Bitcoin odzyskuje 40 tys. dolarów po okresie wzmożonej zmienności wywołanej podwyżką stóp procentowych przez Fed

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Cena Bitcoina spadła i wzrosła o kilka tysięcy po ogłoszeniu przez Rezerwę Federalną USA podwyżki stóp procentowych. Avalanche zanotował największy wzrost cen wśród altcoinów, sięgający niemal 10%.

Bitcoinowy Roller-Coaster napędzany przez Fed

Po kilku dniach względnie spokojnego zachowania w okolicach poziomu 39 000 dolarów, bitcoin w ciągu ostatnich 48 godzin przypomniał o swojej zmienności. Wczoraj kurs poszybował w górę o prawie 3 000 dolarów, osiągając dzienny szczyt na poziomie 41 500 dolarów, po czym równie nagle i szybko spadł z powrotem do poziomu 39 000 dolarów.

Jednak byki powróciły na scenę i wypchnęły BTC w górę, do poziomu powyżej 40 000 USD. Kryptowaluta pozostawała powyżej tego poziomu przez większą część dnia, ale wtedy nadeszło ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej.

Gdy Jerome Powell, przewodniczący Fed, ogłosił plany natychmiastowej podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych, BTC zaczął spadać i w ciągu kilku minut stracił ponad 1000 dolarów wartości. Jednak aktywo dość szybko odbiło się od dna i na krótko przekroczyło poziom 41 000 dolarów.

W tej chwili bitcoin stracił nieco na sile i znajduje się tuż przed tą linią cenową. Wciąż jednak znajduje się na 1% plusie od wczoraj, a jego kapitalizacja rynkowa jest bliska 800 miliardów dolarów.

AVAX na czele z 10% wzrostem

Alternatywne monety przeszły wczoraj przez podobne ruchy cenowe, ale większość z nich nadal pozostaje na zielono w skali dziennej.

Ethereum wzrosło o 3% i jest notowane powyżej 2700 dolarów. Na początku tygodnia ta druga co do wielkości kryptowaluta spadła do poziomu poniżej 2 500 dolarów.

Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Shiba Inu i CRO odnotowały niewielkie zyski. Solana i Cardano wzrosły o około 4%, odpowiednio do 87 USD i 0,85 USD.

Avalanche osiągnął najbardziej pokaźne wzrosty wśród altów o dużej kapitalizacji. Token AVAN zyskał 9,5% i w rezultacie zbliżył się do poziomu 80 dolarów.

The Sandbox to kolejny gracz o imponujących wynikach. Po nawiązaniu współpracy z HSBC, cena SAND wzrosła o 7,5%.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 110 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie znacznie powyżej 1,8 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram