyski. Przykładowo Uniswap zyskał aż 30%.

Bitcoin zyskał 3000 USD w ciągu kilku godzin

W przeciwieństwie do poprzednich weekendów, ten nie był spokojny dla ceny BTC. Kryptowaluta właśnie wyszła z niedźwiedziego piątku, w którym spadła o 4000 USD z powodu oświadczenia Chin.

W sobotę Bitcoin próbował odrobić większość strat, ale byki doprowadziły go aż do 43 000 USD. Niedziela jednak ponownie przebiegła pod znakiem podwyższonej zmienności.

BTC osunął się o kilka tysięcy dolarów i po raz drugi w ciągu dwóch dni spadł poniżej 41 000 dolarów. Kiedy jednak niedźwiedzie szykowały się do zejścia na południe do poziomu 40 000 dolarów, sytuacja uległa zmianie.

W ciągu zaledwie kilku minut Bitcoin wzrósł o około 3 000 dolarów i zbliżył się do poziomu 44 000 dolarów. W ciągu następnych kilku godzin, aktywo poszło jescze dalej na północ i na krótko przekroczyło 44 000 dolarów. Jak na razie BTC nieznacznie się cofnął i znajduje się lekko poniżej tego poziomu.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 800 miliardów dolarów, podczas gdy dominacja nad altami spadła do nieco ponad 42%.

Wzrost tokenów DeFi

Większość altcoinów o większej kapitalizacji naśladuje wyniki BTC od końca zeszłego tygodnia. Ethereum wczoraj ponownie spadło poniżej 2800 USD, ale 11% wzrost doprowadził je z powrotem w okolice 3100 dolarów.

Na zielono sa również Binance Coin (8%), Ripple (6%), Solana (9%), Polkadot (7%), Dogecoin (4,5%), Avalanche (8,5%) i Luna (6%). Co ciekawe, Cardano w ciągu jednego dnia zyskało zaledwie skromne 2,5%, pomimo wielu nowych partnerstw ogłoszonych w weekend podczas Cardano Summit 2021.

Największe wzrosty odnotowują tokeny związane z przestrzenią zdecentralizowanych finansów. Prym wiedzie tu Uniswap, który w ciągu jednego dnia zanotował 34% wzrost. W rezultacie, UNI zbliżył się do poziomu 25 dolarów.

PancakeSwap (14%), Aave (16%), The Graph (14%), Compound (17%), SushiSwap (30%) i inne również kierują się na północ. Może to być związane z ostatnimi działaniami pochodzącymi z Chin. Raporty sugerowały bowiem, że miejscowi zwracają się teraz ku produktom DeFi, ponieważ kraj ten zakazał handlu kryptowalutami - po raz kolejny.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 150 miliardów dolarów od wczorajszego dołka, ale nadal znajduje się poniżej 2 bilionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram