Anonymous podobno włamali się do Centralnego Banku Rosji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 marca 2022
ikona autora biały
anonymous hack

Anonymous ponownie uderzyło w Federację Rosyjską, włamując się do jej banku centralnego i grożąc ujawnieniem tysięcy poufnych dokumentów.

Dodatkowo grupa ostrzega światowe firmy, które nie wycofały się z Rosji, by to zrobiły. W przeciwnym razie mogą zostać zhakowane w następnej kolejności.

Anonymous atakuje bank centralny Rosji

Minął dokładnie miesiąc, odkąd prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął "specjalną operację wojskową" przeciwko swojemu wschodniemu sąsiadowi, a końca nie widać. NATO, UE i inne kraje odmówiły bezpośredniego zaangażowania się w wojnę, mimo że potępiły działania Rosji.

Zdecydowały się jednak nałożyć różne sankcje, głównie finansowe, na agresora, jego przywódców i w końcu na jego obywateli. Niezliczone światowe firmy, w tym giganci tacy jak Apple, Nike, Ikea, Shell, Goldman Sachs, Visa, Mastercard, PayPal itd. przestały obsługiwać klientów z Rosji.

Do walki z Rosją przyłączyła się także grupa hakerów Anonymous, która liczy sobie już prawie dwie dekady. Początkowo zaatakowali oni ponad 30 rosyjskich celów i zebrali ponad 1 miliard rubli. Później grupa zaoferowała rosyjskim żołnierzom bitcoiny o wartości 52 000 dolarów dla każdego, kto podda swój czołg.

Wcześniej, 24 marca, grupa poinformowała na swoim Twitterze, że przeprowadziła atak na bank centralny Rosji i zagroziła, że w ciągu najbliższych dwóch dni udostępni 35 000 plików z "tajnymi porozumieniami".

Anonimowi przeciwko zagranicznym firmom

Chociaż liczba firm opuszczających Rosję stale rośnie, wciąż jest sporo takich, które odmówiły wycofania się z tego państw. W związku z tym grupa hakerów wystosowała szereg ostrzeżeń przeciwko tym firmom, publikując ich loga i twierdząc, że ich czas "dobiega końca".

Anonimowi powiedzieli, że powinni "współczuć niewinnym ludziom, którzy są brutalnie masakrowani na Ukrainie" i wezwali ich do zaprzestania działalności na rosyjskiej ziemi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram