Bitcoin cofa się do 48 000 USD, Fantom wzrasta o 17% a NEAR o 32%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Psychologiczny i techniczny opór na poziomie 50 000 USDokazał się zbyt trudny do pokonania dla Bitcoina po raz kolejny. Kryptowaluta obecnie cofa się w kierunku 48 000 dolarów, ale wiele altcoinów jest całkowicie niezrażonych i nawet wykreśla nowe maksima.

Bitcoin cofa się w kierunku 48 000 USD

Wczoraj cena BTC była na drodze do 50 000 Usd. Osiągnęła ona szczyt na poziomie 49 600 USD i nie była w stanie kontynuować zwyżki. Dzisiaj jednak obraz wygląda już zupełnie inaczej.

W momencie pisania tego tekstu, bitcoin jest notowany na poziomie 48 350 dolarów, co oznacza spadek o 1,8% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Jak dotąd, poziom 48 tys. dolarów wydaje się utrzymywać. Warto również zauważyć, że całkowita kapitalizacja rynku nie zmniejszyła się aż tak bardzo. W ciągu ostatniego dnia spadła ona o około 5 miliardów dolarów, co oznacza, że altcoiny nadrabiają tę różnicę.

Niektóre altcoiny imprezują

Reszta rynku jest zarówno w kolorze zielonym, jak i czerwonym, ponieważ niektóre altcoiny odnotowały poważne zyski, podczas gdy inne nie zdołały utrzymać swojej pozycji.

Ethereum, na przykład, nie zdołało utrzymać się powyżej 4000 usd i spada o 2,5% w kierunku 3900 dolarów. AVAX również traci około 3%, podobnie jak Solana (SOL).

Z drugiej strony jednak, NEAR Protocol wzrósł o 33% i osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie 13,35 USD. Fantom (FTM) również wzrósł o 17%, a jego cena oscyluje w granicy 1,8 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, są to dwaj najwięksi zwycięzcy pod względem 24-godzinnego ROI. Następnie na podium jest Aave z 14,2%, Sushi z 13,2% i SPELL z 9,5% zyskiem.

Z drugiej strony, BCHA nadal spada i po raz kolejny jest monetą, która straciła najwięcej w ciągu ostatniego dnia. LUNA spadła o 9,9% w porównaniu z sytuacją sprzed 24 godzin, ale w ciągu ostatniego tygodnia odnotowała 40% wzrost.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram