Binance usuwa token HNT. Jego twórca uważa, że bez powodu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 października 2022
ikona autora biały
helium hnt

Giełda Binance ostatnio usunęła pary handlowe z tokenem HNT. Scott Siegel, dyrektor operacyjny Helium Foundation, która stoi za rozwojem projektu uważa jednak, że platforma nie miała ku temu żadnych powodów.

Rzeczniczka Binance Jessica Jung powiedziała dla Forbes, że wszystkie notowane aktywa są okresowo sprawdzane pod kątem zgodności z przepisami.

Kiedy moneta lub token nie spełnia już tego wysokiego standardu lub nastąpiła zmiana w branży, dokonujemy bardziej szczegółowego przeglądu i ewentualnie wycofujemy je z listingu, aby chronić naszych użytkowników.

Siegel odpowiedział, zauważając, że "Binance nie ma powodu, aby usunąć pary z HNT".

Integralność HNT nie uległa zmianie, nadal spełnia wszystkie wymagania stawiane przez giełdę. Istnieją dziesiątki innych platform, które nadal wspierają token. Mamy nadzieję, że Binance zmieni kurs i wkrótce znowu wylistuje pary.

Dlaczego Binance usunęło HNT?

Według Carol Van Cleef z firmy prawniczej Bradley, giełdy często wycofują aktywa z obrotu, gdy regulatorzy rozpoczynają dochodzenia przeciwko projektom. Binance ogłosił, że oprócz HNT zaprzestanie też handlu parą spot OOKI/BNB. We wrześniu amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła pozew przeciwko Ooki DAO, która wykorzystuje token do zarządzania.

Nie wiadomo czy instytucje nadzorcze, w tym CFTC lub SEC podjęły jakiekolwiek działania w sprawie Helium. W społeczności pojawiło się jednak kilka teorii wyjaśniających ruch Binance.

Niektórzy przypomnieli sobie wrześniowy incydent, w którym giełda omyłkowo przypisała użytkownikom 4,8 mln HNT o wartości około 19 mln dolarów zamiast tańszej monety projektu - MOBILE.

Inni komentatorzy zwrócili uwagę na niedawną zmianę polityki platformy dotyczącą niektórych stablecoinów. Giełda usuwa pary HNT z BUSD i USDT.

Forbes zauważył, że wycofanie HNT z Binance następuje po śledztwie dotyczącym założycieli projektu otrzymujących "miliony dolarów w nieuzasadnionych płatnościach" po uruchomieniu tokena.

Choć Helium pozyskało 250 mln dolarów od Andreessen Horowitz, Tiger Global i innych inwestorów, to przychody sieci za rok 2021 wyniosły zaledwie 92 tys. dolarów. Użytkownicy mieli mieć możliwość zarabiania jako operatorzy węzłów, kupując sprzęt od firmy za 500 dolarów. Jeden z właścicieli urządzenia powiedział publikacji, że przychód wynosił kilka dolarów miesięcznie i po opłaceniu kosztów prądu przyniósł jedynie stratę.

Helium znalazło się też wcześniej w centrum skandalu. Sieć twierdziła, że deweloper oprogramowania Salesforce i producent elektrycznych skuterów Lime są jego klientami. Obie firmy zaprzeczyły jednak jakimkolwiek powiązaniom.

Przypomnijmy, że we wrześniu społeczność Helium wsparła migrację z własnego blockchaina do Solany.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram