Aktualizacja Shapella dla Ethereum może wywołać presję na sprzedaż

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 kwietnia 2023
ikona autora biały
ethereum

Prawdopodobnie nie umknęło Twojej uwadze, że Ethereum przełączyło się z Proof-of-Work na Proof-of-Stake we wrześniu 2022 roku. Jednak od tego czasu nie było jeszcze możliwe, aby stakerzy mogli wypłacić swoje Etery. W chwili pisania tego tekstu ponad 18 milionów Eterów jest zablokowane w kontrakcie Proof-of-Stake, ale to się wkrótce zmieni.

Długo oczekiwana aktualizacja Shapella

Aktualizacja Shapella jest zaplanowana na 12 kwietnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od tego momentu będzie można wypłacić część swojego Ethereum z kontraktu stagingowego. Z jednej strony jest to pozytywna zmiana dla platformy, ponieważ oczywiście ważne jest, aby stakerzy mieli możliwość odłączenia i sprzedaży swojego Ethereum według własnego uznania.

Z drugiej strony, potencjalnie tworzy to ogromną presję sprzedaży na cenę. Od początku nie jest jeszcze możliwa wypłata swoich zablokowanych Etherów. Niemniej jednak wszystkie 1,1 miliona Ethereum otrzymanych do tej pory w nagrodę może trafić na sprzedaż.

Przy obecnej cenie około 1900 dolarów za Ethereum, tworzy to potencjalną presję na sprzedaż 2 miliardów dolarów. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy natychmiast zaczną pozbywać się swoich monet. Z pewnością jest to jednak rzecz, na którą warto zwrócić uwagę.

W końcu ludzie czekali na ten moment od dłuższego czasu. Możliwe jest więc, że część stakerów zrealizuje zyski. Zwłaszcza, że kurs ETH w ostatnich miesiącach dość mocno wzrósł.

Ograniczony wpływ

Obecnie częściowe wypłaty z kontraktu Proof-of-Stake zajmują około 5 do 6 dni. Osoby, które chcą wypłacić swoje pełne saldo, muszą czekać od 3 tygodni do 4 miesięcy na swoje Ethereum.

Protokół jest zaprojektowany w taki sposób, że nie jest możliwe zalanie rynku podażą w krótkim okresie. To sprawia, że rynek może prawdopodobnie wchłonąć presję sprzedaży, ponieważ jest ona zgrabnie rozłożona na dłuższy okres czasu. Max Eberhardt, analityk kryptowalut w Saxo Bank w prognozie dotyczącej aktualizacji Shapella stwierdził:

"Dzięki skromnemu dziennemu limitowi na pierwotne 16,27 mln Eterów zawartych w kontrakcie, presja sprzedaży jest równomiernie rozłożona w dłuższym okresie czasu. Powinno to pozwolić kupującym na dopasowanie się do presji sprzedaży bez zbytniego wpływu na cenę".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram