Axie Infinity przekroczyła próg 4 miliardów dolarów w sprzedaży NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2022
ikona autora biały
axie infinity

Jedna z wiodących gier we wszechświecie play-to-earn (P2E) - Axie Infinity - przekroczyła 4 miliardy dolarów w sprzedaży niewymiennych tokenów. Obecnie jest to trzeci co do wielkości projekt NFT, plasujący się za OpenSea i LooksRare.

Nowy kamień milowy dla Axie Infinity

Uruchomiona w 2018 roku, Axie Infinity jest jedną z najpopularniejszych gier play-to-earn. Jednak dopiero w 2021 roku zyskała ona szeroką akceptację.

Zarówno przestrzeń NFT, jak i model biznesowy P2E zaczęły kwitnąć w ubiegłym roku. Większość projektów z tego sektora zwiększyła sprzedaż swoich niewymiennych tokenów na nowe szczyty.

Według danych DappRadar, łączna wartość NFT sprzedanych na Axie Infinity osiągnęła 4,14 miliarda dolarów. Liczba traderów, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku to prawie 2 miliony, natomiast średnia cena sprzedanych cyfrowych przemiotów kolekcjonerskich to 198 dolarów. Wzrost Axie Infinity jest ogromny, gdyż pół roku temu wolumen obrotu wynosił zaledwie 1,1 miliarda dolarów.

OpenSea jest niekwestionowanym liderem wśród wszystkich rynków NFT. Jej łączny wolumen obrotów przekracza 21 miliardów dolarów. LooksRare zajmuje drugą pozycję z prawie 17 miliardami dolarów.

2,3 mln USD w ETH za ziemię w Axie Infinity

W listopadzie ubiegłego roku, anonimowy nabywca zakupił jedną działkę cyfrowej ziemi w Axie Infinity za 550 ETH. W momencie transakcji taka ilość Ethereum była warta 2,3 miliona dolarów.

Działka ta jest jedną z działek Genesis na Axie Infinity. Jest ona uważana za niezwykle rzadką, ponieważ istnieje ich tylko 220.

Kurs AXS i SLP

Na początku tego miesiąca, blockchainowa gra ogłosiła, że wprowadzi zmiany w swoim systemie nagród, aby przywrócić równowagę w ekosystemie. Obiecała zmniejszyć podaż tokenów Smooth Love Potion (SLP) o 56%, czyniąc je bardziej deficytowymi.

W rezultacie, niedługo po tym wartość SLP wzrosła do prawie 0,04 USD. W ciągu następnych kilku tygodni SLP cofnął się jednak o 55% ( analogicznie do trendu spadkowego na rynku kryptowalut).

AXS - natywny token Axie Infinity - na początku lutego wzrósł do prawie 72 dolarów, podczas gdy w listopadzie 2021 roku osiągnął rekordową cenę (160 dolarów).

Podobnie jak większość kryptowalut, AXS stracił ostatnio znaczną część swojej wartości. W momencie pisania tych słów, token oscyluje wokół poziomu 50 dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram