Bison Bank jest pierwszą instytucją finansową w Portugalii, która otrzymała licencję na kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 kwietnia 2022
ikona autora biały
portugalia kryptowaluty

Banco de Portugal (krajowa centralna instytucja bankowa) podobno zezwolił Bison Bank na rozpoczęcie oferowania klientom usług związanych z kryptowalutami. Aby to zrobić, bank stworzy spółkę zależną o nazwie Bison Digital Assets, która będzie prowadzić działalność w zakresie "przechowywania i wymiany aktywów wirtualnych".

Bison Bank na czele

Według lokalnych doniesień, Bison Bank stał się pierwszą organizacją finansową upoważnioną przez Bank Centralny do oferowania klientom możliwości handlu kryptowalutami. Firma wyjaśniła, że będzie oferować "nowy i szerszy zestaw produktów i usług", które odpowiadają rosnącemu zainteresowaniu klientów sektorem aktywów cyfrowych.

Bank utworzy spółkę Bison Digital Assets, która będzie działać jako giełda kryptowalut i depozytariusz.

Bank Bison, z siedzibą w Lizbonie, do 2018 roku nosił nazwę Banco de Investimento SA (Banif). Wówczas chińska korporacja Bison Capital Holding przejęła firmę i zmieniła jej nazwę na swoją.

Instytucja finansowa świadczy szeroki zakres usług z zakresu zarządzania majątkiem, depozytu i powiernictwa oraz bankowości inwestycyjnej dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych za pośrednictwem platformy, która działa jako pomost między rynkami europejskimi i azjatyckimi.

Portugalia: miejsce przyjazne kryptowalutom

W Portugalii transakcje kryptowalutowe są zwolnione z podatku VAT lub innych podatków, takich jak podatek dochodowy od osób fizycznych. Władze tego kraju postrzegają bitcoina i altcoiny jako formę płatności, a nie aktywa. W związku z tym ten iberyjski kraj stał się centrum kryptowalutowym dla cyfrowych nomadów.

W ostatnim czasie tysiące ukraińskich uchodźców, którzy opuścili swoją ojczyznę z powodu konfliktu zbrojnego z Rosją, przedostało się do Portugalii. Jakiś czas temu media opisywały historię Marii Yarotskiej z Ukrainy, która jechała przez sześć dni i wraz z rodziną przemierzyła całą Europę, aby znaleźć schronienie w tym przyjaznym kryptowalutom państwie. Yarotska wyjaśniła:

Mam tu wielu kolegów. Pomogą mi zalegalizować moje dokumenty, żebym mogła zostać.

Inny przykład przyjaznej kryptowalutom postawy Portugalii pochodzi z jej zachodniej wyspy Madery. Jej przewodniczący samorządu regionalnego - Miguel Albuquerque - ujawnił w zeszłym tygodniu, że region zamierza przyjąć bitcoina jako prawny środek płatniczy. Dodał, że mieszkańcy nie będą musieli płacić podatków od zysków kapitałowych przy obrocie podstawową kryptowalutą.

Wierzę w przyszłość i wierzę w bitcoina. Nasz rząd będzie kontynuował prace nad stworzeniem fantastycznego środowiska dla bitcoina na Maderze.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram