Bitcoin celuje w ATH w reakcji na pierwszy bitcoinowy ETF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 października 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po ogromnych spadkach ceny poniżej 59 000 USD, bitcoin ponownie wszedł na obroty i zwiększył swoją wartość o prawie 4 000 USD w ciągu kilku godzin. Większość altcoinów znów wpadło w stagnację. Tym samym BTC ponownie umocnił swoją dominację.

BTC celuje w nowe ATH?

Weekend dla Bitcoina rozpoczął się bardzo dobrze. Pogłoski, że w USA w tym tygodniu może zostać uruchomiony pierwszy w historii Bitcoin futures ETF wypchnęły monetę mocno na północ. W rezultacie cena pierwotnej kryptowaluty poszybowała do sześciomiesięcznego maksimum na poziomie prawie 63 tysięcy dolarów.

Pod koniec soboty i na początku niedzieli sytuacja się uspokoiła. Potem niedźwiedzi ponownie weszły do gry i zepchnęły walutę na południe. W ciągu kilku godzin bitcoin stracił kilka tysięcy dolarów i spadł poniżej 59 000 dolarów.

Po tej znaczącej korekcie jednak sytuacja znów się zmieniła. BTC zaczął szybko rosnąć, zyskał prawie 4000 dolarów i ponownie zbliżył się do 63 000 dolarów. Po zbliżeniu się na odległość zaledwie 3% od ATH, Bitcoin nieznacznie się cofnął i obecnie znajduje się w okolicach 62 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła powyżej 1,15 bilionów dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami wynosi 47%, ponieważ większość z nich nie podążała za swoim liderem.

Altcoiny pozostają w tyle za BTC

Ostatnio dość często zdarza się, że większość alternatywnych monet nie jest w stanie wykazać takich samych zysków jak ich lider. Ethereum w weekend próbowało przebić się przez poziom 4000 USD. Niestety próby te spełzły na niczym, a ETH wycofało się do ceny oscylującej w granicach 3800 dolarów.

Cardano, Ripple, Solana, Uniswap, Litecoin i Avalanche są również lekko na czerwono. Z kolei Binance Coin, Polkadot i Dogecoin odnotowały niewielkie zyski w ciągu doby.

Stacks odnotował najbardziej imponujący wzrost cen spośród najlepszych 100 monet. jego cena wzrosła o 22%. W rezultacie, STX jest obecnie notowany powyżej 2,5 dolara. Zcash i Shiba Inu osiągnęły podobne 8% wzrosty.

Kapitalizacja rynku kryptowalut po raz kolejny zbliżyła się do poziomu 2,5 biliona dolarów, po wzroście o 30 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram