Alameda przekała 400 mln dolarów funduszowi hedgingowemu byłych kolegów z SBF

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 grudnia 2022
ikona autora biały
cftc sbf

Jednym z największych odbiorców finansowania od Alameda Research był fundusz hedgingowy Modulo Capital. Został on zarejestrowan w tym samym kondominium, w którym rezydował były szef FTX - pisze CoinDesk.

6 grudnia Financial Times obiegła tabela inwestycji, w której znalazł się Modulo Capital.

Dwa tygodnie później dziennikarze ujawnili, że fundusz hedgingowy został założony przez traderów z Jane Street, którzy wcześniej zatrudniali Sama Bankmana-Frieda (SBF) i prezesa Alameda Research, Caroline Allison.

Według źródeł publikacji, firma starała się o finansowanie od różnych inwestorów instytucjonalnych, zanim otrzymała wsparcie od firmy handlowej SBF. Firma handluje zarówno kryptowalutami, jak i tradycyjnymi aktywami finansowymi. Rozmówca Coindeska twierdził:

Nie wydawało mi się to takie szalone. Sam lubił rzucać pieniądze na rzeczy, od których oczekiwano, że się odwdzięczą. Dawni koledzy z Jane Street zdawali się do tego pasować. To było lepsze niż jakieś śmieci, na które Alameda wyrzucała pieniądze.

W listopadzie źródła New York Timesa doniosły, że Bankman-Fried i jego wewnętrzny krąg byłych współpracowników z Jane Street i kolegów z MIT mieszkali w luksusowym penthousie na Bahamach. Jeden z insiderów opisał zespoły FTX i Alameda Research jako "gang dzieciaków na Bahamach". Sama firma była miejscem pełnym konfliktów interesów, nepotyzmu i braku nadzoru.

W listopadzie nowy prezes FTX, John Rae, powiedział, że firma nie ma absolutnie żadnej kontroli przepływu gotówki i nie ma wiarygodnych informacji finansowych.

Podczas przesłuchania w Kongresie, najwyższy rangą członek zarządu oskarżył SBF i jego zespół o przechowywanie prywatnych kluczy w sposób niezaszyfrowany. Ich działania postrzegał raczej jako "staromodne malwersacje" niż wyrafinowane, starannie zaplanowane przestępstwa.

Przypomnijmy, że Departament Sprawiedliwości USA postawił byłemu szefowi FTX Samowi Bankman-Friedowi zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw, w tym spisku i oszustwa bankowego.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram