Bitcoin celuje w ATH w reakcji na pierwszy bitcoinowy ETF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 października 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Po ogromnych spadkach ceny poniżej 59 000 USD, bitcoin ponownie wszedł na obroty i zwiększył swoją wartość o prawie 4 000 USD w ciągu kilku godzin. Większość altcoinów znów wpadło w stagnację. Tym samym BTC ponownie umocnił swoją dominację.

BTC celuje w nowe ATH?

Weekend dla Bitcoina rozpoczął się bardzo dobrze. Pogłoski, że w USA w tym tygodniu może zostać uruchomiony pierwszy w historii Bitcoin futures ETF wypchnęły monetę mocno na północ. W rezultacie cena pierwotnej kryptowaluty poszybowała do sześciomiesięcznego maksimum na poziomie prawie 63 tysięcy dolarów.

Pod koniec soboty i na początku niedzieli sytuacja się uspokoiła. Potem niedźwiedzi ponownie weszły do gry i zepchnęły walutę na południe. W ciągu kilku godzin bitcoin stracił kilka tysięcy dolarów i spadł poniżej 59 000 dolarów.

Po tej znaczącej korekcie jednak sytuacja znów się zmieniła. BTC zaczął szybko rosnąć, zyskał prawie 4000 dolarów i ponownie zbliżył się do 63 000 dolarów. Po zbliżeniu się na odległość zaledwie 3% od ATH, Bitcoin nieznacznie się cofnął i obecnie znajduje się w okolicach 62 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła powyżej 1,15 bilionów dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami wynosi 47%, ponieważ większość z nich nie podążała za swoim liderem.

Altcoiny pozostają w tyle za BTC

Ostatnio dość często zdarza się, że większość alternatywnych monet nie jest w stanie wykazać takich samych zysków jak ich lider. Ethereum w weekend próbowało przebić się przez poziom 4000 USD. Niestety próby te spełzły na niczym, a ETH wycofało się do ceny oscylującej w granicach 3800 dolarów.

Cardano, Ripple, Solana, Uniswap, Litecoin i Avalanche są również lekko na czerwono. Z kolei Binance Coin, Polkadot i Dogecoin odnotowały niewielkie zyski w ciągu doby.

Stacks odnotował najbardziej imponujący wzrost cen spośród najlepszych 100 monet. jego cena wzrosła o 22%. W rezultacie, STX jest obecnie notowany powyżej 2,5 dolara. Zcash i Shiba Inu osiągnęły podobne 8% wzrosty.

Kapitalizacja rynku kryptowalut po raz kolejny zbliżyła się do poziomu 2,5 biliona dolarów, po wzroście o 30 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram