Binance NFT wprowadziło nowe funkcje! Dowiedz się jakie!

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 czerwca 2022
ikona autora biały
binance nft

Na łamach naszego portalu opisywaliśmy już platformę Binance NFT kilka razy. Jest to bowiem jeden z najlepszych i największych rynków handlu cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi i sztuką. Niemniej jednak jest to dość młody produkt, który wystartował zaledwie kilka miesięcy temu. Binance wciąż go rozwija i wprowadza nowe funkcje. W dzisiejszym artykule przedstawimy najnowsze możliwości, które dołożyła firma, aby usprawnić doświadczenie użytkownika. Chodzi o możliwość składania ofert, dodatkowe filtry, przypomnienia o sprzedaży Mystery Box a także nowe funkcje płatności. Tak więc zaczynamy!

Funkcja składania oferty

Dotychczas Binance NFT nie pozwalało na składanie ofert w przypadku NFT wystawionych po stałej cenie. Teraz się to jednak zmieniło. Jest to kolejne już swiadectwo tego, że firma dba o swoich użytkowników i ich doświadczenia. Ale w jaki sposób możemy złożyć tą ofertę? Wszystko sprowadza się w zasadzie do kilku prostych kroków. Oto one:

Krok 1: Zaloguj się do Binance. Jeżeli jeszcze nie masz konta możesz je założyć tutaj. Pamiętaj też, aby przejść weryfikację KYC.

Krok 2: Wejdź na Binance NFT klikając "NFT" w pasku u góry lub kliknij bezpośrednio w ten link. Przeniesie Cię on w odpowiednie miejsce.

screen menu strony Binace z zaznaczoną zakałdką NFT

Krok 3: Znajdź interesujący niewymienny token lub Mystery Box, a następnie kliknij "Złóż Ofertę".

screen prezentujący przykładowy produkt NFT do kupienia

Krok 4: Wprowadź kwotę oraz datę ważności ofert, a następnie kliknij "Potwierdź". Pamiętaj, że możesz złożyć ofertę tylko raz dla danego NFT. Złożone oferty możesz znaleźć przechodząc do "Centrum Użytkownika", a następnie "Oferty" i "Złożone Oferty".

Jeżeli jesteś sprzedawcą, a ktoś złoży ofertę dot. Twojego NFT otrzymasz powiadomienie. Możesz ją zaakceptować przechodząc do "Centrum użytkownika", a następnie "Oferty" -> "Otrzymane Oferty".

Nowe funkcje filtrowania

Binance wprowadziło także wiele nowych cech filtrowania według cech i charakterystyki. Dzięki temu możesz z łatwością znaleźć pożądany przez siebie niewymienny token. Ciekawą funkcją jest tzw. "rarity spiting". Dzięki niej możesz przeglądać rynek w poszukiwaniu rzadkich egzemplarzy.

W jaki sposób szukać NFT? Na Binance NFT proces ten jest bardzo prosty. Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki.

Krok 1: Zaloguj się na swojego konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, zarejestruj się pod tym linkiem i przejdź weryfikację.

Krok 2: Przejdź na platformę Binance NFT. Wystarczy, ze klikniesz "NFT" u góry ekranu lub ten link.

Krok 3: Po lewej stronie znajdziesz wyszukiwarkę oraz opcje filtrowania. Możesz wybrać konkretną kolekcję, status (na sprzedaż, wkrótce), rodzaj sprzedaży (stała cena, aukcja), walutę zapłaty, cenę, kategorię oraz typ pliku. Dzięki temu z łatwością znajdziesz konkretny przedmiot lub przenalizujesz cenę w zależności od jego cech. Wyniki wyszukiwania na Binance NFT wyglądają tak jak na poniższym obrazku.

screen prezentujący wyniki wyszukiwania na marketplace Binance NFT

Przypomnienia o premierze Mystery Boxów

O Mystery Boxach pisaliśmy już wcześniej. Są to specjalne "pudełka", które zawierają losowy NFT, czasami warty dużo więcej niż sam Box. Właśnie dlatego nie warto przegapić ich premiery, a Binance nam w tym pomaga nową funkcją. Oznacza to, że nie stracisz już nigdy żadnej okazji.

Subskrybując dowolny Mystery Box, zostaniesz powiadomiony 20 minut przed rozpoczęciem jego sprzedaży. W takim razie jak to zrobić? Wystarczy, że klikniesz ikonę zegara umieszczoną obok przycisku "KUP" na stronie danego przedmiotu.

Zakupy bez hasła

Binance umożliwiło także także dokonywanie transakcji bez wpisywania hasła. Aby ustawić limit takich transakcji należy przejść do "Centrum Użytkownika" - "Ustawienia" - "Limity Konta".

Następnie kliknij przycisk "Edytuj znajdujący się w sekcji "Limit zakupów bez hasła (na transakcję)".

Wprowadź odpowiedni limit zakupu i kliknij przycisk "Kontynuuj". Domyślny limit transakcji wynosi 500 BUSD. Maksymalny limit dla transakcji bez wykorzystania hasła to 100 000 BUSD.

Z kolei jeśli transakcja jest zbyt duża, można też użyć funkcji Pay PIN. Prawdopodobnie ustawiałeś ten PIN już wcześniej, ponieważ jest on również wykorzystywany w innych produktach Binance. Jeśli jednak jeszcze tego nie zrobiłeś, wykonaj poniższe kroki.

Krok 1: Wejdź na stronę Binance NFT klikając NFT w górnych pasku. Możesz też przejść bezpośrednio w ten link.

Krok 2: Przejdź do "Centrum Użytkownika" - "Ustawienia" - "Limity Konta".

Krok 3: Kliknij przycisk "Ustaw Pay PIN" znajdujący się w sekcji "Limit zakupów bez hasła (na transakcję)".

Krok 4: Wprowadź 6-cyfrowy numer PIN i kliknij przycisk "Potwierdź". Pamiętaj, że PIN nie powinien być prosty np. 000000. Nie powinien też składać się z ciągu kolejnych cyfr np. 123456. Co więcej, każdej cyfry możesz użyć tylko raz.

Obsługa Binance Pay

Binance NFT obsługuje już także funkcję Binance Pay. Oznacza to, że kupując niewymienne tokeny i Mystery Boxy o stałej cenie, nie musisz się już więcej martwić o koszty konwersji kryptowalut. W jaki sposób kupić NFT za pomocą Binance Pay? Wystarczy, że wykonasz kilka poniższych kroków:

Krok 1: Zaloguj się na konto Binance, wejdź na Binance NFT, wybierz token, który chcesz kupić i naciśnij "Kup Teraz". Pamiętaj, że Binance Pay jest wspierane tylko w przypadku tokenów o stałej cenie i Mystery Boxów na rynku wtórnym.

Krok 2: Wybierz z którego portfela chcesz skorzystać - "Spot" lub "Finansowania" i kliknij "Potwierdź".

Krok 3: Jeśli nie posiadasz odpowiedniego cyfrowego aktywa, najpierw musisz dokonać konwersji. W tym celu musisz zaznaczyć "Użyj różnych walut, aby zapłacić" i kliknąć "Potwierdź". Pamiętaj jednak, że potem w przypadku zwrotu otrzymasz już przekonwertowane środki.

Więcej informacji na temat zakupu NFT na Binance NFT znajdziesz w naszym innym przewodniku lub bezpośrednio w Akademii Binance pod tym linkiem. Jeśli chcesz się dowiedzieć czym dokładnie jest NFT Marketplace, zapoznaj się z wideo Binance, które znajdziesz tutaj.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram