Aktualizacja Shapella dla Ethereum może wywołać presję na sprzedaż

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 kwietnia 2023
ikona autora biały
ethereum

Prawdopodobnie nie umknęło Twojej uwadze, że Ethereum przełączyło się z Proof-of-Work na Proof-of-Stake we wrześniu 2022 roku. Jednak od tego czasu nie było jeszcze możliwe, aby stakerzy mogli wypłacić swoje Etery. W chwili pisania tego tekstu ponad 18 milionów Eterów jest zablokowane w kontrakcie Proof-of-Stake, ale to się wkrótce zmieni.

Długo oczekiwana aktualizacja Shapella

Aktualizacja Shapella jest zaplanowana na 12 kwietnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od tego momentu będzie można wypłacić część swojego Ethereum z kontraktu stagingowego. Z jednej strony jest to pozytywna zmiana dla platformy, ponieważ oczywiście ważne jest, aby stakerzy mieli możliwość odłączenia i sprzedaży swojego Ethereum według własnego uznania.

Z drugiej strony, potencjalnie tworzy to ogromną presję sprzedaży na cenę. Od początku nie jest jeszcze możliwa wypłata swoich zablokowanych Etherów. Niemniej jednak wszystkie 1,1 miliona Ethereum otrzymanych do tej pory w nagrodę może trafić na sprzedaż.

Przy obecnej cenie około 1900 dolarów za Ethereum, tworzy to potencjalną presję na sprzedaż 2 miliardów dolarów. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy natychmiast zaczną pozbywać się swoich monet. Z pewnością jest to jednak rzecz, na którą warto zwrócić uwagę.

W końcu ludzie czekali na ten moment od dłuższego czasu. Możliwe jest więc, że część stakerów zrealizuje zyski. Zwłaszcza, że kurs ETH w ostatnich miesiącach dość mocno wzrósł.

Ograniczony wpływ

Obecnie częściowe wypłaty z kontraktu Proof-of-Stake zajmują około 5 do 6 dni. Osoby, które chcą wypłacić swoje pełne saldo, muszą czekać od 3 tygodni do 4 miesięcy na swoje Ethereum.

Protokół jest zaprojektowany w taki sposób, że nie jest możliwe zalanie rynku podażą w krótkim okresie. To sprawia, że rynek może prawdopodobnie wchłonąć presję sprzedaży, ponieważ jest ona zgrabnie rozłożona na dłuższy okres czasu. Max Eberhardt, analityk kryptowalut w Saxo Bank w prognozie dotyczącej aktualizacji Shapella stwierdził:

"Dzięki skromnemu dziennemu limitowi na pierwotne 16,27 mln Eterów zawartych w kontrakcie, presja sprzedaży jest równomiernie rozłożona w dłuższym okresie czasu. Powinno to pozwolić kupującym na dopasowanie się do presji sprzedaży bez zbytniego wpływu na cenę".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram