Bank Tajlandii nie chce, aby lokalne banki angażowały się w kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
tajlandia kryptowaluty

Bank centralny Tajlandii podobno wezwał lokalne instytucje finansowe do trzymania się z dala od kryptowalut. Powołał się przy tym na ryzyko wynikające z ich zwiększonej zmienności. Dodał też, że szerokie zastosowanie bitcoina i altcoinów może wpłynąć na zdolność Banku Tajlandii do monitorowania krajowej gospodarki.

BoT przeciwko handlowi kryptowalutami

Zgodnie z relacją The Bangkok Post, Bank of Thailand (BoT) nie chce, aby lokalne banki były bezpośrednio zaangażowane w handel aktywami cyfrowymi. Chayawadee Chai-Anant - starszy dyrektor w tej instytucji - wyraził opinię, że handel bitcoinem i alternatywnymi monetami stwarza znaczne ryzyko dla społeczeństwa, ponieważ aktywa te są mocno flaktuują:

Nie chcemy, aby banki były bezpośrednio zaangażowane w handel aktywami cyfrowymi, ponieważ banki są odpowiedzialne za depozyty klientów i społeczeństwo, a to wiąże się z ryzykiem.

Podczas gdy zmienność w przestrzeni jest rzeczywiście obecna, warto również zauważyć, że kryptowaluty są stosunkowo nowymi aktywami. Wielu ekspertów wierzy, że mogą one przezwyciężyć wzmocnione wahania cen w nadchodzącej przyszłości. Na przykład Google, Amazon i Facebook również doświadczyły problemów z niestabilnością w pierwszych latach swojego istnienia, ale teraz są już gigantami w swoich dziedzinach.

W zeszłym tygodniu Bank of Thailand wystosował kolejne ostrzeżenie. Wówczas starszy dyrektor BoT - Sakkapop Panyanukul - powiedział, że jeśli kryptowaluty będą szeroko stosowane, może to wpłynąć na zdolność banku centralnego do nadzorowania sieci finansowej kraju. Ekspert dodał, że ryzyko w branży aktywów cyfrowych wynika z faktu, że istnieją "puste monety", które nie są wspierane przez inne, bardziej bezpieczne aktywa.

Następnie BoT ujawnił, że obecnie współpracuje z innymi agencjami nad sposobami regulacji branży kryptowalutowej.

Kryptowaluty mogą wzmocnić PKB Tajlandii

Pod koniec zeszłego miesiąca, Jirayut Srupsrisopa - założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bitkub - wezwał władze Tajlandii do rozpoczęcia zagłębiania się w przestrzeń cyfrowych aktywów. Jego zdaniem, dzięki temu kraj może pomnożyć swój PKB sześciokrotnie.

Kraj ten jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów na całym świecie, gdyż jego sektor turystyczny był odpowiedzialny za około 20% produktu krajowego brutto przed pandemią. Co więcej, wiele osób woli mieszkać w "Krainie Uśmiechu", gdyż oferuje ona tropikalny klimat, piaszczyste plaże i stosunkowo niskie koszty życia.

Mając to na uwadze oraz fakt, że branża aktywów cyfrowych stworzyła wiele osób o znacznych możliwościach finansowych, Srupsrisopa doradziła Tourism Authority of Thailand (TAT), aby odeszła od tradycyjnego marketingu i przyciągnęła niektórych z tych bogatych inwestorów kryptowalutowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram