Bitcoin celuje w ATH w reakcji na pierwszy bitcoinowy ETF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 października 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po ogromnych spadkach ceny poniżej 59 000 USD, bitcoin ponownie wszedł na obroty i zwiększył swoją wartość o prawie 4 000 USD w ciągu kilku godzin. Większość altcoinów znów wpadło w stagnację. Tym samym BTC ponownie umocnił swoją dominację.

BTC celuje w nowe ATH?

Weekend dla Bitcoina rozpoczął się bardzo dobrze. Pogłoski, że w USA w tym tygodniu może zostać uruchomiony pierwszy w historii Bitcoin futures ETF wypchnęły monetę mocno na północ. W rezultacie cena pierwotnej kryptowaluty poszybowała do sześciomiesięcznego maksimum na poziomie prawie 63 tysięcy dolarów.

Pod koniec soboty i na początku niedzieli sytuacja się uspokoiła. Potem niedźwiedzi ponownie weszły do gry i zepchnęły walutę na południe. W ciągu kilku godzin bitcoin stracił kilka tysięcy dolarów i spadł poniżej 59 000 dolarów.

Po tej znaczącej korekcie jednak sytuacja znów się zmieniła. BTC zaczął szybko rosnąć, zyskał prawie 4000 dolarów i ponownie zbliżył się do 63 000 dolarów. Po zbliżeniu się na odległość zaledwie 3% od ATH, Bitcoin nieznacznie się cofnął i obecnie znajduje się w okolicach 62 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła powyżej 1,15 bilionów dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami wynosi 47%, ponieważ większość z nich nie podążała za swoim liderem.

Altcoiny pozostają w tyle za BTC

Ostatnio dość często zdarza się, że większość alternatywnych monet nie jest w stanie wykazać takich samych zysków jak ich lider. Ethereum w weekend próbowało przebić się przez poziom 4000 USD. Niestety próby te spełzły na niczym, a ETH wycofało się do ceny oscylującej w granicach 3800 dolarów.

Cardano, Ripple, Solana, Uniswap, Litecoin i Avalanche są również lekko na czerwono. Z kolei Binance Coin, Polkadot i Dogecoin odnotowały niewielkie zyski w ciągu doby.

Stacks odnotował najbardziej imponujący wzrost cen spośród najlepszych 100 monet. jego cena wzrosła o 22%. W rezultacie, STX jest obecnie notowany powyżej 2,5 dolara. Zcash i Shiba Inu osiągnęły podobne 8% wzrosty.

Kapitalizacja rynku kryptowalut po raz kolejny zbliżyła się do poziomu 2,5 biliona dolarów, po wzroście o 30 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram