Bitcoin odzyskuje 40 000 USD: Bitcoin Cash wzrasta o 13%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 kwietnia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po kilku kolejnych dniach spadku cen, bitcoin odwrócił swoją tendencję i zyskał kilka tysięcy dolarów. Większość altcoinów również jest lekko na zielono. Prym wiedzie Bitcoin Cash, który zanotował ogromny, dwucyfrowy wzrost kursu.

Bitcoin przebija 41 tys. dolarów

Można śmiało powiedzieć, że ostatni tydzień nie był zbyt udany dla głównej kryptowaluty. Na początku miesiąca jej kurs osiągnął poziom 47 000 dolarów, ale niemożność zdecydowanego odzyskania tego poziomu zwiastowała kłopoty.

Niedźwiedzie przejęły kontrolę nad rynkiem i zepchnęły BTC na południe. W ten sposób aktywo spadło najpierw do 45 000 dolarów, a następnie do 43 000 USD. W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja uległa pogorszeniu, a bitcoin zsunął się poniżej 40 000 dolarów po raz pierwszy od około miesiąca.

Wczorajszy dzień był raczej spokojny, a BTC przez większą jego część oscylował wokół 40 000 dolarów. Jednak byki przypomniały o swojej obecności i kilka godzin temu popchnęły bitcoina na północ. W rezultacie pierwotna kryptowaluta osiągnęła swój obecny poziom - nieco ponad 41 000 dolarów.

Niemniej jednak, ponad 5% spadek w skali tygodnia oznacza, że kapitalizacja rynkowa BTC wciąż znajduje się znacznie poniżej 800 miliardów dolarów.

BCH przewodzi w odbudowie rynku altcoinów

Alternatywne monety przeszły ostatnio przez podobne korekty. Teraz jednak na większości rynku widać pierwsze oznaki ożywienia.

Dwa dni temu Ethereum spadło poniżej 3000 dolarów po raz pierwszy od kilku tygodni, ale szybko odreagowało i obecnie znajduje się powyżej 3100 dolarów. Binance Coin spadł poniżej 400 dolarów, ale teraz jest notowany powyżej 420 dolarów.

Ripple, Solana, Terra, Cardano, Avalanche i Polkadot również są teraz na zielono. Dogecoin i Shiba Inu są na czerwono, ale SHIB zanotował wczoraj znaczny, dwucyfrowy wzrost cen po wejściu na giełdę Robinhood.

Bitcoin Cash jest poradził sobie najlepiej wśród altcoinów o średniej kapitalizacji, zyskując aż 13%. W rezultacie BCH jest notowany blisko poziomu 350 dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o około 70 miliardów dolarów w stosunku do wczorajszego minimum i osiągnęła poziom 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram