Axie Infinity przekroczyła próg 4 miliardów dolarów w sprzedaży NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2022
ikona autora biały
axie infinity

Jedna z wiodących gier we wszechświecie play-to-earn (P2E) - Axie Infinity - przekroczyła 4 miliardy dolarów w sprzedaży niewymiennych tokenów. Obecnie jest to trzeci co do wielkości projekt NFT, plasujący się za OpenSea i LooksRare.

Nowy kamień milowy dla Axie Infinity

Uruchomiona w 2018 roku, Axie Infinity jest jedną z najpopularniejszych gier play-to-earn. Jednak dopiero w 2021 roku zyskała ona szeroką akceptację.

Zarówno przestrzeń NFT, jak i model biznesowy P2E zaczęły kwitnąć w ubiegłym roku. Większość projektów z tego sektora zwiększyła sprzedaż swoich niewymiennych tokenów na nowe szczyty.

Według danych DappRadar, łączna wartość NFT sprzedanych na Axie Infinity osiągnęła 4,14 miliarda dolarów. Liczba traderów, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku to prawie 2 miliony, natomiast średnia cena sprzedanych cyfrowych przemiotów kolekcjonerskich to 198 dolarów. Wzrost Axie Infinity jest ogromny, gdyż pół roku temu wolumen obrotu wynosił zaledwie 1,1 miliarda dolarów.

OpenSea jest niekwestionowanym liderem wśród wszystkich rynków NFT. Jej łączny wolumen obrotów przekracza 21 miliardów dolarów. LooksRare zajmuje drugą pozycję z prawie 17 miliardami dolarów.

2,3 mln USD w ETH za ziemię w Axie Infinity

W listopadzie ubiegłego roku, anonimowy nabywca zakupił jedną działkę cyfrowej ziemi w Axie Infinity za 550 ETH. W momencie transakcji taka ilość Ethereum była warta 2,3 miliona dolarów.

Działka ta jest jedną z działek Genesis na Axie Infinity. Jest ona uważana za niezwykle rzadką, ponieważ istnieje ich tylko 220.

Kurs AXS i SLP

Na początku tego miesiąca, blockchainowa gra ogłosiła, że wprowadzi zmiany w swoim systemie nagród, aby przywrócić równowagę w ekosystemie. Obiecała zmniejszyć podaż tokenów Smooth Love Potion (SLP) o 56%, czyniąc je bardziej deficytowymi.

W rezultacie, niedługo po tym wartość SLP wzrosła do prawie 0,04 USD. W ciągu następnych kilku tygodni SLP cofnął się jednak o 55% ( analogicznie do trendu spadkowego na rynku kryptowalut).

AXS - natywny token Axie Infinity - na początku lutego wzrósł do prawie 72 dolarów, podczas gdy w listopadzie 2021 roku osiągnął rekordową cenę (160 dolarów).

Podobnie jak większość kryptowalut, AXS stracił ostatnio znaczną część swojej wartości. W momencie pisania tych słów, token oscyluje wokół poziomu 50 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram