Anonymous podobno włamali się do Centralnego Banku Rosji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 marca 2022
ikona autora biały
anonymous hack

Anonymous ponownie uderzyło w Federację Rosyjską, włamując się do jej banku centralnego i grożąc ujawnieniem tysięcy poufnych dokumentów.

Dodatkowo grupa ostrzega światowe firmy, które nie wycofały się z Rosji, by to zrobiły. W przeciwnym razie mogą zostać zhakowane w następnej kolejności.

Anonymous atakuje bank centralny Rosji

Minął dokładnie miesiąc, odkąd prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął "specjalną operację wojskową" przeciwko swojemu wschodniemu sąsiadowi, a końca nie widać. NATO, UE i inne kraje odmówiły bezpośredniego zaangażowania się w wojnę, mimo że potępiły działania Rosji.

Zdecydowały się jednak nałożyć różne sankcje, głównie finansowe, na agresora, jego przywódców i w końcu na jego obywateli. Niezliczone światowe firmy, w tym giganci tacy jak Apple, Nike, Ikea, Shell, Goldman Sachs, Visa, Mastercard, PayPal itd. przestały obsługiwać klientów z Rosji.

Do walki z Rosją przyłączyła się także grupa hakerów Anonymous, która liczy sobie już prawie dwie dekady. Początkowo zaatakowali oni ponad 30 rosyjskich celów i zebrali ponad 1 miliard rubli. Później grupa zaoferowała rosyjskim żołnierzom bitcoiny o wartości 52 000 dolarów dla każdego, kto podda swój czołg.

Wcześniej, 24 marca, grupa poinformowała na swoim Twitterze, że przeprowadziła atak na bank centralny Rosji i zagroziła, że w ciągu najbliższych dwóch dni udostępni 35 000 plików z "tajnymi porozumieniami".

Anonimowi przeciwko zagranicznym firmom

Chociaż liczba firm opuszczających Rosję stale rośnie, wciąż jest sporo takich, które odmówiły wycofania się z tego państw. W związku z tym grupa hakerów wystosowała szereg ostrzeżeń przeciwko tym firmom, publikując ich loga i twierdząc, że ich czas "dobiega końca".

Anonimowi powiedzieli, że powinni "współczuć niewinnym ludziom, którzy są brutalnie masakrowani na Ukrainie" i wezwali ich do zaprzestania działalności na rosyjskiej ziemi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram