Bitclude – giełda kryptowalut z licencją KNF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 sierpnia 2020
ikona autora biały

Giełda BitClude.com powstała w roku 2019 i podlega regulacjom Krajowego Nadzoru Finansowego. Ma niezbędną licencję dla giełdy kryptowalut i chętnie poddaje się wszelkim regulacjom krajowego nadzoru finansowego.

Taka polityka wpływa na transparentność podmiotu i dzięki temu może przynosić założycielom określone korzyści. Sam Bitclude oferuje oprócz tradycyjnej giełdy m.in.:

 • Kantor kryptowalut – miejsce w którym po konkretnym kursie $, €, ₤ czy zł można kupować kryptowaluty: BCH, BTC, LTC.  Kwoty zostaną właściwie przeliczone przy pomocy kalkulatora. 
 • Portfele online – służą one do przechowywania  BCH, BTC, EUR, GBP, LTC, PLN, USD. Dzięki temu korzystając z portfela firmowego mamy pewność, że nasze środki są bezpieczne.
screen wyglądu strony BitClude
Bitclude.com

Weryfikacja zgodnie z normami bankowymi

BitClude.com podlega regulacjom od początku istnienia, czyli do momentu w którym uzyskała licencję. Obowiązują ją wszelkie normy bankowe, uwzględniające na przykład metody weryfikacji użytkowników jak i wszelkie wpłaty. Wybór regulacji i procedur nastąpił w porozumieniu z głównymi bankami liczącymi się w Polsce i za granicą.

Porozumienie dotyczyło m.in. transakcji obsługiwanych przez blockchain. Weryfikacja jest obowiązkowa po rejestracji, ale dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo Co ciekawe, użytkownicy giełdy nie czują jakoś mocno tych wszystkich obwarowań i mogą wygodnie, a poza tym bezpiecznie, korzystać z platformy. Większość czynności nie jest ani trochę uciążliwa. Na poszczególnych etapach przydają się zautomatyzowane elementy sztucznej inteligencji, które radzą sobie z zadaniem w czasie krótszym niż pół minuty. Wspomniane procedury wyróżniają BitClude na rynku i tworzą wytyczne do naśladowania dla innych podobnych platform.

Jak wygląda weryfikacja na Bitclude

Istnieją trzy etapy weryfikacji w BitClude.com. Tożsamość użytkowników sprawdza się na początku, czyli podczas rejestracji ich konta w systemie. Wbrew pozorom nie trwa to długo. Użytkownicy muszą podać adres e-mail i zweryfikować go w swojej skrzynce pocztowej. Następnie konieczne jest podanie telefonu i uzupełnienie kodu wysłanego za pomocą SMS-a. To jeszcze nie wszystko – ostatni najważniejszy krok to weryfikacja pod względem dokumentów użytkownika. Potrzebny jest na przykład dowód osobisty.

Automatyczne oprogramowanie do weryfikacji „widzi” użytkownika i porównuje to ze zdjęciem z dowodu lub innego dokumentu. Zgromadzone dane porównywane są także z różnymi danymi w bazach (na przykład bazami osób poszukiwanych, przestępców itd.). Jeśli wszystko jest w porządku, konto uznaje się za zweryfikowane. Z powodu całkowitej automatyzacji jest bardzo bezpiecznie i szybko (niecałe pół minuty).

Zaznaczamy w tym momencie, że Bitclude oferuje dwa rodzaje kont:

 • konto podstawowe dla początkujących inwestorów,
 • konto profesjonale dla traderów oraz instytucji.

Ciekawostką jest fakt, że pomiędzy kontami możemy swobodnie się przełączać, jednak kazde z nich jest weryfikowane w inny sposób. Profesjonalni traderzy oraz instytucje muszą podać więcej szczegółowych informacji przy weryfikacji.

scrren prezentujący panel główny platformy BitClude
Panel główny Bitclude

Jakie kryptowaluty i FIATy są dostępne na platformie?

Giełda BitClude daje możliwość dokonywania transakcji w 3 kryptowalutach, które są następujące:

 • Bitcoin (BTC),
 • Bitcoin Cash (BCH),
 • Litecoin (LTC).

Jeżeli mówimy o FIATach, to dostępne są następujące waluty:     

 • Polski Złoty (PLN),
 • Euro (EUR),
 • Dolar Amerykański (USD).
 • Funt Szterling (GBP).

Jak widać powyżej, na giełdzie kryptowalutowej znajduje się więcej FIATów, niż kryptowalut. Wynika to z faktu, że giełda jest stosunkowo nowym podmiotem na rynku i zależy jej na dostarczeniu odpowiedniej płynności do mniejszej ilości kryptowalut. Zmniejszenie kryptowalut doprowadza do “zagęszczenia” użytkowników na danym indeksie. Jeżeli ruch zostanie odpowiednio zapełniony, to giełda planuje wdrażanie dalszych kryptowalut.

Bitclude – Prowizje i opłaty.

Jak każda platforma, tak i Bitclude posiada określone koszty związane z użytkowaniem giełdy. Jeżeli mówimy o kosztach prowadzenia operacji finansowych, to nakreślają się one następująco:

Wpłata:

Kryptowaluty – bez opłat

PLN – przelew bankowy – bez opłat

PLN – Interpay lub BLIK – 2%

EUR – przelew bankowy – bez opłat

USD – przelew bankowy – bez opłat

GBP – przelew bankowy – bez opłat

Wypłata:

Bitcoin – 0.0005 BTC (uzależniona od opłaty sieciowej i prowizji operatora portfeli)

Litecoin – 0.015 LTC (uależniona od opłaty sieciowej i prowizji operatora portfeli)

PLN – przelew bankowy (ELIXIR) – 1.00 PLN

PLN – przelew bankowy (EXPRESS ELIXIR) – 10.00 PLN

PLN – bankomat ATM – 10.00 PLN

EUR – przelew bankowy (SEPA ZONE) – 2.50 EUR

EUR – przelew bankowy (SORBNET)  – 5.00 EUR

USD – przelew bankowy (SORBNET) – 6.00 USD

GBP – przelew bankowy (UK) – 6.00 GBP

Opłata transakcyjna – w przypadku giełdy Bitclude musimy wskazać atrakcyjny system finansowy zgodnie z którym – osoba tworząca ofertę nie ponosi jakichkolwiek opłat z tego tytułu! Podmiot, który z wyżej wymienionej oferty korzysta jest obciążony prowizją w wysokości 0,30 % od transakcji. Szybka sprzedaż, która sprawdza się w momencie, gdy chcemy dokonać natychmiastowej transakcji obarczona jest prowizją w wysokości 1,10%. Dla kantorów kryptoalutowych jest to wyjątkowo niska opłata, gdyż standardowo wynosi około 2-4 %.

Wsparcie użytkowników w Bitclude

Użytkownicy BitClude nie są zdani sami na siebie. Mają do dyspozycji zespół doświadczonych konsultantów, z którymi można skonsultować się np. mailowo lub poprzez dostępny na platformie czat. Reakcja pracowników jest przeważnie dość szybka (rzadko kiedy czeka się dłużej niż minutę). Najszybciej udaje się rozwiązać problemy z działaniem giełdy lub którąś z funkcjonalności, łatwo naprawiane są także trudności informatyczne.

Jak wpłacić środki na giełdę?

Doładowanie swojego konta BitClude jest wyjątkowo intuicyjne i proste. Gdy dokonamy logowania, powinniśmy za pośrednictwem menu z lewej strony wybrać zakładkę “portfele”, a potem dokonać wyboru waluty  np. PLN, bądź EURO. Jeżeli dokonamy wyboru waluty, którą chcemy wpłacić, to poznamy 4 metody uzupełnienia konta:  

 • forma przelewu tradycyjnego,       
 • forma BLIK,
 • szybkie przelewy,    
 • Express Elixir.

Jeżeli wybierzemy przelew, to musimy mieć świadomość, że konto z którego przyjdą środki na giełdę musi być kontem naszym (bądź musimy posiadać status współwłaściciela). W przeciwnym wypadku środki mogą zostać “zamrożone” do czasu wyjaśnienia sprawy.

Support na Bitlude

Giełda stawia na to, by każdy użytkownik otrzymał natychmiastową pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Każdy problem, który stanie na naszej handlowej drodze może zostać rozwiązany na następujące sposoby:

 • rozmowa z asystentem na chacie, 
 • opisanie problemu na email: support@bitclude.com.
 • wyszukanie odpowiedzi na nasz problem w dziale FAQ, 
 • według opinii internautów Bitclude ma bardzo sprawny support, który działa profesjonalnie.

Bitclude – wady i zalety platformy

Jak każda platforma, tak i Bitclude posiada swoje mocne oraz słabe strony.
Zaznaczamy, że ocena giełdy opiera się w dużej mierze na opiniach użytkowników i zachęcamy do tego, aby każdy samemu poznał platformę i dokonał jej weryfikacji.

Do niewątpliwych zalet giełdy możemy wymienić:

 • przejrzysty i intuicyjny panel, który ułatwia korzystanie z giełdy,
 • intuicyjny mechanizm wystawiania ofert kupna – sprzedaży,
 • giełda znajduje się w Polsce,          
 • platforma jest w pełni legalna i unormowana prawnie,     
 • platforma spełnia wymogi bezpieczeństwa,           
 • środki księgują się bardzo szybko,  
 • sprawny support,
 • małe opłaty związane z transakcjami. 

Żeby nie było kolorowo musimy podkreślić, że Bitclude posiada również wady. Wymienić w tym wypadku możemy:                      

 • niska płynność na giełdzie spowodowana mniejszą ilością użytkowników.

Naszym zdaniem Bitclude jest ciekawą opcją dla osób, które chcą rozpocząć handel kryptowalutami. Analizując dotychczasowe włamania na platformy, oszustwa, a także poziom skomplikowania wielu giełd – Bitclude w pełni eliminuje takie problemy. Podkreślić należy, że licencja Komisji Nadzoru Finansowego sprawia, że nasze środki są bardziej chronione, gdyż mamy pełną transparentność podmiotu.

Opinie o Bitclude

Każdy użytkownik posiada własne zdanie na temat platformy z której korzysta. My zachęcamy do indywidualnego zapoznania się z każdym programem i wyrobienie sobie własnego zdania. Przykładowe opinie jakie znaleźliśmy są następujące:

“Witam. Wszystko fajnie, bardzo to pro wygląda. Jesteście dodatkowo na tą chwilę jedyną giełdą gdzie można szybko wpłacić PLN. Jest jeden problem. Ruch na giełdzie praktycznie ZEROWY (albo ja coś źle robię). Drugi problem to bardzo wysokie ceny kupna BTC (zapewne zależne od tego pierwszego). Skutek jest taki, że któregoś weekendu wpłaciłem 1200 zł i chciałem za to kupić BTC. Czekałem kilka godzin ale nie na to, żeby kupić w sensownej cenie ale żeby w ogóle pojawiły się oferty (jakiekolwiek). Skończyło się tym, że wypłaciłem z powrotem kasę do bankomatu. Wszedłem dzisiaj po kilku miesiącach w nadziei, że coś się ruszyło ale nadal jest w zasadzie to samo. W liście transakcji same “śmieci” po kilka PLN a najniższa oferta zakupu BTC różni się od rynkowej o co najmniej 300 zł. Nie piszę by hejtować ale żeby może zapytać dlaczego tak się dzieje ?”
“Moja opinia po prawie 2 miesiącach użytkowania. 1) Obsługa giełdy na bardzo wysokim poziomie. Zdarzało się, że odpisali o 2 w nocy na moje pytanie, które napisałem z prośbą o odpowiedź na drugi dzień. 2) Wpłaty Express Elixir bardzo sprawne i szybkie. Na razie zatwierdzane manualnie ale wystarczy napisać przed przelewem do suportu i zapytać czy są online by się upewnić. 3) Same ceny i ruch na giełdzie uległy poprawie. Czasem można BTC kupić taniej jak np. na EXMO 4) Techniczny aspekt działania giełdy. Zostały poprawione irytujące błędy i na tą chwilę wszystko działa jak należy. 5) Wypłaty krypto bardzo sprawne. Jak nam się śpieszy to wystarczy napisać do suportu i przyśpieszają wypłatę manualnie. Bez tego środki wychodzą tak od 5 do 15 minut. I to by było na tyle. Na tą chwilę jedynie czego mi brakuje to rynku LTC/PLN”
Kategoria wpisu:

Patryk Chodyniecki

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram