Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2022
ikona autora biały
binance simple earn

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak więc, zaczynajmy!

Co to jest Binance Simple Earn?

Jak już wspomnieliśmy, Binance Simple Earn to produkt, który powstał z połączenia Binance Savings i Staking. Pozwala on użytkownikom na zarabianie odsetek od posiadanych kryptowalut poprzez ich deponowanie. Inwestor może zdeponować swoje aktywa w sposób elastyczny (z możliwością wypłaty w w każdej chwili) lub z okresem blokady (wypłata jest możliwa, jednak wówczas użytkownik traci zarobione odsetki).

Elastyczny depozyt pozwala na utrzymanie płynności w razie potrzeby, niemniej jednak oferuje mniejsze oprocentowanie niż depozyt z blokadą. Tak więc, wybór odpowiedniego produktu jest zależny od potrzeb inwestora.

Przed 22 września Binance oferowała podobne możliwości za pomocą Elastycznych i Stałych Oszczędności oraz stakingu. Dlaczego więc postanowiła połączyć te produkty? Ponieważ stara się uprościć cały proces, a tym samym poprawić doświadczenie użytkownika. Od teraz wszystko znajduje się na jednej stronie. Podobnie w przypadku dystrybucji nagród. Obecnie pochodzą one z jednego źródła.

Jeżeli wcześniej subskrybowałeś jeden z produktów oszczędności, nie masz się o co martwić. Po prostu automatycznie zostaną one przeniesione do Binance Simple Earn i z tego też poziomu będziesz mógł nimi zarządzać.

Jak obliczane są nagrody w Binance Simple Earn?

Nagrody w przypadku Binance Simple Earn obliczane są według prostego wzrostu, a mianowicie:

Nagrody = Twoje zdeponowane aktywa*APR/365

Wynik tego obliczenia zaokrąglany jest w dół do 8 miejsc po przecinku.

Warto tutaj zaznaczyć, że roczny zwrot z inwestycji jest zmienny - zarówno w przypadku produktów elastycznych jak i zablokowanych. Oznacza to, że to co widzisz na początku podczas subskrypcji nie musi odpowiadać faktycznej kwocie nagród, które otrzymasz na swoje konto.

Warto również zwrócić uwagę, że pierwsze nagrody od momentu zapisania się do subskrypcji otrzymasz dopiero po północy następnego dnia. W dniu rozpoczęcia subskrypcji nic nie zarobisz. Następnie nagrody są obliczane i przekazywane do Twojego portfela Spot codziennie między 00:00 a 08:00 UTC.

Trzeba także pamiętać, że Binance Simple Earn obarczony jest limitami. Dlaczego? Po pierwsze chodzi o uczciwy podział nagród pomiędzy wszystkich użytkowników. Po drugie Binance dba o zrównoważony rozwój swoich produktów.

Uwaga: Simple Earn może dostosować limity subskrypcji według własnego uznania.

Jak zarabiać na Binance Simple Earn?

Aby zarabiać na Binance Simple Earn, najpierw potrzebujesz konta na Binance. Możesz je założyć tutaj. Postępuj według wyświetlanych instrukcji, a na końcu przejdź weryfikację. Jeżeli uda Ci się zarejestrować pomyślnie, zaloguj się, najedź kursorem myszy na Zarobki i kliknij Simple Earn. Ewentualnie kliknij tutaj. Zostaniesz od razu przeniesiony we właściwe miejsce.

binance simple earn

Teraz zobaczysz okno jak na poniższym obrazku:

binance simple earn

Aby zasubskrybować dany produkt, wybierz ten który Cię interesuje oraz czas trwania blokady (lub opcję elastyczną). Następnie kliknij Subskrybuj.

binance simple earn

W tym miejscu wyświetlą Ci się wszystkie detale dot. subskcypcji. Możesz też wybrać opcję automatycznego odnowienia. Wówczas po upływie terminu subskrypcji odnowi się ona automatycznie. Jeżeli wszystko się zgadza, zaznacz pole dot. akceptacji warunków świadczenia usług, a następnie kliknij Zatwierdź.

To tyle! Gratulujemy! Właśnie wziąłeś udział w pierwszej subskrypcji Binance Simple Earn! Od teraz będziesz otrzymywał nagrody na konto spot codziennie!

Podobne tematy

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Co to jest automatyczny animator rynku (AMM)?

Automated Market Maker (AMM) to algorytm oprogramowania do kontrolowania płynności i wyceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Systemy AMM są szeroko stosowane w DeFi, szczególnie w zdecentralizowanych giełdach (DEX), takich jak w tym Uniswap, Balancer, Bancor i Curve. Aby stworzyć zdecentralizowane rynki, AMM wykorzystuje płynność w kryptowalutowych publicznych pulach wielu tokenów zablokowanych w specjalnych inteligentnych kontraktach. […]

Co to są BTokeny i jak je pożyczać na Binance?

Binance to nie tylko giełda kryptowalut. To cały ekosystem, na który składa się wiele różnych produktów. Jednym z nich jest BNB Chain, czyli blockchain Binance. Na jego potrzeby giełda ta zaczęła "opakowywać" swoje tokeny. Tak jak np. na Ethereum możemy przechowywać Bitcoina w formie WBTC, tak w przypadku BNB Chain również możemy posiadać tzw. BTokeny. […]

Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak […]

Co to jest Binance Swap Farming i jak z niego korzystać?

Jeżeli korzystasz z giełdy Binance z całą pewnością wiesz, że nie jest to jedynie klasyczna giełda. Jest to cały ekosystem złożony z wielu różnych ciekawych produktów. Jednym z nich jest Binance Swap Farming i to na nim skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy czym on dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz ryzyko oraz […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram