Atak Rosji na Ukrainę powoduje załamanie rynków finansowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 lutego 2022
ikona autora biały
rosja ukraina wojna

Wczoraj wieczorem rosyjska armia rozpoczęła bombardowanie stolicy Ukrainy, Kijowa, i innych miast. Rozpoczęcie konfliktu zbrojnego wpłynęło na globalne rynki finansowe.

Początek rosyjskiego ataku na Ukrainę

Pretekstem, którym Putin uzasadnia agresję, jest podobno próba unicestwienia armii ukraińskiej, aby uniemożliwić jej interwencję w Donbasie. Jednak w słowa Putina już prawie nikt nie wierzy.

Atak na ukraińską stolicę, oddaloną o wiele setek kilometrów od Donbasu, ujawnia prawdziwe ambicje Putina, czyli podbój i okupację Ukrainy.

Rynki finansowe źle przyjęły tę wiadomość, do tego stopnia, że wszystkie rynki azjatyckie, które były otwarte już od kilku godzin, gwałtownie spadły.

Rynki europejskie również otworzyły się dziś wyraźnie niżej i przewiduje się, że rynki amerykańskie mogą zachować się tak samo.

Kryptowaluty dotknięte atakiem na Ukrainie

Cena Bitcoina spadła do poziomu nieco powyżej 34 000 USD. W rzeczywistości jest to wciąż lepszy wynik niż miesiąc temu. Nie było to zatem załamanie, a jedynie powrót do sytuacji z końca stycznia. Nie doszło również do spadku poniżej linii trendu all-time low.

Dzisiaj mocno cierpią wszystkie rynki kryptowalutowe, przy czym Bitcoin traci mniej niż wiele innych altcoinów. W rzeczywistości jego dominacja na CoinGecko wzrosła dziś do 41%, podczas gdy w ostatnich dniach ustabilizowała się na poziomie około 40%.

Przyszłość wojny między Rosją a Ukrainą

Prawdziwym problemem jest jednak nie tylko początek wojny, ale przede wszystkim jej ewentualna kontynuacja.

Nie ma pewności, że pozostanie ona ograniczona do terytorium Ukrainy.

Putin wyraźnie zapowiedział, że wobec wszystkich, którzy ośmielą się pomóc Ukrainie w obronie, zostaną wyciągnięte bezprecedensowe konsekwencje. Zagroził nawet użyciem broni jądrowej.

W chwili obecnej Ukraina wydaje się otrzymywać pomoc od niektórych krajów NATO, ale na froncie ukraińskim nadal nie ma zagranicznych wojsk.

Kilka dni temu Putin mówił do narodu o wspaniałym starym imperium rosyjskim, które obejmowało również Ukrainę i Białoruś. Obecnie spekuluje się, że podejmowane są próby jego odbudowy. Wygląda na to, że Putin chce przyłączyć całą Ukrainę do Rosji, ale inne kraje europejskie się na to nie zgadzają.

Jeżeli wojna ograniczy się do Ukrainy, to możliwe, że rynki finansowe już odczuwają jej poważne i nieuniknione konsekwencje. Jednak gdyby się rozprzestrzeniła, to sytuacja stałaby się jeszcze bardziej niepokojąca.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram