Bitcoin odzyskuje 40 000 USD: Bitcoin Cash wzrasta o 13%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 kwietnia 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po kilku kolejnych dniach spadku cen, bitcoin odwrócił swoją tendencję i zyskał kilka tysięcy dolarów. Większość altcoinów również jest lekko na zielono. Prym wiedzie Bitcoin Cash, który zanotował ogromny, dwucyfrowy wzrost kursu.

Bitcoin przebija 41 tys. dolarów

Można śmiało powiedzieć, że ostatni tydzień nie był zbyt udany dla głównej kryptowaluty. Na początku miesiąca jej kurs osiągnął poziom 47 000 dolarów, ale niemożność zdecydowanego odzyskania tego poziomu zwiastowała kłopoty.

Niedźwiedzie przejęły kontrolę nad rynkiem i zepchnęły BTC na południe. W ten sposób aktywo spadło najpierw do 45 000 dolarów, a następnie do 43 000 USD. W ciągu ostatnich kilku dni sytuacja uległa pogorszeniu, a bitcoin zsunął się poniżej 40 000 dolarów po raz pierwszy od około miesiąca.

Wczorajszy dzień był raczej spokojny, a BTC przez większą jego część oscylował wokół 40 000 dolarów. Jednak byki przypomniały o swojej obecności i kilka godzin temu popchnęły bitcoina na północ. W rezultacie pierwotna kryptowaluta osiągnęła swój obecny poziom - nieco ponad 41 000 dolarów.

Niemniej jednak, ponad 5% spadek w skali tygodnia oznacza, że kapitalizacja rynkowa BTC wciąż znajduje się znacznie poniżej 800 miliardów dolarów.

BCH przewodzi w odbudowie rynku altcoinów

Alternatywne monety przeszły ostatnio przez podobne korekty. Teraz jednak na większości rynku widać pierwsze oznaki ożywienia.

Dwa dni temu Ethereum spadło poniżej 3000 dolarów po raz pierwszy od kilku tygodni, ale szybko odreagowało i obecnie znajduje się powyżej 3100 dolarów. Binance Coin spadł poniżej 400 dolarów, ale teraz jest notowany powyżej 420 dolarów.

Ripple, Solana, Terra, Cardano, Avalanche i Polkadot również są teraz na zielono. Dogecoin i Shiba Inu są na czerwono, ale SHIB zanotował wczoraj znaczny, dwucyfrowy wzrost cen po wejściu na giełdę Robinhood.

Bitcoin Cash jest poradził sobie najlepiej wśród altcoinów o średniej kapitalizacji, zyskując aż 13%. W rezultacie BCH jest notowany blisko poziomu 350 dolarów.

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o około 70 miliardów dolarów w stosunku do wczorajszego minimum i osiągnęła poziom 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram