Binance Convert: Wymieniaj kryptowaluty w ciągu kilku sekund

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 października 2022
ikona autora biały
binance auto convert

Niedawno platforma handlowa Binance zaczęła oferować usługę Binance Convert. Od tego czasu wymiana kryptowalut jest jeszcze prostsza i trwa dosłownie kilka sekund. W tym artykule wyjaśnimy dokładnie jak działa ta funkcja oraz jak z niej korzystać.

Czym jest Binance Convert?

Binance Convert to usługa błyskawicznej wymiany aktywów cyfrowych. Obsługuje zarówno kryptowaluty, jak i waluty fiat i jest dostępna dla wszystkich klientów giełdy Binance. Wystarczy się zarejestrować i zweryfikować swoją tożsamość. Wówczas można bardzo szybko wpłacić pieniądze na swoje konto. Wystarczy błyskawicznie je przewalutować, a następnie wypłacić z giełdy.

Jeśli masz już konto na platformie Binance, być może przynajmniej od czasu do czasu korzystasz z rynku P2P. Jest tam tryb Ekspresowy, dzięki któremu można szybko znaleźć najlepszą ofertę. Binance Convert spełnia te same funkcje dla rynku spot.

Oczywiście, można po prostu wejść na rynek spot, utworzyć zlecenie rynkowe i dokonać wymiany. Na nowej usłudze robi się to jednak znacznie wygodniej, choćby dlatego, że interfejs jest maksymalnie uproszczony. Ponadto Binance Convert automatycznie oferuje najlepszą cenę (bez żadnych ukrytych prowizji) w oparciu o warunki rynkowe.

Okazuje się, że wymiana kryptowalut jest bardziej opłacalna na Binance Convert niż na rynku spot. Zwłaszcza jeśli musisz dokonać transakcji "na już". Dla tych, którzy chcą poczekać na lepszy kurs, powstał także specjalny tryb wymiany. Ale o tym porozmawiamy w dalszej części tego artykułu.

Obsługiwane tokeny i monety

Binance Convert obejmuje ponad trzysta kryptowalut i siedem walut fiat. Usługa ta pozwala na wymianę praktycznie każdej waluty, którą można trzymać w portfelu Binance.

Co ważne nie ma tutaj stałych par handlowych. Normalnie, jeśli zechcesz wymienić tokeny z jednego młodego projektu na drugi, będziesz musiał najpierw zamienić je na Bitcoin, USDT, Ether lub jedną z walut fiat, a następnie kupić za nie pożądaną monetę. W ten sposób przeprowadzasz dwie lub nawet trzy transakcje zamiast jednej (co wiąże się z podwójnymi lub potrójnymi opłatami transacyjnymi). Na Binance Convert sprawy są znacznie prostsze.

binance

W trybie Market wymieniasz monety po aktualnym kursie wymiany. Tryb ten jest nieco analogiczny do zlecenia rynkowego na giełdzie spot.

W trybie Limit kurs możesz ustawić swój własny kurs. Jednak realizacja transakcji może trwać bardzo długo. Zlecenia w tym trybie są realizowane w oparciu o warunki rynkowe i nie ma gwarancji, że Twoje zlecenie limit na Binance Convert zostanie uruchomione, gdy tylko cena rynkowa osiągnie określony przez Ciebie poziom.

Jak korzystać z Binance Convert?

Aby wejść do sekcji Binance Convert wybierz odpowiednią opcje w rozwijanym menu sekcji "Handluj". Otwórz go, wybierz tryb i złóż zlecenie.

binance zamiana kryptowlaut

Tryb Market

Jeśli wybrałeś tryb "Market", musisz określić aktywa, które chcesz zamienić w górnym polu. Pieniądze muszą znajdować się w portfelu spot lub portfelu finansowania. Wybierz interesującą Cię opcję i podaj kwotę. Jeśli chcesz wymienić wszystkie środki, po prostu kliknij "Maks".

W dolnym polu określ aktywo, które chcesz otrzymać, a następnie kliknij "Podgląd". System automatycznie obliczy kurs wymiany i wyświetli wynik.

szybka zamiana kryptowalut

Jeśli jesteś zadowolony, potwierdź wymianę i czekaj na realizację żądania.

Tryb Limit

Jeśli nie jesteś zadowolony z aktualnego kursu wymiany, przejdź do trybu "Limit". Tutaj kolejność będzie wyglądała nieco inaczej. Po lewej stronie zobaczysz aktualny kurs wybranej pary oraz wykres za ostanie 24 godzin. Dzięki temu lepiej oszacujesz szanse na wymianę po pożądanej przez Ciebie cenie. Do poważniejszej analizy technicznej będziesz potrzebował więcej informacji, ale jeśli wybrana przez Ciebie cena nie różni się znacznie od ceny rynkowej, możesz spróbować stworzyć zlecenie limit.

binance convert

W górnym polu podaj kryptowalutę, którą chcesz wymianić oraz kwotę. W drugim polu po lewej stronie wpisujesz kurs, który cię interesuje a w drugim polu po prawej stronie określasz datę zamknięcia zlecenia. Możesz wybrać jedną godzinę, dzień, trzy dni, tydzień lub miesiąc. Jeśli w tym czasie zlecenie nie zostanie zrealizowane, zostanie ono anulowane przez system. Kwota, którą powinieneś otrzymać, zostanie obliczona automatycznie, na podstawie podanych przez Ciebie parametrów. Każde aktywo i każda para ma swoje własne limity wymiany. Jeśli Twoja kwota jest niższa lub wyższa, nie będziesz mógł złożyć zamówienia.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku Binance Convert nie ma stałych par walutowych. Tworzysz je więc sam. Binance Convert obsługuje ponad 45 000 opcji konwersji aktywów. W niektórych przypadkach giełda działa tylko w jednym kierunku, na przykład nowy fork Etherium ETHW można kupić, ale nie można jeszcze sprzedać.

Jak doładować konto na Binance?

Zazwyczaj użytkownicy zaczynają na każdej giełdzie od zasilenia portfela spot. Otwierasz go, znajdujesz potrzebną monetę, kopiujesz adres lub skanujesz kod Qr i wysyłasz kryptowalutę ze swojego osobistego portfela.

Jeśli są to aktywa fiat, musisz wybrać opcję doładowania i przelać pieniądze, postępując zgodnie z instrukcjami. Jeśli wydobywasz kryptowaluty na Binance Pool lub handlujesz na P2P, to Twoje aktywa znajdują się w portfelu finansowania. Nie musisz ich przenosić na spot. Z tego typu portfela również możesz zrobić wymianę na Binance Convert bezpośrednio.

Proces wpłaty na Binance opisaliśmy szczegółowo w naszym osobnym przewodniku: Jak wpłacić pieniądze na Binance?

Opłaty handlowe

Binance Convert nie jest obarczone żadną prowizją. Gdy dokonasz transakcji, otrzymasz dokładnie taką kwotę, jaką widzisz po kliknięciu przycisku "Podgląd" w trybie "Rynek". W trybie "Limit" kwota będzie zależała od kursu wymiany, który określisz, ale w żadnym wypadku nie pojawią się żadne ukryte opłaty.

Binance Convert - zalety i wady

Zalety Binance ConvertWady Binance Convert
Przyjazny interfejs użytkownikaTylko jedna opcja zlecenia w trybie "Limit"
Duża liczba kryptowalut i par walutowychUżytkownik ma tylko 5 sekund na potwierdzenie zlecenia rynkowego, po czym trzeba ręcznie zaktualizować cenę
Błyskawiczna wymiana kryptowlaut
Brak prowizji

Podsumowanie

Klienci Binance mają teraz dostęp do kolejnej funkcji. Binance Convert jest świetnym rozwiązaniem dla początkujących, a może nawet skalperów. Nie jest bowiem obarczony opłatami, a transakcje są realizowane w trybie błyskawicznym.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. […]

Jak wypłacić Ethereum ze stakingu?

Na skutek aktywacji aktualizacji Shapella w sieci głównej Ethereum, użytkownicy otrzymali możliwość wycofania kryptowaluty ze stakingu. Ale jak to konkretnie zrobić? Czym jest staking Ethereum? Staking to sposób generowania pasywnego dochodu z monet w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) i jego warianty. Staking w prostym języku to udział w potwierdzaniu transakcji i produkcji nowych […]

Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny! Staking […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram