Airdrop tokena Spark – wszystko co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2020
ikona autora biały
zdjęcie prezentujące monetę z logiem kryptowaluty ripple

Posiadacze XRP są uprawnieni do odebrania zbliżającego się aidropu tokena SPARK. Społeczność jest coraz bardziej podekscytowana tym wydarzeniem. Do airdopu kwalifikują się tylko użytkownicy posiadający XRP. Otrzymają oni tyle FLR ile będa posiadać XRP w swoich portfelach w dniu 12 grudnia.

Co to jest Airdrop?

Airdrop oznacza dystrybucję kryptowaluty lub tokena jako nagrody. Projekty najczęściej wykorzystują aidropy jako strategię marketingową. W ten sposób chcą stworzyć większą świadomość dot. swoich produktów oraz zwiększyć bazę użytkowników.

Jak wziąć udział w aidropie?

Chociaż aidropy są zazwyczaj bezpłatne, od użytkowników oczekuje się czasem, że wykonają zadanie lub spełnią pewne wymagania.

Wymagania te różnią się w zależności od projektu. Niektóre z nich mogą poprosić o udostępnienie postów projektu na portalach społecznościowych. Inne z kolei wymagają posiadania w portfelu konkretnej monety do czasu aidropu. Tak też jest w przypadku nowego airdropu od Flare Network.

Co to jest Spark Token (FLR)?

SPARK (FLR) jest natywną kryptowaluą Flare Network – nowego protokołu, który chce wprowadzić zdecentralizowane finanse do eksosytemu XRP.

Innymi słowy, Flare sprawi, że XRP Network będzie kompatybilny z smart kontraktami za pomocą Ethereum Virtual Machine. Dzięki temu Flare Network będzie mogła wdrażać istniejące dAppsy Ethereum, odblokowując w ten sposób nowe możliwości DeFi w ekosystemie XRP.

Jako natywny token Flare, FLR może być użyty do kolateralizacji emisji FXRP, tokena reprezentującego XRP w sieci Flare. Możliwość obsługi smart kontraktów w sieci XRP jest świetnym rozwiązaniem dla Ripple. Flare, aby uczcić ten kamień milowy rozda poziadaczom XRP, ponad 45 mld tokenów FLR.

Jak zakwalifikować się do airdropu Spark?

Aby otrzymać aidrop tokena SPARK, użytkownicy muszą posiadać w swoich portfelach XRP przed dniem 12 grudnia, czyli zaplanowaną datą dystrybucji FLR. Snapshot wszystkich sald XRP zostanie wykonany o godzinie 00:00 GMT, tuż przed rozpoczęciem dystrybucji.

Ilość XRP na twoim portfelu określi ilość SPARK, którą otrzymasz. Ważne jest również, aby przyjrzeć się warunkom każdej giełdy, ponieważ to one będą decydować o ostatecznej ilości FLR, które otrzymasz.

Entuzjaści XRP, aby wziąć udział w aidropie zaczęli kupować ogromne ilości tokenów. Analitycy uważają, że zwiększony popyt na XRP jest jednym z głównych powodów ostatniego rajdu cenowego.

W momencie pisania tego artykułu, wartość tokena SPARK jest nieznana. Oznacza, że zostanie ona określona przez rynek po rozpoczęciu handlu.

Giełdy obsługujące aidrop tokena SPARK

Mimo, że posiadacze XRP mogą uczestniczyć w zrzucie za pomocą własnych portfeli, istnieje także możliwość odebrania airdropu za pomocą giełdy. Oto niektóre z popularnych platform, które będą wspierać to wydarzenie.

Binance

Giełda Binance.com ogłosiła wsparcie dla airdropu w dniu 25 listopada. Według Binance, airdrop nie wpłynie na handel na giełdzie, jednak zostaną wstrzymane wpłaty i wypłaty.

Użytkownicy, którzy chcą skorzystać z Binance, aby odebrać aidrop SPARK, będą musieli zdeponować swoje XRP przed 12 grudnia.

Coinbase

Po wielomiesięcznych wątpliwościach co do wsparcia aidropu, wiodąca amerykańska giełda Coinbase, ogłosiła, że także dołączy do tego wydarzenia. Po ogłoszeniu, cena XRP znacząco poszybowała do góry.

OKEx

Uruchomiona w 2017 roku giełda OKEx jest popularną na Malcie platformą do handlu spot i instrumentów pochodnych. Giełda ogłosiła wsparcie dla airdropu w dniu 1 grudnia. Platforma dodała, że o godzinie 12:00 UTC 11 grudnia, do czasu zakończenia airdropu o godzinie 12:00 UTC 12 grudnia wstrzyma wpłaty i wypłaty.

Kraken

Kraken jest jedną z najstarszych giełd działających do dziś. Firma została założona w 2011 roku i oferuje swoim klientom zarówno handel spot, jak i derywatywy. 30 listopada platforma ogłosiła na Twitterze, że będzie wspierać aidrop tokenów SPARK dla posiadaczy XRP. Giełda nie wspomniała o tym, czy zawiesi usługi wpłat i wypłat, czy też nie.

Bitfinex

Posiadacze XRP na Bitfinexie będą również uczestniczyć w airdropie tokena Spark. Giełda ogłosiła wsparcie w dniu 29 listopada 2020 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram