Binance - jak zacząć?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 listopada 2023
ikona autora biały

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć konto na Binance, wpłacić środki oraz otworzyć pierwszą pozycję. Tak więc, zaczynajmy!

Binance to największa giełda krypto na świecie

Jak zacząć korzystać z Binance?

Jak zacząć korzystać z Binance? To proste. Wystarczy założyć konto, przejść weryfikację i wpłacić środki (Rejestracja na Binance - więcej tutaj). Po wykonaniu tych kilku prostych kroków można już zawrzeć pierwszą transakcję.

Chociaż dla początkującego może się to wydawać trudnym zadaniem, zapewniamy że wcale tak nie jest. W kolejnych sekcjach tego poradnika rozpiszemy każdy z tych etapów krok po kroku.

Założenie konta na Binance

Pierwszym krokiem, aby zacząć z Binance jest założenie konta. Proces ten jest prosty i w zasadzie nie różni się niczym od zakładania konta na innych platformach.

Najpierw przechodzimy na oficjalną stronę Binance. Wpisujemy swój adres email lub nr telefonu i klikamy "Zacznij już teraz".

binance jak zacząć poradnik
Rejestracja na Binance

W kolejnym kroku upewniamy się, że w polu ID Polecającego Binance znajduje się kod jak na poniższym obrazku. Jeżeli wpiszemy ten kod, otrzymamy dodatkowy bonus (o którym przeczytasz tutaj).

jak zacząć na Binance

Klikamy Dalej, wypełniamy zabezpieczenie CAPTCHA, a następnie potwierdzamy swój email/nr. telefonu otrzymanym kodem i to właściwie tyle. To był pierwszy krok, który pozwoli nam zacząć z Binance. Czas na krok drugi, czyli weryfikację.

Weryfikacja na Binance - jak przejść?

Jeżeli zastanawiasz się Binance jak zacząć, musisz wiedzieć, że ze względu na regulacje giełda ta wymaga weryfikacji. Aby ją przejść musimy zalogować się na swoje konto i kliknąć przycisk Weryfikuj Teraz.

binance jak zacząć rejestracja

Następnie musimy wysłać Binance zdjęcie swojego dokumentu tożsamości (np. paszport lub dowód osobisty) oraz wykonać zdjęcie twarzy (selfie). Proces ten wygląda podobnie jak podczas zakładania jakiejkolwiek aplikacji wymagajacej weryfikacji tożsamości (np. finansowej).

Jeżeli zamierzasz realizować zyski w walutach fiat, Binance poprosi Cię także o potwierdzenie adresu zamieszkania. W tym celu wystarczy przesłać np. wyciąg z banku lub rachunek za media.

Weryfikacja na Binance nie trwa długo - zazwyczaj można ją ukończyć w ciągu zaledwie kilku minut.

Wpłata środków

Skoro masz już zweryfikowane konto, pora przejść do kolejnego etapu. Aby zacząć handlować na Binance, najpierw musimy posiadać środki na giełdzie. Oznacza to, że należy je wpłacić. W jaki sposób? Wystarczy, że w górnym menu po prawej wybierzemy opcję "Wpłać"

wpłata przycisk

Teraz do wyboru mamy 3 opcje: wpłatę krypto, kup krypto oraz depozyt bankowy.

wpłata na binance

W przypadku pierwszej opcji będziemy musieli przelać środki z innego portfela krypto lub giełdy na Binance. W ten sposób będziemy mogli zacząć na Binance.

binance jak zacząć - wpłata krypto

Druga opcja pozwala nam zacząć na Binance kupują krypto bezpośredni kartą bankową. Chociaż jest to szybka opcja (wpłata jest księgowana natychmiastowo), jest obarczona sporą prowizją. Wciąż jest to jednak najlepsza opcja dla osób, które zastanawiają się jak zacząć Binance. Zwłaszcza, że kartą możemy płacić w PLN.

binance jak zacząć - wpłata kartą

W przypadku trzeciej opcji na konto Binance wpłacamy bezpośrednio waluty fiat. Możemy skorzystać z przelewu, karty lub aplikacji ZEN. Niestety przelew może trwać nawet kilka dni, ponieważ idzie on przez SEPA. Co więcej, przelewem nie ma możliwości wpłaty bezpośrednio złotówek. Musimy więc korzystać z zagranicznych walut, np. EUR czy USD.

W przypadku wpłaty kartą sytuacja wygląda podobnie jak podczas bezpośredniego zakupu kartą. Transakcja jest natychmiastowa, lecz obarczona prowizją.

jak zacząć na Binance wpłata bankowa

Binance - jak zacząć handel?

Jak zacząć handlować na Binance? Najpierw musimy posiadać zweryfikowane konto oraz wpłacić środki na giełdę. Następnie mamy dostępne 3 opcje:

Binance Convert - Najprostsze rozwiązanie. Pozwala na zamianę krypto oraz fiatów przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia. Wszystko jest bardzo intuicyjne (patrz obrazek poniżej).

jak zacząć na Binance handel
Najprostszy sposób, aby zacząć handel na Binance to Binance Convert

Handel spot - Jeżeli zaczynasz z Binance, giełda ta pozwala oczywiście na handel spot. Interfejs wygląda następująco:

jak zacząć na Binance spot

Na ekranie głównym platformy po lewej stronie znajduje się lista aktualnych zleceń. Dzięki niej można łatwo przeanalizować obecny popyt i podaż.

Po prawej stronie dostępne są różne pary walutowe, które możesz wybrać do handlu. Centralnym elementem jest wykres danej pary walutowej, który możesz dostosować według swoich potrzeb.

Na dole ekranu znajdziesz sekcje kupna i sprzedaży. Tutaj decydujesz o rodzaju transakcji, ilości kryptowaluty do kupienia lub sprzedania, a także cenie – w zależności od rodzaju zlecenia.

Binance umożliwia korzystanie z różnorodnych rodzajów zleceń, w tym zlecenie rynkowe, limit, trailning stop itd.

Handel z dźwignią - Jeśli dopiero zastanawiasz się Binance jak zacząć, handel z dźwignią raczej nie będzie odpowiedni dla Ciebie. Tego typu handel polega bowiem na zaciąganiu pożyczki od giełdy. I chociaż można w ten sposób zwiększyć zyski, rośnie również ryzyko straty.

Interfejs handlu z dźwignią na Binance nie różni się niemal niczym od handlu spot. Posiada jedynie dodatkową opcję ustawiania dźwigni. W zależności od zastosowanego trybu (cross margin, izolowany) dźwignia może wynosić 3x lub 10x.

jak zacząć handel z dźwignią na Binance

Jak zacząć korzystać z innych funkcji giełdy Binance?

Jeżeli chodzi o inne funkcje to są one bardziej zaawansowane. Nie będziemy się więc tutaj w szczegółach rozpisywać na ich temat, ponieważ tytuł tego artykułu to "Binance jak zacząć". Opiszemy każdą z nich, jednak tylko po krótce. Jeżeli chciałbyś zagłębić się w szczegóły, po prostu przejdź do jednego z naszych innych, obszernych poradników. Tak więc, jakie funkcje oferuje jeszcze Binance?

  1. Binance P2P - Na Binance P2P możesz bezpośrednio kupować i sprzedawać kryptowaluty od innych użytkowników, wykorzystując wiele metod płatności, np. Revolut czy BLIK.
  2. Binance Futures: Binance Futures pozwala na handel kontraktami futures na kryptowaluty. Oznacza to, że za pomocą tej funkcji można spekulować zarówno na wzrosty i spadki cen. Zdecydowanie nie jest to opcja dla osób, które szukają odpowiedzi na pytanie: Binance jak zacząć
  3. Binance Earn: Binance Earn to platforma do zarabiania na kryptowalutach przez staking, oszczędzanie i inne produkty inwestycyjne. To dobre miejsce dla tych, którzy chcą zacząć pomnażać swoje kryptowaluty na Binance.
  4. Binance Loans: Binance Loans umożliwia pożyczanie kryptowalut lub fiatów pod zastaw kryptowalut. To narzędzie dla użytkowników, którzy potrzebują środków, a nie chcą sprzedawać swoich aktywów
  5. Binance Launchpad: Binance Launchpad to platforma, która pozwala zacząć inwestować w młode, perspektywiczne projekty. Jest to szansa dla inwestorów, aby kupić tokeny na wczesnym etapie.
  6. Binance NFT: Binance NFT to rynek dla twórców i kolekcjonerów NFT, oferujący szeroki wybór cyfrowych dzieł sztuki i kolekcjonerskich tokenów. Idealne miejsce dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z NFT.
inne funkcje Binance
Dodatkowe funkcje na Binance

Podsumowanie

Jeżeli zastanawiałeś się nad odpowiedzią na pytanie: Binance jak zacząć, to już powinieneś ją znaleźć. W powyższym poradniku opisaliśmy cały proces krok po kroku. Jeżeli jednak coś wciąż jest dla Ciebie nie jasne, napisz komentarz! Chętnie rozjaśnimy Twoje wątpliwości.

FAQ

Jak zacząć na Binance?

Aby zacząć na Binance, najpierw musisz założyć konto, przejść weryfikację oraz wpłacić środki.

Czy Binance jest bezpieczna?

Binance to platforma, która istnieje od lat, posiada solidną reputację oraz jest bezpieczna.

Czy Binance jest darmowa?

Tak, aby zacząć na Binance musisz jedynie założyć zupełnie darmowe konto.

Czy Binance Futures jest dobre dla początkujących?

Jeśli dopiero zstanawiasz się jak zacząć na Binance, kontrakty terminowe prawdopodobnie będą dla Ciebie zbyt ryzykowne.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Oszustwa telefoniczne Bitcoin - jak nie wpaść w sidła oszustów?

Otrzymałeś niedawno telefon od osoby twierdzącej, że masz szansę na szybką wypłatę znacznej kwoty z tytułu posiadanych Bitcoinów? Jeśli rozmówca sugeruje użycie programu typu AntyDesk lub prosi o przedpłatę na rzekomy podatek, w Twojej głowie powinien zapalić się alarm! To typowy przykład oszustwa telefonicznego związanego z Bitcoinem. Metoda ta zyskuje na popularności wśród przestępców. W […]

Xai - nowy projekt w Binance Launchpool

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który będzie dostępny na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to Xai. Między 5 stycznia a 8 stycznia o 23:59 użytkownicy będą mogli zarabiać tokeny Xai (XAI) na Binance po prostu stakując BNB, FDUSD lub TUSD. Postawione monety można wypłacić w dowolnym momencie, a nagrody w postaci tokenów XAI […]

Adresy Proof of Reserve największych giełd kryptowalut

Transparentność i bezpieczeństwo są kluczowymi aspektami w świecie krypto. Od upadku FTX jednym z elementów budujących zaufanie do giełd jest tzw. proof of reserve, czyli dowód posiadania rezerw. W tym artykule przyjrzymy się, czym dokładnie jest proof of reserve, dlaczego giełdy publikują taki dowód, oraz przedstawimy listę adresów proof of reserve największych giełd kryptowalut. Co […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram