kryptowaluty 2 - logo

Bank of America potępia Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 marca 2021
ikona autora biały
bank of america

Bank of America, drugi co do wielkości bank w USA, potępił Bitcoin w ostatniej notatce do klientów i zakwestionował środowiskowe implikacje utrzymywania aktywa.

Według publikacji finansowej The Street, raport zatytułowany “Bitcoin’s Dirty Little Secrets”, argumentował, że “Bitcoin nie ma zbyt dużej roli do odegrania w portfelu inwestora”.

Według raportu, ceny Bitcoina mogą być manipulowane za pomocą stosunkowo niewielkiej ilości pieniędzy. Stwierdzono, że zaledwie 93 miliony dolarów napływu funduszy może spowodować 1-procentowy wzrost cen (ruch o 580 dolarów). Zrobienie tego samego w przypadku złota wymagałoby ponad 1,86 miliarda dolarów.

To, według Bank of America, jest możliwe z powodu skupienia Bitcoina. Ponad 95% wszystkich wydobytych monet jest kontrolowanych przez 2,4% adresów z największymi saldami. Według banku taka sytuacja stwarza problem społeczny dla nowych inwestorów.

Górnictwo: Troska o środowisko

Pomijając zmienność cen, Bank of America wyraził również obawy związane z ogromnym zużyciem energii potrzebnej do wydobywania Bitcoinów.

Wydobycie BTC jest energochłonnym procesem, który wymaga użycia koparek o ogromnej mocy obliczeniowej i odpowiedniego sprzętu do chłodzenia takich maszyn, aby przetwarzać transakcje i utrzymywać sieć.

Jako produkt uboczny wydobycia emitowana jest duża ilość dwutlenku węgla, co oznacza, że nie jest to proces przyjazny dla środowiska.

Dodano, że ponieważ większość Bitcoina była wydobywana w Chinach, sektor był bezpośrednio “powiązany” z zasobami paliwowymi w Chinach.

Komentarze Bank of America są sprzeczne z ostatnią zmianą sentymentu dla Bitcoina na Wall Street. Duże banki, takie jak JPMorgan i Morgan Stanley, zmieniły swój ton w sprawie Bitcoina w ostatnich miesiącach, a nawet budują oferty kryptowalutowe dla swoich klientów.

Inwestycje instytucjonalne nie są ograniczone do banków. Znane firmy technologiczne, takie jak Tesla, Square i MicroStrategy, wzbogaciły w ostatnich miesiącach swoje firmowe skarbce o Bitcoina, wykorzystując go jako zabezpieczenie przed nadmierną inflacją w USA i ogólnymi złymi perspektywami gospodarczymi.

Bank of America, jak się wydaje, nie jest jeszcze przekonany do pierwotnej kryptowaluty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram