Binance usuwa token HNT. Jego twórca uważa, że bez powodu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 października 2022
ikona autora biały
helium hnt

Giełda Binance ostatnio usunęła pary handlowe z tokenem HNT. Scott Siegel, dyrektor operacyjny Helium Foundation, która stoi za rozwojem projektu uważa jednak, że platforma nie miała ku temu żadnych powodów.

Rzeczniczka Binance Jessica Jung powiedziała dla Forbes, że wszystkie notowane aktywa są okresowo sprawdzane pod kątem zgodności z przepisami.

Kiedy moneta lub token nie spełnia już tego wysokiego standardu lub nastąpiła zmiana w branży, dokonujemy bardziej szczegółowego przeglądu i ewentualnie wycofujemy je z listingu, aby chronić naszych użytkowników.

Siegel odpowiedział, zauważając, że "Binance nie ma powodu, aby usunąć pary z HNT".

Integralność HNT nie uległa zmianie, nadal spełnia wszystkie wymagania stawiane przez giełdę. Istnieją dziesiątki innych platform, które nadal wspierają token. Mamy nadzieję, że Binance zmieni kurs i wkrótce znowu wylistuje pary.

Dlaczego Binance usunęło HNT?

Według Carol Van Cleef z firmy prawniczej Bradley, giełdy często wycofują aktywa z obrotu, gdy regulatorzy rozpoczynają dochodzenia przeciwko projektom. Binance ogłosił, że oprócz HNT zaprzestanie też handlu parą spot OOKI/BNB. We wrześniu amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła pozew przeciwko Ooki DAO, która wykorzystuje token do zarządzania.

Nie wiadomo czy instytucje nadzorcze, w tym CFTC lub SEC podjęły jakiekolwiek działania w sprawie Helium. W społeczności pojawiło się jednak kilka teorii wyjaśniających ruch Binance.

Niektórzy przypomnieli sobie wrześniowy incydent, w którym giełda omyłkowo przypisała użytkownikom 4,8 mln HNT o wartości około 19 mln dolarów zamiast tańszej monety projektu - MOBILE.

Inni komentatorzy zwrócili uwagę na niedawną zmianę polityki platformy dotyczącą niektórych stablecoinów. Giełda usuwa pary HNT z BUSD i USDT.

Forbes zauważył, że wycofanie HNT z Binance następuje po śledztwie dotyczącym założycieli projektu otrzymujących "miliony dolarów w nieuzasadnionych płatnościach" po uruchomieniu tokena.

Choć Helium pozyskało 250 mln dolarów od Andreessen Horowitz, Tiger Global i innych inwestorów, to przychody sieci za rok 2021 wyniosły zaledwie 92 tys. dolarów. Użytkownicy mieli mieć możliwość zarabiania jako operatorzy węzłów, kupując sprzęt od firmy za 500 dolarów. Jeden z właścicieli urządzenia powiedział publikacji, że przychód wynosił kilka dolarów miesięcznie i po opłaceniu kosztów prądu przyniósł jedynie stratę.

Helium znalazło się też wcześniej w centrum skandalu. Sieć twierdziła, że deweloper oprogramowania Salesforce i producent elektrycznych skuterów Lime są jego klientami. Obie firmy zaprzeczyły jednak jakimkolwiek powiązaniom.

Przypomnijmy, że we wrześniu społeczność Helium wsparła migrację z własnego blockchaina do Solany.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram