Bank Centralny Pakistanu zaleca wprowadzenie całkowitego zakazu kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 stycznia 2022
ikona autora biały
pakistan kryptowaluty

State Bank of Pakistan (centralna instytucja bankowa kraju) i rząd federalny rozważają podobno nałożenie całkowitego zakazu na wszystkie przedsięwzięcia związane z kryptowalutami. Władze twierdzą, że aktywa cyfrowe są nielegalne, nie są w stanie ułatwić działalności handlowej i mogą być wykorzystywane do finansowania aktów terroryzmu i prania brudnych pieniędzy.

Pakistan zakazuje kryptowalut?

W październiku ubiegłego roku Sąd Najwyższy Sindh wezwał rząd Pakistanu do uregulowania przestrzeni kryptowalutowej w ciągu trzech miesięcy. Sąd nakazał również ustawodawcom utworzenie komisji i określenie statusu prawnego aktywów cyfrowych.

90 dni później bank centralny Pakistanu jest gotowy ze swoją decyzją proponującą całkowity zakaz wszystkiego, co kryptowalutowe. Tak informują lokalne media.

Istnieje kilka powodów, dla których State Bank of Pakistan domaga się tak surowych przepisów. Po pierwsze, wskazał on, że kryptowaluty są nielegalne i nie mogą być wykorzystywane w operacjach handlowych. Instytucja wymieniła kilka krajów, w których aktywa cyfrowe są zakazane, w tym Chiny.

Po drugie, giełdy takie jak Binance i OctaFX stanowią ryzyko dla inwestorów. Pierwsza z nich w ostatnich miesiącach spotkała się z negatywnymi reakcjami wielu organów nadzorczych. Jednak dyrektor generalny Binance - Changpeng Zhao - niedawno obiecał zmienić strukturę swojej firmy, przekształcając ją w licencjonowaną instytucję monetarną z centralną siedzibą.

Wreszcie, bank centralny Pakistanu stwierdził, że bitcoin i alternatywne monety ułatwiają nielegalne operacje, takie jak akty terroryzmu i pranie brudnych pieniędzy.

Warto jednak wspomnieć, że leżąca u podstaw BTC technologia blockchain jest całkowicie przejrzysta. Wszystkie transakcje są zapisywane w cyfrowej księdze i może je zobaczyć każdy, kto ma dostęp do Internetu. Z drugiej strony, gotówka pozostaje najbardziej preferowanym rodzajem płatności w nielegalnych operacjach, takich jak handel narkotykami, finansowanie terrorystów i prostytucja.

Instytucja bankowa jest również skłonna powstrzymać "nieautoryzowane operacje" giełd aktywów cyfrowych, nakładając na nie kary "tak jak zrobiły to niektóre inne kraje."

Waqar Zaka - jeden z najbardziej znanych pakistańskich gospodarzy telewizyjnych i przedsiębiorca kryptowalutowy - sprzeciwił się takim przepisom. Jego zdaniem, znaczna część miejscowych handluje bitcoinem i alternatywnymi monetami, a przepisy powinny pozostać takie, jakie są.

Sąd Najwyższy w Sindh będzie rozpatrywał sprawę 12 kwietnia.

Co się działo podczas poprzednich ograniczeń?

W kwietniu 2018 roku State Bank of Pakistan doradził wszystkim bankom, instytucjom finansowym i procesorom płatności, aby powstrzymały się od wykorzystywania kryptowalut i wstrzymały swoje usługi obejmujące aktywa cyfrowe.

Chociaż zakaz utrudnił życie mieszkańcom, nie powstrzymał ich całkowicie od handlu lub korzystania z tej klasy aktywów.

W 2020 r. sędzia Muhammad Iqbal Kalhoro zakwestionował ten ruch, twierdząc, że Pakistan ryzykuje pozostanie w tyle za nowoczesnymi technologiami, jeśli nie dołączy do świata kryptowalut.

Według ostatnich szacunków, aktywa cyfrowe cieszą się dużą popularnością wśród lokalnej populacji. Pakistańczycy zwiększyli swoje zainteresowanie o ponad 711% w 2021 roku, podczas gdy zbiorowo posiadają kryptowaluty o wartości prawie 20 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram