Binance P2P kończy 3 lata! Dlaczego warto używać tej platformy?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 października 2022
ikona autora biały
BINANCE P2P

Zanim scentralizowane giełdy kryptowalut i ich zdecentralizowane odpowiedniki stały się najpopularniejszymi miejscami do handlu cyfrowymi aktywami, jedynym dostępnym sposobem był handel peer-to-peer. Nie oznacza to jednak, że czasy P2P kompletnie minęły. Dokonywanie transakcji w ten sposób wciąż niesie za sobą spore korzyści, tak więc giełdy wciąż udostępniają taką opcję.

Przykładem może być chociażby Binance, która w 2019 roku - już 3 lata temu - uruchomiła własną platformę Binance P2P. Pozwala ona użytkownikom wymieniać kryptowaluty między sobą przy użyciu 700 różnych metod płatności i ponad 100 walut fiat. Co więcej, transakcje są w 100% bezpieczne dzięki funkcji escrow, która chroni zarówno kupującego, jak i sprzedającego przed potencjalnymi oszustwami - i to wszystko bez żadnych opłat!


Co jest takiego świetnego w Binance P2P?

Mówiąc z osobistego doświadczenia, Binance P2P jest naprawdę dobrą usługą. Użytkownicy przechodzą solidną weryfikację, co eliminuje ryzyko oszustw. Interfejs jest prosty i intuicyjny, jednak oferuje masę funkcji. Liczba metod płatności i obsługiwanych walut fiat jest tak ogromna, że Binance P2P właściwie nie ma sobie równych pod tym względem.

W kolejnych sekcjach szczegółowo wyjaśnimy dlaczego nasza redakcja używa platformy Binance P2P już od 3 lat - czyli właściwie od momentu jej uruchomienia.

Dostęp do ponad 700 metod płatności

Binance P2P jest zbawieniem dla osób, które mieszkają w krajach wrogo nastawionych do kryptowalut. Platforma obsługuje bowiem dziesiątki różnych walut fiat i rozwiązań płatniczych stron trzecich. W przypadku Polski możemy kupić Bitcoina np. za pomocą BLIK lub Revolut, ale nie tylko. Transakcje zrealizujesz też przy pomocy tradycyjnego przelewu bankowego, Western Union itd.

Sprzedawcy i kupujący podają w swoim ogłoszeniu P2P metody płatności, których chcą używać. Podają też konkretną cenę i inne parametry.

Pamiętaj, że Binance P2P to platforma, na której użytkownicy zamieszczają swoje oferty sprzedaży i kupna - sposób płatności jest uzgadniany między dwiema stronami, praktycznie bez udziału Binance.

Binance trzyma środki w tzw. escrow

Prawdopodobnie najważniejszą cechą każdej platformy P2P jest sposób, w jaki obsługiwany jest proces kupna i sprzedaży. Zawsze, gdy w grę wchodzą pieniądze, niektórzy będą próbowali bowiem oszukać system i wykorzystywać go na swoją korzyść.

Mogę szczerze powiedzieć, że Binance P2P jest jedną z najlepszych tego typu platform jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Dopóki zarówno sprzedający, jak i kupujący nie zrealizują swojej części transakcji, Binance nie uwolni środków z escrow. Co więcej, jeśli mimo wszystko coś pójdzie nie tak, zespół Binance z całą pewnością szybko rozwiąże problem.

Wskazówka: Aby zachować 100% bezpieczeństwo, zawieraj transakcje jedynie z zweryfikowanymi kontrahentami. Możesz też użyć filtra, który wyświetla tylko ogłoszenia od tak zwanych Pro Merchantów.

Imponujący rozwój platformy

Kiedy Binance P2P wystartowała, zdarzało się, że znalezienie kontrahenta akceptującego określoną metodę płatności było dość trudne. Powodował to fakt, że giełda nie miała jeszcze tak dużo użytkowników i tak wysokiej płynności.

Teraz, 3 lata później, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Bez problemu powinieneś znaleźć oferty dla wszystkich obsługiwanych kryptowalut, czyli BTC, BNB, ETH, USDT, BUSD i DAI. Co więcej, transakcje przeprowadzisz bezpośrednio w polskich złotówkach, niemalże każdą dostępną metodą płatności. Na dzień dzisiejszy Binance P2P:

  • Posiada ponad 14 milionów użytkowników
  • Wspiera użytkowników z ponad 250 regionów i krajów świata
  • Akceptuje ponad 700 różnych metod płatności
  • Obsługuje ponad 100 lokalnych walut

Ekskluzywne promocje z okazji 3 urodzin Binance P2P

Z okazji ukończenia przez Binance P2P trzech lat, Binance prowadzi serię promocji. Łączna pula nagród to aż 33 000 BUSD. Okres promocyjny rozpoczął się 13 października i kończy 26 października. Oto, na co mogą liczyć użytkownicy Binance P2P:

13 000 BUSD w voucherach na tokeny oraz ekskluzywny Binance Swag

W czasie trwania promocji użytkownicy Binance P2P będą mieli szansę na wykonanie ciekawych misji. Za ich realizację otrzymają część z puli 13 000 BUSD. Dodatkowo, uprawnieni użytkownicy otrzymają ekskluzywne przedmioty Binance Swag.

10 000 BUSD w kartach podarunkowych dla nowych użytkowników Binance P2P

Ta promocja jest zarezerwowana tylko dla nowych użytkowników Binance P2P. Aby otrzymać udział w puli kart podarunkowych wartej 10 000 USD, użytkownicy muszą zarejestrować się, przejść weryfikację i przeprowadzić co najmniej jedną transakcję na rynku P2P wartą 50 dolarów.

100% rabat na opłaty maker i szansa na zdobycie do 200 BUSD cashbacku

Promocja Maker Fee Rebate jest skierowana do użytkowników, którzy zamieszczają ogłoszenia i handlują dowolną lokalną walutą na Binance P2P. Aby zakwalifikować się do tej promocji, należy spełnić kilka wymagań. Oto jak wyjaśnia to Binance:

  • Zakończ transakcje P2P z co najmniej pięcioma unikalnymi kontrahentami w okresie promocji.
  • Osiągnij ogólny wskaźnik realizacji zamówień na poziomie co najmniej 95% w okresie promocji.
  • Zgromadź całkowity wolumen transakcji o równowartości co najmniej 5000 USD (w tym kupna i sprzedaży) na Binance P2P w okresie promocji.
  • Najlepszych 50 uczestników otrzyma 100% rabatu na opłaty maker oraz do 200 BUSD w postaci bonu cashback.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących ekskluzywnych promocji Binance P2P, sprawdź oficjalny komunikat pod tym linkiem.


Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą Binance P2P?

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z Binance P2P, przygotowaliśmy szybki i prosty przewodnik, który wyjaśni Ci o co w tym wszystkim chodzi.

W tym artykule skupiamy się na urządzeniach mobilnych. Niemniej jednak proces jest praktycznie identyczny w przypadku korzystania z komputera. Jeśli jednak nadal nie możesz sobie poradzić w wersji desktop zajrzyj do naszego innego poradnika, który znajdziesz pod tym linkiem.

Ok. Skoro już wszystko wiesz, pora przejść do konkretów. Aby kupić lub sprzedać kryptowaluty na Binance P2P wykonaj poniższe kroki.

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeśli jeszcze takowego nie posiadasz, możesz je założyć tutaj. Następnie przejdź do zakładki handel w swojej aplikacji Binance i kliknij P2P na górze ekranu.

Krok 2: Na głównym pulpicie Binance P2P możesz wybierać wśród sprzedawców oferujących różne kryptowaluty. Możesz przełączać się między ofertami Kupna i Sprzedaży za pomocą jednego kliknięcia.

Krok 3: W każdym momencie na Binance P2P pojawiają się tysiące ogłoszeń, co sprawia, że trudno jest wybrać odpowiednie. Tu z pomocą przychodzą filtry - mogą one pomóc w sortowaniu ogłoszeń na podstawie różnych kryteriów, w tym metod płatności, regionu i innych. Aby skorzystać z filtra, po prostu kliknij na ikonę filtra po prawej stronie ekranu.

Krok 4: Kiedy już znajdziesz ofertę, która odpowiada Twoim preferencjom, kliknij na nią, a następnie wprowadź kwotę fiat, którą chciałbyś wydać. I odwrotnie, wpisz kwotę fiat, którą chciałbyś otrzymać sprzedając swoją kryptowalutę.

Krok 5: Dokładna procedura finalizacji procesu płatności zależy od metody, z której zdecydowałeś się skorzystać przy zakupie lub sprzedaży kryptowalut. Po złożeniu zlecenia P2P, kryptowaluta jest umieszczana w escrow przez Binance P2P. Następnie należy zapłacić sprzedawcy i kliknąć przycisk "Przekazano, powiadom sprzedającego" lub w przypadku sprzedaży "Orzymano płatność". Gdy sprzedawca potwierdzi, że pieniądze zostały wysłane, kryptowaluta, która znajdowała się w escrow, zostanie uwolniona. Jeśli sprzedajesz cyfrowe aktywo, to kontrahent musi powiadomić Cię o przelanych środkach.

Podsumowanie

Korzystanie z P2P na Binance jest łatwe, bezpieczne i szybkie. Podczas gdy usługa jest wręcz doskonała pod względem liczby obsługiwanych walut fiat i metod płatności, byłoby miło, gdyby dostępnych było więcej cyfrowych aktywów - ale to drobna uwaga, ponieważ Binance oferuje już w pełni rozwiniętą giełdę CEX, która oferuje setki różnych monet i tokenów.

Podobne tematy

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Co to jest automatyczny animator rynku (AMM)?

Automated Market Maker (AMM) to algorytm oprogramowania do kontrolowania płynności i wyceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Systemy AMM są szeroko stosowane w DeFi, szczególnie w zdecentralizowanych giełdach (DEX), takich jak w tym Uniswap, Balancer, Bancor i Curve. Aby stworzyć zdecentralizowane rynki, AMM wykorzystuje płynność w kryptowalutowych publicznych pulach wielu tokenów zablokowanych w specjalnych inteligentnych kontraktach. […]

Co to są BTokeny i jak je pożyczać na Binance?

Binance to nie tylko giełda kryptowalut. To cały ekosystem, na który składa się wiele różnych produktów. Jednym z nich jest BNB Chain, czyli blockchain Binance. Na jego potrzeby giełda ta zaczęła "opakowywać" swoje tokeny. Tak jak np. na Ethereum możemy przechowywać Bitcoina w formie WBTC, tak w przypadku BNB Chain również możemy posiadać tzw. BTokeny. […]

Binance Simple Earn - czyli połączenie Binance Savings i Staking!

Giełda Binance od niemal początku swojego istnienia oferowała inwestorom funkcje Stakingu oraz Oszczędności. Niemniej jednak teraz postanowiła połączyć oba te produkty w jeden, nazwany Binance Simple Earn. Jak sama nazwa wskazuje pozwala on w łatwy sposób zarabiać na posiadanych już kryptowalutach. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej czym jest ta funkcja i jak jej używać. Tak […]

Co to jest Binance Swap Farming i jak z niego korzystać?

Jeżeli korzystasz z giełdy Binance z całą pewnością wiesz, że nie jest to jedynie klasyczna giełda. Jest to cały ekosystem złożony z wielu różnych ciekawych produktów. Jednym z nich jest Binance Swap Farming i to na nim skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy czym on dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz ryzyko oraz […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram