Binance wycofuje handel LUNA na rynkach spot, margin i futures

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
terra luna krach

Siła rynku niedźwiedzia uderzyła w niektóre projekty bardziej niż w inne. Jednak żadna moneta nie ucierpiała bardziej niż LUNA, token zarządzania ekosystemem Terra. Token ten spadł tak bardzo i tak szybko, że Binance - największa na świecie giełda kryptowalut - postanowiła zablokować możliwość handlu.

W dniu 12 maja Binance ogłosiła zawieszenie kontraktów perpetual na parze LUNA/USDT. Wpierw obniżyła jednak dozwoloną dźwignię do 8x.

Posunięcie to nastąpiło po serii wydarzeń, które spowodowały gwałtowny spadek ceny LUNA o ponad 99%. Tym samym inwestorzy w społeczności kryptowalutowej ponieśli miliardowe straty.

To jednak nie wystarczyło. LUNA nadal spadała, nie wykazując żadnych oznak zatrzymania. Zaledwie kilka godzin po poprzednim ogłoszeniu, Binance ogłosił, że usunie cross i izolowane pary margin, pary spot, kontrakty BUSD margined perpetual na LUNA, w zasadzie żegnając się z tak bardzo promowaną kryptowalutą.

Ten ruch nie jest spontaniczny. Dzień wcześniej, 11 maja, Binance zmniejszył maksymalną dźwignię na kontraktach terminowych LUNA do 8x po tym, jak zaobserwował masową falę likwidacji z powodu nadmiernie zadłużonych pozycji. Jednak każdy, kto próbował uratować długą pozycję z dźwignią w tym dniu, straciłby ją. Token LUNA jest obecnie notowany bowiem po mniej niż 0,0005 USD.

Wczoraj dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ostrzegł za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze, że należy respektować rynek podczas handlu. Jest to bowiem "nowy rynek" z nowymi stablecoinami. Dodał też, że rynki "kiedy są gorące, są wściekłe. [Ale] kiedy spadają, może to być błędne koło". Ta wiadomość była związana z tym, co działo się z UST.

Załamanie się cen LUNA i wyeliminowanie z biznesu wielu osób

11 maja cena LUNA spadła z 40 dolarów do mniej niż 1 dolara. W społeczności Reddit pojawili się nawet ludzie, którzy wspominali o samobójstwie, a inni mówili o utracie oszczędności i kredytów hipotecznych z powodu krachu.

W ciągu niespełna tygodnia każdy, kto zainwestował w projekt Terry 100 000 dolarów, posiadał już zaledwie 500 dolarów. I to nie licząc tych, którzy zamrozili swoje pieniądze w "bezpiecznym" stablecoinie UST. Mimo że UST został zaprojektowany z myślą o powiązaniu z dolarem, token spadł z 1 USD do 0,2 USD. Jest to katastrofa dla każdego inwestora, zarówno konserwatywnego, jak i agresywnego.

Na razie zespół stojący za Terra (LUNA) ogłosił, że pracuje nad konkretnymi działaniami, które mają przywrócić projekt do życia. Jednak póki podjęte działania wydają się nie mieć wpływu na szersze nastroje rynkowe.

Zespół stojący za Terra rozważa obecnie wszystkie propozycje mające na celu wskrzeszenie LUNA i UST - nawet takie, które wcześniej byłyby nie do pomyślenia, jak zmiana algorytmu tokena. Wczoraj zespół programistów Terra ogłosił, że zatrzymał blockchain, aby "uniknąć ataków na zarządzanie po silnej inflacji $LUNA". Dziś jednak wznowił jego działanie.

Dlatego też, mimo że założyciel Terra, Do Kwon, powiedział 11 maja, że pracuje nad przywróceniem projektu, inne giełdy mogą pójść w ślady Binance i ostatecznie wycofać handel LUNA/USDT do odwołania.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram