kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin celuje w ATH w reakcji na pierwszy bitcoinowy ETF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 października 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po ogromnych spadkach ceny poniżej 59 000 USD, bitcoin ponownie wszedł na obroty i zwiększył swoją wartość o prawie 4 000 USD w ciągu kilku godzin. Większość altcoinów znów wpadło w stagnację. Tym samym BTC ponownie umocnił swoją dominację.

BTC celuje w nowe ATH?

Weekend dla Bitcoina rozpoczął się bardzo dobrze. Pogłoski, że w USA w tym tygodniu może zostać uruchomiony pierwszy w historii Bitcoin futures ETF wypchnęły monetę mocno na północ. W rezultacie cena pierwotnej kryptowaluty poszybowała do sześciomiesięcznego maksimum na poziomie prawie 63 tysięcy dolarów.

Pod koniec soboty i na początku niedzieli sytuacja się uspokoiła. Potem niedźwiedzi ponownie weszły do gry i zepchnęły walutę na południe. W ciągu kilku godzin bitcoin stracił kilka tysięcy dolarów i spadł poniżej 59 000 dolarów.

Po tej znaczącej korekcie jednak sytuacja znów się zmieniła. BTC zaczął szybko rosnąć, zyskał prawie 4000 dolarów i ponownie zbliżył się do 63 000 dolarów. Po zbliżeniu się na odległość zaledwie 3% od ATH, Bitcoin nieznacznie się cofnął i obecnie znajduje się w okolicach 62 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła powyżej 1,15 bilionów dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami wynosi 47%, ponieważ większość z nich nie podążała za swoim liderem.

Altcoiny pozostają w tyle za BTC

Ostatnio dość często zdarza się, że większość alternatywnych monet nie jest w stanie wykazać takich samych zysków jak ich lider. Ethereum w weekend próbowało przebić się przez poziom 4000 USD. Niestety próby te spełzły na niczym, a ETH wycofało się do ceny oscylującej w granicach 3800 dolarów.

Cardano, Ripple, Solana, Uniswap, Litecoin i Avalanche są również lekko na czerwono. Z kolei Binance Coin, Polkadot i Dogecoin odnotowały niewielkie zyski w ciągu doby.

Stacks odnotował najbardziej imponujący wzrost cen spośród najlepszych 100 monet. jego cena wzrosła o 22%. W rezultacie, STX jest obecnie notowany powyżej 2,5 dolara. Zcash i Shiba Inu osiągnęły podobne 8% wzrosty.

Kapitalizacja rynku kryptowalut po raz kolejny zbliżyła się do poziomu 2,5 biliona dolarów, po wzroście o 30 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram