Bitcoin odzyskuje 43 000 USD. BNB rośnie o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 września 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin dobrze zareagował na ostatni spadek ceny poniżej $41,000 i szybko wyskoczył powyżej $43,000. Większość alternatywnych monet kontynuuje niezdecydowane ruchy, przy czym Binance Coin jest dzisiejszym wyjątkiem. BNB wzrosło o ponad 8% do poziomu powyżej 370 dolarów.

Bitcoin odzyskuje 43 000 USD

Zwiększona zmienność, z którą bitcoin zmagał się w ciągu ostatnich kilku dni, trwała również wczoraj. Kryptowaluta spadła poniżej 41 tysięcy dolarów po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni, ale byki niemal natychmiast poprowadziły ją w górę o kilka tysięcy dolarów.

To jednak nie był jeszcze koniec bólu, ponieważ nastąpił kolejny spadek ceny, który zepchnął ją do nowego minimum na poziomie 40 800 dolarów. Sytuacja znów zmieniła się nieco gwałtownie i tym razem BTC poszybował wyżej.

W ciągu zaledwie kilku godzin, bitcoin dodał około $3,000 wartości i osiągnął poziom $43,800. Obecnie jednak cofnął się o kilkaset dolarów i znajduje się w okolicach 43 000 dolarów.

W rezultacie kapitalizacja rynkowa bitcoina wzrosła powyżej 800 miliardów dolarów, a jego dominacja nad alternatywnymi monetami osiągnęła niecałe 43%.

BNB odnotowuje 8% wzrost

Większość alternatywnych monet nie zdołała osiągnąć znaczących zysków w ciągu ostatnich kilku dni. Ethereum było jednym z największych przegranych, ponieważ spadło z poziomu powyżej $3,100 do $2,900, gdzie utrzymywało się przez jakiś czas. W ciągu ostatnich 24 godzin ETH zanotował wzrost powyżej 3 000 USD, ale jak na razie ponownie spadł poniżej tego poziomu.

Cardano wciąż traci na wartości, spadając o kolejne 2%. W rezultacie ADA znajduje się poniżej $2,1. Ripple, Solana, Polkadot, Dogecoin, Avalanche i Terra od wczoraj zachowują się względnie spokojnie.

Binance Coin prześcignął wszystkie alty o większej kapitalizacji, odnotowując 8% wzrost. W konsekwencji, BNB dotarł do wielodniowego maksimum powyżej $370. Dzieje się to zaledwie kilka godzin po tym, jak wiodąca giełda kryptowalutowa ogłosiła najnowszy projekt, który został uruchomiony na jej Binance Launchpad.

OMG Network jest jedynym altcoinem z dwucyfrowym zyskiem w ciągu ostatnich 24 godzin. Moneta zyskała aż 13% wartości. Następny jest token LEO, który wzrósł o 9%.

Mimo to, kapitalizacja rynku kryptowalut powiększyła się o około 40 miliardów dolarów i obecnie wynosi ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram