Bison Bank jest pierwszą instytucją finansową w Portugalii, która otrzymała licencję na kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 kwietnia 2022
ikona autora biały
portugalia kryptowaluty

Banco de Portugal (krajowa centralna instytucja bankowa) podobno zezwolił Bison Bank na rozpoczęcie oferowania klientom usług związanych z kryptowalutami. Aby to zrobić, bank stworzy spółkę zależną o nazwie Bison Digital Assets, która będzie prowadzić działalność w zakresie "przechowywania i wymiany aktywów wirtualnych".

Bison Bank na czele

Według lokalnych doniesień, Bison Bank stał się pierwszą organizacją finansową upoważnioną przez Bank Centralny do oferowania klientom możliwości handlu kryptowalutami. Firma wyjaśniła, że będzie oferować "nowy i szerszy zestaw produktów i usług", które odpowiadają rosnącemu zainteresowaniu klientów sektorem aktywów cyfrowych.

Bank utworzy spółkę Bison Digital Assets, która będzie działać jako giełda kryptowalut i depozytariusz.

Bank Bison, z siedzibą w Lizbonie, do 2018 roku nosił nazwę Banco de Investimento SA (Banif). Wówczas chińska korporacja Bison Capital Holding przejęła firmę i zmieniła jej nazwę na swoją.

Instytucja finansowa świadczy szeroki zakres usług z zakresu zarządzania majątkiem, depozytu i powiernictwa oraz bankowości inwestycyjnej dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych za pośrednictwem platformy, która działa jako pomost między rynkami europejskimi i azjatyckimi.

Portugalia: miejsce przyjazne kryptowalutom

W Portugalii transakcje kryptowalutowe są zwolnione z podatku VAT lub innych podatków, takich jak podatek dochodowy od osób fizycznych. Władze tego kraju postrzegają bitcoina i altcoiny jako formę płatności, a nie aktywa. W związku z tym ten iberyjski kraj stał się centrum kryptowalutowym dla cyfrowych nomadów.

W ostatnim czasie tysiące ukraińskich uchodźców, którzy opuścili swoją ojczyznę z powodu konfliktu zbrojnego z Rosją, przedostało się do Portugalii. Jakiś czas temu media opisywały historię Marii Yarotskiej z Ukrainy, która jechała przez sześć dni i wraz z rodziną przemierzyła całą Europę, aby znaleźć schronienie w tym przyjaznym kryptowalutom państwie. Yarotska wyjaśniła:

Mam tu wielu kolegów. Pomogą mi zalegalizować moje dokumenty, żebym mogła zostać.

Inny przykład przyjaznej kryptowalutom postawy Portugalii pochodzi z jej zachodniej wyspy Madery. Jej przewodniczący samorządu regionalnego - Miguel Albuquerque - ujawnił w zeszłym tygodniu, że region zamierza przyjąć bitcoina jako prawny środek płatniczy. Dodał, że mieszkańcy nie będą musieli płacić podatków od zysków kapitałowych przy obrocie podstawową kryptowalutą.

Wierzę w przyszłość i wierzę w bitcoina. Nasz rząd będzie kontynuował prace nad stworzeniem fantastycznego środowiska dla bitcoina na Maderze.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram