Bank of America potępia Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 marca 2021
ikona autora biały
bank of america

Bank of America, drugi co do wielkości bank w USA, potępił Bitcoin w ostatniej notatce do klientów i zakwestionował środowiskowe implikacje utrzymywania aktywa.

Według publikacji finansowej The Street, raport zatytułowany “Bitcoin’s Dirty Little Secrets”, argumentował, że “Bitcoin nie ma zbyt dużej roli do odegrania w portfelu inwestora”.

Według raportu, ceny Bitcoina mogą być manipulowane za pomocą stosunkowo niewielkiej ilości pieniędzy. Stwierdzono, że zaledwie 93 miliony dolarów napływu funduszy może spowodować 1-procentowy wzrost cen (ruch o 580 dolarów). Zrobienie tego samego w przypadku złota wymagałoby ponad 1,86 miliarda dolarów.

To, według Bank of America, jest możliwe z powodu skupienia Bitcoina. Ponad 95% wszystkich wydobytych monet jest kontrolowanych przez 2,4% adresów z największymi saldami. Według banku taka sytuacja stwarza problem społeczny dla nowych inwestorów.

Górnictwo: Troska o środowisko

Pomijając zmienność cen, Bank of America wyraził również obawy związane z ogromnym zużyciem energii potrzebnej do wydobywania Bitcoinów.

Wydobycie BTC jest energochłonnym procesem, który wymaga użycia koparek o ogromnej mocy obliczeniowej i odpowiedniego sprzętu do chłodzenia takich maszyn, aby przetwarzać transakcje i utrzymywać sieć.

Jako produkt uboczny wydobycia emitowana jest duża ilość dwutlenku węgla, co oznacza, że nie jest to proces przyjazny dla środowiska.

Dodano, że ponieważ większość Bitcoina była wydobywana w Chinach, sektor był bezpośrednio “powiązany” z zasobami paliwowymi w Chinach.

Komentarze Bank of America są sprzeczne z ostatnią zmianą sentymentu dla Bitcoina na Wall Street. Duże banki, takie jak JPMorgan i Morgan Stanley, zmieniły swój ton w sprawie Bitcoina w ostatnich miesiącach, a nawet budują oferty kryptowalutowe dla swoich klientów.

Inwestycje instytucjonalne nie są ograniczone do banków. Znane firmy technologiczne, takie jak Tesla, Square i MicroStrategy, wzbogaciły w ostatnich miesiącach swoje firmowe skarbce o Bitcoina, wykorzystując go jako zabezpieczenie przed nadmierną inflacją w USA i ogólnymi złymi perspektywami gospodarczymi.

Bank of America, jak się wydaje, nie jest jeszcze przekonany do pierwotnej kryptowaluty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram