Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2022
ikona autora biały
binance simple earn

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak więc, zaczynajmy!

Co to jest Binance Simple Earn?

Jak już wspomnieliśmy, Binance Simple Earn to produkt, który powstał z połączenia Binance Savings i Staking. Pozwala on użytkownikom na zarabianie odsetek od posiadanych kryptowalut poprzez ich deponowanie. Inwestor może zdeponować swoje aktywa w sposób elastyczny (z możliwością wypłaty w w każdej chwili) lub z okresem blokady (wypłata jest możliwa, jednak wówczas użytkownik traci zarobione odsetki).

Elastyczny depozyt pozwala na utrzymanie płynności w razie potrzeby, niemniej jednak oferuje mniejsze oprocentowanie niż depozyt z blokadą. Tak więc, wybór odpowiedniego produktu jest zależny od potrzeb inwestora.

Przed 22 września Binance oferowała podobne możliwości za pomocą Elastycznych i Stałych Oszczędności oraz stakingu. Dlaczego więc postanowiła połączyć te produkty? Ponieważ stara się uprościć cały proces, a tym samym poprawić doświadczenie użytkownika. Od teraz wszystko znajduje się na jednej stronie. Podobnie w przypadku dystrybucji nagród. Obecnie pochodzą one z jednego źródła.

Jeżeli wcześniej subskrybowałeś jeden z produktów oszczędności, nie masz się o co martwić. Po prostu automatycznie zostaną one przeniesione do Binance Simple Earn i z tego też poziomu będziesz mógł nimi zarządzać.

Jak obliczane są nagrody w Binance Simple Earn?

Nagrody w przypadku Binance Simple Earn obliczane są według prostego wzrostu, a mianowicie:

Nagrody = Twoje zdeponowane aktywa*APR/365

Wynik tego obliczenia zaokrąglany jest w dół do 8 miejsc po przecinku.

Warto tutaj zaznaczyć, że roczny zwrot z inwestycji jest zmienny - zarówno w przypadku produktów elastycznych jak i zablokowanych. Oznacza to, że to co widzisz na początku podczas subskrypcji nie musi odpowiadać faktycznej kwocie nagród, które otrzymasz na swoje konto.

Warto również zwrócić uwagę, że pierwsze nagrody od momentu zapisania się do subskrypcji otrzymasz dopiero po północy następnego dnia. W dniu rozpoczęcia subskrypcji nic nie zarobisz. Następnie nagrody są obliczane i przekazywane do Twojego portfela Spot codziennie między 00:00 a 08:00 UTC.

Trzeba także pamiętać, że Binance Simple Earn obarczony jest limitami. Dlaczego? Po pierwsze chodzi o uczciwy podział nagród pomiędzy wszystkich użytkowników. Po drugie Binance dba o zrównoważony rozwój swoich produktów.

Uwaga: Simple Earn może dostosować limity subskrypcji według własnego uznania.

W tym artykule przeczytasz na temat: Binance opinie o giełdzie

Jak zarabiać na Binance Simple Earn?

Aby zarabiać na Binance Simple Earn, najpierw potrzebujesz konta na Binance. Możesz je założyć tutaj. Postępuj według wyświetlanych instrukcji, a na końcu przejdź weryfikację. Jeżeli uda Ci się zarejestrować pomyślnie, zaloguj się, najedź kursorem myszy na Zarobki i kliknij Simple Earn. Ewentualnie kliknij tutaj. Zostaniesz od razu przeniesiony we właściwe miejsce.

binance simple earn

Teraz zobaczysz okno jak na poniższym obrazku:

binance simple earn

Aby zasubskrybować dany produkt, wybierz ten który Cię interesuje oraz czas trwania blokady (lub opcję elastyczną). Następnie kliknij Subskrybuj.

binance simple earn

W tym miejscu wyświetlą Ci się wszystkie detale dot. subskcypcji. Możesz też wybrać opcję automatycznego odnowienia. Wówczas po upływie terminu subskrypcji odnowi się ona automatycznie. Jeżeli wszystko się zgadza, zaznacz pole dot. akceptacji warunków świadczenia usług, a następnie kliknij Zatwierdź.

To tyle! Gratulujemy! Właśnie wziąłeś udział w pierwszej subskrypcji Binance Simple Earn! Od teraz będziesz otrzymywał nagrody na konto spot codziennie!

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. […]

Jak wypłacić Ethereum ze stakingu?

Na skutek aktywacji aktualizacji Shapella w sieci głównej Ethereum, użytkownicy otrzymali możliwość wycofania kryptowaluty ze stakingu. Ale jak to konkretnie zrobić? Czym jest staking Ethereum? Staking to sposób generowania pasywnego dochodu z monet w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) i jego warianty. Staking w prostym języku to udział w potwierdzaniu transakcji i produkcji nowych […]

Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny! Staking […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram