Bitcoin odzyskuje 40 tys. dolarów po okresie wzmożonej zmienności wywołanej podwyżką stóp procentowych przez Fed

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Cena Bitcoina spadła i wzrosła o kilka tysięcy po ogłoszeniu przez Rezerwę Federalną USA podwyżki stóp procentowych. Avalanche zanotował największy wzrost cen wśród altcoinów, sięgający niemal 10%.

Bitcoinowy Roller-Coaster napędzany przez Fed

Po kilku dniach względnie spokojnego zachowania w okolicach poziomu 39 000 dolarów, bitcoin w ciągu ostatnich 48 godzin przypomniał o swojej zmienności. Wczoraj kurs poszybował w górę o prawie 3 000 dolarów, osiągając dzienny szczyt na poziomie 41 500 dolarów, po czym równie nagle i szybko spadł z powrotem do poziomu 39 000 dolarów.

Jednak byki powróciły na scenę i wypchnęły BTC w górę, do poziomu powyżej 40 000 USD. Kryptowaluta pozostawała powyżej tego poziomu przez większą część dnia, ale wtedy nadeszło ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej.

Gdy Jerome Powell, przewodniczący Fed, ogłosił plany natychmiastowej podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych, BTC zaczął spadać i w ciągu kilku minut stracił ponad 1000 dolarów wartości. Jednak aktywo dość szybko odbiło się od dna i na krótko przekroczyło poziom 41 000 dolarów.

W tej chwili bitcoin stracił nieco na sile i znajduje się tuż przed tą linią cenową. Wciąż jednak znajduje się na 1% plusie od wczoraj, a jego kapitalizacja rynkowa jest bliska 800 miliardów dolarów.

AVAX na czele z 10% wzrostem

Alternatywne monety przeszły wczoraj przez podobne ruchy cenowe, ale większość z nich nadal pozostaje na zielono w skali dziennej.

Ethereum wzrosło o 3% i jest notowane powyżej 2700 dolarów. Na początku tygodnia ta druga co do wielkości kryptowaluta spadła do poziomu poniżej 2 500 dolarów.

Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Shiba Inu i CRO odnotowały niewielkie zyski. Solana i Cardano wzrosły o około 4%, odpowiednio do 87 USD i 0,85 USD.

Avalanche osiągnął najbardziej pokaźne wzrosty wśród altów o dużej kapitalizacji. Token AVAN zyskał 9,5% i w rezultacie zbliżył się do poziomu 80 dolarów.

The Sandbox to kolejny gracz o imponujących wynikach. Po nawiązaniu współpracy z HSBC, cena SAND wzrosła o 7,5%.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 110 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie znacznie powyżej 1,8 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram