Airdrop tokena Spark – wszystko co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2020
ikona autora biały

Posiadacze XRP są uprawnieni do odebrania zbliżającego się aidropu tokena SPARK. Społeczność jest coraz bardziej podekscytowana tym wydarzeniem. Do airdopu kwalifikują się tylko użytkownicy posiadający XRP. Otrzymają oni tyle FLR ile będa posiadać XRP w swoich portfelach w dniu 12 grudnia.

Co to jest Airdrop?

Airdrop oznacza dystrybucję kryptowaluty lub tokena jako nagrody. Projekty najczęściej wykorzystują aidropy jako strategię marketingową. W ten sposób chcą stworzyć większą świadomość dot. swoich produktów oraz zwiększyć bazę użytkowników.

Jak wziąć udział w aidropie?

Chociaż aidropy są zazwyczaj bezpłatne, od użytkowników oczekuje się czasem, że wykonają zadanie lub spełnią pewne wymagania.

Wymagania te różnią się w zależności od projektu. Niektóre z nich mogą poprosić o udostępnienie postów projektu na portalach społecznościowych. Inne z kolei wymagają posiadania w portfelu konkretnej monety do czasu aidropu. Tak też jest w przypadku nowego airdropu od Flare Network.

Co to jest Spark Token (FLR)?

SPARK (FLR) jest natywną kryptowaluą Flare Network – nowego protokołu, który chce wprowadzić zdecentralizowane finanse do eksosytemu XRP.

Innymi słowy, Flare sprawi, że XRP Network będzie kompatybilny z smart kontraktami za pomocą Ethereum Virtual Machine. Dzięki temu Flare Network będzie mogła wdrażać istniejące dAppsy Ethereum, odblokowując w ten sposób nowe możliwości DeFi w ekosystemie XRP.

Jako natywny token Flare, FLR może być użyty do kolateralizacji emisji FXRP, tokena reprezentującego XRP w sieci Flare. Możliwość obsługi smart kontraktów w sieci XRP jest świetnym rozwiązaniem dla Ripple. Flare, aby uczcić ten kamień milowy rozda poziadaczom XRP, ponad 45 mld tokenów FLR.

Jak zakwalifikować się do airdropu Spark?

Aby otrzymać aidrop tokena SPARK, użytkownicy muszą posiadać w swoich portfelach XRP przed dniem 12 grudnia, czyli zaplanowaną datą dystrybucji FLR. Snapshot wszystkich sald XRP zostanie wykonany o godzinie 00:00 GMT, tuż przed rozpoczęciem dystrybucji.

Ilość XRP na twoim portfelu określi ilość SPARK, którą otrzymasz. Ważne jest również, aby przyjrzeć się warunkom każdej giełdy, ponieważ to one będą decydować o ostatecznej ilości FLR, które otrzymasz.

Entuzjaści XRP, aby wziąć udział w aidropie zaczęli kupować ogromne ilości tokenów. Analitycy uważają, że zwiększony popyt na XRP jest jednym z głównych powodów ostatniego rajdu cenowego.

W momencie pisania tego artykułu, wartość tokena SPARK jest nieznana. Oznacza, że zostanie ona określona przez rynek po rozpoczęciu handlu.

Giełdy obsługujące aidrop tokena SPARK

Mimo, że posiadacze XRP mogą uczestniczyć w zrzucie za pomocą własnych portfeli, istnieje także możliwość odebrania airdropu za pomocą giełdy. Oto niektóre z popularnych platform, które będą wspierać to wydarzenie.

Binance

Giełda Binance.com ogłosiła wsparcie dla airdropu w dniu 25 listopada. Według Binance, airdrop nie wpłynie na handel na giełdzie, jednak zostaną wstrzymane wpłaty i wypłaty.

Użytkownicy, którzy chcą skorzystać z Binance, aby odebrać aidrop SPARK, będą musieli zdeponować swoje XRP przed 12 grudnia.

Coinbase

Po wielomiesięcznych wątpliwościach co do wsparcia aidropu, wiodąca amerykańska giełda Coinbase, ogłosiła, że także dołączy do tego wydarzenia. Po ogłoszeniu, cena XRP znacząco poszybowała do góry.

OKEx

Uruchomiona w 2017 roku giełda OKEx jest popularną na Malcie platformą do handlu spot i instrumentów pochodnych. Giełda ogłosiła wsparcie dla airdropu w dniu 1 grudnia. Platforma dodała, że o godzinie 12:00 UTC 11 grudnia, do czasu zakończenia airdropu o godzinie 12:00 UTC 12 grudnia wstrzyma wpłaty i wypłaty.

Kraken

Kraken jest jedną z najstarszych giełd działających do dziś. Firma została założona w 2011 roku i oferuje swoim klientom zarówno handel spot, jak i derywatywy. 30 listopada platforma ogłosiła na Twitterze, że będzie wspierać aidrop tokenów SPARK dla posiadaczy XRP. Giełda nie wspomniała o tym, czy zawiesi usługi wpłat i wypłat, czy też nie.

Bitfinex

Posiadacze XRP na Bitfinexie będą również uczestniczyć w airdropie tokena Spark. Giełda ogłosiła wsparcie w dniu 29 listopada 2020 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram