Bank Tajlandii nie chce, aby lokalne banki angażowały się w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
tajlandia kryptowaluty

Bank centralny Tajlandii podobno wezwał lokalne instytucje finansowe do trzymania się z dala od kryptowalut. Powołał się przy tym na ryzyko wynikające z ich zwiększonej zmienności. Dodał też, że szerokie zastosowanie bitcoina i altcoinów może wpłynąć na zdolność Banku Tajlandii do monitorowania krajowej gospodarki.

BoT przeciwko handlowi kryptowalutami

Zgodnie z relacją The Bangkok Post, Bank of Thailand (BoT) nie chce, aby lokalne banki były bezpośrednio zaangażowane w handel aktywami cyfrowymi. Chayawadee Chai-Anant - starszy dyrektor w tej instytucji - wyraził opinię, że handel bitcoinem i alternatywnymi monetami stwarza znaczne ryzyko dla społeczeństwa, ponieważ aktywa te są mocno flaktuują:

Nie chcemy, aby banki były bezpośrednio zaangażowane w handel aktywami cyfrowymi, ponieważ banki są odpowiedzialne za depozyty klientów i społeczeństwo, a to wiąże się z ryzykiem.

Podczas gdy zmienność w przestrzeni jest rzeczywiście obecna, warto również zauważyć, że kryptowaluty są stosunkowo nowymi aktywami. Wielu ekspertów wierzy, że mogą one przezwyciężyć wzmocnione wahania cen w nadchodzącej przyszłości. Na przykład Google, Amazon i Facebook również doświadczyły problemów z niestabilnością w pierwszych latach swojego istnienia, ale teraz są już gigantami w swoich dziedzinach.

W zeszłym tygodniu Bank of Thailand wystosował kolejne ostrzeżenie. Wówczas starszy dyrektor BoT - Sakkapop Panyanukul - powiedział, że jeśli kryptowaluty będą szeroko stosowane, może to wpłynąć na zdolność banku centralnego do nadzorowania sieci finansowej kraju. Ekspert dodał, że ryzyko w branży aktywów cyfrowych wynika z faktu, że istnieją "puste monety", które nie są wspierane przez inne, bardziej bezpieczne aktywa.

Następnie BoT ujawnił, że obecnie współpracuje z innymi agencjami nad sposobami regulacji branży kryptowalutowej.

Kryptowaluty mogą wzmocnić PKB Tajlandii

Pod koniec zeszłego miesiąca, Jirayut Srupsrisopa - założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bitkub - wezwał władze Tajlandii do rozpoczęcia zagłębiania się w przestrzeń cyfrowych aktywów. Jego zdaniem, dzięki temu kraj może pomnożyć swój PKB sześciokrotnie.

Kraj ten jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów na całym świecie, gdyż jego sektor turystyczny był odpowiedzialny za około 20% produktu krajowego brutto przed pandemią. Co więcej, wiele osób woli mieszkać w "Krainie Uśmiechu", gdyż oferuje ona tropikalny klimat, piaszczyste plaże i stosunkowo niskie koszty życia.

Mając to na uwadze oraz fakt, że branża aktywów cyfrowych stworzyła wiele osób o znacznych możliwościach finansowych, Srupsrisopa doradziła Tourism Authority of Thailand (TAT), aby odeszła od tradycyjnego marketingu i przyciągnęła niektórych z tych bogatych inwestorów kryptowalutowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram