Bitcoin cofa się do 48 000 USD, Fantom wzrasta o 17% a NEAR o 32%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Psychologiczny i techniczny opór na poziomie 50 000 USDokazał się zbyt trudny do pokonania dla Bitcoina po raz kolejny. Kryptowaluta obecnie cofa się w kierunku 48 000 dolarów, ale wiele altcoinów jest całkowicie niezrażonych i nawet wykreśla nowe maksima.

Bitcoin cofa się w kierunku 48 000 USD

Wczoraj cena BTC była na drodze do 50 000 Usd. Osiągnęła ona szczyt na poziomie 49 600 USD i nie była w stanie kontynuować zwyżki. Dzisiaj jednak obraz wygląda już zupełnie inaczej.

W momencie pisania tego tekstu, bitcoin jest notowany na poziomie 48 350 dolarów, co oznacza spadek o 1,8% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Jak dotąd, poziom 48 tys. dolarów wydaje się utrzymywać. Warto również zauważyć, że całkowita kapitalizacja rynku nie zmniejszyła się aż tak bardzo. W ciągu ostatniego dnia spadła ona o około 5 miliardów dolarów, co oznacza, że altcoiny nadrabiają tę różnicę.

Niektóre altcoiny imprezują

Reszta rynku jest zarówno w kolorze zielonym, jak i czerwonym, ponieważ niektóre altcoiny odnotowały poważne zyski, podczas gdy inne nie zdołały utrzymać swojej pozycji.

Ethereum, na przykład, nie zdołało utrzymać się powyżej 4000 usd i spada o 2,5% w kierunku 3900 dolarów. AVAX również traci około 3%, podobnie jak Solana (SOL).

Z drugiej strony jednak, NEAR Protocol wzrósł o 33% i osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie 13,35 USD. Fantom (FTM) również wzrósł o 17%, a jego cena oscyluje w granicy 1,8 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, są to dwaj najwięksi zwycięzcy pod względem 24-godzinnego ROI. Następnie na podium jest Aave z 14,2%, Sushi z 13,2% i SPELL z 9,5% zyskiem.

Z drugiej strony, BCHA nadal spada i po raz kolejny jest monetą, która straciła najwięcej w ciągu ostatniego dnia. LUNA spadła o 9,9% w porównaniu z sytuacją sprzed 24 godzin, ale w ciągu ostatniego tygodnia odnotowała 40% wzrost.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram