Australia w 2022 roku wprowadzi plan reformy kryptowalutowej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2021
ikona autora biały
australia kryptowaluty

Australijski polityk i skarbnik federalny - Josh Frydenberg - wskazał, że Australia wdroży "kompleksowy plan reformy płatności i kryptowalut" w przyszłym roku.

Oczekuje się, że przepisy wzmocnią innowacyjność i absorpcję technologii cyfrowych przez konsumentów oraz sprawią, że państwo stanie się jednym z globalnych liderów w dziedzinie kryptowalut.

Co przyniesie 2022 rok dla australijskiej branży kryptowalutowej?

Josh Frydenberg ujawnił australijskie zamiary dotyczące kryptowalut podczas Australijsko-Izraelskiej Izby Handlowej w środę (8 grudnia). Przez cały przyszły rok lokalne władze będą dyskutować o potencjalnych reformach, takich jak stworzenie lepszego ekosystemu dla krypto traderów, wdrożenie ram regulacyjnych na giełdach cyfrowych aktywów i uruchomienie cyfrowej waluty banku centralnego.

Propozycja reformy, o której mówi się, że jest największa w ciągu ostatnich 25 lat, zapewnia, że Australiczycy mogliby kupować i sprzedawać bitcoina i alternatywne monety w regulowanym środowisku. Pojawią się również nowe zasady dla firm, które przechowują kryptowaluty w imieniu klientów. Frydenberg powiedział:

Dla konsumentów, zmiany te ustanowią ramy regulacyjne, aby wspierać ich rosnące wykorzystanie aktywów kryptowalutowych i wyjaśnić traktowanie nowych metod płatności.

Mówiąc o nałożeniu regulacji na lokalne systemy transakcyjne, polityk opiniował, że krok ten wzmocni australijski system finansowy i poprawi ochronę klientów. Zwłaszcza, że giełdy kryptowalutowe powinny mieć takie same regulacje jak banki, ponieważ przechowują "znaczące sumy pieniędzy i inwestycji ludzi, i musi istnieć odpowiedzialność."

Federalny skarbnik stwierdził, że ukończenie reform przekształciłoby Australię w centrum kryptowalut, dołączając do takich jak jego kolega Jane Hume, który niedawno powiedział, że kryptowaluta "nie jest modą".

Australia ma możliwość znalezienia się wśród wiodących krajów na świecie w wykorzystaniu tej nowej technologii.

CBDC jest również na horyzoncie

Frydenberg ujawnił, że rząd australijski uruchomi pilotaż dla swojej waluty cyfrowej banku centralnego przed końcem 2022 roku. Nie tak dawno temu Bank Rezerw Australii nawiązał współpracę z Commonwealth Bank, Narodowym Bankiem Australii, firmą świadczącą usługi finansowe Perpetual i ConsenSys, aby zbadać potencjalne wykorzystanie hurtowego CBDC opartego na Ethereum.

Współpraca zobowiązała się do opracowania "proof-of-concept (POC) dla emisji tokenizowanej formy CBDC, która może być używana przez uczestników rynku hurtowego do finansowania, rozliczania i spłaty tokenizowanej pożyczki konsorcjalnej na platformie DLT opartej na Ethereum."

Jednak zwolennicy przemysłu gotówkowego powiedzieli, że australijska waluta cyfrowa banku centralnego nie powinna zastąpić fizycznych banknotów i monet. Jason Bryce - rzecznik prasowy CashWelcome - powiedział:

Niektórzy Australijczycy nigdy nie będą w stanie używać i mieć dostępu do cyfrowych dolarów, a oni będą w dużej mierze wykluczeni.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram