Bitcoin odzyskuje 40 tys. dolarów po okresie wzmożonej zmienności wywołanej podwyżką stóp procentowych przez Fed

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Cena Bitcoina spadła i wzrosła o kilka tysięcy po ogłoszeniu przez Rezerwę Federalną USA podwyżki stóp procentowych. Avalanche zanotował największy wzrost cen wśród altcoinów, sięgający niemal 10%.

Bitcoinowy Roller-Coaster napędzany przez Fed

Po kilku dniach względnie spokojnego zachowania w okolicach poziomu 39 000 dolarów, bitcoin w ciągu ostatnich 48 godzin przypomniał o swojej zmienności. Wczoraj kurs poszybował w górę o prawie 3 000 dolarów, osiągając dzienny szczyt na poziomie 41 500 dolarów, po czym równie nagle i szybko spadł z powrotem do poziomu 39 000 dolarów.

Jednak byki powróciły na scenę i wypchnęły BTC w górę, do poziomu powyżej 40 000 USD. Kryptowaluta pozostawała powyżej tego poziomu przez większą część dnia, ale wtedy nadeszło ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej.

Gdy Jerome Powell, przewodniczący Fed, ogłosił plany natychmiastowej podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych, BTC zaczął spadać i w ciągu kilku minut stracił ponad 1000 dolarów wartości. Jednak aktywo dość szybko odbiło się od dna i na krótko przekroczyło poziom 41 000 dolarów.

W tej chwili bitcoin stracił nieco na sile i znajduje się tuż przed tą linią cenową. Wciąż jednak znajduje się na 1% plusie od wczoraj, a jego kapitalizacja rynkowa jest bliska 800 miliardów dolarów.

AVAX na czele z 10% wzrostem

Alternatywne monety przeszły wczoraj przez podobne ruchy cenowe, ale większość z nich nadal pozostaje na zielono w skali dziennej.

Ethereum wzrosło o 3% i jest notowane powyżej 2700 dolarów. Na początku tygodnia ta druga co do wielkości kryptowaluta spadła do poziomu poniżej 2 500 dolarów.

Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Shiba Inu i CRO odnotowały niewielkie zyski. Solana i Cardano wzrosły o około 4%, odpowiednio do 87 USD i 0,85 USD.

Avalanche osiągnął najbardziej pokaźne wzrosty wśród altów o dużej kapitalizacji. Token AVAN zyskał 9,5% i w rezultacie zbliżył się do poziomu 80 dolarów.

The Sandbox to kolejny gracz o imponujących wynikach. Po nawiązaniu współpracy z HSBC, cena SAND wzrosła o 7,5%.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 110 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie znacznie powyżej 1,8 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram