Binance usuwa token HNT. Jego twórca uważa, że bez powodu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 października 2022
ikona autora biały
helium hnt

Giełda Binance ostatnio usunęła pary handlowe z tokenem HNT. Scott Siegel, dyrektor operacyjny Helium Foundation, która stoi za rozwojem projektu uważa jednak, że platforma nie miała ku temu żadnych powodów.

Rzeczniczka Binance Jessica Jung powiedziała dla Forbes, że wszystkie notowane aktywa są okresowo sprawdzane pod kątem zgodności z przepisami.

Kiedy moneta lub token nie spełnia już tego wysokiego standardu lub nastąpiła zmiana w branży, dokonujemy bardziej szczegółowego przeglądu i ewentualnie wycofujemy je z listingu, aby chronić naszych użytkowników.

Siegel odpowiedział, zauważając, że "Binance nie ma powodu, aby usunąć pary z HNT".

Integralność HNT nie uległa zmianie, nadal spełnia wszystkie wymagania stawiane przez giełdę. Istnieją dziesiątki innych platform, które nadal wspierają token. Mamy nadzieję, że Binance zmieni kurs i wkrótce znowu wylistuje pary.

Dlaczego Binance usunęło HNT?

Według Carol Van Cleef z firmy prawniczej Bradley, giełdy często wycofują aktywa z obrotu, gdy regulatorzy rozpoczynają dochodzenia przeciwko projektom. Binance ogłosił, że oprócz HNT zaprzestanie też handlu parą spot OOKI/BNB. We wrześniu amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła pozew przeciwko Ooki DAO, która wykorzystuje token do zarządzania.

Nie wiadomo czy instytucje nadzorcze, w tym CFTC lub SEC podjęły jakiekolwiek działania w sprawie Helium. W społeczności pojawiło się jednak kilka teorii wyjaśniających ruch Binance.

Niektórzy przypomnieli sobie wrześniowy incydent, w którym giełda omyłkowo przypisała użytkownikom 4,8 mln HNT o wartości około 19 mln dolarów zamiast tańszej monety projektu - MOBILE.

Inni komentatorzy zwrócili uwagę na niedawną zmianę polityki platformy dotyczącą niektórych stablecoinów. Giełda usuwa pary HNT z BUSD i USDT.

Forbes zauważył, że wycofanie HNT z Binance następuje po śledztwie dotyczącym założycieli projektu otrzymujących "miliony dolarów w nieuzasadnionych płatnościach" po uruchomieniu tokena.

Choć Helium pozyskało 250 mln dolarów od Andreessen Horowitz, Tiger Global i innych inwestorów, to przychody sieci za rok 2021 wyniosły zaledwie 92 tys. dolarów. Użytkownicy mieli mieć możliwość zarabiania jako operatorzy węzłów, kupując sprzęt od firmy za 500 dolarów. Jeden z właścicieli urządzenia powiedział publikacji, że przychód wynosił kilka dolarów miesięcznie i po opłaceniu kosztów prądu przyniósł jedynie stratę.

Helium znalazło się też wcześniej w centrum skandalu. Sieć twierdziła, że deweloper oprogramowania Salesforce i producent elektrycznych skuterów Lime są jego klientami. Obie firmy zaprzeczyły jednak jakimkolwiek powiązaniom.

Przypomnijmy, że we wrześniu społeczność Helium wsparła migrację z własnego blockchaina do Solany.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram