Bitcoin odzyskuje 43 000 USD. BNB rośnie o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 września 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin dobrze zareagował na ostatni spadek ceny poniżej $41,000 i szybko wyskoczył powyżej $43,000. Większość alternatywnych monet kontynuuje niezdecydowane ruchy, przy czym Binance Coin jest dzisiejszym wyjątkiem. BNB wzrosło o ponad 8% do poziomu powyżej 370 dolarów.

Bitcoin odzyskuje 43 000 USD

Zwiększona zmienność, z którą bitcoin zmagał się w ciągu ostatnich kilku dni, trwała również wczoraj. Kryptowaluta spadła poniżej 41 tysięcy dolarów po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni, ale byki niemal natychmiast poprowadziły ją w górę o kilka tysięcy dolarów.

To jednak nie był jeszcze koniec bólu, ponieważ nastąpił kolejny spadek ceny, który zepchnął ją do nowego minimum na poziomie 40 800 dolarów. Sytuacja znów zmieniła się nieco gwałtownie i tym razem BTC poszybował wyżej.

W ciągu zaledwie kilku godzin, bitcoin dodał około $3,000 wartości i osiągnął poziom $43,800. Obecnie jednak cofnął się o kilkaset dolarów i znajduje się w okolicach 43 000 dolarów.

W rezultacie kapitalizacja rynkowa bitcoina wzrosła powyżej 800 miliardów dolarów, a jego dominacja nad alternatywnymi monetami osiągnęła niecałe 43%.

BNB odnotowuje 8% wzrost

Większość alternatywnych monet nie zdołała osiągnąć znaczących zysków w ciągu ostatnich kilku dni. Ethereum było jednym z największych przegranych, ponieważ spadło z poziomu powyżej $3,100 do $2,900, gdzie utrzymywało się przez jakiś czas. W ciągu ostatnich 24 godzin ETH zanotował wzrost powyżej 3 000 USD, ale jak na razie ponownie spadł poniżej tego poziomu.

Cardano wciąż traci na wartości, spadając o kolejne 2%. W rezultacie ADA znajduje się poniżej $2,1. Ripple, Solana, Polkadot, Dogecoin, Avalanche i Terra od wczoraj zachowują się względnie spokojnie.

Binance Coin prześcignął wszystkie alty o większej kapitalizacji, odnotowując 8% wzrost. W konsekwencji, BNB dotarł do wielodniowego maksimum powyżej $370. Dzieje się to zaledwie kilka godzin po tym, jak wiodąca giełda kryptowalutowa ogłosiła najnowszy projekt, który został uruchomiony na jej Binance Launchpad.

OMG Network jest jedynym altcoinem z dwucyfrowym zyskiem w ciągu ostatnich 24 godzin. Moneta zyskała aż 13% wartości. Następny jest token LEO, który wzrósł o 9%.

Mimo to, kapitalizacja rynku kryptowalut powiększyła się o około 40 miliardów dolarów i obecnie wynosi ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram