Bank of America potępia Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 marca 2021
ikona autora biały
bank of america

Bank of America, drugi co do wielkości bank w USA, potępił Bitcoin w ostatniej notatce do klientów i zakwestionował środowiskowe implikacje utrzymywania aktywa.

Według publikacji finansowej The Street, raport zatytułowany “Bitcoin’s Dirty Little Secrets”, argumentował, że “Bitcoin nie ma zbyt dużej roli do odegrania w portfelu inwestora”.

Według raportu, ceny Bitcoina mogą być manipulowane za pomocą stosunkowo niewielkiej ilości pieniędzy. Stwierdzono, że zaledwie 93 miliony dolarów napływu funduszy może spowodować 1-procentowy wzrost cen (ruch o 580 dolarów). Zrobienie tego samego w przypadku złota wymagałoby ponad 1,86 miliarda dolarów.

To, według Bank of America, jest możliwe z powodu skupienia Bitcoina. Ponad 95% wszystkich wydobytych monet jest kontrolowanych przez 2,4% adresów z największymi saldami. Według banku taka sytuacja stwarza problem społeczny dla nowych inwestorów.

Górnictwo: Troska o środowisko

Pomijając zmienność cen, Bank of America wyraził również obawy związane z ogromnym zużyciem energii potrzebnej do wydobywania Bitcoinów.

Wydobycie BTC jest energochłonnym procesem, który wymaga użycia koparek o ogromnej mocy obliczeniowej i odpowiedniego sprzętu do chłodzenia takich maszyn, aby przetwarzać transakcje i utrzymywać sieć.

Jako produkt uboczny wydobycia emitowana jest duża ilość dwutlenku węgla, co oznacza, że nie jest to proces przyjazny dla środowiska.

Dodano, że ponieważ większość Bitcoina była wydobywana w Chinach, sektor był bezpośrednio “powiązany” z zasobami paliwowymi w Chinach.

Komentarze Bank of America są sprzeczne z ostatnią zmianą sentymentu dla Bitcoina na Wall Street. Duże banki, takie jak JPMorgan i Morgan Stanley, zmieniły swój ton w sprawie Bitcoina w ostatnich miesiącach, a nawet budują oferty kryptowalutowe dla swoich klientów.

Inwestycje instytucjonalne nie są ograniczone do banków. Znane firmy technologiczne, takie jak Tesla, Square i MicroStrategy, wzbogaciły w ostatnich miesiącach swoje firmowe skarbce o Bitcoina, wykorzystując go jako zabezpieczenie przed nadmierną inflacją w USA i ogólnymi złymi perspektywami gospodarczymi.

Bank of America, jak się wydaje, nie jest jeszcze przekonany do pierwotnej kryptowaluty.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram