Australia w 2022 roku wprowadzi plan reformy kryptowalutowej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
australia kryptowaluty

Australijski polityk i skarbnik federalny - Josh Frydenberg - wskazał, że Australia wdroży "kompleksowy plan reformy płatności i kryptowalut" w przyszłym roku.

Oczekuje się, że przepisy wzmocnią innowacyjność i absorpcję technologii cyfrowych przez konsumentów oraz sprawią, że państwo stanie się jednym z globalnych liderów w dziedzinie kryptowalut.

Co przyniesie 2022 rok dla australijskiej branży kryptowalutowej?

Josh Frydenberg ujawnił australijskie zamiary dotyczące kryptowalut podczas Australijsko-Izraelskiej Izby Handlowej w środę (8 grudnia). Przez cały przyszły rok lokalne władze będą dyskutować o potencjalnych reformach, takich jak stworzenie lepszego ekosystemu dla krypto traderów, wdrożenie ram regulacyjnych na giełdach cyfrowych aktywów i uruchomienie cyfrowej waluty banku centralnego.

Propozycja reformy, o której mówi się, że jest największa w ciągu ostatnich 25 lat, zapewnia, że Australiczycy mogliby kupować i sprzedawać bitcoina i alternatywne monety w regulowanym środowisku. Pojawią się również nowe zasady dla firm, które przechowują kryptowaluty w imieniu klientów. Frydenberg powiedział:

Dla konsumentów, zmiany te ustanowią ramy regulacyjne, aby wspierać ich rosnące wykorzystanie aktywów kryptowalutowych i wyjaśnić traktowanie nowych metod płatności.

Mówiąc o nałożeniu regulacji na lokalne systemy transakcyjne, polityk opiniował, że krok ten wzmocni australijski system finansowy i poprawi ochronę klientów. Zwłaszcza, że giełdy kryptowalutowe powinny mieć takie same regulacje jak banki, ponieważ przechowują "znaczące sumy pieniędzy i inwestycji ludzi, i musi istnieć odpowiedzialność."

Federalny skarbnik stwierdził, że ukończenie reform przekształciłoby Australię w centrum kryptowalut, dołączając do takich jak jego kolega Jane Hume, który niedawno powiedział, że kryptowaluta "nie jest modą".

Australia ma możliwość znalezienia się wśród wiodących krajów na świecie w wykorzystaniu tej nowej technologii.

CBDC jest również na horyzoncie

Frydenberg ujawnił, że rząd australijski uruchomi pilotaż dla swojej waluty cyfrowej banku centralnego przed końcem 2022 roku. Nie tak dawno temu Bank Rezerw Australii nawiązał współpracę z Commonwealth Bank, Narodowym Bankiem Australii, firmą świadczącą usługi finansowe Perpetual i ConsenSys, aby zbadać potencjalne wykorzystanie hurtowego CBDC opartego na Ethereum.

Współpraca zobowiązała się do opracowania "proof-of-concept (POC) dla emisji tokenizowanej formy CBDC, która może być używana przez uczestników rynku hurtowego do finansowania, rozliczania i spłaty tokenizowanej pożyczki konsorcjalnej na platformie DLT opartej na Ethereum."

Jednak zwolennicy przemysłu gotówkowego powiedzieli, że australijska waluta cyfrowa banku centralnego nie powinna zastąpić fizycznych banknotów i monet. Jason Bryce - rzecznik prasowy CashWelcome - powiedział:

Niektórzy Australijczycy nigdy nie będą w stanie używać i mieć dostępu do cyfrowych dolarów, a oni będą w dużej mierze wykluczeni.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram