Bank of America potępia Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 marca 2021
ikona autora biały
bank of america

Bank of America, drugi co do wielkości bank w USA, potępił Bitcoin w ostatniej notatce do klientów i zakwestionował środowiskowe implikacje utrzymywania aktywa.

Według publikacji finansowej The Street, raport zatytułowany “Bitcoin’s Dirty Little Secrets”, argumentował, że “Bitcoin nie ma zbyt dużej roli do odegrania w portfelu inwestora”.

Według raportu, ceny Bitcoina mogą być manipulowane za pomocą stosunkowo niewielkiej ilości pieniędzy. Stwierdzono, że zaledwie 93 miliony dolarów napływu funduszy może spowodować 1-procentowy wzrost cen (ruch o 580 dolarów). Zrobienie tego samego w przypadku złota wymagałoby ponad 1,86 miliarda dolarów.

To, według Bank of America, jest możliwe z powodu skupienia Bitcoina. Ponad 95% wszystkich wydobytych monet jest kontrolowanych przez 2,4% adresów z największymi saldami. Według banku taka sytuacja stwarza problem społeczny dla nowych inwestorów.

Górnictwo: Troska o środowisko

Pomijając zmienność cen, Bank of America wyraził również obawy związane z ogromnym zużyciem energii potrzebnej do wydobywania Bitcoinów.

Wydobycie BTC jest energochłonnym procesem, który wymaga użycia koparek o ogromnej mocy obliczeniowej i odpowiedniego sprzętu do chłodzenia takich maszyn, aby przetwarzać transakcje i utrzymywać sieć.

Jako produkt uboczny wydobycia emitowana jest duża ilość dwutlenku węgla, co oznacza, że nie jest to proces przyjazny dla środowiska.

Dodano, że ponieważ większość Bitcoina była wydobywana w Chinach, sektor był bezpośrednio “powiązany” z zasobami paliwowymi w Chinach.

Komentarze Bank of America są sprzeczne z ostatnią zmianą sentymentu dla Bitcoina na Wall Street. Duże banki, takie jak JPMorgan i Morgan Stanley, zmieniły swój ton w sprawie Bitcoina w ostatnich miesiącach, a nawet budują oferty kryptowalutowe dla swoich klientów.

Inwestycje instytucjonalne nie są ograniczone do banków. Znane firmy technologiczne, takie jak Tesla, Square i MicroStrategy, wzbogaciły w ostatnich miesiącach swoje firmowe skarbce o Bitcoina, wykorzystując go jako zabezpieczenie przed nadmierną inflacją w USA i ogólnymi złymi perspektywami gospodarczymi.

Bank of America, jak się wydaje, nie jest jeszcze przekonany do pierwotnej kryptowaluty.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram