Anonymous podobno włamali się do Centralnego Banku Rosji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 marca 2022
ikona autora biały
anonymous hack

Anonymous ponownie uderzyło w Federację Rosyjską, włamując się do jej banku centralnego i grożąc ujawnieniem tysięcy poufnych dokumentów.

Dodatkowo grupa ostrzega światowe firmy, które nie wycofały się z Rosji, by to zrobiły. W przeciwnym razie mogą zostać zhakowane w następnej kolejności.

Anonymous atakuje bank centralny Rosji

Minął dokładnie miesiąc, odkąd prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął "specjalną operację wojskową" przeciwko swojemu wschodniemu sąsiadowi, a końca nie widać. NATO, UE i inne kraje odmówiły bezpośredniego zaangażowania się w wojnę, mimo że potępiły działania Rosji.

Zdecydowały się jednak nałożyć różne sankcje, głównie finansowe, na agresora, jego przywódców i w końcu na jego obywateli. Niezliczone światowe firmy, w tym giganci tacy jak Apple, Nike, Ikea, Shell, Goldman Sachs, Visa, Mastercard, PayPal itd. przestały obsługiwać klientów z Rosji.

Do walki z Rosją przyłączyła się także grupa hakerów Anonymous, która liczy sobie już prawie dwie dekady. Początkowo zaatakowali oni ponad 30 rosyjskich celów i zebrali ponad 1 miliard rubli. Później grupa zaoferowała rosyjskim żołnierzom bitcoiny o wartości 52 000 dolarów dla każdego, kto podda swój czołg.

Wcześniej, 24 marca, grupa poinformowała na swoim Twitterze, że przeprowadziła atak na bank centralny Rosji i zagroziła, że w ciągu najbliższych dwóch dni udostępni 35 000 plików z "tajnymi porozumieniami".

Anonimowi przeciwko zagranicznym firmom

Chociaż liczba firm opuszczających Rosję stale rośnie, wciąż jest sporo takich, które odmówiły wycofania się z tego państw. W związku z tym grupa hakerów wystosowała szereg ostrzeżeń przeciwko tym firmom, publikując ich loga i twierdząc, że ich czas "dobiega końca".

Anonimowi powiedzieli, że powinni "współczuć niewinnym ludziom, którzy są brutalnie masakrowani na Ukrainie" i wezwali ich do zaprzestania działalności na rosyjskiej ziemi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram