Bison Bank jest pierwszą instytucją finansową w Portugalii, która otrzymała licencję na kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 kwietnia 2022
ikona autora biały
portugalia kryptowaluty

Banco de Portugal (krajowa centralna instytucja bankowa) podobno zezwolił Bison Bank na rozpoczęcie oferowania klientom usług związanych z kryptowalutami. Aby to zrobić, bank stworzy spółkę zależną o nazwie Bison Digital Assets, która będzie prowadzić działalność w zakresie "przechowywania i wymiany aktywów wirtualnych".

Bison Bank na czele

Według lokalnych doniesień, Bison Bank stał się pierwszą organizacją finansową upoważnioną przez Bank Centralny do oferowania klientom możliwości handlu kryptowalutami. Firma wyjaśniła, że będzie oferować "nowy i szerszy zestaw produktów i usług", które odpowiadają rosnącemu zainteresowaniu klientów sektorem aktywów cyfrowych.

Bank utworzy spółkę Bison Digital Assets, która będzie działać jako giełda kryptowalut i depozytariusz.

Bank Bison, z siedzibą w Lizbonie, do 2018 roku nosił nazwę Banco de Investimento SA (Banif). Wówczas chińska korporacja Bison Capital Holding przejęła firmę i zmieniła jej nazwę na swoją.

Instytucja finansowa świadczy szeroki zakres usług z zakresu zarządzania majątkiem, depozytu i powiernictwa oraz bankowości inwestycyjnej dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych za pośrednictwem platformy, która działa jako pomost między rynkami europejskimi i azjatyckimi.

Portugalia: miejsce przyjazne kryptowalutom

W Portugalii transakcje kryptowalutowe są zwolnione z podatku VAT lub innych podatków, takich jak podatek dochodowy od osób fizycznych. Władze tego kraju postrzegają bitcoina i altcoiny jako formę płatności, a nie aktywa. W związku z tym ten iberyjski kraj stał się centrum kryptowalutowym dla cyfrowych nomadów.

W ostatnim czasie tysiące ukraińskich uchodźców, którzy opuścili swoją ojczyznę z powodu konfliktu zbrojnego z Rosją, przedostało się do Portugalii. Jakiś czas temu media opisywały historię Marii Yarotskiej z Ukrainy, która jechała przez sześć dni i wraz z rodziną przemierzyła całą Europę, aby znaleźć schronienie w tym przyjaznym kryptowalutom państwie. Yarotska wyjaśniła:

Mam tu wielu kolegów. Pomogą mi zalegalizować moje dokumenty, żebym mogła zostać.

Inny przykład przyjaznej kryptowalutom postawy Portugalii pochodzi z jej zachodniej wyspy Madery. Jej przewodniczący samorządu regionalnego - Miguel Albuquerque - ujawnił w zeszłym tygodniu, że region zamierza przyjąć bitcoina jako prawny środek płatniczy. Dodał, że mieszkańcy nie będą musieli płacić podatków od zysków kapitałowych przy obrocie podstawową kryptowalutą.

Wierzę w przyszłość i wierzę w bitcoina. Nasz rząd będzie kontynuował prace nad stworzeniem fantastycznego środowiska dla bitcoina na Maderze.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram