Bitcoin odzyskuje 43 000 USD. BNB rośnie o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 września 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin dobrze zareagował na ostatni spadek ceny poniżej $41,000 i szybko wyskoczył powyżej $43,000. Większość alternatywnych monet kontynuuje niezdecydowane ruchy, przy czym Binance Coin jest dzisiejszym wyjątkiem. BNB wzrosło o ponad 8% do poziomu powyżej 370 dolarów.

Bitcoin odzyskuje 43 000 USD

Zwiększona zmienność, z którą bitcoin zmagał się w ciągu ostatnich kilku dni, trwała również wczoraj. Kryptowaluta spadła poniżej 41 tysięcy dolarów po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni, ale byki niemal natychmiast poprowadziły ją w górę o kilka tysięcy dolarów.

To jednak nie był jeszcze koniec bólu, ponieważ nastąpił kolejny spadek ceny, który zepchnął ją do nowego minimum na poziomie 40 800 dolarów. Sytuacja znów zmieniła się nieco gwałtownie i tym razem BTC poszybował wyżej.

W ciągu zaledwie kilku godzin, bitcoin dodał około $3,000 wartości i osiągnął poziom $43,800. Obecnie jednak cofnął się o kilkaset dolarów i znajduje się w okolicach 43 000 dolarów.

W rezultacie kapitalizacja rynkowa bitcoina wzrosła powyżej 800 miliardów dolarów, a jego dominacja nad alternatywnymi monetami osiągnęła niecałe 43%.

BNB odnotowuje 8% wzrost

Większość alternatywnych monet nie zdołała osiągnąć znaczących zysków w ciągu ostatnich kilku dni. Ethereum było jednym z największych przegranych, ponieważ spadło z poziomu powyżej $3,100 do $2,900, gdzie utrzymywało się przez jakiś czas. W ciągu ostatnich 24 godzin ETH zanotował wzrost powyżej 3 000 USD, ale jak na razie ponownie spadł poniżej tego poziomu.

Cardano wciąż traci na wartości, spadając o kolejne 2%. W rezultacie ADA znajduje się poniżej $2,1. Ripple, Solana, Polkadot, Dogecoin, Avalanche i Terra od wczoraj zachowują się względnie spokojnie.

Binance Coin prześcignął wszystkie alty o większej kapitalizacji, odnotowując 8% wzrost. W konsekwencji, BNB dotarł do wielodniowego maksimum powyżej $370. Dzieje się to zaledwie kilka godzin po tym, jak wiodąca giełda kryptowalutowa ogłosiła najnowszy projekt, który został uruchomiony na jej Binance Launchpad.

OMG Network jest jedynym altcoinem z dwucyfrowym zyskiem w ciągu ostatnich 24 godzin. Moneta zyskała aż 13% wartości. Następny jest token LEO, który wzrósł o 9%.

Mimo to, kapitalizacja rynku kryptowalut powiększyła się o około 40 miliardów dolarów i obecnie wynosi ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram