Alameda przekała 400 mln dolarów funduszowi hedgingowemu byłych kolegów z SBF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 grudnia 2022
ikona autora biały
cftc sbf

Jednym z największych odbiorców finansowania od Alameda Research był fundusz hedgingowy Modulo Capital. Został on zarejestrowan w tym samym kondominium, w którym rezydował były szef FTX - pisze CoinDesk.

6 grudnia Financial Times obiegła tabela inwestycji, w której znalazł się Modulo Capital.

Dwa tygodnie później dziennikarze ujawnili, że fundusz hedgingowy został założony przez traderów z Jane Street, którzy wcześniej zatrudniali Sama Bankmana-Frieda (SBF) i prezesa Alameda Research, Caroline Allison.

Według źródeł publikacji, firma starała się o finansowanie od różnych inwestorów instytucjonalnych, zanim otrzymała wsparcie od firmy handlowej SBF. Firma handluje zarówno kryptowalutami, jak i tradycyjnymi aktywami finansowymi. Rozmówca Coindeska twierdził:

Nie wydawało mi się to takie szalone. Sam lubił rzucać pieniądze na rzeczy, od których oczekiwano, że się odwdzięczą. Dawni koledzy z Jane Street zdawali się do tego pasować. To było lepsze niż jakieś śmieci, na które Alameda wyrzucała pieniądze.

W listopadzie źródła New York Timesa doniosły, że Bankman-Fried i jego wewnętrzny krąg byłych współpracowników z Jane Street i kolegów z MIT mieszkali w luksusowym penthousie na Bahamach. Jeden z insiderów opisał zespoły FTX i Alameda Research jako "gang dzieciaków na Bahamach". Sama firma była miejscem pełnym konfliktów interesów, nepotyzmu i braku nadzoru.

W listopadzie nowy prezes FTX, John Rae, powiedział, że firma nie ma absolutnie żadnej kontroli przepływu gotówki i nie ma wiarygodnych informacji finansowych.

Podczas przesłuchania w Kongresie, najwyższy rangą członek zarządu oskarżył SBF i jego zespół o przechowywanie prywatnych kluczy w sposób niezaszyfrowany. Ich działania postrzegał raczej jako "staromodne malwersacje" niż wyrafinowane, starannie zaplanowane przestępstwa.

Przypomnijmy, że Departament Sprawiedliwości USA postawił byłemu szefowi FTX Samowi Bankman-Friedowi zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw, w tym spisku i oszustwa bankowego.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram