Bitcoin odzyskuje 40 tys. dolarów po okresie wzmożonej zmienności wywołanej podwyżką stóp procentowych przez Fed

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Cena Bitcoina spadła i wzrosła o kilka tysięcy po ogłoszeniu przez Rezerwę Federalną USA podwyżki stóp procentowych. Avalanche zanotował największy wzrost cen wśród altcoinów, sięgający niemal 10%.

Bitcoinowy Roller-Coaster napędzany przez Fed

Po kilku dniach względnie spokojnego zachowania w okolicach poziomu 39 000 dolarów, bitcoin w ciągu ostatnich 48 godzin przypomniał o swojej zmienności. Wczoraj kurs poszybował w górę o prawie 3 000 dolarów, osiągając dzienny szczyt na poziomie 41 500 dolarów, po czym równie nagle i szybko spadł z powrotem do poziomu 39 000 dolarów.

Jednak byki powróciły na scenę i wypchnęły BTC w górę, do poziomu powyżej 40 000 USD. Kryptowaluta pozostawała powyżej tego poziomu przez większą część dnia, ale wtedy nadeszło ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej.

Gdy Jerome Powell, przewodniczący Fed, ogłosił plany natychmiastowej podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych, BTC zaczął spadać i w ciągu kilku minut stracił ponad 1000 dolarów wartości. Jednak aktywo dość szybko odbiło się od dna i na krótko przekroczyło poziom 41 000 dolarów.

W tej chwili bitcoin stracił nieco na sile i znajduje się tuż przed tą linią cenową. Wciąż jednak znajduje się na 1% plusie od wczoraj, a jego kapitalizacja rynkowa jest bliska 800 miliardów dolarów.

AVAX na czele z 10% wzrostem

Alternatywne monety przeszły wczoraj przez podobne ruchy cenowe, ale większość z nich nadal pozostaje na zielono w skali dziennej.

Ethereum wzrosło o 3% i jest notowane powyżej 2700 dolarów. Na początku tygodnia ta druga co do wielkości kryptowaluta spadła do poziomu poniżej 2 500 dolarów.

Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Shiba Inu i CRO odnotowały niewielkie zyski. Solana i Cardano wzrosły o około 4%, odpowiednio do 87 USD i 0,85 USD.

Avalanche osiągnął najbardziej pokaźne wzrosty wśród altów o dużej kapitalizacji. Token AVAN zyskał 9,5% i w rezultacie zbliżył się do poziomu 80 dolarów.

The Sandbox to kolejny gracz o imponujących wynikach. Po nawiązaniu współpracy z HSBC, cena SAND wzrosła o 7,5%.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 110 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie znacznie powyżej 1,8 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram