bayern munich

Europejski gigant piłkarski Bayern Monachium wkracza w świat modnej obecnie wirtualnej piłki nożnej. Niemiecki klub sportowy ztokenizuje swoich piłkarzy w Sorare – cyfrowej platformie fantasy soccer opartej na Ethereum.

FC Bayern Monachium jest jedną z najbardziej znanych niemieckich drużyn sportowych na świecie. Teraz stała się częścią setki innych klubów, które już wcześniej weszły we współpracę z Sorare.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy kontakt Bayerny z blockchainem. Około rok temu, niemiecki zespół ogłosił współpracę z platformą Blockchain Stryking Entertainment. Partnerstwo to miało na celu produkcję cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich graczy zespołu.

Według oficjalnego ogłoszenia zespół patrzy “na czołówkę innowacji”, aby zaoferować swoim fanom nowe doświadczenia.

“Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się dołączyć do wyjątkowej gry Sorare w piłkę nożną fantasy”. Jest globalna, jest to gra 5-stronna, a co tydzień można zdobywać nagrody. Fani piłki nożnej zbierają karty fizyczne od dekad. Teraz mogą zacząć zbierać w cyfrowym świecie z kartami Sorare’a.”

– możemy przeczytać w ogłoszeniu. Dodatkowo podkreśla ono, że każda karta jest unikalna i wspierana przez technologię blockchain.

Każdy użytkownik Sorare może posiadać dziesięć kart opartych na technologii blockchain. Dzięki temu może stworzyć swoją własną turniejową drużynę.

Blockchain i Sport

Ostatnie lata pokazały, że technologia blockchain i sport to nieodłączna para. Zwłaszcza jeżeli chodzi o piłkę nożną. Kryptowaluty są często związane ze sponsoringiem drużyn piłkarskich, szczególnie w europejskich ligach.

Świetnym przykładem może być FC Barcelona, która współpracowała z Chilliz nad stworzeniem fanowskiego tokena. Ideą współpracy było stworzenie monety, która zwiększyłaby zaangażowanie barcelońskich kibiców w decyzję klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *