Bitcoin cofa się do 48 000 USD, Fantom wzrasta o 17% a NEAR o 32%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Psychologiczny i techniczny opór na poziomie 50 000 USDokazał się zbyt trudny do pokonania dla Bitcoina po raz kolejny. Kryptowaluta obecnie cofa się w kierunku 48 000 dolarów, ale wiele altcoinów jest całkowicie niezrażonych i nawet wykreśla nowe maksima.

Bitcoin cofa się w kierunku 48 000 USD

Wczoraj cena BTC była na drodze do 50 000 Usd. Osiągnęła ona szczyt na poziomie 49 600 USD i nie była w stanie kontynuować zwyżki. Dzisiaj jednak obraz wygląda już zupełnie inaczej.

W momencie pisania tego tekstu, bitcoin jest notowany na poziomie 48 350 dolarów, co oznacza spadek o 1,8% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Jak dotąd, poziom 48 tys. dolarów wydaje się utrzymywać. Warto również zauważyć, że całkowita kapitalizacja rynku nie zmniejszyła się aż tak bardzo. W ciągu ostatniego dnia spadła ona o około 5 miliardów dolarów, co oznacza, że altcoiny nadrabiają tę różnicę.

Niektóre altcoiny imprezują

Reszta rynku jest zarówno w kolorze zielonym, jak i czerwonym, ponieważ niektóre altcoiny odnotowały poważne zyski, podczas gdy inne nie zdołały utrzymać swojej pozycji.

Ethereum, na przykład, nie zdołało utrzymać się powyżej 4000 usd i spada o 2,5% w kierunku 3900 dolarów. AVAX również traci około 3%, podobnie jak Solana (SOL).

Z drugiej strony jednak, NEAR Protocol wzrósł o 33% i osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie 13,35 USD. Fantom (FTM) również wzrósł o 17%, a jego cena oscyluje w granicy 1,8 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, są to dwaj najwięksi zwycięzcy pod względem 24-godzinnego ROI. Następnie na podium jest Aave z 14,2%, Sushi z 13,2% i SPELL z 9,5% zyskiem.

Z drugiej strony, BCHA nadal spada i po raz kolejny jest monetą, która straciła najwięcej w ciągu ostatniego dnia. LUNA spadła o 9,9% w porównaniu z sytuacją sprzed 24 godzin, ale w ciągu ostatniego tygodnia odnotowała 40% wzrost.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram