Bitcoin odzyskuje 43 000 USD. BNB rośnie o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 września 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin dobrze zareagował na ostatni spadek ceny poniżej $41,000 i szybko wyskoczył powyżej $43,000. Większość alternatywnych monet kontynuuje niezdecydowane ruchy, przy czym Binance Coin jest dzisiejszym wyjątkiem. BNB wzrosło o ponad 8% do poziomu powyżej 370 dolarów.

Bitcoin odzyskuje 43 000 USD

Zwiększona zmienność, z którą bitcoin zmagał się w ciągu ostatnich kilku dni, trwała również wczoraj. Kryptowaluta spadła poniżej 41 tysięcy dolarów po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni, ale byki niemal natychmiast poprowadziły ją w górę o kilka tysięcy dolarów.

To jednak nie był jeszcze koniec bólu, ponieważ nastąpił kolejny spadek ceny, który zepchnął ją do nowego minimum na poziomie 40 800 dolarów. Sytuacja znów zmieniła się nieco gwałtownie i tym razem BTC poszybował wyżej.

W ciągu zaledwie kilku godzin, bitcoin dodał około $3,000 wartości i osiągnął poziom $43,800. Obecnie jednak cofnął się o kilkaset dolarów i znajduje się w okolicach 43 000 dolarów.

W rezultacie kapitalizacja rynkowa bitcoina wzrosła powyżej 800 miliardów dolarów, a jego dominacja nad alternatywnymi monetami osiągnęła niecałe 43%.

BNB odnotowuje 8% wzrost

Większość alternatywnych monet nie zdołała osiągnąć znaczących zysków w ciągu ostatnich kilku dni. Ethereum było jednym z największych przegranych, ponieważ spadło z poziomu powyżej $3,100 do $2,900, gdzie utrzymywało się przez jakiś czas. W ciągu ostatnich 24 godzin ETH zanotował wzrost powyżej 3 000 USD, ale jak na razie ponownie spadł poniżej tego poziomu.

Cardano wciąż traci na wartości, spadając o kolejne 2%. W rezultacie ADA znajduje się poniżej $2,1. Ripple, Solana, Polkadot, Dogecoin, Avalanche i Terra od wczoraj zachowują się względnie spokojnie.

Binance Coin prześcignął wszystkie alty o większej kapitalizacji, odnotowując 8% wzrost. W konsekwencji, BNB dotarł do wielodniowego maksimum powyżej $370. Dzieje się to zaledwie kilka godzin po tym, jak wiodąca giełda kryptowalutowa ogłosiła najnowszy projekt, który został uruchomiony na jej Binance Launchpad.

OMG Network jest jedynym altcoinem z dwucyfrowym zyskiem w ciągu ostatnich 24 godzin. Moneta zyskała aż 13% wartości. Następny jest token LEO, który wzrósł o 9%.

Mimo to, kapitalizacja rynku kryptowalut powiększyła się o około 40 miliardów dolarów i obecnie wynosi ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram