Binance usuwa token HNT. Jego twórca uważa, że bez powodu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 października 2022
ikona autora biały
helium hnt

Giełda Binance ostatnio usunęła pary handlowe z tokenem HNT. Scott Siegel, dyrektor operacyjny Helium Foundation, która stoi za rozwojem projektu uważa jednak, że platforma nie miała ku temu żadnych powodów.

Rzeczniczka Binance Jessica Jung powiedziała dla Forbes, że wszystkie notowane aktywa są okresowo sprawdzane pod kątem zgodności z przepisami.

Kiedy moneta lub token nie spełnia już tego wysokiego standardu lub nastąpiła zmiana w branży, dokonujemy bardziej szczegółowego przeglądu i ewentualnie wycofujemy je z listingu, aby chronić naszych użytkowników.

Siegel odpowiedział, zauważając, że "Binance nie ma powodu, aby usunąć pary z HNT".

Integralność HNT nie uległa zmianie, nadal spełnia wszystkie wymagania stawiane przez giełdę. Istnieją dziesiątki innych platform, które nadal wspierają token. Mamy nadzieję, że Binance zmieni kurs i wkrótce znowu wylistuje pary.

Dlaczego Binance usunęło HNT?

Według Carol Van Cleef z firmy prawniczej Bradley, giełdy często wycofują aktywa z obrotu, gdy regulatorzy rozpoczynają dochodzenia przeciwko projektom. Binance ogłosił, że oprócz HNT zaprzestanie też handlu parą spot OOKI/BNB. We wrześniu amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła pozew przeciwko Ooki DAO, która wykorzystuje token do zarządzania.

Nie wiadomo czy instytucje nadzorcze, w tym CFTC lub SEC podjęły jakiekolwiek działania w sprawie Helium. W społeczności pojawiło się jednak kilka teorii wyjaśniających ruch Binance.

Niektórzy przypomnieli sobie wrześniowy incydent, w którym giełda omyłkowo przypisała użytkownikom 4,8 mln HNT o wartości około 19 mln dolarów zamiast tańszej monety projektu - MOBILE.

Inni komentatorzy zwrócili uwagę na niedawną zmianę polityki platformy dotyczącą niektórych stablecoinów. Giełda usuwa pary HNT z BUSD i USDT.

Forbes zauważył, że wycofanie HNT z Binance następuje po śledztwie dotyczącym założycieli projektu otrzymujących "miliony dolarów w nieuzasadnionych płatnościach" po uruchomieniu tokena.

Choć Helium pozyskało 250 mln dolarów od Andreessen Horowitz, Tiger Global i innych inwestorów, to przychody sieci za rok 2021 wyniosły zaledwie 92 tys. dolarów. Użytkownicy mieli mieć możliwość zarabiania jako operatorzy węzłów, kupując sprzęt od firmy za 500 dolarów. Jeden z właścicieli urządzenia powiedział publikacji, że przychód wynosił kilka dolarów miesięcznie i po opłaceniu kosztów prądu przyniósł jedynie stratę.

Helium znalazło się też wcześniej w centrum skandalu. Sieć twierdziła, że deweloper oprogramowania Salesforce i producent elektrycznych skuterów Lime są jego klientami. Obie firmy zaprzeczyły jednak jakimkolwiek powiązaniom.

Przypomnijmy, że we wrześniu społeczność Helium wsparła migrację z własnego blockchaina do Solany.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram