Binance, która obecnie jest drugą najpopularniejszą giełdą kryptowalut na świecie, o średniej dziennej wartości 2,19 mld USD, nawiązała współpracę z organizacją Ugandan Blockchain Crypto Savannah, aby wspierać rozwój gospodarczy kraju Afryki Wschodniej.

Dyrektor Binance tweetował wiadomości z kraju, gdzie spotkał się z lokalnym stowarzyszeniem Blockchain, aby omówić współpracę w celu promowania rozwoju gospodarczego.

W swoim tweecie Changpeng Zhao zauważył, że partnerstwo będzie promowało “transformację gospodarczą” poprzez generowanie zatrudnienia oraz przyciąganie inwestycji do Ugandy, która jest uważana za jeden z najbiedniejszych krajów na świecie przy PKB na jednego mieszkańca wynoszącym około 2 000 USD.

Duża część populacji na kontynencie nie ma dostępu do banków, a ponad 30 milionów Afrykanów pracuje za granicą, więc technologia, która pozwala ludziom połączyć się z systemem finansowym, może znaleźć tam masową adopcję. Organizacja charytatywna GiveDirectly z Afryki Wschodniej otrzymała 1 milion USD od OmiseGO i współzałożyciela Ethereum (ETH) Vitalik’a Buterin’a, aby wesprzeć eksperymentalny program zapewniający 12 000 dotacji dla rodzin w Ugandzie.

23 i 24 maja Uganda będzie gospodarzem największej w Afryce konferencji blockchain, podczas której przywódcy polityki, biznesu i środowisk akademickich z całego świata będą zbierać się w stolicy Kampali, aby omówić rolę technologii blockchain w transformacji Afryki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *