Bank Tajlandii nie chce, aby lokalne banki angażowały się w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
tajlandia kryptowaluty

Bank centralny Tajlandii podobno wezwał lokalne instytucje finansowe do trzymania się z dala od kryptowalut. Powołał się przy tym na ryzyko wynikające z ich zwiększonej zmienności. Dodał też, że szerokie zastosowanie bitcoina i altcoinów może wpłynąć na zdolność Banku Tajlandii do monitorowania krajowej gospodarki.

BoT przeciwko handlowi kryptowalutami

Zgodnie z relacją The Bangkok Post, Bank of Thailand (BoT) nie chce, aby lokalne banki były bezpośrednio zaangażowane w handel aktywami cyfrowymi. Chayawadee Chai-Anant - starszy dyrektor w tej instytucji - wyraził opinię, że handel bitcoinem i alternatywnymi monetami stwarza znaczne ryzyko dla społeczeństwa, ponieważ aktywa te są mocno flaktuują:

Nie chcemy, aby banki były bezpośrednio zaangażowane w handel aktywami cyfrowymi, ponieważ banki są odpowiedzialne za depozyty klientów i społeczeństwo, a to wiąże się z ryzykiem.

Podczas gdy zmienność w przestrzeni jest rzeczywiście obecna, warto również zauważyć, że kryptowaluty są stosunkowo nowymi aktywami. Wielu ekspertów wierzy, że mogą one przezwyciężyć wzmocnione wahania cen w nadchodzącej przyszłości. Na przykład Google, Amazon i Facebook również doświadczyły problemów z niestabilnością w pierwszych latach swojego istnienia, ale teraz są już gigantami w swoich dziedzinach.

W zeszłym tygodniu Bank of Thailand wystosował kolejne ostrzeżenie. Wówczas starszy dyrektor BoT - Sakkapop Panyanukul - powiedział, że jeśli kryptowaluty będą szeroko stosowane, może to wpłynąć na zdolność banku centralnego do nadzorowania sieci finansowej kraju. Ekspert dodał, że ryzyko w branży aktywów cyfrowych wynika z faktu, że istnieją "puste monety", które nie są wspierane przez inne, bardziej bezpieczne aktywa.

Następnie BoT ujawnił, że obecnie współpracuje z innymi agencjami nad sposobami regulacji branży kryptowalutowej.

Kryptowaluty mogą wzmocnić PKB Tajlandii

Pod koniec zeszłego miesiąca, Jirayut Srupsrisopa - założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bitkub - wezwał władze Tajlandii do rozpoczęcia zagłębiania się w przestrzeń cyfrowych aktywów. Jego zdaniem, dzięki temu kraj może pomnożyć swój PKB sześciokrotnie.

Kraj ten jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów na całym świecie, gdyż jego sektor turystyczny był odpowiedzialny za około 20% produktu krajowego brutto przed pandemią. Co więcej, wiele osób woli mieszkać w "Krainie Uśmiechu", gdyż oferuje ona tropikalny klimat, piaszczyste plaże i stosunkowo niskie koszty życia.

Mając to na uwadze oraz fakt, że branża aktywów cyfrowych stworzyła wiele osób o znacznych możliwościach finansowych, Srupsrisopa doradziła Tourism Authority of Thailand (TAT), aby odeszła od tradycyjnego marketingu i przyciągnęła niektórych z tych bogatych inwestorów kryptowalutowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram