Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2022
ikona autora biały
binance simple earn

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak więc, zaczynajmy!

Co to jest Binance Simple Earn?

Jak już wspomnieliśmy, Binance Simple Earn to produkt, który powstał z połączenia Binance Savings i Staking. Pozwala on użytkownikom na zarabianie odsetek od posiadanych kryptowalut poprzez ich deponowanie. Inwestor może zdeponować swoje aktywa w sposób elastyczny (z możliwością wypłaty w w każdej chwili) lub z okresem blokady (wypłata jest możliwa, jednak wówczas użytkownik traci zarobione odsetki).

Elastyczny depozyt pozwala na utrzymanie płynności w razie potrzeby, niemniej jednak oferuje mniejsze oprocentowanie niż depozyt z blokadą. Tak więc, wybór odpowiedniego produktu jest zależny od potrzeb inwestora.

Przed 22 września Binance oferowała podobne możliwości za pomocą Elastycznych i Stałych Oszczędności oraz stakingu. Dlaczego więc postanowiła połączyć te produkty? Ponieważ stara się uprościć cały proces, a tym samym poprawić doświadczenie użytkownika. Od teraz wszystko znajduje się na jednej stronie. Podobnie w przypadku dystrybucji nagród. Obecnie pochodzą one z jednego źródła.

Jeżeli wcześniej subskrybowałeś jeden z produktów oszczędności, nie masz się o co martwić. Po prostu automatycznie zostaną one przeniesione do Binance Simple Earn i z tego też poziomu będziesz mógł nimi zarządzać.

Jak obliczane są nagrody w Binance Simple Earn?

Nagrody w przypadku Binance Simple Earn obliczane są według prostego wzrostu, a mianowicie:

Nagrody = Twoje zdeponowane aktywa*APR/365

Wynik tego obliczenia zaokrąglany jest w dół do 8 miejsc po przecinku.

Warto tutaj zaznaczyć, że roczny zwrot z inwestycji jest zmienny - zarówno w przypadku produktów elastycznych jak i zablokowanych. Oznacza to, że to co widzisz na początku podczas subskrypcji nie musi odpowiadać faktycznej kwocie nagród, które otrzymasz na swoje konto.

Warto również zwrócić uwagę, że pierwsze nagrody od momentu zapisania się do subskrypcji otrzymasz dopiero po północy następnego dnia. W dniu rozpoczęcia subskrypcji nic nie zarobisz. Następnie nagrody są obliczane i przekazywane do Twojego portfela Spot codziennie między 00:00 a 08:00 UTC.

Trzeba także pamiętać, że Binance Simple Earn obarczony jest limitami. Dlaczego? Po pierwsze chodzi o uczciwy podział nagród pomiędzy wszystkich użytkowników. Po drugie Binance dba o zrównoważony rozwój swoich produktów.

Uwaga: Simple Earn może dostosować limity subskrypcji według własnego uznania.

W tym artykule przeczytasz na temat: Binance opinie o giełdzie

Jak zarabiać na Binance Simple Earn?

Aby zarabiać na Binance Simple Earn, najpierw potrzebujesz konta na Binance. Możesz je założyć tutaj. Postępuj według wyświetlanych instrukcji, a na końcu przejdź weryfikację. Jeżeli uda Ci się zarejestrować pomyślnie, zaloguj się, najedź kursorem myszy na Zarobki i kliknij Simple Earn. Ewentualnie kliknij tutaj. Zostaniesz od razu przeniesiony we właściwe miejsce.

binance simple earn

Teraz zobaczysz okno jak na poniższym obrazku:

binance simple earn

Aby zasubskrybować dany produkt, wybierz ten który Cię interesuje oraz czas trwania blokady (lub opcję elastyczną). Następnie kliknij Subskrybuj.

binance simple earn

W tym miejscu wyświetlą Ci się wszystkie detale dot. subskcypcji. Możesz też wybrać opcję automatycznego odnowienia. Wówczas po upływie terminu subskrypcji odnowi się ona automatycznie. Jeżeli wszystko się zgadza, zaznacz pole dot. akceptacji warunków świadczenia usług, a następnie kliknij Zatwierdź.

To tyle! Gratulujemy! Właśnie wziąłeś udział w pierwszej subskrypcji Binance Simple Earn! Od teraz będziesz otrzymywał nagrody na konto spot codziennie!

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram