Bitcoin odzyskuje 40 000 USD: Bitcoin Cash wzrasta o 13%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 kwietnia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po kilku kolejnych dniach spadku cen, bitcoin odwrócił swoją tendencję i zyskał kilka tysięcy dolarów. Większość altcoinów również jest lekko na zielono. Prym wiedzie Bitcoin Cash, który zanotował ogromny, dwucyfrowy wzrost kursu.

Bitcoin przebija 41 tys. dolarów

Można śmiało powiedzieć, że ostatni tydzień nie był zbyt udany dla głównej kryptowaluty. Na początku miesiąca jej kurs osiągnął poziom 47 000 dolarów, ale niemożność zdecydowanego odzyskania tego poziomu zwiastowała kłopoty.

Niedźwiedzie przejęły kontrolę nad rynkiem i zepchnęły BTC na południe. W ten sposób aktywo spadło najpierw do 45 000 dolarów, a następnie do 43 000 USD. W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja uległa pogorszeniu, a bitcoin zsunął się poniżej 40 000 dolarów po raz pierwszy od około miesiąca.

Wczorajszy dzień był raczej spokojny, a BTC przez większą jego część oscylował wokół 40 000 dolarów. Jednak byki przypomniały o swojej obecności i kilka godzin temu popchnęły bitcoina na północ. W rezultacie pierwotna kryptowaluta osiągnęła swój obecny poziom - nieco ponad 41 000 dolarów.

Niemniej jednak, ponad 5% spadek w skali tygodnia oznacza, że kapitalizacja rynkowa BTC wciąż znajduje się znacznie poniżej 800 miliardów dolarów.

BCH przewodzi w odbudowie rynku altcoinów

Alternatywne monety przeszły ostatnio przez podobne korekty. Teraz jednak na większości rynku widać pierwsze oznaki ożywienia.

Dwa dni temu Ethereum spadło poniżej 3000 dolarów po raz pierwszy od kilku tygodni, ale szybko odreagowało i obecnie znajduje się powyżej 3100 dolarów. Binance Coin spadł poniżej 400 dolarów, ale teraz jest notowany powyżej 420 dolarów.

Ripple, Solana, Terra, Cardano, Avalanche i Polkadot również są teraz na zielono. Dogecoin i Shiba Inu są na czerwono, ale SHIB zanotował wczoraj znaczny, dwucyfrowy wzrost cen po wejściu na giełdę Robinhood.

Bitcoin Cash jest poradził sobie najlepiej wśród altcoinów o średniej kapitalizacji, zyskując aż 13%. W rezultacie BCH jest notowany blisko poziomu 350 dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o około 70 miliardów dolarów w stosunku do wczorajszego minimum i osiągnęła poziom 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram