Bitcoin odzyskuje 40 000 USD: Bitcoin Cash wzrasta o 13%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 kwietnia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po kilku kolejnych dniach spadku cen, bitcoin odwrócił swoją tendencję i zyskał kilka tysięcy dolarów. Większość altcoinów również jest lekko na zielono. Prym wiedzie Bitcoin Cash, który zanotował ogromny, dwucyfrowy wzrost kursu.

Bitcoin przebija 41 tys. dolarów

Można śmiało powiedzieć, że ostatni tydzień nie był zbyt udany dla głównej kryptowaluty. Na początku miesiąca jej kurs osiągnął poziom 47 000 dolarów, ale niemożność zdecydowanego odzyskania tego poziomu zwiastowała kłopoty.

Niedźwiedzie przejęły kontrolę nad rynkiem i zepchnęły BTC na południe. W ten sposób aktywo spadło najpierw do 45 000 dolarów, a następnie do 43 000 USD. W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja uległa pogorszeniu, a bitcoin zsunął się poniżej 40 000 dolarów po raz pierwszy od około miesiąca.

Wczorajszy dzień był raczej spokojny, a BTC przez większą jego część oscylował wokół 40 000 dolarów. Jednak byki przypomniały o swojej obecności i kilka godzin temu popchnęły bitcoina na północ. W rezultacie pierwotna kryptowaluta osiągnęła swój obecny poziom - nieco ponad 41 000 dolarów.

Niemniej jednak, ponad 5% spadek w skali tygodnia oznacza, że kapitalizacja rynkowa BTC wciąż znajduje się znacznie poniżej 800 miliardów dolarów.

BCH przewodzi w odbudowie rynku altcoinów

Alternatywne monety przeszły ostatnio przez podobne korekty. Teraz jednak na większości rynku widać pierwsze oznaki ożywienia.

Dwa dni temu Ethereum spadło poniżej 3000 dolarów po raz pierwszy od kilku tygodni, ale szybko odreagowało i obecnie znajduje się powyżej 3100 dolarów. Binance Coin spadł poniżej 400 dolarów, ale teraz jest notowany powyżej 420 dolarów.

Ripple, Solana, Terra, Cardano, Avalanche i Polkadot również są teraz na zielono. Dogecoin i Shiba Inu są na czerwono, ale SHIB zanotował wczoraj znaczny, dwucyfrowy wzrost cen po wejściu na giełdę Robinhood.

Bitcoin Cash jest poradził sobie najlepiej wśród altcoinów o średniej kapitalizacji, zyskując aż 13%. W rezultacie BCH jest notowany blisko poziomu 350 dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o około 70 miliardów dolarów w stosunku do wczorajszego minimum i osiągnęła poziom 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram