Australia w 2022 roku wprowadzi plan reformy kryptowalutowej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
australia kryptowaluty

Australijski polityk i skarbnik federalny - Josh Frydenberg - wskazał, że Australia wdroży "kompleksowy plan reformy płatności i kryptowalut" w przyszłym roku.

Oczekuje się, że przepisy wzmocnią innowacyjność i absorpcję technologii cyfrowych przez konsumentów oraz sprawią, że państwo stanie się jednym z globalnych liderów w dziedzinie kryptowalut.

Co przyniesie 2022 rok dla australijskiej branży kryptowalutowej?

Josh Frydenberg ujawnił australijskie zamiary dotyczące kryptowalut podczas Australijsko-Izraelskiej Izby Handlowej w środę (8 grudnia). Przez cały przyszły rok lokalne władze będą dyskutować o potencjalnych reformach, takich jak stworzenie lepszego ekosystemu dla krypto traderów, wdrożenie ram regulacyjnych na giełdach cyfrowych aktywów i uruchomienie cyfrowej waluty banku centralnego.

Propozycja reformy, o której mówi się, że jest największa w ciągu ostatnich 25 lat, zapewnia, że Australiczycy mogliby kupować i sprzedawać bitcoina i alternatywne monety w regulowanym środowisku. Pojawią się również nowe zasady dla firm, które przechowują kryptowaluty w imieniu klientów. Frydenberg powiedział:

Dla konsumentów, zmiany te ustanowią ramy regulacyjne, aby wspierać ich rosnące wykorzystanie aktywów kryptowalutowych i wyjaśnić traktowanie nowych metod płatności.

Mówiąc o nałożeniu regulacji na lokalne systemy transakcyjne, polityk opiniował, że krok ten wzmocni australijski system finansowy i poprawi ochronę klientów. Zwłaszcza, że giełdy kryptowalutowe powinny mieć takie same regulacje jak banki, ponieważ przechowują "znaczące sumy pieniędzy i inwestycji ludzi, i musi istnieć odpowiedzialność."

Federalny skarbnik stwierdził, że ukończenie reform przekształciłoby Australię w centrum kryptowalut, dołączając do takich jak jego kolega Jane Hume, który niedawno powiedział, że kryptowaluta "nie jest modą".

Australia ma możliwość znalezienia się wśród wiodących krajów na świecie w wykorzystaniu tej nowej technologii.

CBDC jest również na horyzoncie

Frydenberg ujawnił, że rząd australijski uruchomi pilotaż dla swojej waluty cyfrowej banku centralnego przed końcem 2022 roku. Nie tak dawno temu Bank Rezerw Australii nawiązał współpracę z Commonwealth Bank, Narodowym Bankiem Australii, firmą świadczącą usługi finansowe Perpetual i ConsenSys, aby zbadać potencjalne wykorzystanie hurtowego CBDC opartego na Ethereum.

Współpraca zobowiązała się do opracowania "proof-of-concept (POC) dla emisji tokenizowanej formy CBDC, która może być używana przez uczestników rynku hurtowego do finansowania, rozliczania i spłaty tokenizowanej pożyczki konsorcjalnej na platformie DLT opartej na Ethereum."

Jednak zwolennicy przemysłu gotówkowego powiedzieli, że australijska waluta cyfrowa banku centralnego nie powinna zastąpić fizycznych banknotów i monet. Jason Bryce - rzecznik prasowy CashWelcome - powiedział:

Niektórzy Australijczycy nigdy nie będą w stanie używać i mieć dostępu do cyfrowych dolarów, a oni będą w dużej mierze wykluczeni.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram