Axie Infinity przekroczyła próg 4 miliardów dolarów w sprzedaży NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2022
ikona autora biały
axie infinity

Jedna z wiodących gier we wszechświecie play-to-earn (P2E) - Axie Infinity - przekroczyła 4 miliardy dolarów w sprzedaży niewymiennych tokenów. Obecnie jest to trzeci co do wielkości projekt NFT, plasujący się za OpenSea i LooksRare.

Nowy kamień milowy dla Axie Infinity

Uruchomiona w 2018 roku, Axie Infinity jest jedną z najpopularniejszych gier play-to-earn. Jednak dopiero w 2021 roku zyskała ona szeroką akceptację.

Zarówno przestrzeń NFT, jak i model biznesowy P2E zaczęły kwitnąć w ubiegłym roku. Większość projektów z tego sektora zwiększyła sprzedaż swoich niewymiennych tokenów na nowe szczyty.

Według danych DappRadar, łączna wartość NFT sprzedanych na Axie Infinity osiągnęła 4,14 miliarda dolarów. Liczba traderów, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku to prawie 2 miliony, natomiast średnia cena sprzedanych cyfrowych przemiotów kolekcjonerskich to 198 dolarów. Wzrost Axie Infinity jest ogromny, gdyż pół roku temu wolumen obrotu wynosił zaledwie 1,1 miliarda dolarów.

OpenSea jest niekwestionowanym liderem wśród wszystkich rynków NFT. Jej łączny wolumen obrotów przekracza 21 miliardów dolarów. LooksRare zajmuje drugą pozycję z prawie 17 miliardami dolarów.

2,3 mln USD w ETH za ziemię w Axie Infinity

W listopadzie ubiegłego roku, anonimowy nabywca zakupił jedną działkę cyfrowej ziemi w Axie Infinity za 550 ETH. W momencie transakcji taka ilość Ethereum była warta 2,3 miliona dolarów.

Działka ta jest jedną z działek Genesis na Axie Infinity. Jest ona uważana za niezwykle rzadką, ponieważ istnieje ich tylko 220.

Kurs AXS i SLP

Na początku tego miesiąca, blockchainowa gra ogłosiła, że wprowadzi zmiany w swoim systemie nagród, aby przywrócić równowagę w ekosystemie. Obiecała zmniejszyć podaż tokenów Smooth Love Potion (SLP) o 56%, czyniąc je bardziej deficytowymi.

W rezultacie, niedługo po tym wartość SLP wzrosła do prawie 0,04 USD. W ciągu następnych kilku tygodni SLP cofnął się jednak o 55% ( analogicznie do trendu spadkowego na rynku kryptowalut).

AXS - natywny token Axie Infinity - na początku lutego wzrósł do prawie 72 dolarów, podczas gdy w listopadzie 2021 roku osiągnął rekordową cenę (160 dolarów).

Podobnie jak większość kryptowalut, AXS stracił ostatnio znaczną część swojej wartości. W momencie pisania tych słów, token oscyluje wokół poziomu 50 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram